Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

středa Zpět na hlavní stránku... 31.10 2018


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Tajemství našich chrámů Nejsvětější Trojice
Kostely i kaple zasvěcené Nejsvětější Trojici, tedy Trojjedinému Bohu, se prakticky vždy stavěly postupně tři, aby vytvořily trojúhelník. Jedním z nich je v okolí Jihlavy velmi zajímavý trojúhelník mezi chrámem Nejsvětější Trojice na poutním vrchu Křemešníku u Pelhřimova, pod nímž pramení zázračný léčivý pramen, dále mezi chrámem Nejsvětější Trojice ve Vysokých Studnicích u Jihlavy - a nakonec mezi chrámem Nejsvětější Trojice v Babicích u Moravských Budějovic.
celý článek...


Jihlavský mučedník a patron kuřáků tabáku, Augustin Ignác Strobach
Jihlavský rodák, misionář – světec a mučedník. P. Augustin Ignác Strobach (1646-1684). Budoucí světec se narodil jihlavskému měšťanu Janu Strobachovi v ulici Matky Boží dne 12. března roku 1646 a hned téhož dne byl u svatého Jakuba pokřtěn jmény svatých Augustina a Ignáce.
celý článek...


Krátké ohlédnutí za Augustem Prokopem
Čas neúprosně utíká a tak až nyní, více jak s měsíčním zpožděním, můžeme si připomenout 170. výročí narození významného jihlavského rodáka, Augusta Prokopa. Narodil se 15. srpna 1838 v Jihlavě na dnešním Masarykově náměstí čís.54.
celý článek...


Historický kalendář Jihlavy a okolí roku 1938
1.1.: Závěr roku 1937 provázely sněhové přeháňky, obleva a mrazy. Nový rok započal sněhovou vánicí. Kronikář ve Dvorcích poznamenal : První čas po Novém roce byl v obci zdánlivý klid v soužití obou národností. Jenom zdánlivý, neboť i zdejší Němce zachvacovala vlna nacismu, především mládež. Tak bylo až do března.
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Tradiční listopadové turistické pochody v Telči o prvním listopadovém víkendu
První listopadový víkend bude v Telči již tradičně věnován turistickým pochodům. Pochod Vysočinou k Telči aneb K pstruhovým vodám se bude konat v sobotu 3. listopadu, pochod Cestou Jana Hvězdy z Vícemilic aneb Po stopách husitských bojovníků se bude konat v neděli 4. listopadu.
Sobotní, již 43. ročník pochodu Vysočinou, nabídne účastníkům pět různých tras:

51km –Telč - Stará Borovná – Řečice - Velká Lhota – Radlice – Lipnice - Olšany – Hradisko – Bradlo - Dobrá Voda – Krahulčí – Hostětice - Telč

40 km - společně s trasou 51km do Radlic - Brandlín - Velká Lhota - dále společně s trasou 51 km

27 km – Telč - St.Borovná – Řečice - k modré značce – Bradlo - Dobrá Voda - Hostětice - Telč

17 km – Telč- Klínek - Stará Borovná - Borovná-sedlo nad D.Vodou, souběh se žlutou značkou – Krahulčí – Hostětice – Lipky - Telč

12 km - městský okruh

Start: Telč - sokolovna 51 km od 6,30 hod do 8,00 hodin,
ostatní od 7,00 hod do 10,00 hodin

Nedělní, již 41. ročník pochodu nabídne šest různých tras: a/ S cílem u Boru (končí na stanici ČD Jihlávka)

29 km- Telč – Štamberk - V.Pařezitý – Roštejn – Obrázek – Bor - Jihlávka

28 km- Telč – Řásná - V.Pařezitý – Roštejn – Obrázek – Bor - Jihlávka

24 km- Telč –Volevčice – Roštejn – Obrázek – Bor - Jihlávka

21 km- Telč – Štamberk – Javořice - Studánka Páně – Bor - Jihlávka

20 km- Telč – Řásná - V.Pařezitý – Obrázek – Bor - Jihlávka

10 km- autobusem 9,00hod.Telč sokolovna – Řásná - pěšky – Řásná – V. Pařezitý – Bor - Jihlávka

