Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

čtvrtek Zpět na hlavní stránku... 16.2 2017


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Krátké ohlédnutí za Augustem Prokopem
Čas neúprosně utíká a tak až nyní, více jak s měsíčním zpožděním, můžeme si připomenout 170. výročí narození významného jihlavského rodáka, Augusta Prokopa. Narodil se 15. srpna 1838 v Jihlavě na dnešním Masarykově náměstí čís.54.
celý článek...


Historický kalendář Jihlavy a okolí roku 1938
1.1.: Závěr roku 1937 provázely sněhové přeháňky, obleva a mrazy. Nový rok započal sněhovou vánicí. Kronikář ve Dvorcích poznamenal : První čas po Novém roce byl v obci zdánlivý klid v soužití obou národností. Jenom zdánlivý, neboť i zdejší Němce zachvacovala vlna nacismu, především mládež. Tak bylo až do března.
celý článek...


Jihlavské hřbitovy...
Jihlavské hřbitovy. Dodnes většina z nás chodí uličkami a náměstími, aniž bychom tušili, že mnohdy vstupujeme na místa posledního odpočinku mnoha generací našich předků. A tak je dodnes dávno zapomenutý hřbitov skryt na Jánském kopci - v okolí nejstaršího jihlavského kostela Jana Křtitele - ve Smetanových sadech, kolem kostelíka sv. Ducha a nebo kolem chrámu sv. Jakuba. Stejně tak, jako na Minoritském náměstí u kostela Nanebevzetí Panny Marie.
celý článek...


Posvícení - po jihlavsku Kirmes
Podle Ottova slovníku naučného z r. 1903 je posvícení výroční podzimní slavnost, která se koná na památku posvěcení chrámu. Posvícení se podle tohoto zdroje vyvinulo z pohanského obyčeje oslavovat šťastnou sklizeň a příchod zimy. Na Vysočině bylo posvícení nazýváno místy hody, v jihlavském jazykovém ostrově pak Kirmes...
celý článek...


Největší povodeň v dějinách Jihlavy
Oteplování planety, blížící se soudný den či změna klimatu. Tak to jsou pouze jedny z mála oblíbených vysvětlení nejrůznějších klimatických katastrof. Toto řádění živlů se nám, lidem moderního věku, jeví občas svým rozsahem nebývalé. Zřejmě je tomu tak i proto, že lidský život je krátký a málokdo tak může pamatovat, že k podobným událostem docházelo v průběhu dějin vždy a čas od času dokonce i opakovaně.
celý článek...


Překročili jsme hranice nám neznámého světa a života...
V době doznívajícího léta uplývá 40 let od skonu mimořádně disponované osobnosti a výjimečného zjevu moderně se již rozvíjející "nové vědy parapsychologie" Břetislava Kafky (14. května 1891 - 27. srpna 1967). "Jako badatel v oboru dosud neznámých jevů hypnosy, telepatie, jasnovidnosti apod. po více jak čtyřicet let jsem se zabýval touto disciplinou...", píše svým brilantním intelektem s pojmovou pregnantností "vidění geniova" (A. Schopenhauer) - Břetislav Kafka ve své knize PARAPSYCHOLOGIE, která vychází až v roce 1992 v pozoruhodně objevitelském nakladatelství ROAD Praha.
celý článek...


Historie jihlavských plováren
Kam asi jinam chodívali lidé v létě z rozpáleného města, než k vodě. Osvěžit se a zaplavat si do blízké řeky Jihlavy, říčky Jihlávky nebo se vydat k nedalekým rybníkům. Mezi nejpopulárnější patřil a doposud bezesporu patří Okrouhlík a Pávovský, německy Scheibenteich a Krummteich. Jejich věhlas se šířil už od poloviny 19. století.
celý článek...


Deo gratias...
Nové Motu proprio „Summorum pontificum“ o římské liturgii, které vydal Benedikt XVI. v sobotu 8. července, je - troufám si říci - tou nejlepší zprávou v oblasti katolické liturgiky za poslední léta. Už nebude kacířstvím slavit mši tak, jak ji neměnně slavily nesčíslné generace našich předků po moho staletí!
celý článek...


