Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

neděle Zpět na hlavní stránku... 17.2 2019


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Tajemství našich chrámů Nejsvětější Trojice
Kostely i kaple zasvěcené Nejsvětější Trojici, tedy Trojjedinému Bohu, se prakticky vždy stavěly postupně tři, aby vytvořily trojúhelník. Jedním z nich je v okolí Jihlavy velmi zajímavý trojúhelník mezi chrámem Nejsvětější Trojice na poutním vrchu Křemešníku u Pelhřimova, pod nímž pramení zázračný léčivý pramen, dále mezi chrámem Nejsvětější Trojice ve Vysokých Studnicích u Jihlavy - a nakonec mezi chrámem Nejsvětější Trojice v Babicích u Moravských Budějovic.
celý článek...


Jihlavský mučedník a patron kuřáků tabáku, Augustin Ignác Strobach
Jihlavský rodák, misionář – světec a mučedník. P. Augustin Ignác Strobach (1646-1684). Budoucí světec se narodil jihlavskému měšťanu Janu Strobachovi v ulici Matky Boží dne 12. března roku 1646 a hned téhož dne byl u svatého Jakuba pokřtěn jmény svatých Augustina a Ignáce.
celý článek...


Krátké ohlédnutí za Augustem Prokopem
Čas neúprosně utíká a tak až nyní, více jak s měsíčním zpožděním, můžeme si připomenout 170. výročí narození významného jihlavského rodáka, Augusta Prokopa. Narodil se 15. srpna 1838 v Jihlavě na dnešním Masarykově náměstí čís.54.
celý článek...


Historický kalendář Jihlavy a okolí roku 1938
1.1.: Závěr roku 1937 provázely sněhové přeháňky, obleva a mrazy. Nový rok započal sněhovou vánicí. Kronikář ve Dvorcích poznamenal : První čas po Novém roce byl v obci zdánlivý klid v soužití obou národností. Jenom zdánlivý, neboť i zdejší Němce zachvacovala vlna nacismu, především mládež. Tak bylo až do března.
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Do třebíčského muzea za bohatou stodvacetiletou historií
Nevíte, co s odpolednem? Přijďte do Muzea Vysočiny Třebíč na program pro rodiny s dětmi Do muzea za… Do muzea za… (vybraným exponátem) je tradiční cyklus pro rodiny s dětmi, který se snaží přiblížit zajímavé předměty/postavy spojené s muzeem dětskému návštěvníkovi. „Chceme, aby rodiče, prarodiče či další příbuzní na programu spolupracovali se svými dětmi, aby byli aktivní součástí programu. Společné zážitky pak vedou k větší motivaci a prožitku akce.
V minulých letech jsme se seznámili s exponáty: samurajskou zbrojí, koutním hrncem, poštolkou obecnou, figurkou čerta z betlému Eduarda Charváta, zlomeným mečem z dob husitských válek, panenkou habešánkem, skleničkou třebíčské ZONky, vltavínem, benediktinem, Tahiťankou, valdštejnským erbem, Malým čtenářem a pěnovkou.
V loňském roce proběhla připomínka 120 let od založení muzejního spolku v Třebíči panelovou výstavou v recepci muzea, která potrvá až do počátku března.
V letošním cyklu programů Do muzea za… se budeme věnovat exponátům, událostem a osobám, které právě toto výročí připomenou.
První díl cyklu se koná 23. února v depozitáři muzea na ulici Kosmákova. Ostatní pak již tradičně proběhnou na zámku.

23. února
– POZOR, KONÁ SE V DEPOZITÁŘI MUZEA, UL. KOSMÁKOVA
Jak to všechno začalo aneb počátky třebíčského muzea
Dozvíte se, jak došlo k založení muzejní tradice u nás v Třebíči, kdo za tím stál a jak se muzeum proměnilo během 120 let.

30. března
Přírodovědci se hlásí o slovo
Přírodovědné sbírky patří k třebíčskému muzeu téměř od samého počátku. V březnu se stanete členy přírodovědného klubu a okusíte práci botaniků.