Trasa b/ s cílem v Telči:

37km-Telč - Štamberk - Obrázek - Bor - V.Pařezitý - Telč

50km-Telč-Roštejn - zříc.Janštejn - Horní Ves-Bor - Řásná - Telč

Více informací na www.kcttelc.cz/43-ro…
- red -Zpět nahoru na obsah...

Termíny svateb nově i přes online rezervaci od 1. listopadu
Město Jihlava zavádí novou možnost pro rezervace svatebních obřadů. Od 1. listopadu bude možné online z pohodlí domova zjistit volné termíny, zaregistrovat si vybraný termín a na základě registrace komunikovat s pracovnicemi matriky o dalších krocích nezbytných k přípravě svatby.
Systém bude aktuálně nastaven na zobrazování termínů v roce 2019, v následujících letech by pak měl umožnit vždy od 1. listopadu rezervace na další rok. Důvodem je vyhnutí se kolizím svatebních obřadů s různými kulturními a společenskými událostmi probíhajícími v prostorách magistrátu.

„Naším cílem bylo zjednodušit snoubencům již tak náročnou přípravu svatebního obřadu a jsme rádi, že jim můžeme nově poskytnout i tuto pohodlnou možnost rezervace termínů. Věříme, že pro snoubence a budoucí manžele to bude vítaná změna a že si tento způsob rezervace najde rychle své uživatele,“ doplňuje vedoucí správního odboru Jan Vystrčil.

Možnost vytvořit rezervaci osobně či telefonicky zůstává nadále zachována.

Online rezervaci bude možné provést na tomto odkazu: extranet.jihlava-cit…
Martin KUKLAZpět nahoru na obsah...

Keramika pomáhá, baví a inspiruje na jihlavské radnici
Jihlavská radnice ve svých prostorách od 1. do 28. listopadu přivítá výstavu „Keramika pomáhá, baví a inspiruje“. Představeny budou ukázky výrobků z jihlavské chráněné dílny, které jsou z převážné části tvořeny tzv. Axmanovou technikou modelování. Pro svoji jednoduchost je využívána jako výuková a terapeutická technika nejen pro nevidomé, ale i pro širokou veřejnost.
Projekt keramické dílny „Umění s handicapem“ vznikl v Jihlavě v roce 2014 na podporu lidí, kteří mají díky svému handicapu na trhu práce velmi malou šanci se plnohodnotně uplatnit. Díky této příležitosti vznikají solitérní díla do zahrad, drobné dekorační předměty a další užitná keramika. Možnost tvořit v dílně momentálně využívají tři klientky.

„Práci v dílně bych doporučila všem jako terapii, která lidi zbavuje bolestí, stresu a trápení,“ uvádí paní Martina, kterou už od narození provází vážné zrakové onemocnění, vrozený zákal rohovky.

„Ráda vytvářím nové návrhy a pracuji s dětmi i dospělými, kteří do keramické dílny zavítají. Mým nejoblíbenějším motivem jsou andělé. Věřím, že v každém z nich najde člověk kousek svého anděla strážného, který ho chrání a provází životem,“ doplňuje paní Markéta.

Součástí výstavy bude stojan s hlínou, kde si každý příchozí bude moci vyzkoušet práci s tímto materiálem. Pro děti je nachystána i interaktivní keramická hračka v podobě kuličkové dráhy.

Díla budou vystavena v přízemí jihlavské radnice ve vstupní hale u Městského informačního centra.
Martin KUKLAZpět nahoru na obsah...