Jan Hus...
Nejznámějším českým církevním reformátorem je bezesporu někdejší mistr pražské university, kněz Jan Hus.
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Francouzští učni kováři přijedou na zkušenou do Jihlavy
Na přelom dubna a května zavítají do partnerské Střední školy stavební Jihlavy žáci francouzské Centre de Formation d´Apprentis du Batiment de l´Aube. Dvoutýdenní stáž domluvili v těchto dnech zástupci krajské střední školy společně se třemi učiteli partnerské školy v Pont Sainte Marii, kteří navštívili Jihlavu. „Hlavním cílem návštěvy bylo domluvit se na další spolupráci, především si pak stanovit konkrétní podmínky pro stáž francouzských žáků na jaře 2017, a to se podařilo,“ pochvaluje si ředitel Pavel Toman.
V minulých letech absolvovali 14denní stáž v jihlavské stavební škole francouzští žáci oboru truhlář, kteří odhalili um umělecké truhlařiny, aktuálně partneři projevili zájem o stáž pro učně kováře.

První týden stráví francouzští žáci ve školních dílnách stavební školy v Heleníně, kde jim bude předávat své kovářské zkušenosti bývalý učitel odborného výcviku a zkušený kovář Jan Urban. Druhý týden budou mladí Francouzi nabírat zkušenosti v kovárně známého uměleckého kováře Poldi Habermanna z Jihlavy. „Právě jeho dílnu jsme během dvoudenní únorové návštěvy francouzských učitelů navštívili a naši kolegové z partnerské školy byli z toho, co u Poldi Habermanna viděli, nesmírně nadšení, spokojení a natěšení na jarní stáž,“ doplnil na závěr ředitel Pavel Toman.

V oblasti školství funguje na území Kraje Vysočina dobrá spolupráce mezi mnoha středními školami. Nejstarší partnerství trvá od roku 1972, a to mezi Gymnáziem Bystřice nad Pernštejnem a Gymnáziem Julia Mottelera v Crimmitschau. Naopak nejnovější partnerství bylo navázáno v roce 2013 mezi Gymnáziem Třebíč a St. Leonhard Gymnasium v Aachen.

Mimořádně úspěšná spolupráce funguje mezi Gymnáziem Jihlava a Gymnáziem Mikoláše Koperníka ve Weissenhornu. Další školou, která je v oblasti zahraniční spolupráce velice aktivní, je Obchodní akademie, Střední zdravotnická škola a Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava.
Monika BROTHÁNKOVÁZpět nahoru na obsah...

Třetina interního pavilonu jihlavské nemocnice je opravená
Dvě z šesti pater interního pavilonu jsou opravená. Dnes se oficiálně předalo do užívání druhé nejvyšší patro největšího pavilonu. Rekonstrukce trvá už rok. Za další dva roky bude mít budova, která pojme nejvíce oddělení, kompletně nejen nový kabát, ale i interiéry vyhovující aktuálním standardům.
S opravami interního pavilonu se začalo na začátku loňského roku a postupují od vrchního patra směrem dolů. „Stěhování připomíná trochu akci kulový blesk,“ říká s nadsázkou ředitel nemocnice Lukáš Velev. „Interní pavilon byl na hranici technické amortizace a rekonstrukce byla nezbytná. Výsledkem bude větší komfort pacientů,“ dodává s tím, že první zrekonstruované patro využívají pacienti neurologického oddělení. Nově opravená patra budou obývat neurologické a chirurgické oddělení.

„Pavilon ze 70. let minulého století už sloužil téměř na hranici své životnosti, ani pamětníci si nevzpomínají, že by byl v minulosti zásadním způsobem opravován. Aktuální postupné generální opravy sice ještě několik měsíců pacienti i zaměstnanci nepřehlédnou, ale ve výsledku budou spokojeni s moderním zázemím, odpovídajícím nejen hygienickým, technickým, ale i ošetřovatelským normám,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Rekonstrukci interního pavilonu provádí sdružení firem PSJ a Podzimek a synové: „Těší nás, že jsme ve spolupráci s firmou Podzimek a synové v souladu s termínem a v patřičné kvalitě předali do užívání v pořadí druhé podlaží interního pavilonu. Před námi je ještě dalších šest etap zásadní proměny této důležité součástí areálu Nemocnici Jihlava. Věříme, že se i nadále budeme moci opřít o nezbytnou trpělivost, jak ze strany zdravotnického personálu, tak pacientů. Za nás mohu slíbit, že nepolevíme ve snaze co nejméně narušovat provoz pavilonu,“ uvedl Petr Vondruška, generální ředitel PSJ, a.s. „Cenné zkušenosti, které jsme načerpali během prvního roku generální rekonstrukce, hodláme beze zbytku využít k plynulému průběhu prací i v dalších patrech, ať již nám útroby nemocnice chystají jakákoliv překvapení“, dodal Martin Podzimek, ředitel firmy Podzimek a synové, která je součástí dodavatelského sdružení.