18. května
Za popravčím mečem
Součástí muzea nebyl jen přírodovědný klub, ale taktéž historický. I sbírka militarií má dlouholetou tradici. Přijďte se dozvědět více o popravčím meči a zjistit, která místa jsou spjatá s tímto exponátem.

21. září
Haló, haló, čtěte pozorně aneb sbírka muzejních plakátů
Prohlédneme si plakáty, které muzeum nastřádalo za 120 let své existence. Jaké akce v muzeu byly tradiční v dobách minulých a jaké v současnosti?

16. listopadu
Za habánskou keramikou
Na posledním dílu cyklu Do muzea za 120 lety vás přivítá habán a povypráví o keramice. Odkud se habáni vzali, kde u nás žili a co dělali? Prohlédneme si muzejní kousky habánské keramiky a zkusíme si na motivy habánů vytvořit svůj vlastní kousek keramiky.

Eva NOVOTNÁZpět nahoru na obsah...

Amatérská fototvorba přilákala řadu lidí na vernisáž do pelhřimovského divadla L. Lipského
Už počtvrté se sešli příznivci amatérské fotografické tvorby v pelhřimovském Divadle L. Lipského na klubovém večeru, jehož součástí byla vernisáž výstavy fotografií a výborná živá hudba kapely Jazz Pilgrim.
Večer se uskutečnil v pátek 8. února a bylo na něm představeno celkem 140 fotografií od necelých třiceti autorů, o kterých mohli návštěvníci hlasovat. Mezi tématy se objevovaly příroda, krajina, architektura, umělecké objekty, ale i portréty. Večer navštívilo zhruba pět desítek lidí, kteří si se zájmem prohlíželi vystavené fotografie a většinou také využili možnosti přidělit některým z nich svůj hlas.

Hlasovalo se jednak o 20 fotografiích, vystavených v prvním patře na panelech, a jednak o 120 snímcích, které byly promítány „ve smyčce“ v druhém patře. Z fotografií vystavených v prvním patře obdržel nejvíc hlasů snímek nazvaný „V kouzelném lese“, jehož autor RNDr. Martin Jaček získal hlavní cenu od Fotoatelieru Štěrba v podobě poukazu na fotoknihu. Letos organizátoři odměnili i autory snímků na druhém a třetím místě. Ze 120 snímků prezentovaných na projekci vybrali návštěvníci svým hlasováním 20 fotografií, které budou v divadle vystaveny během podzimní divadelní sezóny.
Andrea UNTERFRANCOVÁZpět nahoru na obsah...

Horácko a Podhorácko se představuje za hranicemi kraje, dobývá Prahu
V sobotu 9. února 2019 se v prostorách Národopisného muzea v Praze – Musaionu představilo Horácko a Podhorácko v rámci kulturní akce Folklorní regiony Čech, Moravy a Slezska. Akce pro veřejnost se kromě zástupců Regionálního pracoviště pro tradiční lidovou kulturu při Muzeu Vysočiny Třebíč zúčastnila také delegace Ministerstva kultury ČR, které tuto akci s cílem zviditelnit folklorní oblasti a tradice naší země již dlouhodobě finančně podporuje. Vzhledem k aktuálnímu ročnímu období byla prezentace zaměřena na masopustní obchůzky a s nimi spojené obyčeje.
Zajímavou a poutavou přednášku Silvy Smutné na téma „Masopust na Horácku a Podhorácku“ doplnili svým hudebním vystoupením dudáci z Hrotovic a zpěvačky z Velké Bíteše, které zazpívaly několik masopustních písní z Třebíčska a Velkobítešska. Nakonec zazněla přednáškovým sálem píseň „Už je toho masopustu namále“, kterou si za doprovodu muziky společně zazpívali všichni přítomní. K dobré náladě a sváteční pohodě přispělo také tradiční masopustní pohoštění z Vysočiny, které při takové akci nemůže chybět.
Vyvrcholením celého sobotního programu bylo spontánní a dramaturgicky rozmanité vystoupení folklorního souboru Podjavořičan z Telče, který rovněž předvedl ukázky masopustního veselí, včetně tradičních zvyků a tanců.

Závěr celého večera všem zpříjemnila a k dobré náladě svým neformálním vystoupením, hudbou a zpěvem přispěla muzika Podjavořičanu, která ještě zahrála pro radost v muzejní kavárně.

Prezentace Horácka a Podhorácka byla v Praze velice kladně přijata a setkala se s velkým ohlasem a spokojeností přítomných zástupců Ministerstva kultury ČR, pořadatelů i návštěvníků.
Jitka SVATOŠOVÁZpět nahoru na obsah...

Konec února bude na VŠPJ věnován cestovnímu ruchu
Vysoká škola polytechnická v Jihlavě (VŠPJ) se v letošním roce opět připojuje k celostátní akci, kterou každoročně organizuje Asociace průvodců ČR u příležitosti Mezinárodního dne průvodců v řadě měst České republiky. Na sobotu 23. února zvou Vysoká škola polytechnická Jihlava s Turistickým informačním centrem Jihlava širokou veřejnost na bezplatné komentované prohlídky historického centra města Jihlavy.
Pro letošní rok jsou přichystány 3 prohlídky. První se koná v 10:00, provázet budou studenti VŠPJ a je zaměřena na rodiny s dětmi (s malým kvízem a odměnou). Zbylé prohlídky povedou akademičtí pracovníci VŠPJ z Katedry cestovního ruchu. Ty se konají v 13:00 a 14:00. Všechny prohlídky začínají před Turistickým informačním centrem (budova jihlavské radnice) Masarykovo nám. 96/2.

Druhou akcí zaměřenou na turistiku a cestovní ruch je 14. mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu – příležitost pro venkov. Hlavním cílem konference je poukázat na možné přínosy rozvoje cestovního ruchu pro venkovské oblasti. Proběhne diskuse nad pozitivy a negativy rozvoje cestovního ruchu na venkově, vlivu cestovního ruchu na místní obyvatele, samotné atraktivity, kvalitu života apod. Konference vytváří podmínky pro mezinárodní setkání odborníků z praxe a akademické sféry. Na konferenci vystoupí například Ing. Zdenka Nosková – předsedkyně Svazu venkovské turistiky a agroturistiky, který hájí zájmy podnikatelů ve venkovské turistice a agroturistice a aktivně podporuje jejich činnost.

Prohlídkové trasy:
Začátek v 10:00 Trasa č. 1 max. 40 osob (1,5 hod. doplněná malým kvízem, vhodná
pro rodiny s dětmi – provádí studenti VŠPJ) Masarykovo nám./ kostel Sv. Jakuba Většího/ městské opevnění/ kostel Nanebevzetí Panny Marie/ Brána Matky Boží (včt. výstupu na Bránu) / park G. Mahlera/ Jihlavské podzemí- prohlídka/ VŠPJ. Vezměte si tužku :-) • Začátek ve 13:00 Trasa č. 2 max. 40 osob (1,5 hod. – provádí ak. mal. Vladimír Netolička) Masarykovo nám./ kostel Sv. Jakuba Většího/ městské opevnění/ kostel Nanebevzetí Panny Marie, Brána Matky Boží (včt. výstupu na Bránu) / park G. Mahlera/ Jihlavské podzemí - prohlídka/VŠPJ. • Začátek ve 14:00 Trasa č. 3 max. 20 osob (1,5 hod. - provádí akademický prac. VŠPJ)

Brána Matky Boží (včt. výstupu na Bránu)/ městské opevnění/ kostel Nanebevzetí Panny Marie/ kostel Sv. Jakuba Většího/ Kolektory - prohlídka/ VŠPJ.
Sraz účastníků je vždy před Turistickým informačním centrem (budova jihlavské radnice), Masarykovo náměstí 96/2.

Prohlídka historického centra města bude zakončena v bývalé soudní budově dnes sídlo
Vysoké školy polytechnické Jihlava.
Prohlídku je možno zajistit též v angličtině, němčině, ruštině, francouzštině, španělštině
a italštině.
U organizovaných skupin a cizojazyčných prohlídek je nutná předchozí rezervace do 15. 2. 2019 v Cestovní kanceláři VŠPJ na e-mailu cestovka@vspj.cz
Magdalena MARTINIZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Neděle   19. 5. 2019

• Koncert Luboše Pospíšila & 5P v Národním domě v Třebíči
• Přednáška Umělá inteligence - dobrý sluha, zlý pán? v jihlavském muzeu

Sobota   18. 5. 2019

• Filmový klub v Jihlavě uvede dokument Strnadovi v režii Heleny Třeštíkové
• Chladné počasí pomalu končí, po neděli bude pršet, pak se oteplí
• Novoměstská nemocnice má další nové sanitky; komfort přepravovaných pacientů se výrazně zvýší
• O střevíček z pohádkové Telče slaví deset let
• Zastávka Nový hřbitov v Havlíčkově Brodě bude dočasně přesunuta

Pátek   17. 5. 2019

• V Dukovanech zahájili výměnu paliva v druhém bloku
• Dobrovolnickému dni v třebíčské charitě nevadil chlad, ani déšť
• Nejvíc absolvovaných pochodů Praha–Prčice
• Setkání zámeckých pánů zahájilo tradici na zámku rodiny Podstatzkých-Lichtenstein
• Kolik návštěvníků denně zavítá do CHKO Žďárské vrchy?
• V Zimní ulici v Jihlavě bude do října nové parkoviště s 56 místy
• Křehké rýžové chlebíčky lze i malým dětem podávat bez obav

Čtvrtek   16. 5. 2019

• Muzeum ve Velkém Meziříčí nabídne v sobotu 18. května bezplatný vstup do vybraných expozic
• Stavba jihovýchodního obchvatu v Havlíčkově Brodě může začít, hledá se dodavatel
• Folklor v máji a prezentace výstavy UNESCO v Telči
• Skutek roku 2018: Bodovali Junák a včelař Jaroslav Hájek
• Město Třebíč bude společně s občany hledat využití autobusového nádraží
• Historické kočárky z pelhřimovského muzea se představí v rakouském Eggenburgu

Středa   15. 5. 2019

• Ministerstvo zemědělství spustilo portál pro nákup a prodej sazenic a semen lesních dřevin
• I přes déšť a chladno se na jihlavském náměstí s vysokou školou polytechnickou sportovalo
• Na chytrém parkovišti v Třebíči zaplatíte i pomocí aplikace
• Lázeňské lavičky budou v Benešově ulici v Jihlavě pouze letošní léto
• V IKEM provádějí transplantace srdce již pětatřicet let
• Muzea a galerie budou mít otevřeno i v pozdních hodinách; v pátek začíná jubilejní Festival muzejních nocí
• V jihlavské nemocnici se pustili do boje s kouřením
• Povídání o Transsibiřské magistrále v třešťském muzeu
• Policisté se po celou letní sezonu zaměří na chování motorkářů

Úterý   14. 5. 2019

• Ve Žďáře začíná slavná svatojanská pouť
• Kostýmované prohlídky v třebíčském muzeu - Provede vás Blažena a Osudová věštba
• Někdo na Jihlavsku zabil dvě mláďata orla mořského; pokácel strom s hnízdem
• Zlatou jeřabinu 2018 si vysoutěžil Den medu v Cidlině a Obnova báně věže kostela v Petrovicích
• Broučci na Kamenici - připomeňme si výročí spisovatele Jana Karafiáta
• Májová slavnost v Domově Ždírec
• Jarní Potravinová sbírka v Jihlavě a v Moravských Budějovicích už tuto sobotu
• Přednáška o renesančním učenci z Vysočiny v jihlavském muzeu

Pondělí   13. 5. 2019

• Ve středu mohou lidé v havlíčkobrodské nemocnici koupí kytičky podpořit den proti rakovině
• Volební lístky do schránek doputují nejpozději 21. května
• Vánoční výzdoba v Pelhřimově bude letos bohatší a pestřejší
• Dělostřelci v Jihlavě vytvoří střelecký rekord; vystřelí z 64 děl, moždířů, mušket a hákovnic
• Muž na Polensku vyhrožoval bombovým útokem, policisté jej rychle vypátrali
• Muž za volantem nadýchal téměř čtyři promile
• Společná výjižďka motorkářů z Nového Města na Moravě
• Kraj Vysočina dostane další peníze na výměnu kotlů; více než 247 milionů rozdělí už od podzimu

Neděle   12. 5. 2019

• Sportujeme s VŠPJ ve středu na jihlavském náměstí
• Zmapování zatopené části Chýnovské jeskyně ve 3D
• Jihlavská světská pouť se z Masarykova náměstí přestěhuje na parkoviště u obchodního domu Tesco
• Výstava fotografií Mirky Patočkové Tak to vidím já v muzejní kavárně v Jihlavě
• Jak je to s cestovními doklady pro děti?
• Vysočina se i nadále potýká se suchem

Sobota   11. 5. 2019

• Na silnici z Nové Včelnice na Kamenici nad Lipou zemřel po nehodě šestašedesátiletý spolujezdec
• U obce Sklenné nad Oslavou na Žďársku boural autobus s dětmi
• Studenti z Vysočiny stavěli tatrovky ze stavebnic v rámci soutěže Stavíme z Merkuru
• Město Třebíč omezí sečení trávníků
• Filmový klub v Jihlavě uvede snímek Jackie; film který diváka přivede do okamžiků zavraždění amerického prezidenta

Pátek   10. 5. 2019

• Jihlava vyhrála 3:0 v přátelském hokejovém utkání s krajem
• Omezení na D1 v Brně: od sjezdu na Bohunice až po následující exit Vídeňská počítejte s dopravním omezením
• Uzavírky v Budíkovicích, mezi Štěpánovicemi a Výčapy a v ulicích v Třebíči
• Primátorka Jihlavy poděkovala záchranářům, hasičům a policistům
• Padla „temná“ zeď u Vysoké školy polytechnické Jihlava
• Město Velké Meziříčí může mít ve vlastnictví synagogu
• Maminkám zahraje v Cityparku v Jihlavě kvarteto maminek
• Na náměstí v Telči se představí stará dopravní technika, velocipedy, auta i traktory
• Obchvat Nového Veselí: 5,5 kilometru nové silnice už má v terénu viditelnou trasu

Čtvrtek   9. 5. 2019

• Na Žďársku zemřel po nárazu do stromu jednačtyřicetiletý řidič osobního auta
• Od začátku května na syslí kolonii u Mohelna opět upozorňují dopravní značky
• Zdravotní sestry mají svátek, v Jihlavě je jich nedostatek
• Granát nalezený u obce Bobrová na Žďársku pyrotechnik zneškodnil na místě
• Novoměstská patologie slouží už šedesát let; fungovat začala 2. května 1959
• Hasičská mládež letos trénuje a soutěží s vyšší krajskou podporou; na požární sport jde 2,2 milionu korun
• Dálnici D1 u Humpolce opraví Skanska, práce začnou v sobotu
• Lesníci by chtěli hubit chrousta chemickým postřikem; ornitologové a entomologové upozorňují na nebezpečí
• Vycházka Zpět k pramenům kolem Osové Bítýšky a Jasenice v sobotu
• Podpořit služby Charity je možné nejen v květnu
• Technici v Dukovanech se připravují na odstávku, využijí i jeden z nejmodernějších skladů v zemi

Středa   8. 5. 2019

• Z dvaceti testovaných salámů Vysočina dopadl nejhůř ten, který se hlásí k původní vysočinské receptuře
• Hrnčířská sobota na Veselém kopci
• Žehnání motorek & Bikersparty 2019 na pelhřimovském náměstí
• Roštejnský hodokvas již v sobotu 11. května

Úterý   7. 5. 2019

• U Pilného rybníka v Okříškách uhynuly dvě poštolky; asi po zásahu proudem
• Jsou místa, kam sečení nepatří; Jihlava má několik druhů travnatých ploch
• Největší znalosti o zemědělství a lesnictví mají děti z Pelhřimovska
• V Polné U Boru byl nalezen dělostřelecký granát, pyrotechnik jej odpálil na místě
• Na pelhřimovském náměstí se bude bruslit už potřetí na umělém ledě
• Ivan Langer míří do Jihlavy, představí svou knihu Sochobásně v Síti a otevře stejnojmennou výstavu
• Staré traktory nekončí na vrakovišti, studenti na Vysočině jim dávají druhou šanci
• Za první kvartál letošního roku zemřelo na silnicích Vysočiny dvanáct lidí; policisté vyjížděli k 1 373 nehodám

Pondělí   6. 5. 2019

• V Městských sadech v Pelhřimově probíhá výsadba nové zeleně
• Opilý řidič s autem havaroval, nadýchal téměř tři promile
• Křížek v Jihlavě - Henčově má novou kovanou ohradu; klidná procházka ke křížku a zachráněnému mostu z 18. století
• STAVÍME Z ROTA: Malí vynálezci tentokrát navrhovali dopravní prostředky
• Inspektoři z České inspekce životního prostředí provedli loni na Vysočině 1405 kontrol a uložili 289 pokut za bezmála 8 milionů korun
• Adapťáci mezi 8 divadelními soubory z ČR na festivalu Vedle Jedle
• Češi vytvořili v třídění odpadů nový rekord; loni vytřídil každý obyvatel ČR do barevných kontejnerů 49 kilogramů odpadu
• Unikátní přednáška Dr. Lenky Zychové na téma Kosmické počasí v jihlavském muzeu

Neděle   5. 5. 2019

• I letos se turisté mohou těšit na Pochod srdcem Vysočiny; druhý ročník je plánován na 18. května
• Pavel Dvořák vystavuje své dílo v rodném Humpolci
• Krojová pouť na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou ve středu 8. května

Sobota   4. 5. 2019

• Sedm statečných letí o život
• Přednáška k stému výročí úmrtí Rastislava Štefánika v jihlavském muzeu
• Po nárazu do stromu zemřel u Leskovic na Pelhřimovsku řidič náklaďáku
• Jihlavský filmový klub uvede britský snímek na Chesilské pláži
• V soutěži Zlatý list změřilo své síly 84 dětí

Pátek   3. 5. 2019

• Nový vrt v Jihlavě - Popicích zajistí dostatek vody
• Střecha jihlavského Cityparku opět bzučí; vrátily se na ni včely
• Energetici v Dukovanech zahájili sérii cvičení
• Jihlavská učitelka Monika Koukalová ze ZŠ T. G. M. byla oceněna ministrem
• Dálnice D1 u Velkého Meziříčí bude v noci o víkendu 4. - 5. května úplně uzavřena
• Opravy mostu v Třebíči si vyžádají jeho úplné uzavření
• Nadace ČEZ i Oblastní charita Jihlava přispěly na mechanický vozík pro Leontýnku
• V pondělí 6. května začnou práce na silnici 602 z Jihlavy do Pelhřimova
• Sv. Florián, patron všech hasičů, slaví 4. května svátek
• Turnaj v rapid šachu O Pelhřimovského pěšce pošesté
• Petr Urban a Ruda Pivrnec jsou rekordmani!
• Letní žurnalistická škola nabízí netradiční zkušenosti pro učitele a marketéry

Čtvrtek   2. 5. 2019
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz