Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

pondělí Zpět na hlavní stránku... 26.8 2019


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Hodová výstava sochaře Nikose Armutidise ve Velké Bíteši
I o letošních Tradičních bítešských hodech nebude chybět ve výstavní síni Klubu kultury hodová výstava. Slavnostní vernisáž výstavy se bude konat v pondělí 2. září v 17 hodin za účasti autorů, akademického sochaře NIKOSE ARMUTIDISE, doplněná fotografiemi doc. Mgr. IRENY ARMUTIDISOVÉ z cyklu Horizonty mlhy. V kulturním programu vystoupí sourozenci Macholánovi.
Akademický sochař Nikos Armutidis.
V jeho tvorbě se vzácně snoubí vlastní volná tvorba s širokým záběrem od kreseb, maleb, ale především volných, abstraktních plastik na straně jedné a prací spojených se společenskými zakázkami na straně druhé. Ať už jsou to nástěnné malby pro pravoslavný kostel sv. Mikuláše v Mikulově, pomník padlým koním na slavkovském bojišti v Kovalovicích, bronzová socha Johanna Gregora Mendela pro aulu Mendelovy univerzity v Brně nebo rozpracovaná plastika Jana Amose Komenského pro Velkou Bíteš. Nikos Armutidis patří mezi přední české sochaře zabývající se portrétní tvorbou.
Je autorem mnoha bust ve veřejném prostoru, např. France Kafky a Jana Wericha v Praze, Alfonze Muchy, Karla Kraugartnera nebo kardinála Dietrichsteina v Mikulově, Vladimíra Menšíka v Ivančicích či Lea Eitingera v Lomnici.

Doc. Mgr. Irena Armutidisová.
Kromě vlastní fotografické tvorby a pedagogické práce se aktivně podílí na dění v oblasti soudobé fotografie, věnuje se i kurátorské činnosti.
Fotografie Ireny Armutidisové jsou zastoupeny jak v českých veřejných a soukromých sbírkách, tak v zahraničních galeriích.

Výstava potrvá do 13. září a otevřena bude od 8.00 do 11.30 a od 12.00 do 15.30 hodin, v sobotu 7. září od 13.00 do 17.00 hodin. a v neděli 8. září od 10.00 do 18.00 hodin.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Před pelhřimovskou policejní služebnu přijel opilý řidič, nadýchal 1,5 promile
Pelhřimovští policisté řeší případ řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu, ke kterému došlo v neděli 25. srpna po druhé hodině v noci. Devětadvacetiletý muž, který na obvodní oddělení policie přijel v souvislosti s řešením jiného případu, a který vozidlo prokazatelně řídil, byl opilý.
Osobní automobil Toyota, se kterým přijel, zaparkoval na parkovišti v ulici Pražská, a to přímo před budovou policie. Policisté z obvodního oddělení ale z mužova dechu při příjmu oznámení cítili alkohol, a jelikož věděli, že automobil, ve kterém přijel, řídil, vyzvali ho, aby se podrobil dechové zkoušce. Tato zkouška byla pozitivní a vykazovala hodnotu 1,57 promile. I následné dvě další orientační zkoušky vykazovaly hodnotu okolo 1,5 promile alkoholu v dechu.

Z tohoto důvodu policisté s mužem provedli prvotní a neodkladné úkony směřující k řádnému objasnění věci, zakázali mu další jízdu a případ zadokumentovali jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.
nprap. David LINHARTZpět nahoru na obsah...

Loupežné přepadení, které se stalo na autobusovém nádraží v Jihlavě, kriminalisté rychle objasnili
Jihlavští kriminalisté objasnili velmi rychle loupežné přepadení, ke kterému došlo minulý týden v prostoru jihlavského autobusového nádraží. Cílem skupinky násilníků se stal náhodný starší muž, kterého se snažili připravit o cennosti. Využili přitom, že se jednalo o staršího muže a nebyl schopen tak velké obrany. Napadený muž utrpěl vážnější zranění a skončil v nemocnici. Všech šest podezřelých kriminalisté vypátrali, jeden z nich byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu, jednání ostatních podezřelých kriminalisté v současné době prověřují.
V úterý 20. srpna přijali policisté kolem půl desáté večer na tísňové lince 158 oznámení, že v lokalitě jihlavského autobusového nádraží došlo k napadení muže. Na místo ihned vyjely dostupné policejní hlídky. Skupinky násilníků si policisté všimli v prostoru autobusových zastávek a okamžitě zasáhli. Dva podezřelé dopadli policisté na místě, jednalo se o padesátiletého muže a dívku. Zbývající čtyři podezřelé, kteří se dali při příjezdu hlídky okamžitě na útěk, policisté vypátrali následovně.
Napadenému muži, který utrpěl vážnější zranění, poskytli policisté ihned pomoc a přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci zraněného muže odvezli do nemocnice, kde byl hospitalizován. Jednalo se o muže ve věku necelých sedmdesáti let.

