Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

pondělí Zpět na hlavní stránku... 13.5 2019


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Tajemství našich chrámů Nejsvětější Trojice
Kostely i kaple zasvěcené Nejsvětější Trojici, tedy Trojjedinému Bohu, se prakticky vždy stavěly postupně tři, aby vytvořily trojúhelník. Jedním z nich je v okolí Jihlavy velmi zajímavý trojúhelník mezi chrámem Nejsvětější Trojice na poutním vrchu Křemešníku u Pelhřimova, pod nímž pramení zázračný léčivý pramen, dále mezi chrámem Nejsvětější Trojice ve Vysokých Studnicích u Jihlavy - a nakonec mezi chrámem Nejsvětější Trojice v Babicích u Moravských Budějovic.
celý článek...


Jihlavský mučedník a patron kuřáků tabáku, Augustin Ignác Strobach
Jihlavský rodák, misionář – světec a mučedník. P. Augustin Ignác Strobach (1646-1684). Budoucí světec se narodil jihlavskému měšťanu Janu Strobachovi v ulici Matky Boží dne 12. března roku 1646 a hned téhož dne byl u svatého Jakuba pokřtěn jmény svatých Augustina a Ignáce.
celý článek...


Krátké ohlédnutí za Augustem Prokopem
Čas neúprosně utíká a tak až nyní, více jak s měsíčním zpožděním, můžeme si připomenout 170. výročí narození významného jihlavského rodáka, Augusta Prokopa. Narodil se 15. srpna 1838 v Jihlavě na dnešním Masarykově náměstí čís.54.
celý článek...


Historický kalendář Jihlavy a okolí roku 1938
1.1.: Závěr roku 1937 provázely sněhové přeháňky, obleva a mrazy. Nový rok započal sněhovou vánicí. Kronikář ve Dvorcích poznamenal : První čas po Novém roce byl v obci zdánlivý klid v soužití obou národností. Jenom zdánlivý, neboť i zdejší Němce zachvacovala vlna nacismu, především mládež. Tak bylo až do března.
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Ve středu mohou lidé v havlíčkobrodské nemocnici koupí kytičky podpořit den proti rakovině
U nemocniční lékárny v Havlíčkově Brodě mohou ve středu 15. května od 7 do 10 hodin zájemci koupí "žluté květiny" podpořit Český den proti rakovině.
Liga proti rakovině Praha děkuje předem všem dárcům! Výtěžek ze sbírky bude použit na podporu projektů nádorové prevence, pomoc onkologickým pacientům, na podporu dovybavení onkologických pracovišť a na výzkum.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Volební lístky do schránek doputují nejpozději 21. května
Minulý víkend začal roznos volebních lístků pro volby do Evropského parlamentu. Zapisovatelé a zapisovatelky, kteří se v jednotlivých obvodech o roznos starají, se však letos setkali s „drobným“ problémem – lístky jsou moc velké a ne vždy se vejdou do domovních schránek. Na některých místech se proto musí při roznosu improvizovat. Magistrát města žádá občany o shovívavost při jejich doručování.
„Volební lístky jsou pro celou Českou republiku stejné, Jihlava tedy nemůže být jediná, kdo s tím má problém. Podle zpětné reakce z víkendového roznosu se do malých schránek nevejdou více než dvě obálky, další se tedy musí viditelně vkládat například za schránku nebo pod dveře. Dalším problém je, že se při takové manipulaci obálky trhají,“ sdělila Lucie Bratršovská z jihlavského magistrátu.
Voliči se však nemusí bát, že kvůli poškozenému lístku nebude jejich hlas započítán – volební lístky budou k dispozici v samotných volebních místnostech při volbách, tedy 24. a 25. května.
Veškeré informace související s volbami do Evropského parlamentu naleznete na webu města Jihlavy v rubrice Volby: https://www.jihlava.cz/volby…
Aneta HRDLIČKOVÁZpět nahoru na obsah...