Opravy probíhají za plného provozu nemocnice. Kvůli rekonstrukci se musela přestěhovat nejen oddělení, ale také ambulance. „Veškeré změny najdou pacienti na našich webových stránkách, kde máme zřízenou samostatnou stránku. Přímo v nemocnici máme také člověka, který na informačním centru pomáhá a naviguje především starší pacienty. Děláme, co je v našich silách,“ dodává provozně technický náměstek Alexander Filip. Celkové náklady na opravy pavilonu jsou 372,271.571,- milionů korun včetně DPH a z vlastního rozpočtu je hradí Kraj Vysočina, který je zřizovatelem nemocnice.
Monika ZACHRLOVÁZpět nahoru na obsah...

Z onkologických onemocnění se vyléčí čtyři z pěti dětí; často chybí léky speciálně pro ně, pomoci může celoevropská síť
Zatímco v 60. letech se vyléčila pouze 3 procenta dětských onkologických pacientů, dnes dosahuje úspěšnost u většiny typů nádorů 80 procent i více. Přesto je pořád co zlepšovat. Mnohdy chybí léky vyvinuté pro děti a ozkoušené v klinickém hodnocení s dětskými pacienty. Situaci by mohl zlepšit celoevropský systém pro sdílení dat z klinických hodnocení. Na dětské pacienty upozorňuje Den dětské onkologie připadající na sobotu 18. února.
Nádory u dětí jsou naštěstí poměrně vzácné. „V České republice onemocní každoročně okolo 350 dětí. Většině z nich naštěstí dnes již dokážeme pomoci,“ říká dětská onkoložka MUDr. Lucie Hrdličková z Kliniky dětské hematologie a onkologie v Motole. Vyléčené děti však podle ní ještě nemají vždycky zcela vyhráno. „Podle různých zdrojů trpí v Evropě mezi dvaceti a čtyřiceti procenty bývalých dětských onkologických pacientů pozdními následky léčby,“ upozorňuje onkoložka, která stojí za akcí Den dětské onkologie. V jeho rámci vyrazí v sobotu v šest hodin večer od Národního divadla v Praze lampionový průvod na Václavské náměstí, kde program bude pokračovat hudebním vystoupením. V některých městech v České republice budou význačné budovy na podporu akce nasvíceny zlatým světlem.

Dětská onkologie se od onkologické léčby u dospělých v mnoha ohledech liší. Děti nejčastěji trpí jinými typy nádorů než dospělí. Na prvních místech se objevují leukémie, nádory mozku a míchy a nádory vycházející z mízního systému. U dospělých mužů vedou nádory plic a následně nádory prostaty, u žen nádory prsu. Obecně jsou časté nádory trávicího ústrojí (z hlediska incidence rakoviny tlustého střeva má Česká republika prvenství v Evropě) či kožní melanomy. Zatímco vznik řady druhů nádorů u dospělých mívá přímou souvislost s životním stylem, u dětí jsou většinou přítomny genetické předpoklady.

Potřeba sdílet data

Právě kvůli vzácnosti onkologických nemocí u dětí u dětí není snadné provádět v dostatečné míře potřebná klinická hodnocení. „Ta jsou však nezbytná pro zdárný vývoj nových léků. Nedostatek informací o vlivu léků na vývojově, fyzicky i psychicky zcela odlišné pacienty může vést k vystavení dětských pacientů nepředpokládaným vedlejším účinkům,“ říká Mgr. Jakub Dvořáček, MHA, výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP), která se také rozhodla k akci Den dětské onkologie připojit.

Lékaři v případě neexistence léku schváleného pro děti někdy sahají k lékům pro dospělé, mimo oficiální indikaci (jde o použití takzvaně off-label). Není to nic nelegálního, ale samozřejmě nejde o ideální stav. Lékař je tím také nucen vzít odpovědnost za případné potíže na sebe.