Stanovisko vedení Kraje Vysočina a občanských skupin k výrokům ministryně průmyslu a premiéra ČR ve věci výstavby nových jaderných zdrojů
Vedení Kraje Vysočina a občanských skupin vyjadřuje silné znepokojení nad výroky ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové a premiéra ČR Andreje Babiše, podle kterých by mělo mimo jiné dojít k odložení kroků směřujících k výstavbě nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany. Takový postup by byl v rozporu se Státní energetickou koncepcí České republiky a na ni navazujícího Národního akčního plánu. Přitom oba tyto dokumenty byly vytvořeny odborníky z širokého spektra oborů, byly odpřipomínkovány a po vypořádání pozměňovacích návrhů byly řádně schváleny. Navíc na oba dokumenty navazovala usnesení vlády k plnění dílčích úkolů k jejich provedení a mnohé z nich řešil vládou zřízený Stálý výbor pro jadernou bezpečnost.
Součástí navrhovaného, pro Vysočinu nepřijatelného řešení má být prodloužení životnosti stávajících čtyř dukovanských bloků. Takové opatření může být problematické jak z pohledu získání příslušného povolení, tak z pohledu akceptace veřejností. Prodlužovat provoz starší, i když bezpečné, technologie není možné do nekonečna i z hlediska bezpečnosti.

Kraj Vysočina vyzývá Vládu premiéra Andreje Babiše k důslednému plnění Státní energetické koncepce i Národního akčního plán, požaduje rychlé rozhodnutí o investičním modelu a financování projektu a učinění konkrétních kroků k jeho realizaci.

Pokud záměr stavby nových bloků nebude včas uskutečněn, dojde ke ztrátě energetické soběstačnosti, ohrožení energetické bezpečnosti, omezení konkurenceschopnosti a ke zvýšení nežádoucí geopolitické závislosti České republiky. Jedinou reálnou možností, jak řešit tuzemské požadavky na spotřebu energie, bude výstavba elektráren na zemní plyn s masivní produkcí oxidu uhličitého.

Projekt výstavby dalších bloků má dlouhodobě podporu veřejnosti napříč regionem a neustálými průtahy je tato důvěra nenávratně oslabována.
Jitka SVATOŠOVÁZpět nahoru na obsah...

Lidé se mohou zapojit do návrhu územní studie krajiny
Oddělení územního plánování Městského úřadu v Třebíči zpracovává a připravuje návrh Územní studie krajiny v celém správním obvodu. Pracovníci oddělení nyní sbírají data od uživatelů krajiny, prostřednictvím pocitové mapy, která je dostupná na webu města Třebíče.
Cílem je zapojit občany do děje pomocí sběru informací a názorů na naši krajinu, zjistit co by se mohlo z pohledu obyvatel Třebíčska v okolní krajině změnit.

Územní studie krajiny je důležitým plánovacím podkladem, který bude sloužit ke kvalitnějšímu zpracování územních plánů a pro další rozhodování v krajině.

Vyplnění pocitové mapy je časově omezené a bude probíhat do 15. listopadu letošního roku.

Pocitovou mapu lze vyplnit na: https://www.pocitovemapy.cz/…
- tz -Zpět nahoru na obsah...

Ve skladech krajských silničářů bude připraveno 172 tisíc tun posypu, do terénu vyjede 21 nových sypačů
Vedení Krajské správy a údržby silnic Vysočiny na začátku zimního období, které oficiálně začíná 1. listopadu, informovalo, že má ve svých skladech k dispozici více než 22 tisíc tun posypové soli, tato klíčová surovina je během zimního období pravidelně doplňována.
„Do terénu na Vysočině je připraveno vyjet více než 150 kusů údržbové techniky včetně 21 nových sypačů. Celý region je rozdělen do 120 údržbových okruhů a silnice zprovozňujeme podle jejich klíčovosti a důležitosti,“ informoval tento týden ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Jan Míka.

Pokud jde o sjízdnost silnic II. a III. tříd v Kraji Vysočina, je avizováno, že nejpozději do konce listopadu budou všechny dosud pokračující práce na silnicích dokončeny nebo budou silnice uvedeny do stavu průjezdnosti tak, aby na nich mohla být provedena zimní údržba. „Všechny vozy zimní údržby Krajské správy a údržby silnic Vysočiny jsou vybaveny GPS, která on-line zaznamenává jejich aktuální pozici, což je nenahraditelná informace. Data o pohybu vozidel údržby jsou sdílena s Hasičským záchranným sborem Kraje Vysočina. V případě mimořádné události je k součinnosti vyzváno nejbližší vyjeté vozidlo údržby,“ popsal zkušenosti z praxe radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy Jan Hyliš.

V letošním roce přibyl k 119 obvyklým údržbovým okruhům jeden nový 66 km dlouhý v okolí Bystřice nad Pernštejnem. Celoročně je aktivní i číslo krajského dispečinku 567 117 100, řidiči na dálnici mohou získat aktuální informace o sjízdnosti a stavu dálnice prostřednictvím asistenční služby ŘSD 800 280 281.

Pokud jde o povinnost použití zimních pneumatik, platí ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, který stanoví v době od 1. Listopadu do 31. Března povinnost jejich užití, pokud se na komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. S ohledem na tento předpis už není dopravní značka zimní údržba na silnicích II. a III. tříd na Vysočině osazována.

Z ustálené praxe a po zkušenostech z předchozích let osazuje Krajská správa a údržba silnic Vysočiny značku Sněhové řetězy s dodatkovou tabulkou nákladní vozidla nad 12 t v těchto rizikových úsecích:

◾II/350 Světnov – Herálec
◾II/353 Žďár nad Sázavou – Sněžné
◾II/354 Nové Město na Moravě – Sněžné
◾II/354 Ostrov nad Oslavou – Kochánov
◾II/360 Nové Město na Moravě – Jimramov
◾II/362 Olešnice – Bystré
◾II/375 Nyklovice – Sulkovec
◾III/35314 Nové Město na Moravě – Tři Studně
◾III35433 Mostiště – Měřín
◾III/36034 Lísek – Míchov

Podle statistik Krajské správy a údržby Vysočiny ujely vozy údržby v období loňské zimy téměř 540 tisíc kilometrů, o rok dříve to bylo o 100 tisíc kilometrů méně. Zatím nejnáročnější zima na údržbu byla v letech 2012/2013, kdy tachometry napočítaly 688 tisíc najetých údržbových kilometrů.
Jitka SVATOŠOVÁZpět nahoru na obsah...

Plán udržitelné mobility stanovuje rozvoj dopravy v Jihlavě na dalších 22 let
Statutární město Jihlava usiluje o setrvalý růst kvality života, který zároveň nezatíží životní prostředí ani veřejné zdroje a je dlouhodobě udržitelný. Významnou částí udržitelného rozvoje je dobře promyšlená a koordinovaná doprava, Jihlava proto letos vytvořila Plán udržitelné městské mobily, který stanovuje dalších 22 let vývoje dopravy. Společná vize udržitelné mobility obsahuje celkem 52 konkrétních projektů, z nichž se některé plní již letos.
„V dnešních dnech přepraví jihlavská MHD více než 60 procent cestujících trolejbusy bez emisí. V současné době je v rámci Plánu udržitelné městské mobility například připraven projekt na výstavbu prodloužení traťového vedení o pět a půl kilometru směrem na Bedřichov. A se cyklostezka do průmyslové zóny na Pávově,“ zmínila koordinátorka městské mobility odboru dopravy magistrátu města Mirka Kostrhounová.

Investiční náklady plánu udržitelné mobility do roku 2030 činí více než tři miliardy korun a rozpočet města by se na nich měl podílet 39 procenty. Dalšími zdroji finančních prostředků jsou například dotační tituly.

„Důležitá je i spolupráce s Krajem Vysočina, například při výstavbě obchvatu Jihlavy a Velkého Beranova, město také společně s krajem schválilo smlouvu o spolupráci při projektu Veřejná doprava Vysočiny,“ doplnila Kostrhounová.

Na přípravě plánu pracoval tým odborníků nominovaný Statutárním městem Jihlavou z oblastí územního plánování, dopravy a rozvoje města, za vedení externího projektového manažera. Formou workshopů a konzultací se externě přidali i další partneři z řad městských odborů a společností, nezávislých expertů, zájmových sdružení i občanů města.
Aneta HRDLIČKOVÁZpět nahoru na obsah...

Výstava fotografií Jakuba Hejla s titulem Podzim života v Telči
Vernisáž výstavy fotografií studenta telčského gymnázia Jakuba Hejla s titulem Podzim života se bude konat v pondělí 5. listopadu v 17 hodin ve vstupní síni radnice v Telči.
Během vernisáže vystoupí pěvecké uskupení Triodam Telč.

Fotografie byly pořízeny u klientů odlehčovací služby Sdílení a po celou dobu výstavy potrvá finanční sbírka na provoz organizace.

Výstava ve vstupní síni radnice potrvá do 26. listopadu.

Sdílení o. p. s., Telč je komplexním průvodcem na cestě stářím a nemocemi. Pomáháme starým nebo vážně nemocným lidem radou, podporou, zdravotními a sociálními službami zůstat doma až do konce v sepětí s rodinou.
- red -Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pátek   14. 12. 2018

• Betlémské světlo bude v Pelhřimově pro zájemce v sobotu 22. prosince v kapli sv. Kříže
• Zastupitelé Třebíče se zvážili pro dobrou věc
• Tři čtvrtiny dotazů na jihlavský magistrát podává jediný člověk

Čtvrtek   13. 12. 2018

• Úspěšné hnízdění orlů mořských na Vysočině
• Vánoční náměstí v Třebíči
• Zpráva k mimořádným dopravním komplikacím na Vysočině
• Vánoční jarmark v Jihlavě bude s vratnými kelímky, začne v pátek 14. prosince
• Výsledky fotosoutěže Photographia Natura 2018
• Vánoce na VŠPJ pro ZASTÁVku v Telči
• Během svátků budou mít městská centra v Jihlavě omezenou otevírací dobu
• Vánoce na radnici v Pelhřimově v neděli

Středa   12. 12. 2018

• Společnost OSC je tradičním partnerem Domácího hospice sv. Zdislavy
• V Jihlavě starý stadion zbourají, na jeho místo postaví nový
• Kraj Vysočina prodává zámek v Těchobuzi na Pelhřimovsku
• Koncert Magdy Malé s kapelou Charlie Band se v Třebíči bude konat až 18. února 2019
• Jihlavské děti rozzářily pacienty s roztroušenou sklerózou

Úterý   11. 12. 2018

• Mění se počet uvolněných členů krajské rady
• Pacienty v jihlavské nemocnici pomáhají rozpohybovat nové přístroje za miliony
• Školáci z Vysočiny se učí zpracovávat kalkulace i správně číst smlouvy, které dostanou k podpisu

Pondělí   10. 12. 2018

• Přednáška prof. Zdeňka Mikuláška a autogramiáda jeho nové knihy v Jihlavě
• Vzali se v roce pražského jara a žijí spolu dodnes
• Stavba dětského pavilonu Nemocnice Nové Město na Moravě jde do finále
• Výroba ruchostrojů s Veronikou Svobodovou v jihlavské galerii

Neděle   9. 12. 2018

• Jan Vičar obdržel francouzskou cenu Akademie umění za grafiku
• Adventní a vánoční čas v třebíčském muzeu