Zadržený padesátiletý muž skončil v policejní cele. Také zbývajících pět podezřelých, tři chlapce a dvě dívky, převezli policisté na oddělení policie.
Prověřování závažného případu převzali kriminalisté jihlavského územního odboru. Místo činu ohledali a zadokumentovali. Věci, kterých se dopadení pachatelé při loupeži zmocnili, jeden z nich vydal a kriminalisté je zajistili. Dále provedli důkladné šetření, výslechy osob, vytěžili také záznamy z kamer a vyžádali si lékařské zprávy.

Na základě prověřování shromáždili kriminalisté důkazy a poté zahájili trestní stíhání zadrženého muže. „Padesátiletý muž z Jihlavska byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu výtržnictví,“ řekl npor. Bc. Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl již v minulosti opakovaně soudně trestán za různorodou, nikoli ale násilnou, trestnou činnost.

Padesátiletý muž je obviněn z toho, že se v úterý 20. srpna dopustili v Jihlavě loupežného přepadení. V prostoru autobusového nádraží zaútočil na náhodného muže, který tudy v tu dobu procházel. Společně s dalším pěti osobami muže slovně i fyzicky napadali. Napadený muž se snažil aktivně bránit i opakovaně odejít, což se mu ale vzhledem k převaze útočníků, jak početní tak i fyzické, nepodařilo. Obviněný muž během útoku ostatní vyzýval k okradení napadeného, o což se také snažili a části věci přepadeného se zmocnili. Obviněný muž napadeného opakovaně
kopal a udeřil z ním i o zaparkované vozidlo. Násilí ukončili až přivolaní policisté, kteří napadenému muži pomohli a podezřelé dopadli.
Přepadený muž utrpěl při útoku několik zlomenin a další zranění, jeho léčení si vyžádá delší dobu.

Násilné jednání zbývajících pěti podezřelých kriminalisté dále prověřují, mimo jiné šetří jakým způsobem se kdo z nich na loupežném přepadení podílel.

Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ zakončil npor. Pavel Krčál.
por. Bc. Jana KROUTILOVÁZpět nahoru na obsah...

U Radostína na Havlíčkobrodsku zemřeli při nehodě dva lidé, dalších šest utrpělo zranění
K tragické dopravní nehodě došlo v pondělí 26. srpna v 7.40 hodin na silnici I/38 u Radostína na Havlíčkobrodsku. Dvě osoby byly usmrceny, tři lidé se těžce zranili a tři další účastníci se zranili lehce, zbývající čtyři účastníci vyvázli bez zranění, mezi nimi jsou i dvě děti. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
Při nehodě se střetla dvě osobní auta Mazda 6 a Škoda Kodiaq, převozní sanitka a nákladní o tahač s návěsem.
"Ve vozidle Mazda cestoval pouze devětačtyřicetiletý řidič, který na místě nehody zemřel.
V sanitním vozidle se kromě řidiče, který utrpěl těžké zranění - přepravovaly čtyři osoby – jeden přepravovaný člověk zemřel - dva další lidé ze sanitky se těžce zranili a jedna osoba se zranila lehce. Ve druhém osobním vozidle cestovalo celkem pět osob, včetně dvou dětí. Dva cestující se zranili lehce, zbývající vyvázli z nehody bez zranění. V nákladním vozidle cestoval pouze řidič, ten zraněn nebyl", informovala mluvčí.

U řidičů vozidel byly provedeny dechové zkoušky s negativními výsledky, v případě zemřelého řidiče byla nařízena pitva.

Na místě nehody pracovali policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod, kteří místo nehody a havarovaná vozidla důkladně ohledali. Na místo byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Havlíčkův Brod.
Kriminalisté si věc na místě převzali. Další okolnosti tragické dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem dalšího šetření.
S největší pravděpodobností je na vině nehody nesprávné předjíždění.
Místo nehody je již průjezdné, z důvodu odstraňování následků je zde však povolená nejvyšší rychlost šedesát kilometrů v hodině.