Posunout dopředu vývoj nových léků určených pro dětské pacienty může pomoci nyní otevřená desátá výzva IMI 2 (Innovative Medicines Initiative 2). Jde o iniciativu Evropské unie a farmaceutických firem, která má podpořit výzkum v členských státech a propojovat malé a střední firmy s akademickými pracovišti. Pomoc tedy může být přidělena i českým vědcům a firmám.

V aktuální výzvě, otevřené do 28. března, je vyčleněna pomoc v hodnotě 9,4 miliard korun. „Jedním z aktuálních témat výzvy je vytvoření celoevropské sítě pro klinická hodnocení léčiv pro děti. Z toho zhruba 1,8 mld. korun přímé podpory z Evropské unie a srovnatelná pomoc v podobě dat, výsledků studií a podobně od společností je vyčleněna právě na tuto síť. Projekt je vypsán jako šestiletý a měl by přispět k tomu, aby více léků používaných v léčbě dětí bylo pro tuto věkovou skupinu oficiálně ozkoušeno z hlediska účinnosti a bezpečnosti,“ uvedl Dvořáček.

Fakta:

* Nádorové onemocnění v ČR postihne každoročně zhruba 350 dětí a adolescentů

* U dětí je nejčastější příčinou úmrtí hned za úrazy

* U dětí se nádory projevují obvykle jinak než u dospělých – rostou rychleji a dříve metastazují, zároveň však lépe reagují na ozařování a chemoterapii

* Léčba u dětí zahrnuje chirurgická řešení, chemoterapii, radioterapii i podpůrnou léčbu, transplantace krvetvorných buněk, biologickou léčbu či imunoterapii, která ovlivňuje imunitní systém dítěte tak, aby dokázal rakovinné buňky sám zlikvidovat

* V letech 1995 až 2006 byla jen necelá třetina všech v EU nově registrovaných léků (tedy nejen onkologických) přímo určena i pro léčbu dětí. Polovina léčiv užívaných k léčbě dětských pacientů ještě zhruba před deseti lety nebyla u dětí testována.

* Farmaceutické firmy se snaží tuto situaci kompenzovat. Podle statistik Evropské unie vzrostl počet exkluzivních pediatrických klinických hodnocení (tedy těch, v nichž jsou všichni účastníci mladší 18 let) za posledních 10 let téměř 2,5krát. Také podíl pediatrických hodnocení (těch, v nichž je minimálně jeden účastník mladší 18 let) na celkovém počtu provedených klinických hodnocení stoupá: zatímco v roce 2006 tvořily 8 %, do roku 2016 stoupnul podíl na 18 %.1
Jan TYPLTZpět nahoru na obsah...

Koncert písničkářky Jany Šteflíčkové v kavárně U Notáře v Havlíčkově Brodě
Koncert nadžánrové písničkářky Jany Šteflíčkové, členky souboru Studia Ypsilon (folk, blues, jazz a rock) se koná v sobotu 18. února od 18 hodin v poetickém podkroví kavárny U Notáře v Havlíčkově Brodě.
Jana Šteflíčková je česká písničkářka a herečka. Vystudovala DAMU, hrála v Západočeském divadle v Chebu, nyní je členkou pražského souboru Studia Ypsilon (účinkuje například ve hrách Rusalka, Babička se vrací). Jako písničkářka nyní vystupuje především sama, byť dříve spolupracovala i s některými kapelami.

Její tvorba se záměrně oprošťuje od klasických žánrových vymezení, sama se hlásí k folku, blues, jazzu a rocku. Tomu odpovídá i její sólová tvorba, která je pestrá a nosná nejen pro folkové festivaly, ale i pro festivaly nadžánrové (Trutnov Open Air, Sázavafest, Boskovice, Šumperk Blues Alive).

Jana Šteflíčková je herečka ve Studiu Y a má profil také na webu Osamělých písničkářů (www.osamelipisnickar…

Vstupné je 80 korun.
- rd -Zpět nahoru na obsah...