Sobota   8. 12. 2018

• Jihlavský filmový klub uvede švédský film Sedmá pečeť
• Zapalme svíčku...
• Vrátka v Třebíči převzala nový sociální automobil
• Přednáška Prusko-rakouské války pohledem archeologie v jihlavském muzeu

Pátek   7. 12. 2018

• Pančava v Jihlavě soutěží o Cenu české krajiny
• Nezapomeňte si koupit dálniční kupón na rok 2019
• Zoo Jihlava se zapojila do výměny samců babirus

Čtvrtek   6. 12. 2018

• Oblastní charita v Třebíči vypravuje na Ukrajinu kamion s humanitární pomocí
• Uhynul oblíbený samec tuleně obecného Artos
• Pomáhat je hračka
• Město Chotěboř připravuje kompletní rekonstrukci náměstí
• Změna ve svozu bioodpadů v zimním období v Jihlavě
• V neděli 9. prosince začíná platit několik novinek ve vlakovém jízdním řádu

Středa   5. 12. 2018

• Město Třebíč vyhlásilo vánoční sbírku na dobročinné účely
• Jihlavskou zoo dnes pobíhal vyplašený samec zebry, nakonec proskočil oknem vrátnice
• Havlíčkův Brod uspěl na soutěži Svačina roku s Rio Mare
• Pekelní čerti ovládli jihlavské podzemí
• Petice České společnosti ornitologické za lepší zemědělskou krajinu
• Bohatý Advent v Telči
• Děti z novoměstské základní umělecké školy potěší pacienty v nemocnici

Úterý   4. 12. 2018

• Martin Kosprd z havlíčkobrodského gymnázia je nejlepším logikem v republice
• Zástupci třebíčské radnice poděkovali dárcům krve
• Nemocnice sv. Zdislavy v Mostištích opět potvrdila kvalitu své péče u pacientů i odborníků
• Vánoce na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou
• Vynikajícím lékařem Pelhřimovska se stal Jaromír Pangrác
• Hlučnou ulici Dr. J. Procházky v Jihlavě město opravilo o měsíc dříve

Pondělí   3. 12. 2018

• Radnice v Pelhřimově plánuje zkvalitnit prostor kolem věžáku a okolí
• Kraj Vysočina zve na Barevné Vánoce ve čtvrtek 6. prosince

Neděle   2. 12. 2018

• Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
• Výstava Vánoce na Veselém Kopci aneb Ten vánoční čas až do neděle 9. prosince
• Výstava Vánoční svátky v období první republiky v muzeu ve Žďáře nad Sázavou
• Po celém území Velkého Meziříčí platí zákaz odpalování petard, kromě Silvestra a Nového roku

Sobota   1. 12. 2018

• Nová stuha zdobí prapor kraje
• Jazzový vánoční koncert PRIME TIME VOICE v Třebíči
• Přednáška Pátrání po osudech předků za první světové války v jihlavském muzeu

Pátek   30. 11. 2018

• Jihlavský filmový klub uvede animovaný japonský snímek Kluk ve světě příšer
• Zájem o další kotlíkové dotace na Vysočině prověří internetový průzkum
• Ve školních jídelnách chutná dětem tradiční česká kuchyně
• Začátek Adventu v jihlavské zoologické zahradě
• Do univerzitního centra v Telči přichází Vánoční čas
• Na zámku v Náměšti nad Oslavou zazní v neděli díla starých barokních mistrů
• Přichází Advent, pozor na požáry

Čtvrtek   29. 11. 2018

• Primátorka Karolína Koubová popřála nejstarší obyvatelce Jihlavy ke 104. narozeninám, bývaly sousedky
• V lednu proběhne sčítání ptáků na krmítkách
• Advent na Karlově náměstí v Třebíči
• Ohrozí robotizace pracovní místa a existují hranice umělé inteligence?
• Hlasujte pro Vysočinu v anketě Kraj mého srdce
• Adventní jarmark v neděli v Havlíčkově Brodě

Středa   28. 11. 2018