Vánoční výzdoba v Pelhřimově bude letos bohatší a pestřejší
Vánoční výzdoba v Pelhřimově bude letos bohatší. Rozhodla o tom městská rada na základě předložené důvodové zprávy na nákup některých vybraných návrhů.
Díky tomu se obyvatelé Pelhřimova mohou těšit na bohatší výzdobu náměstí, výrazně bude přizdobena hlavně kašna sv. Jakuba, která by se tak měla stát (kromě vánočního stromu) jednou z dalších vánočních dominant města.
Dále budou dozdobeny především ulice Poděbradova a Školní. Konkrétně se počítá s pořízením několika ozdobných prvků, jako například modrobílého kapajícího světla, světelných převěsů, krápníků a dekorů na veřejné osvětlení.
Andrea UNTERFRANCOVÁZpět nahoru na obsah...

Dělostřelci v Jihlavě vytvoří střelecký rekord; vystřelí z 64 děl, moždířů, mušket a hákovnic
Od 17. do 19. května, se v Jihlavě uskuteční již devátý ročník vytrvalostního závodu na horských kolech, Jihlavská 24 MTB. Letošní start však bude netradiční, doprovodí ho salva 64 slavnostních výstřelů z funkčních originálů a replik historických palných zbraní.
„Spolek přátel dělostřelby se o slavnostní výstřel závodu horských kol stará už od prvního ročníku. Letos jsme se však rozhodli slavnostní salvu pojmout netradičně a pokusit se o zápis do České knihy rekordů. Před jedenáctou hodinou se naláduje 64 hlavní všech různých střelných zbraní, jejichž salva potrvá 40 až 45 minut,“ uvedl David Kočka, dělmistr Spolku přátel dělostřelby Jihlava.

Pokus bude zahájen v 11 hodin, cyklisté šlápnou do pedálu již při prvním výstřelu, na který naváže salva doplněná o odborný komentář k jednotlivým zbraním. Součástí představení bude také vystoupení kapely Šakals band z Horáckého divadla Jihlava. Součástí programu bude představení a ochutnávka pivního speciálu „Gardový ležák“, který byl uvařen k příležitosti 23. setkání hornických měst a obcí, které se uskuteční od 21. do 23. června.

Jihlavští dělostřelci současně vlastní 64 hlavní různých typů a ráží, z nichž tři moždíře jsou originály z 16. století. Zbraně tvoří největší funkční sbírku palných zbraní z období gotiky a renesance na Vysočině.
Aneta HRDLIČKOVÁZpět nahoru na obsah...

Muž na Polensku vyhrožoval bombovým útokem, policisté jej rychle vypátrali
Policisté objasnili velmi rychle případ muže, který zatelefonoval do firmy na Polensku a vyhrožoval bombovým útokem. Při důkladné kontrole objektu policisté žádný podezřelý předmět nenalezli. Ještě ten den podezřelého muže vypátrali a zadrželi. Jednapadesátiletý muž skončil v policejní cele a policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání, muž byl obviněn ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy.
V sobotu 11. května přijali policisté po šesté hodině večer na tísňové lince 158 oznámení, že do firmy na Polensku zatelefonoval muž, který vyhrožoval použitím výbušného systému. Na místo ihned vyjeli policisté. V objektu firmy se nacházelo jen několik osob, které prostory opustily. Po příjezdu na místo začali provádět policisté důkladnou kontrolu areálu, žádný výbušný systém zde nenalezli.

Prověřování případu převzali jihlavští kriminalisté a spolupracovali na něm s polenskými a žďárskými policisty. Prováděli šetření, shromáždili a vyhodnotili všechny získané informace. Policisté zjistili poznatky k podezřelému muži, který poplašnou zprávu šířil, a během krátké doby ho vypátrali na Žďársku. Jednalo se o jednapadesátiletého muže, byl pod vlivem alkoholu. Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu policisté zadrželi, odvezli ho na oddělení policie v Jihlavě a po vyšetření lékařem byl zadržený muž umístěn do policejní cely.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání jednapadesátiletého muže ze Žďárska. „Muž byl obviněn ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy,“ řekl npor. Ing. Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality.
Po provedení všech nezbytných procesních úkonů byl obviněný muž ze zadržení propuštěn a je dále stíhán na svobodě. Případ kriminalisté vyšetřují.

Za trestný čin šíření poplašné zprávy lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky.
por. Bc. Jana KROUTILOVÁ, komisařZpět nahoru na obsah...

Muž za volantem nadýchal téměř čtyři promile
Policisté z policejní stanice v Ledči nad Sázavou zastavili v rámci výkonu obchůzkové služby vozidlo, jehož řidič při dechové zkoušce nadýchal téměř čtyři promile alkoholu. Vozidlo Škoda Felicia policejní hlídka zaregistrovala na silnici mezi obcemi Jedlá a Habrek a jeho řidič nebyl připoután bezpečnostním pásem.
Jednalo se o jednačtyřicetiletého muže z Havlíčkobrodska, který vůbec není vlastníkem řidičského oprávnění. Dále policisté zjistili, že vozidlo, které muž k jízdě užil, nemá platnou technickou prohlídku, ta mu skončila v září roku 2017. Naměřená hodnota dechové zkoušky činila 3,69 promile alkoholu a u opakovaného měření byl výsledek 2.94 promile.
Policisté muži na místě další jízdu zakázali. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.
por. Mgr. Stanislava MILÁČKOVÁ, komisařZpět nahoru na obsah...

Společná výjižďka motorkářů z Nového Města na Moravě
Začněme spolu aneb kolama dolů odstartuje v sobotu 18. května v Novém Městě na Moravě. V Kraji Vysočina se v sobotu 18. května uskuteční druhý ročník společného preventivního projektu zaměřeného na bezpečnost řidičů motocyklů, prezentaci nových bezpečnostních prvků motorkářům a zprostředkování praktického vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů na začátku motorkářské sezóny.
„Společným cílem akce je stejně jako loni pokusit se zvýšit bezpečnost řidičů motocyklů v silničním provozu. Dokázat správně zvládnout krizové momenty, které mohou v silničním provozu nastat, s radou instruktorů a dopravních policistů na polygonu, bude pro účastníky určitě velmi přínosnou zkušeností," uvedl kpt. Mgr. Pavel Doležal, komisař odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, která je koordinátorem jízdy na Vysočině.
Sraz přihlášených motocyklistů, kteří se chtějí do akce a společné vyjížďky zapojit bude v sobotu 18. května v 9.00 hodin na parkovišti u Ski Hotelu v Novém Městě na Moravě. Po nezbytné instruktáži a je na 10.00 hodin plánován společný odjezd kolony motocyklů za doprovodu policejních hlídek – policistů na motocyklech. Na jednotlivé jízdy se mohou účastníci hlásit prostřednictvím formuláře na webových stránkách Policie ČR – www.policie.cz.

obota 18. května 2019
Sraz: Nové Město na Moravě u parkoviště SKI HOTEL
GPS: 49.5784167N, 16.0514147E

Počet účastníků na jednu jízdu je z kapacitních důvodů limitován na maximální počet 250 účastníků. Příjezd na polygon je plánován na 12:00 hodin, kde budou mít dveře otevřené i ostatní motorkáři, kteří se společné jízdy z kapacitních důvodů nemohli zúčastnit. Po dojetí do výcvikového centra na Polygon v Jihlavě se účastníci jízdy mohou zapojit do připraveného programu. Preventivní akci, která postupně probíhá v rámci celé České republiky, připravilo Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia České republiky ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR. V rámci společného projektu proběhne stejně jako v loňském roce devět společných jízd s následnou bezplatnou ukázkou výcviku na polygonu. Akce má především preventivní charakter, neboť v průběhu loňského roku zemřelo na českých silnicích 86 řidičů motocyklů a dva jejich spolujezdci což je výrazný nárůst smrtelných následků oproti roku 2017. Proto je důležití pokusit se společně zastavit tento trend a napomoci snížit toto číslo pod známým heslem motorkářů "kolama dolů".
mjr. JUDr. Dana ČÍRTKOVÁZpět nahoru na obsah...

Kraj Vysočina dostane další peníze na výměnu kotlů; více než 247 milionů rozdělí už od podzimu
Ministerstvo životního prostředí pošle na Vysočinu další kotlíkové dotace na výměnu starých neekologických zdrojů tepla v domácnostech. Kraj dostane z Operačního programu životní prostředí celou požadovanou částku ve výši 247,7 milionu korun, což by mělo pomoci s výměnou nejméně 2 378 kotlů.
„Výzvu k předkládání žádostí vyhlásí kraj na přelomu září a října letošního roku. Stejně jako v minulých kolech budou lidé moci předkládat žádosti o podporu do doby, než budou peníze rozdělené,“ sdělil náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.

Na rozdíl od předchozích dvou výzev už nebude možné čerpat dotaci na kotle na uhlí, a to ani kombinovaný kotel spalující vedle uhlí také biomasu. Nadále budou podporovány pouze kotle na biomasu s ruční i automatickou dodávkou paliva, tepelná čerpadla a plynové kondenzační kotle. Informace ohledně vyhlášení podmínek třetí výzvy kotlíkových dotací na Vysočině budou zveřejněny nejpozději v září v novinách Kraj Vysočina a rovněž na www.kr-vysocina.cz/k…

Typ zdroje: Max. dotace
Plynový kondenzační kotel: 95 000 Kč
Kotel na biomasu - ruční podávka paliva: 100 000 Kč
Kotel na biomasu - automatická podávka paliva: 120 000 Kč
Teplené čerpadlo: 120 000 Kč

Kraj Vysočina rozdělil v prvním a druhém kole kotlíkových dotací peníze na 4 764 výměn stacionárních spalovacích zdrojů, a celkově dosud vyplatil přes 480 milionů korun. Zatímco v prvním kole kotlíkových dotací byl na Vysočině mezi veřejností největší zájem o kombinovaný kotel na uhlí a biomasu, ve druhém kole se pořizovaly především kondenzační plynové kotle a tepelná čerpadla.


Eva NEUWIRTHOVÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pondělí   24. 6. 2019

• V babyboxu v třebíčské nemocnici byla nalezena čtyřdenní holčička, dostala jméno Michalka
• Na šikmé ploše
• Domov pro seniory v Pelhřimově získal darem komfortní pečovatelské lůžko
• Jihlavské muzeum má o prázdninách otevřeno i v pondělí!
• BORAX, látka často využívaná dětmi k výrobě slizů, může poškodit reprodukční schopnost, inspektoři ČIŽP kontrolovali její prodej
• Hybešova ulice v Třebíči má nový povrch
• Výstava připomene 50. výročí objevení Amatérské jeskyně v Moravském krasu
• Dálniční most Vysočina bude od soboty 29. června až do 8. září částečně uzavřen

Neděle   23. 6. 2019

• Druhý ročník Běhu pro Bárku přinesl domácímu hospici přes 55 tisíc korun
• Auto u Velké Losenice zůstalo po nehodě nastojato opřené o břízu
• V Panské Lhotě sjelo auto do rybníka
• Výstava pohlednic z produkce telčských fotoateliérů – Josefa Vávry a Anny Jiroušové

Sobota   22. 6. 2019

• Puma, která se toulala po jižních Čechách, se přestěhovala na Vysočinu
• Svatojánská noc na Michalově statku v Pohledi
• Historie důlního díla nad Rounkem

Pátek   21. 6. 2019

• ENeschopenka definitivně schválena; prezident republiky připojil svůj podpis
• Dálniční most ve Velkém Meziříčí se otevře veřejnosti
• Úpravna vody Mostiště změnila technologii
• Mariánský sloup: Symbol českého levicového běsnění
• Ve Vladislavi hoří dodávka, která převážela tlakové lahve
• Běh pro Bárku – domácí hospic v Jihlavě se koná v sobotu v rámci Jihlavského havíření

Čtvrtek   20. 6. 2019

• Zoo Jihlava vás zve čtyřikrát jinak!
• Město Třebíč se zbavuje plevele
• Miroslav Kohel z Želiva vyrobil miniaturní kytaru a nejmenší motorkářskou přilbu
• V jihlavském muzeu si budou moci zájemci zakoupit cínové miniatury havířků
• Hasiči na Velkomeziříčsku pomohli ornitologům okroužkovat pětadvacet čápů
• Nový přístroj a metody pomůžou odstranit vrásky i jizvy
• V Chlumově ulici v Jihlavě se při nehodě zranil motocyklista
• Navrhované změny v organizaci stavebních úřadů, potenciální rušení některých stavebních úřadů, rekodifikace stavebního práva

Středa   19. 6. 2019

• Vysočinou se prohnala bouřka, hasiči uklízejí škody
• Novoměstská Horácká galerie představí sbírky starých lidových hraček
• Zpestřete si začátek prázdnin, rakouský Thayatal připravil český týden
• Meteorologové vydali varování před silnými bouřkami hlavně na Moravě a Vysočině
• Za únik tuků do potoka a poškození krajinného prvku dostala firma z Nížkova pokuty
• Přednáška na téma Santini není jenom Zelená Hora v Telči
• Jihlavští zastupitelé schválili přípravu šaten i mobilní haly
• Policisté na Vysočině mají dvě nová speciální vozidla
• Na hradě Roštejně čekají návštěvníky nové expozice

Úterý   18. 6. 2019

• V obci Kámen se srazily dva kamiony; jeden poté narazil do domu
• Singspiel Dobrá rada drahá Josefa Bárty 25. a 26. června v Jihlavě
• Stavba kruhového objezdu v ulici Velkomeziříčská v Třebíči se blíží ke konci
• Jihlava si připomněla památku tří nevinně popravených spoluobčanů komunistickým režimem
• Zastupitelstvo Kraje Vysočina deklarovalo finanční podporu výstavbě budoucího kamenného hospice na Vysočině

Pondělí   17. 6. 2019

• Václav Klaus z Hillsdale College Cruise
• Na vranovském zámku otevře správa parku Podyjí tradiční výstavu, tentokrát kresby Petra Nesvadby
• Rozšíření Hradební ulice v Jihlavě se minimálně o měsíc zpozdí kvůli špatné kanalizaci
• Opilý muž napadl svoji partnerku; policisté násilníka vykázali z domu
• Dopravní omezení při jihlavském Havíření 2019; hlavní program se odehraje ve Smetanových sadech a ulicích kolem centra města
• Havíření bude největší kulturní událostí Vysočiny; do Jihlavy přijede na tisíc hostů z ČR i zahraničí
• Čistá Vysočina – přírodě se letos ulevilo o dalších 100 tun odpadků
• Farníci z Jihlavska se složili na dar rodině z Komárovic

Neděle   16. 6. 2019

• Den otevřených dveří na Vodním ráji v Jihlavě nabídne i útroby bazénů
• Muzeum autíček v Přísece pořádá v sobotu den otevřených dveří
• Na stavbě parkoviště v Jihlavě u hřbitova se již pracuje, dokončeno by mělo být do konce října

Sobota   15. 6. 2019

• Mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná na Jindřichohradecku se pohybuje puma
• Test opalovacích přípravků pro děti odhalil propadák
• Kynologové ze Zakarpatí se učí od vysočinských policistů
• Darovat krev je nesobecký čin, který zachraňuje životy
• Česká pop - jazzová skupina Lady Praga míří do Jihlavy
• Stavba cyklostezky R 08 v Jihlavě nabírá zpoždění

Pátek   14. 6. 2019

• Svatojánská slavnost na v Třebíči
• V Třebíči - Kočičině jsou nové povrchy
• Noviny jihlavské radnice s koncem tohoto roku skončí a nahradí je nový městský měsíčník
• Záchranáři na Vysočině mají osm nových sanitek
• Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou navštíví Vysočinu, poté stráví část dovolené v Novém Veselí na Žďársku

Čtvrtek   13. 6. 2019

• Vodouš rudonohý vyvedl mláďata na Josefovských loukách
• Při letošním jarním úklidu v Jihlavě bylo odtaženo rekordních 304 vozidel
• Trikolora začíná čelit na sítích svým falešným profilům
• David Zimola bude přednášet o historii jihlavského hornictví a jeho tradicích
• Představení Pardál s Františkem Němcem a Carmen Mayerovou bude v Třebíči odehráno 19. června
• Vzdělávací a výcvikové středisko krajských záchranářů v Jihlavě by mělo být na podzim dokončeno

Středa   12. 6. 2019

• Květinová výzdoba pro císaře na zámku Vranov nad Dyjí od pátku do neděle
• Muž z Pelhřimovska v Jihlavě u nemocnice napadl a zranil jiného muže
• Dětský pěvecký sbor Žďáráček vystoupí v Lidicích
• U Chvojnova se na pár hektarech daří sedmdesátce druhů mechů
• Problémy s pamětí je potřeba řešit včas; žďárský Senior Point Alzheimer pomáhá pacientům i jejich rodinám
• Kde v Česku hnízdí břehule říční? Pomozte nám to zjistit
• Děti v jihlavské nemocnici mají další zvířecí pokoj
• V Jihlavě bylo zasazeno několik desítek slunečnic na podporu pacientů s roztroušenou sklerozou
• Nákupní centrum Citypark Jihlava prochází rekonstrukcí za 100 milionů
• Jihlava bude mít místa pro živou kulturu
• Zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou bude uzavřen z důvodu natáčení filmu o Marii Terezii

Úterý   11. 6. 2019

• Trikolora jen za první den získala dva a půl tisíce registrovaných příznivců!
• Spanilá jízda sportovních vozů: Splnili si svůj sen a chtějí to dát vědět
• Parlament zkriminalizoval polistopadovou éru
• Havlíčkobrodští policisté pátrají po sprejerovi, v Jihlavě jednoho dopadli a obvinili
• Boj s kůrovcem pokračuje také v jihlavských lesích
• Dá se zavřít učitelka do trezoru? I to zajímá děti při výuce finanční gramotnosti
• Pěvecký sbor Jasoň opět podpoří onkologické pacienty v havlíčkobrodské nemocnici
• V Jihlavě lze potkat studenty i seniory s dotazníkem o spokojenosti života ve městě
• Dny města Chotěboř: kaskadér na motorce se utká s dragsterem

Pondělí   10. 6. 2019

• Město Jihlava žádá dopisem společnost Kronospan o vysvětlení, jestli začala stavbu bez povolení
• Pohřešovaného muže z Jihlavy policisté vypátrali zraněného, záchranáři je odvezli do nemocnice
• Třebíčané čerpají informace od města převážně ze zpravodaje
• Kriminalisté zadrželi a obvinili muže podezřelého z vraždy ženy ve Žďáře nad Sázavou
• Vycházky po Vlásenické ulici v Pelhřimově zpříjemní nový chodník
• O víkendu proběhne v Jemnici tradiční Barchan, jehož historie sahá až do roku 1713
• Jihlavští astronomové oslaví přistání člověka na Měsíci

Neděle   9. 6. 2019