Česká centra ve světě připomenou výročí Miloše Formana
Miloš Forman je mezinárodně úspěšný režisér českého původu. Své nejslavnější filmy natočil ve Spojených státech amerických. Kultovní snímky Přelet nad kukaččím hnízdem, Vlasy, Lid vs. Larry Flynt nebo Amadeus dnes patří k uznávané filmové klasice. Umělec oslaví 18. 2. 2017 pětaosmdesátiny. Česká centra připomenou slavné výročí ve světě. Oslavy začaly v Kyjevě programem s názvem Bio Forman, který poběží v průběhu celého roku 2017. Další filmové projekce, přednášky, ale také besedy se konají v Itáli, Polsku, Velké Británii, Rusku a samozřejmě – ve Spojených státech amerických.
Jedna z nejrozsáhlejších akcí roku se uskuteční na Ukrajině. České centrum Kyjev připravilo retrospektivu Formanovy tvorby s názvem Bio Forman. Série akcí sestává z besed, filmových projekcí, kulatých stolů. Ukrajina zná Miloše Formana díky filmům, které od počátku sedmdesátých let natáčel ve Spojených státech. Filmového Amadea nebo muzikál Vlasy Ukrajinci milují. Není tu ale mnoho takových, kteří měli možnost zhlédnout snímky slavného režiséra, které vznikly ještě v provenienci československé kinematografie „zlatých" šedesátých let.

LUCIE ŘEHOŘÍKOVÁ, ŘEDITELKA ČESKÉHO CENTRA KYJEV:

„V průběhu Roku Formana to na Ukrajině chceme změnit. Ukrajincům jsou blízké příběhy o outsiderech, Forman jimi uhranul publikum v Československu, později dobyl Ameriku, na Ukrajině to dopadne stejně. Věřím, že poetika raných snímků Miloše Formana bude Ukrajince přitahovat svou uvolněnou a obyčejnou lehkostí. Zcela určitě se tu bude líbit černý humor, který mají Ukrajinci rádi, přestože jim samým úplně vlastní není.“

V Itálii bude téma Miloš Forman vzpomínáno v rámci Filmového festivalu v Bergamu. České centrum Milán spolu s organizátory mezinárodního filmového festivalu Bergamo Film Meeting připravilo retrospektivní přehlídku Formanových filmů a výstavu kostýmů z filmů Amadeus a Valmont. Akce proběhnou od 10. – 19. 3. 2017. O měsíc později se přehlídka přesune do univerzitního města Bologna.

RADKA NEUMANNOVÁ, ŘEDITELKA ČESKÉHO CENTRA MILÁN:

„Miloš Forman je v Itálii respektovaným režisérem světového formátu. Dokládá to také fakt, že byl v roce 2009 pozván jako předseda poroty na Filmový festival v Římě. V Itálii je především známa jeho americká tvorba a Oscarové filmy. Cílem retrospektivy je proto představit především jeho tvorbu z dob Československa. Formanova vazba na Itálii je ovšem mnohem starší, a to z dob natáčení filmu Amadeus a Valmont. V Římě ve slavné dílně u Tirelliho se připravovaly vybrané kostýmy dle návrhů Theodora Pištěka do obou filmů. Ty budou dnes také součástí připravované výstavy.“

Také České centrum New York se přidává k sérii akcí, a to sestavením únorového programuv rámci pravidelného Filmového klubu. Americké publikum zhlédne v České národní budově dokument Miloš Forman: Co tě nezabije a jeho klasiku Hoří, má panenko. Do slavného Lincoln Center pak diváci mohou zavítat na Lásky jedné plavovlásky. Slavný film se bude dále promítat díky Českému centru Moskva také v Rusku.

V Maďarsku v rámci oslav 85. narozenin Miloše Formana uvede společnost Pannonia Entertainment do distribuce režisérskou verzi filmu Amadeus. Slavnostní premiéra proběhne v kině Uránia 16. března 2017 ve spolupráci s Českým centrem Budapešť. V průběhu jednoho měsíce budou mít maďarští diváci možnost zhlédnout Formanův oscarový film jak v budapešťských, tak i regionálních kinech.

Další série akcí se uskuteční v Polsku a ve Velké Británii. České centrum Varšava promítlo Lásky jedné plavovlásky v artovém kině Wisla v rámci pravidelných „Českých Střed“ již začátkem roku 2017. Prestižní Britský filmový institut ve spolupráci s Českým centrem Londýn uvede 14. dubna do celobritské distribuce digitálně restaurované oscarové drama Přelet nad kukaččím hnízdem, na které naváže filmová sezóna zkoumající vztah mezi tvorbou Miloše Formana a britskou kinematografií 60. let.

