Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

pátek Zpět na hlavní stránku... 10.8 2012


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...




Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...



Reklama v Regionalistu...




Revue Regionalistu:

Krátké ohlédnutí za Augustem Prokopem
Čas neúprosně utíká a tak až nyní, více jak s měsíčním zpožděním, můžeme si připomenout 170. výročí narození významného jihlavského rodáka, Augusta Prokopa. Narodil se 15. srpna 1838 v Jihlavě na dnešním Masarykově náměstí čís.54.
celý článek...


Historický kalendář Jihlavy a okolí roku 1938
1.1.: Závěr roku 1937 provázely sněhové přeháňky, obleva a mrazy. Nový rok započal sněhovou vánicí. Kronikář ve Dvorcích poznamenal : První čas po Novém roce byl v obci zdánlivý klid v soužití obou národností. Jenom zdánlivý, neboť i zdejší Němce zachvacovala vlna nacismu, především mládež. Tak bylo až do března.
celý článek...


Jihlavské hřbitovy...
Jihlavské hřbitovy. Dodnes většina z nás chodí uličkami a náměstími, aniž bychom tušili, že mnohdy vstupujeme na místa posledního odpočinku mnoha generací našich předků. A tak je dodnes dávno zapomenutý hřbitov skryt na Jánském kopci - v okolí nejstaršího jihlavského kostela Jana Křtitele - ve Smetanových sadech, kolem kostelíka sv. Ducha a nebo kolem chrámu sv. Jakuba. Stejně tak, jako na Minoritském náměstí u kostela Nanebevzetí Panny Marie.
celý článek...


Posvícení - po jihlavsku Kirmes
Podle Ottova slovníku naučného z r. 1903 je posvícení výroční podzimní slavnost, která se koná na památku posvěcení chrámu. Posvícení se podle tohoto zdroje vyvinulo z pohanského obyčeje oslavovat šťastnou sklizeň a příchod zimy. Na Vysočině bylo posvícení nazýváno místy hody, v jihlavském jazykovém ostrově pak Kirmes...
celý článek...


Největší povodeň v dějinách Jihlavy
Oteplování planety, blížící se soudný den či změna klimatu. Tak to jsou pouze jedny z mála oblíbených vysvětlení nejrůznějších klimatických katastrof. Toto řádění živlů se nám, lidem moderního věku, jeví občas svým rozsahem nebývalé. Zřejmě je tomu tak i proto, že lidský život je krátký a málokdo tak může pamatovat, že k podobným událostem docházelo v průběhu dějin vždy a čas od času dokonce i opakovaně.
celý článek...


Překročili jsme hranice nám neznámého světa a života...
V době doznívajícího léta uplývá 40 let od skonu mimořádně disponované osobnosti a výjimečného zjevu moderně se již rozvíjející "nové vědy parapsychologie" Břetislava Kafky (14. května 1891 - 27. srpna 1967). "Jako badatel v oboru dosud neznámých jevů hypnosy, telepatie, jasnovidnosti apod. po více jak čtyřicet let jsem se zabýval touto disciplinou...", píše svým brilantním intelektem s pojmovou pregnantností "vidění geniova" (A. Schopenhauer) - Břetislav Kafka ve své knize PARAPSYCHOLOGIE, která vychází až v roce 1992 v pozoruhodně objevitelském nakladatelství ROAD Praha.
celý článek...


Historie jihlavských plováren
Kam asi jinam chodívali lidé v létě z rozpáleného města, než k vodě. Osvěžit se a zaplavat si do blízké řeky Jihlavy, říčky Jihlávky nebo se vydat k nedalekým rybníkům. Mezi nejpopulárnější patřil a doposud bezesporu patří Okrouhlík a Pávovský, německy Scheibenteich a Krummteich. Jejich věhlas se šířil už od poloviny 19. století.
celý článek...


Deo gratias...
Nové Motu proprio „Summorum pontificum“ o římské liturgii, které vydal Benedikt XVI. v sobotu 8. července, je - troufám si říci - tou nejlepší zprávou v oblasti katolické liturgiky za poslední léta. Už nebude kacířstvím slavit mši tak, jak ji neměnně slavily nesčíslné generace našich předků po moho staletí!
celý článek...


Jan Hus...
Nejznámějším českým církevním reformátorem je bezesporu někdejší mistr pražské university, kněz Jan Hus.
celý článek...



Kultura na Vysočině - dnes, neděle 19. května 2013: 
Setkání rodin s dětmi a malým divadýlkem Jak na Velkú Moravu přišli Cyril s Metudem v klubu Zacheus v Komenského ul. 20 v Jihlavě (10 hodin)

Vlastivědná vycházka a výlet vláčkem - Slavonicko - nejen po stopách staré železnice; ze Slavonic do Rakouska, odtud do Maříže a zpět do Slavonic (trasa cca 10 km), OP s sebou!!! Odjezd z vlakového nádraží v Dačicích v 9.25 hodin,  návrat do Dačic v 15.30 hodin

2. ROČNÍK FESTIVALU DECHOVEK GOLČUV JENÍKOV - vystoupí  Golčovanka T. Kotěry, Kyzivátova DH Libáň z Jičína, Vysočinka z Humpolce a moravská kapela Věrovanka z Věrovan u Olomouce, účast přislíbil Josef Zíma, provázet bude Alexander Hemala v klubu Vagon v Golčově Jeníkově (13 hodin)

Okříšský folklorní festiválek - vystoupí Okřešánek, Džbánek, Rouchováček v areálu za hasičárnou, v případě nepohodového počasí v hasičárně v Okříškách (14 hodin)

Libkovanka - vystoupení při pouťovém posezení, vystoupí pacovské mažoretky na návsi v Jetřichovci u Pacova (14.30 hodin)

Tři čuníci - koncert Jaromíra Nohavici pro děti v kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě (16 hodin)

Koncert Jaromíra Nohavici v kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě (20 hodin)



Zpět nahoru na obsah...

Příští týden by měly v Česku teploty stoupnout až ke třicítce
Teploty v Česku v příštím týdnu vystoupají až ke třiceti stupňům Celsia, má být jasno až polojasno. Přeháňky nebo bouřky se objeví místy až ke konci příštího týdne. Uvádí to ve své předpovědi Český hydrometeorologický ústav.
V příštích dnech by mělo být jasno až polojasno, přeháňky nebo bouřky se místy objeví koncem příštího týdne. Tehdy se také oteplí na 26 až 30 stupňů Celsia, do té doby bude ale jen 17 až 21. Jak je ale ve druhé polovině prázdnin obvyklé, rána už budou chladná, rtuť může klesnout na šest stupňů.
"Od 21. srpna do 31. srpna bude převládat proměnlivé počasí s přeháňkami, zpočátku i bouřkami. Ke konci období se očekává ubývání oblačnosti i srážek," uvedli meteorologové. Denní maxima nepřekročí 23 stupňů Celsia, ke konci měsíce může při vyjasnění vyšplhat rtuť teploměru na 27 stupňů. V noci se mají teploty pohybovat v rozmezí 16 až deset stupňů, postupně 13 až sedm.
Začátek září přinese mírné oteplení. Polojasno, místy přeháňky a denní maxima 20 až 26 stupňů. V noci pak bude 13 až sedm stupňů.
Eva ŠINKOVSKÁ


poslední názory v diskusi k tomuto článku:
18.8. 2012 (11:49) OGKOwSIbFkXhE : It is the best time to make some plans for the longer term and it is time to be happy. I have read this smiubt and if I may just I desire to suggest you some fascinating things or suggestions. Maybe you could write subsequent articles regarding this article. I wish to learn more things approximately it!



Zpět nahoru na obsah...

Vzniká deset filmových medailonů o významných osobnostech Vysočiny
Deset výrazných osobností Vysočiny získá letos nejvyšší krajské ocenění v podobě dřevěné, skleněné a kamenné medaile. Z rukou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka je převezmou na slavnostním večeru 25. října 2012 v prostorách Horáckého divadla Jihlava. Součástí připravovaného programu je už tradičně promítnutí filmových medailonků osobností. Dvou až tříminutové portréty vznikají v režii osvědčeného režiséra Theodora Mojžíše.
„Tento týden jsem se štábem strávil pár příjemných hodin s pilotem Pavlem Loužeckým a o víkendu celý realizační tým navštíví akademického malíře Emanuela Ranného a volejbalového representanta Jana Štokra,“ prozradil Mojžíš.
Deset osobních zpovědí výjimečných lidí, kteří v roce 2012 získají nejvyšší ocenění Kraje Vysočina, natáčí produkce Theodora Mojžíše přes celé prázdniny a natáčecí dny jsou naplánovány i na září. Pak celý tým čeká dlouhé martirium ve střižně, na řadu přijdou kouzelníci se zvukem a poprvé budou medailonky promítnuty v říjnu na slavnostním večeru v Jihlavě. „Nezapomenutelné pro mě zatím bylo natáčení s lékařkou Irmou Němečkovou ze Světlé nad Sázavou. Ve svých 99 letech stále rozdává optimismus, je skvělou společnicí a má neuvěřitelně nakažlivý životní elán,“ prozradil Theodor Mojžíš.
Nejvyšší krajská ocenění v podobě dřevěné, skleněné a kamenné medaile v roce 2012 obdrží v říjnu 2012 (abecedně):
Ředitelka ústavu sociální péče Marie Bartošková, Sklené nad Oslavou, za dlouhodobé zlepšování životních podmínek klientů a za úspěšné zavádění nových trendů v sociálních službách.
Restaurátor Jaroslav Benda, Pelhřimov, za jeho celoživotní přínos v oblasti péče o umělecká díla, jeho patriotismus a vztah k regionálnímu kulturnímu dědictví.
Pilot a letecký instruktor Pavel Loužecký, Havlíčkův Brod, za jeho světové i domácí sportovní úspěchy, kterých dosahuje v bezmotorovém létání už třicet let, za předávání zkušeností další generaci.
Student Viktor Němeček, Jihlava, za vynikající studijní výsledky, reprezentaci školy i kraje v matematických, chemických i informatických oborech, nejen doma, ale především na světových soutěžích.
Lékařka Irma Němečková, Světlá nad Sázavou, za osobní přínos pro obor medicíny, lidskou houževnatost a šíření osvěty v oboru medicíny.
Stavitel Josef Podzimek, Praha, za svůj moderní přístup k podnikání, jehož aktivity vyrůstají z české průmyslové tradice a za jeho osobní podíl na rozvoj regionu.
Vývojář a technolog Josef Průša, Sedletín, za revoluční vývoj open source a technologie 3D tisku.
Volejbalista Jan Štokr, Telč, za reprezentaci státu i kraje v nejvyšších světových volejbalových soutěžích.
Herečka Marika Šoposká, Havlíčkův Brod, za přínos české kulturní scéně a za šíření dobrého jména Kraje Vysočina.
Akademický malíř Emanuel Ranný, Třebíč, za originální přínos výtvarnému umění v oboru grafiky, za průkopnictví výtvarných technik, díky nimž získává pro sebe i svůj kraj mezinárodní věhlas.
Série deseti nejnovějších medailonků oceněných osobnostní Kraje Vysočina 2012 bude zveřejněna v závěru října na www stránkách kraje. Už teď stránky www.kr-vysocina.cz/o… nabízí kompletní ohlédnutí za minulými ročníky slavnostních večerů a také informace o všech 29 dosud oceněných osobách.
Eva NEUWIRTHOVÁ


poslední názory v diskusi k tomuto článku:
18.8. 2012 (18:25) QxAAZroUhqoCsu : brilliant areas completely, cpmouter collected an innovative new person. An amount you'll encourage related to ones write-up you simply developed day or two up until recently? Each and every favourable?



Zpět nahoru na obsah...

Vychází kniha, která učí děti správně myslet o penězích
Právě vychází nová kniha pro děti s titulem JSI MNOHEM VÍC NEŽ JEN TO, CO MÁŠ! z edice Dětská motivace nakladatelství KELTNER Publishing. Zábavnou formou vysvětluje dětem, jaká je skutečná hodnota peněz, a učí je zdravému vztahu k penězům.
Bohatě ilustrovaná kniha pro děti ve věku 4 až 10 let od amerického odborníka Dr. Waynea W. Dyera PhD. je již třetím titulem z unikátní edice Dětská motivace, která jako jediná u nás přináší dětem knihy zaměřené na všestranný rozvoj jejich osobnosti. Audio podobu knihy namluvila patronka Dětské motivace herečka Martha Issová.
Titul Jsi mnohem víc než jen to, co máš! se zabývá velmi důležitým tématem vztahu k penězům. Učí děti jak správně porozumět rozdílu mezi tím, co za peníze lze koupit a co nikoliv. Vysvětluje pojmy peníze, hojnost, ale také závist nebo štědrost. Ukazuje dětem, jak je důležité realizovat své vlastní sny a jak přitom nakládat s penězi, které si vydělají.
Knihu mohou jako výchovnou pomůcku využít nejen rodiče, ale také učitelé a kdokoliv, kdo pracuje s dětmi. Na konci knihy jsou otázky, s jejichž pomocí si dítě může ověřit, zda správně pochopilo téma knihy.
„Dětské knihy vydavatelství KELTNER Publishing podporuji, protože souzním s jejich obsahem a věřím, že mohou dětem pomoci získat sebevědomí a motivaci pro řešení různých nelehkých situací a jejich rodičům ukázat možnost, jak o těchto tématech mluvit.“
Martha Issová, herečka a čerstvá maminka

„Velmi se mi líbila kniha Jsi mnohem víc než jen to, co máš! Je moc důležité vysvětlovat dětem, jakou mají peníze ve skutečnosti hodnotu. Můj děda vždycky říkával, že když Pán Bůh chce někoho potrestat, tak mu bere rozum a dává peníze. Já k tomu ještě přidávám, že nejenže mu bere rozum, ale bere mu i srdce. Pro mě je velmi důležité, abych neměl na účtu více peněz, než mám rozumu v hlavě nebo laskavosti ve svém srdci. Laskavost v srdci a rozum v hlavě, toho musí mít člověk vždycky víc než peněz.“
Zbigniew Czendlik, kněz a duchovní českého olympijského týmu

„S velkým zájmem jsem si přečetla knihu Jsi mnohem víc než jen to, co máš! Velmi oceňuji, že děti vede srozumitelnou cestou k osvojení si zdravého pohledu na finance, hojnost a další příbuzná témata. Zejména v dnešním konzumem řízeném světě je prospěšné dávat knihám, jako je tato, prioritu a prostor.“
Mgr. Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem

AUTOR
Světově uznávaný odborník Dr. Wayne Walter Dyer, PhD., je otec osmi dětí a dědeček pěti vnoučat. Dětství prožil v dětských domovech a pěstounských rodinách. Přesto nebo právě proto celý život píše a hovoří o motivaci. Napsal více než 30 knih pro děti a pro dospělé.

DĚTSKÁ MOTIVACE
Knihy z edice Dětská motivace se zabývají dětským sebevědomím, učí děti, jak překonávat překážky, jak si věřit, jak se vypořádat s neúspěchem, stresem či strachem při cestě životem za svými sny.
V této edici dosud vyšly: Už žádné výmluvy!, Jsi mnohem víc než jen to, co máš!, Miltonovo tajemství
Připravované novinky: Já věřím, Nedej se zastavit!, Jsi skvělý!, Já jsem
Všechny knihy v edici Dětská motivace připravujeme take v elektronické podobě.
Monika TOMÍČKOVÁ



Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Neděle   19. 5. 2013

• Všichni jsme stvořeni z lásky
• Muzejní a galerijní noc 2013 v Jihlavě
• Pár kroků nazpátek
• Exposice věnovaná příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Moravu v Paláci šlechtičen v Brně
• Noc kostelů v Třešti a přilehlém okolí

Sobota   18. 5. 2013

• Po srážce s osobním autem zemřel na Žďársku třiadvacetiletý motorkář
• Rekordní uniformy a nože sběratele Jaroslava Pospíšila vystaven v exposici Zlaté české ručičky v Pelhřimově
• Dvě centra prevence žďárské Charity se spojila v jedno
• I pojízdné prodejny musejí splnit předpisy!

Pátek   17. 5. 2013

• První dva žirafí samci Zuberi a Paul konečně v Jihlavě!
• První dva žirafí samci Zuberi a Paul konečně v Jihlavě!
• Většinu Čech by měly odpoledne a večer zasáhnout silné bouřky mířící sem z Německa
• Po vodě Pod Kaštany aneb putování po telčských rybnících
• Zpříjemněte si sobotu 18. května návštěvou akce Folklor v máji v Telči
• Prázdniny na venkově představují: Sdružení lidových řemeslníků a výrobců

Čtvrtek   16. 5. 2013

• V Okříškách budou mít děti k disposici přírodní zahradu
• Pletením pro děti zapomněly hasičky z Bezděčína na bolesti

Středa   15. 5. 2013

• Kinderiáda v Třebíči zná postupující do pražského finále, gratulovat vítězům přijela patronka Eliška Klučinová
• Příroda je místem neklidu?
• Zrušení rychlíků bude tvrdou ránou pro Vysočinu
• Unikátní Kinematovlak se vydal z Mladé Boleslavi na cestu za dětmi
• Nejdelší nonstop maratón rozhlasových rozhovorů, nejdelší nepřerušená série rozhovorů v rozhlasovém éteru
• V Dolních Vilémovicích bude otevřen rodný dům Jana Kubiše u příležitosti jeho stého výročí narození

Úterý   14. 5. 2013

• Diskusní večer s Otou Ulčem v Jihlavě
• Obrazy Tomáše Rybičky namalované čelem budou k vidění na veletrhu Svět knihy v Praze
• Město Havlíčkův Brod je dalším městem, které připravuje e-Aukce pro své občany

Pondělí   13. 5. 2013

• Emeritní arcibiskup pražký Miloslav Vlk navštíví Třebíč
• Výstava Ateliér Malby a ilustrace SUPŠ Jihlava-Helenín v galerii Alternativa
• Krajská rada jmenovala prozatímním ředitelem třebíčské nemocnice Jana Ference
• Do Jihlavy se ve čtvrtek nastěhují žirafy
• Na dálnici D1 u Velkého Meziříčí zemřela při nehodě žena
• Vědec z české neurolaboratoře bojuje o prvenství v mezinárodní soutěži

Sobota   11. 5. 2013

• V ulici Vrchlického v Jihlavě se propadla vozovka
• Atletická kinderiáda vrcholí krajským kolem v Třebíči

Pátek   10. 5. 2013

• V Bílku zemřel po pádu ze střechy devětatřicetiletý muž
• Tejpy pomáhají od bolesti sportovcům i seniorům, říká fyzioterapeutka Barbora Němcová
• Od bolesti pomůže pacientům nový druh tejpování
• O unikátní sto kilometrový závod v Dalešicích je velký zájem

Čtvrtek   9. 5. 2013

• Výstava NATVRDLÍ A TVRDÉ v jihlavské galerii Vysočiny
• Dopravní hřiště v Havlíčkově Brodě bude letos přístupné veřejnosti
• Česku hrozí silné bouřky
• Výstava koláží Jana Dočekala v galerii L. Nováka v Třebíči

Středa   8. 5. 2013

• Svatý Václav na řetěze
• Výstava Zapomenutí hrdinové... i oni bojovali proti fašismu v Horní Krupé
• Druhou květnovou sobotu se poběží Běh vítězství z Jihlavy do Třeště

Úterý   7. 5. 2013

• Premiéra hry Michaela Frayna s titulem Bez roucha v Horáckém divadle v Jihlavě
• Žižkova ulice v Havlíčkově Brodě bude částečně uzavřena
• Přednáška o přejmenování německých obcí na Jihlavsku
• Trhy řemesel, prodej zboží přímo od výrobců a biojarmark v Židovském městě v Třebíči

Pondělí   6. 5. 2013