- red -Zpět nahoru na obsah...

Žena v Humpolci nadýchala 3,47 promile, skončila na záchytce
V parku Stromovka v Humpolci zasahovali v sobotu 24. srpna záchranáři u ženy intoxikované alkoholem. Přivolaní policisté provedli u ženy na místě dechovou zkoušku, jejíž výsledek vykázal hodnotu 3,47 promile alkoholu a 3,43 promile alkoholu v dechu.
"Po vyšetření ze strany lékaře zdravotnické záchranné služby byla osmadvacetiletá žena zajištěna a poté eskortována na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.
- red -Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pátek   28. 2. 2020

• Policisté pátrají po muži, který zbil dalšího v zábavním podniku v Jihlavě na Březinkách
• Pelhřimovské muzeum rekordů má nově ve svých sbírkách hudební nástroje ze sirek, například balalajku
• Část ulic Dolní a Žižkova v Havlíčkově Brodě kraj zjednosměrní, mělo by to zlepšit plynulost dopravy ve městě
• Výstava Letem módním světem v Telči nabídne vývoj odívání od antiky až po současnost
• S „dobrovstupenkou“ poprvé v divadle
• Na Vysočině napadla spousta mokrého sněhu, problémy v dopravě jsou zejména na silnicích nižších tříd

Čtvrtek   27. 2. 2020

• Barevný svět opět v jaderce v Dukovanech se svými výtečnými snídaněmi
• Výstava fotografií Pavla Koumara s titulem Stromy a ráz krajiny v jihlavské muzejní kavárně
• Retro výstava Světa kostiček a stavebnice CHEVA v Počátkách až do konce března
• Dálnice D1 se o víkendu zcela uzavře; policisté budou mít po celou dobu uzavírky D1 v terénu vyšší počet policistů
• V Třebíči uhořel v bytovém domě třiapadesátiletý muž, další dva lidé utrpěli zranění

Středa   26. 2. 2020

• Žena z Nového Města na Moravě nakažená koronavirem není; v havlíčkobrodské nemocnici leží další podezřelá
• Gaia Mesiah v sobotu představí zbrusu nové album v Novém Městě na Moravě
• Sedmapadesátiletý muž ze Znojemska je stíhán za krádež peněženky v Okříškách
• Žena z Nového Města na Moravě, která se vrátila z Benátek, je v domácí karanténě
• Meteorologové varují před velmi silným severozápadním větrem na Vysočině
• Nesahejte zbytečně na mláďata, nejsou opuštěná
• Modelka Andrea Chaloupková v jihlavské nemocnici popovídá svůj příběh o léčbě rakoviny prsu
• Paní Anna Tomková z Jihlavy oslavila 101 let
• Svratka hodlá letos na podzim začít s revitalizací rybníka
• Výprava za sovím houkáním na Křemešník v sobotu

Úterý   25. 2. 2020

• Velké Meziříčí má nové vedení, starostou se stal Alexandros Kaminaras
• Rady v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru na čísle 724 810 106
• Na Masarykově náměstí v Jihlavě budou pokáceny během března čtyři lípy
• Průzkum: Svůj budoucí seniorský život vidí mladí optimisticky
• Město Jihlava hodlá opravit skalnatý svah mezi autoservisem a jihlavským hřbitovem na Kalvárii
• Nenapravitelný zloděj kol na Třebíčsku skončil ve vazbě
• Modelkám, které prošly vážnou nemocí, mohou lidé nechat vzkaz na výstavě Tváří v tvář v novoměstské nemocnici
• Policisté žádají veřejnost o pomoc při hledání muže, který okradl v Křižanově seniorku
• Policisté pátrají po šestnáctileté Adéle z Třebíčska