TEREZA PORYBNÁ, ŘEDITELKA ČESKÉHO CENTRA LONDÝN:

„Loňský vítěz Palme d´Or z filmového festival v Cannes, britský režisér Ken Loach, uvádí Formanovy filmy Lásky jedné plavovlásky a Hoří, má panenko, v první desítce svých nejoblíbenějších filmů a netají se s tím, že především Lásky jedné plavovlásky na něj měly obrovský vliv. Není ale sám, a proto jsme se rozhodli připravit sezónu, která by se zaměřila na vzájemné česko-britské vlivy a porovnala Formanovy filmy z 60. let s těmi, které v té době v Británii natočil Ken Loach, Lindsay Anderson či Karel Reisz v rámci hnutí tzv. Free Cinema a pozdější britské nové vlny.“

Petra JUNGWIRTHOVÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Sobota   21. 4. 2018

• Město opět přispěje na památky: dotaci získaly zámek a Kohoutův dům
• Kolektor Tesla Jihlava se hýbe pro charitu
• Hvězdy EMY DESTINNOVÉ – aneb o Emě a pro Emu
• Z Telečské ulice v Jihlavě zmizí kamenné kostky, do půl roku se bude jezdit po asfaltu
• Vysoká škola polytechnická Jihlava podepsala smlouvu za více než 166 milionů Kč se stavebními firmami z regionu, stavět se začne v pondělí.

Pátek   20. 4. 2018

• Den Země v Zoo Jihlava
• Historický morový průvod v Brtnici byl povýšen na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky
• V Cityparku Jihlava oslaví Den Země výstavou živých soviček z Pavlova
• Začíná hlasování o největší byrokratickou absurditu

Čtvrtek   19. 4. 2018

• GLS ve spolupráci se Sdružením Krajina vypsala grant na podporu výsadby volně rostoucích stromů
• Přednáška Rodopis - koníček na celý život v Telči
• Protialkoholní stanici na Vysočině bude provozovat jihlavská nemocnice
• Tygr Dandys se vrací zpátky do Zoo Brno
• Kraj Vysočina přispěje na opravy hradu, zámků, soch i lunet
• Výstava Tradiční lidová kultura na Vysočině v Třebíči
• Čtení z knihy Neobyčejnosti lásky ve Služátkách

Středa   18. 4. 2018

• Zdeněk Laštovička obdrží čestné občanství
• Město Chotěboř začne s opravou komunikací poničených zimou
• Den Země nás nutí k zamyšlení i akci
• Obce by pro řešení sucha přivítaly dotace na obnovu lesů po kalamitách
• Jarní zámecká slavnost v Třebíči
• Ministr dopravy převzal usnesení žádající řešení obchvatu Vladislavi

Úterý   17. 4. 2018

• Chotěboř bude zářit barvami, město nechalo vysázet na sedm tisíc květů
• 110. výročí Lidové malírny v Telči
• V Kraji Vysočina startuje BATERKOMÁNIE, zapojuje se 20 měst
• VŠPJ pořádá první mezioborový projektový týden pro studenty ze zahraničí

Pondělí   16. 4. 2018

• Šestasedmdesátiletý řidič osobního auta zemřel při nehodě na Havlíčkobrodsku
• Pokračují přijímací zkoušky na střední školy
• Šance pro podnikatele a živnostníky, startuje 13. ročník podnikatelských soutěží

Pátek   13. 4. 2018

• Krajina v Nemocnici v Novém Městě na Moravě
• V Cityparku jsou vystavené desítky nablýskaných motorek včetně 5 Indianů

Čtvrtek   12. 4. 2018

• Výstava fotografií Polární světlo v jihlavské muzejní kavárně
• Zámek v Nových Syrovicích budou po rekonstrukci zdobit repliky původních oken a kamenné prvky fasády
• Výtěžek z plesu třebíčských farností pomůže Domácímu hospici sv. Zdislavy

Středa   11. 4. 2018

• Tygři sumaterští v Zoo Jihlava mají dvě mláďata
• Na Den zdraví poradíme jak bojovat s bolestmi zad
• Dnes začínají maturity, na Vysočině se týkají téměř čtyř tisíc žáků
• Živá Amazonie

Úterý   10. 4. 2018

• Máte doma muzejní kousek?
• Ušatá Balynka pokračuje ve svém divadelním turné

Pondělí   9. 4. 2018

• Koncert duchovní hudby v Jaroměřicích a Moravských Budějovicích

Neděle   8. 4. 2018