Pondělí   24. 2. 2020

• Opilý recidivista kradl v jihlavském obchodě zboží, skončil na záchytce
• Průvod maškar, poprava a vzkříšení kobylky, svatba: Tradiční masopustní zvyky v Humpolci symbolicky zaštítí radnice jako správce města
• Ve školních dílnách ve Světlé nad Sázavou postaví studenti další Tatru
• Pětadvacetiletý cizinec posprejoval dům v Havlíčkově ulici v Jihlavě, skončil v policejní cele
• Budoucí maminky mohou v jihlavské nemocnici nově využít individuální péči
• Textař dechovek Jaroslav Hájek z Kališť je zapsaný v České knize rekordů
• Deváťáci mají na podání přihlášek ke studiu na středních školách již pouze týden
• Na dálnici D1 půjdou o víkendu k zemi hned dva nadjezdy najednou
• Raná péče v Třebíči pořádá při příležitosti svých patnáctých narozenin přednášku a den otevřených dveří
• Nová aplikace na webu Státní veterinární správy usnadní vyhledávání ztracených psů
• Julie na Vysočině shodila spousty stromů, zastavila vlaky i auta

Neděle   23. 2. 2020

• Pelhřimovem projde masopustní průvod v úterý, ve středu začíná Popeleční středou čtyřicetidenní půst
• Výstava Adriena Šimotová, Jiří John Dvojí obrazotvornost Návrat v návratu se pokouší přispět k rozšíření povědomí o významu uměleckého odkazu této partnerské dvojice a to nejen v kontextu jejich pomyslného návratu na Vysočinu

Sobota   22. 2. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede snímek Synonyma, příběh izraelského migranta, který chce ve Francii začít nový život
• Obec Nové Veselí poskytne kostelu 200 tisíc korun na nákup nových zvonů
• Město Havlíčkův Brod a skauti uvažují o zpřístupnění jedinečné památky - tyfového hřbitova
• Opilí a zdrogovaní řidiči za volantem a také bez řidičských průkazů
• Na Česko se žene další velmi silný vítr, na Vysočině začne foukat v neděli odpoledne
• Zájemci si budou moci prohlédnout celý areál vysoké školy v Jihlavě

Pátek   21. 2. 2020

• Policisté vypátrali celostátně hledaného muže v Brtnici, skončil ve věznici v Brně
• Dálnice D1 bude od soboty kvůli opravám v úseku Mirošovice - Hvězdonice uzavřena, postupně přibudou další úseky
• Dopravu na stavbě obchvatu Velkého Beranova začaly řídit inteligentní semafory
• V pelhřimovské nemocnici zaútočil dvaasedmdesátiletý muž na svého spolubydlícího
• V jihlavském muzeu bude zahájena výstava věnovaná archeologickým průzkumům
• U Volevčic na Jihlavsku utrpěla při nehodě jedna osoba zranění

Čtvrtek   20. 2. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede v sobotu srbský snímek Delirium tremens
• Proti odvolaní ředitele havlíčkobrodské psychiatrické nemocnice Jaromíra Maška se postavil i Tomáš Zdechovský
• Třebíčští policisté objasnili sérii krádeží jízdních kol
• V Česku bude foukat čerstvý západní až severozápadní vítr
• V Třebíči začíná jarní cyklus přednášek o historii v našem regionu, první bude o dolování drahých kovů
• Svatby v zimě nejsou moc lákavé

Středa   19. 2. 2020

• Místopředseda Trikolory: Šikana živnostníků musí skončit; stát nesmí lidem, kteří se chtějí živit tím, co umějí, házet klacky pod nohy
• Opilý agresivní muž ohrožoval v bytě v Třebíči svou příbuznou, ta před ním utekla
• Během dubna proběhne v Jihlavě kordonový průzkum
• Meteorologové varují před ledovkou také v částech Vysočiny
• Miloš Vystrčil z Telče byl zvolen předsedou Senátu
• Policisté pátrají po totožnosti mrtvého muže, který byl nalezen loni v listopadu na Pančavě
• Za hlasy, které Chudobínská borovice v anketě Evropský strom roku 2020 získá, přibudou desetitisíce stromů
• Ve Žďáře nad Sázavou hořel byt, mladý muž skončil ve vážném zdravotním stavu na ARO
• Muzeum ve Velkém Meziříčí připravuje výstavu Historické cukrárny

Úterý   18. 2. 2020

• Obec Rohozná, ve které orkán Sabina zničil na padesát domů, vyhlásila veřejnou sbírku
• Neznámý zloděj v Kameničce sebral nářadí či motorové pily v hodnotě více než padesát tisíc korun
• Cestování regionální dopravou od března s novou jízdenkou a v novém tarifu
• Ženě při nakupování v Třebíči neznámý zloděj ukradl kabelku; policie hledá muže z fotografie
• Ptákem roku 2020 je jiřička obecná
• Autogramiáda dvou knih o Josefu Dobiášovi v pelhřimovském muzeu
• Žďárští a jihlavští umělci vystaví svá díla v novoměstské galerii

Pondělí   17. 2. 2020

• První čápi se vracejí na hnízdiště; ohrozit je mohou otrávení hraboši
• Děti v jihlavské nemocnici mají opravený další pokoj, je plný obrázků
• Nezletilého opilého chlapce v Jihlavě poranil dospělý muž, skončil v nemocnici
• Nemocných s chřipkou na Vysočině již ubylo
• Hasičské muzeum v Přibyslavi má dvě nové historické stříkačky
• Středověká památka Štáflova chalupa v Havlíčkově Brodě má novou střechu
• Ve starém domě v Bukově byla nalezena munice sovětské armády z druhé světové války
• Policie prosí o pomoc svědky nehody v Jemnici, kdy chodec utrpěl vážné zranění po střetu s autobusem

Neděle   16. 2. 2020

• Abraham, Peschel, Roučková; nejlepší čeští i světoví motocykloví závodníci přijedou do Chotěboře
• U Ústí na Jihlavsku havaroval v noci opilý řidič osobního auta
• Přednáška Ledovcová jezera v Kyrgyzstánu v jihlavském muzeu
• Jihlavská vysoká škola polytechnická oslaví Mezinárodní den průvodců tradičně komentovanými prohlídkami

Sobota   15. 2. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede kanadský dokument Antropocén: Epocha člověka
• V Havlíčkově Brodě žije nejvíce kavek v republice, přesto je třeba chránit před kunou i člověkem
• Řidiči pod vlivem alkoholu a drog
• Žďárem nad Sázavou projde maškarní průvod v sobotu 22. února, doplní jej karneval a zábava
• Pokračující modernizace D1 omezí provoz nejen na dálnici, ale také na silnici druhé třídy na trase Humpolec - Želiv
• V Radkovicích u Hrotovic zemřel v autě po nárazu do sloupu jednadvacetiletý muž

Pátek   14. 2. 2020

• Kraj zahájil stavbu obchvatu Salačovy Lhoty na Pelhřimovsku; na první výkop se čekalo 14 let
• Zdrogovaný muž v Třebíči ohrožoval nožem svojí přítelkyni
• Od pondělí začne rekonstrukce výpravní budovy na nádraží v Třebíči
• Výběr dodavatele výstavby nových Dukovan bude vyhlášen ještě letos
• Město Žďár nad Sázavou přispěje částkou 400 tisíc korun baroknímu chrámu na opravu varhan
• Řidič přehlédl stojící porouchané vozidlo; letošní dopravní nehody si na Vysočině vyžádaly již devět obětí

Čtvrtek   13. 2. 2020

• Malí včelaři z Bobrové potěšili na svatého Valentýna svými výrobky dárce krve
• Opravený domov mládeže v Kamenici nad Lipou bude otevřen v novém školním roce
• V Jihlavě vzniká projekt pro zájemce o živou angličtinu
• Pozor na falešné emaily vyzývající k uhrazení fiktivních faktur!
• Policisté pátrají po třicetiletém muži z Brna, příbuzenské vazby má na Jihlavsko
• Sabina řádila i v jihlavských městských lesích; ústřední hřbitov je již otevřený

Středa   12. 2. 2020

• Imunitní trombocytopenická purpura je nenápadné, ale zrádné hematologické onemocnění
• Osoba podezřelá z trestné činnosti v Třebíči najela na policistu a zranila ho
• Na střeše hejtmanství v Jihlavě najde domov na 200 tisíc včeliček
• Na stavbu obchvatu Velkého Beranova se vrací dopravní omezení a stavební ruch
• Muž z Polenska je podezřelý ze spáchání dvou trestných činů
• Klokánci jsou klenotem jihlavské zoologické zahrady
• Propagační video o Pelhřimovu nabízí krásy a historii města
• Spadlý strom na jihlavském hřbitově byl odstraněn, ve čtvrtek by mohl být opět otevřen
• Povídání o nechvalně proslulé věznici Bory v Plzni v knihovně v Telči
• Pět set slov inspirovaných sněhovou kalamitou na S zapsaných v archivu pelhřimovského Muzea rekordů
• Na dálnici D1 na 103. kilometru se ve středu časně ráno srazily dva kamiony

Úterý   11. 2. 2020
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz