Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

pondělí Zpět na hlavní stránku... 26.8 2019


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Hodová výstava sochaře Nikose Armutidise ve Velké Bíteši
I o letošních Tradičních bítešských hodech nebude chybět ve výstavní síni Klubu kultury hodová výstava. Slavnostní vernisáž výstavy se bude konat v pondělí 2. září v 17 hodin za účasti autorů, akademického sochaře NIKOSE ARMUTIDISE, doplněná fotografiemi doc. Mgr. IRENY ARMUTIDISOVÉ z cyklu Horizonty mlhy. V kulturním programu vystoupí sourozenci Macholánovi.
Akademický sochař Nikos Armutidis.
V jeho tvorbě se vzácně snoubí vlastní volná tvorba s širokým záběrem od kreseb, maleb, ale především volných, abstraktních plastik na straně jedné a prací spojených se společenskými zakázkami na straně druhé. Ať už jsou to nástěnné malby pro pravoslavný kostel sv. Mikuláše v Mikulově, pomník padlým koním na slavkovském bojišti v Kovalovicích, bronzová socha Johanna Gregora Mendela pro aulu Mendelovy univerzity v Brně nebo rozpracovaná plastika Jana Amose Komenského pro Velkou Bíteš. Nikos Armutidis patří mezi přední české sochaře zabývající se portrétní tvorbou.
Je autorem mnoha bust ve veřejném prostoru, např. France Kafky a Jana Wericha v Praze, Alfonze Muchy, Karla Kraugartnera nebo kardinála Dietrichsteina v Mikulově, Vladimíra Menšíka v Ivančicích či Lea Eitingera v Lomnici.

Doc. Mgr. Irena Armutidisová.
Kromě vlastní fotografické tvorby a pedagogické práce se aktivně podílí na dění v oblasti soudobé fotografie, věnuje se i kurátorské činnosti.
Fotografie Ireny Armutidisové jsou zastoupeny jak v českých veřejných a soukromých sbírkách, tak v zahraničních galeriích.

Výstava potrvá do 13. září a otevřena bude od 8.00 do 11.30 a od 12.00 do 15.30 hodin, v sobotu 7. září od 13.00 do 17.00 hodin. a v neděli 8. září od 10.00 do 18.00 hodin.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Před pelhřimovskou policejní služebnu přijel opilý řidič, nadýchal 1,5 promile
Pelhřimovští policisté řeší případ řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu, ke kterému došlo v neděli 25. srpna po druhé hodině v noci. Devětadvacetiletý muž, který na obvodní oddělení policie přijel v souvislosti s řešením jiného případu, a který vozidlo prokazatelně řídil, byl opilý.
Osobní automobil Toyota, se kterým přijel, zaparkoval na parkovišti v ulici Pražská, a to přímo před budovou policie. Policisté z obvodního oddělení ale z mužova dechu při příjmu oznámení cítili alkohol, a jelikož věděli, že automobil, ve kterém přijel, řídil, vyzvali ho, aby se podrobil dechové zkoušce. Tato zkouška byla pozitivní a vykazovala hodnotu 1,57 promile. I následné dvě další orientační zkoušky vykazovaly hodnotu okolo 1,5 promile alkoholu v dechu.

Z tohoto důvodu policisté s mužem provedli prvotní a neodkladné úkony směřující k řádnému objasnění věci, zakázali mu další jízdu a případ zadokumentovali jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.
nprap. David LINHARTZpět nahoru na obsah...

Loupežné přepadení, které se stalo na autobusovém nádraží v Jihlavě, kriminalisté rychle objasnili
Jihlavští kriminalisté objasnili velmi rychle loupežné přepadení, ke kterému došlo minulý týden v prostoru jihlavského autobusového nádraží. Cílem skupinky násilníků se stal náhodný starší muž, kterého se snažili připravit o cennosti. Využili přitom, že se jednalo o staršího muže a nebyl schopen tak velké obrany. Napadený muž utrpěl vážnější zranění a skončil v nemocnici. Všech šest podezřelých kriminalisté vypátrali, jeden z nich byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu, jednání ostatních podezřelých kriminalisté v současné době prověřují.
V úterý 20. srpna přijali policisté kolem půl desáté večer na tísňové lince 158 oznámení, že v lokalitě jihlavského autobusového nádraží došlo k napadení muže. Na místo ihned vyjely dostupné policejní hlídky. Skupinky násilníků si policisté všimli v prostoru autobusových zastávek a okamžitě zasáhli. Dva podezřelé dopadli policisté na místě, jednalo se o padesátiletého muže a dívku. Zbývající čtyři podezřelé, kteří se dali při příjezdu hlídky okamžitě na útěk, policisté vypátrali následovně.
Napadenému muži, který utrpěl vážnější zranění, poskytli policisté ihned pomoc a přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci zraněného muže odvezli do nemocnice, kde byl hospitalizován. Jednalo se o muže ve věku necelých sedmdesáti let.

Zadržený padesátiletý muž skončil v policejní cele. Také zbývajících pět podezřelých, tři chlapce a dvě dívky, převezli policisté na oddělení policie.
Prověřování závažného případu převzali kriminalisté jihlavského územního odboru. Místo činu ohledali a zadokumentovali. Věci, kterých se dopadení pachatelé při loupeži zmocnili, jeden z nich vydal a kriminalisté je zajistili. Dále provedli důkladné šetření, výslechy osob, vytěžili také záznamy z kamer a vyžádali si lékařské zprávy.

Na základě prověřování shromáždili kriminalisté důkazy a poté zahájili trestní stíhání zadrženého muže. „Padesátiletý muž z Jihlavska byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu výtržnictví,“ řekl npor. Bc. Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl již v minulosti opakovaně soudně trestán za různorodou, nikoli ale násilnou, trestnou činnost.

Padesátiletý muž je obviněn z toho, že se v úterý 20. srpna dopustili v Jihlavě loupežného přepadení. V prostoru autobusového nádraží zaútočil na náhodného muže, který tudy v tu dobu procházel. Společně s dalším pěti osobami muže slovně i fyzicky napadali. Napadený muž se snažil aktivně bránit i opakovaně odejít, což se mu ale vzhledem k převaze útočníků, jak početní tak i fyzické, nepodařilo. Obviněný muž během útoku ostatní vyzýval k okradení napadeného, o což se také snažili a části věci přepadeného se zmocnili. Obviněný muž napadeného opakovaně
kopal a udeřil z ním i o zaparkované vozidlo. Násilí ukončili až přivolaní policisté, kteří napadenému muži pomohli a podezřelé dopadli.
Přepadený muž utrpěl při útoku několik zlomenin a další zranění, jeho léčení si vyžádá delší dobu.

Násilné jednání zbývajících pěti podezřelých kriminalisté dále prověřují, mimo jiné šetří jakým způsobem se kdo z nich na loupežném přepadení podílel.

Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ zakončil npor. Pavel Krčál.
por. Bc. Jana KROUTILOVÁZpět nahoru na obsah...

U Radostína na Havlíčkobrodsku zemřeli při nehodě dva lidé, dalších šest utrpělo zranění
K tragické dopravní nehodě došlo v pondělí 26. srpna v 7.40 hodin na silnici I/38 u Radostína na Havlíčkobrodsku. Dvě osoby byly usmrceny, tři lidé se těžce zranili a tři další účastníci se zranili lehce, zbývající čtyři účastníci vyvázli bez zranění, mezi nimi jsou i dvě děti. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
Při nehodě se střetla dvě osobní auta Mazda 6 a Škoda Kodiaq, převozní sanitka a nákladní o tahač s návěsem.
"Ve vozidle Mazda cestoval pouze devětačtyřicetiletý řidič, který na místě nehody zemřel.
V sanitním vozidle se kromě řidiče, který utrpěl těžké zranění - přepravovaly čtyři osoby – jeden přepravovaný člověk zemřel - dva další lidé ze sanitky se těžce zranili a jedna osoba se zranila lehce. Ve druhém osobním vozidle cestovalo celkem pět osob, včetně dvou dětí. Dva cestující se zranili lehce, zbývající vyvázli z nehody bez zranění. V nákladním vozidle cestoval pouze řidič, ten zraněn nebyl", informovala mluvčí.

U řidičů vozidel byly provedeny dechové zkoušky s negativními výsledky, v případě zemřelého řidiče byla nařízena pitva.

Na místě nehody pracovali policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod, kteří místo nehody a havarovaná vozidla důkladně ohledali. Na místo byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Havlíčkův Brod.
Kriminalisté si věc na místě převzali. Další okolnosti tragické dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem dalšího šetření.
S největší pravděpodobností je na vině nehody nesprávné předjíždění.
Místo nehody je již průjezdné, z důvodu odstraňování následků je zde však povolená nejvyšší rychlost šedesát kilometrů v hodině.


- red -Zpět nahoru na obsah...

Žena v Humpolci nadýchala 3,47 promile, skončila na záchytce
V parku Stromovka v Humpolci zasahovali v sobotu 24. srpna záchranáři u ženy intoxikované alkoholem. Přivolaní policisté provedli u ženy na místě dechovou zkoušku, jejíž výsledek vykázal hodnotu 3,47 promile alkoholu a 3,43 promile alkoholu v dechu.
"Po vyšetření ze strany lékaře zdravotnické záchranné služby byla osmadvacetiletá žena zajištěna a poté eskortována na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.
- red -Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pátek   17. 1. 2020

• Soutěž v pochoutkách z brambor v Novém Městě na Moravě
• Nový sborník Havlíčkobrodska například o lehké atletice v Golčově Jeníkově či o smírčích kamenech
• Muž, který volal, že je na nádraží ve Žďáře bomba, byl opilý
• Policie pátrá po sedmnáctileté dívce z Ostravy, umístěna je v zařízení pro mládež v Janštejně na Jihlavsku
• Muž z Jihlavy je podezřelý ze spáchání čtyř trestných činů
• Meteorologové varují před ledovkou při mrznoucím dešti na Pelhřimovsku a Pacovsku
• Příběh pražské Invalidovny v Telči
• Výrobce celoskleněných obkladů či zábradlí VV SKLO v Křižanově změnil majitele
• Spravedlnost bez bázně: Gallasové a Clam-Gallasové v Čechách
• Výstava fotografií Moravské Toskánsko v muzejní kavárně v Jihlavě

Čtvrtek   16. 1. 2020

• Při nehodě v Pelhřimově skončilo osobní auto na boku, nikdo nebyl zraněn
• Vedení Jihlavy odmítá mimořádné zastupitelstvo
• Poděkování záchranářům, kteří umožnili záchranu nového života: Život je zázrak, považujte si ho!
• Na vlakovém nádraží ve Žďáře nad Sázavou je bomba, volal někdo na tísňovou linku
• Policisté vypátrali dva recidivisty, kteří se vloupali do chat na Jemnicku
• Šest iglú a dvanáct lůžek v sezónní noclehárně pomáhá lidem bez domova v Jihlavě
• Policisté objasnili vloupání do stavebních buněk v Ledči nad Sázavou
• Ve Žďáře nad Sázavou přibudou další parkovací místa
• Přednáška o historii kláštera v Nové Říši v knihovně v Telči

Středa   15. 1. 2020

• Policisté na Zlaté lyži v Novém Městě na Moravě budou dohlížet především na veřejný pořádek a plynulost v dopravě
• Vychází publikace Varhany brněnské a loketské školy a jejich zvukové ideály
• Mník jednovousý je pozoruhodná ryba našich vod, preferuje chlad před teplem
• Muž ze Znojemska napadl v Jihlavě tři muže, podezřelý je ze dvou trestných činů
• Spadlé stromy zablokovaly silnici mezi obcemi Stáj a Zhoř na Jihlavsku
• Pokoje nejmenších pacientů a jejich maminek v jihlavské nemocnici zdobí nové obrazy
• Pelhřimovští policisté prováděli kontroly rekreačních objektů
• Večerní prohlídky zámku ve Žďáře nad Sázavou zvou do doby baroka
• V novoměstské galerii vystoupí brněnské duo Sára Medková a Štěpán Filípek

Úterý   14. 1. 2020

• Nejzcestovalejší traktorista České republiky aneb expedice s historickým traktorem ZETOR 25 A
• Řídí auto i přes vyslovený zákaz; další pod vlivem drog
• Úspěšná záchrana srnky, pod kterou se probořil led
• Začíná rekonstrukce tratě z Křižanova do Skleného nad Oslavou
• Policisté v Třebíči objasnili případy vloupání do rekreačních objektů
• Policisté v Třebíči žádají občany o pomoc při prověřování listopadového pokusu vloupání do prodejny
• Univerzitní centrum v Telči hostí potřetí básnickou exhibici Slam Poetry
• Policisté z odboru cizinecké policie loni zrealizovali celkem 18 568 pobytových kontrol a zahájili 216 správních vyhoštění cizinců
• Kampaň Ukradená divočina dává upozorní na kruté zabíjení zvířat pro tradiční čínskou medicínu
• Komentovaná prohlídka výstavy Archeologie knižní vazby v podání Marie Benešové v domě G. Mahlera

Pondělí   13. 1. 2020

• Na silnici ve Ždírci nad Doubravou směrem na Nové Ransko zemřela po střetu s osobním autem chodkyně
• Opilí a zdrogovaní řidiči za volantem
• Výstava děl Martina Šmída v novoměstské Horácké galerii
• Nejvíce střetů s lesní zvěří bylo loni Pelhřimovsku
• Krajští záchranáři pomalu zabydlují výcvikové středisko; aktuálně probíhá výcvik vrtulníkového trenažéru
• Ovocná Oudoleňská alej ke křížku na Havlíčkobrodsku vyhrála na Vysočině v anketě Alej roku 2019
• Víkend ve znamení nehod, boural i opilý cyklista

Neděle   12. 1. 2020

• K poplatku z pobytu v Jihlavě je nutné se přihlásit do 30. ledna
• Recidivista v jihlavském obchodě ukradl kávové kapsle a chleba
• Přednáška Astronomické úkazy v roce 2020 v jihlavském muzeu
• Loni zemřelo pod koly aut na Vysočině devět chodců
• Obědy do 120 korun? Již jen ve třech moravských městech

Sobota   11. 1. 2020

• Stánek agentury Dobrý den z Pelhřimova ozdobí v Brně rekordně velká loutka
• Nařkl policisty, že jsou opilí, vyfasoval deset tisíc
• Na dálnici D1 u Měřína vzplálo osobní auto, průjezd ve směru na Prahu je omezený
• Klienti Housing First v Jihlavě už se zabydlují
• Meteorologové varují před noční namrzající mlhou na východě Vysočiny
• Filmový klub v Jihlavě uvede italský snímek S vůní Toskánska
• Smrtelná nehoda na Jihlavsku u Stáje

Pátek   10. 1. 2020

• Spory o vodu chce Jihlava co nejrychleji ukončit
• Na vánočním večírku zemřel v Havlíčkově Brodě po rvačce dvaačtyřicetiletý muž
• Výstava fotografií zvířecí stravy v jihlavské zoologické zahradě
• Noční vlak z Brna do Třebíče bude opět jezdit i v pracovní dny
• Edenred pomůže sbírkou poukázek lidem v nouzi
• Řidiči zaplatili na Vysočině v loňském roce na kaucích přes pět milionů korun

Čtvrtek   9. 1. 2020

• V Třebíči pobíhal na volno pes, o kterého jeho majitelka nejeví zájem, stará se o něj soused
• Začala registrace do dvanáctého ročníku akce Čistá Vysočina
• Policisté v Třebíči hledají svědka vloupání
• Dva celostátně hledaní muži dopadeni v Jihlavě
• V nemocnici v Novém Městě na Moravě se loni narodilo nejvíce Jakubů a Sofií
• Město Pelhřimov přispělo nemocnici na další sanitu
• Pro nový řidičský průkaz v Jihlavě raději přes WebCall
• Rodí se víc Jihlavanů; nejčastěji se jmenují Jakub a Tereza
• V Ledči nad Sázavou plánují výstavbu krytého bazénu pro 174 lidí

Středa   8. 1. 2020

• Sýkora nebo vrabec? Česko bude sčítat ptáky na krmítkách
• Vojtěch Sláma vystoupal Opálkovy schody celkem čtyřistapětkrát
• V Dolních Heřmanicích usedli za volant krátce po sobě dva opilí řidiči
• Policie pátrá po čtrnáctileté dívce z Hodonína, umístěné v zařízení pro mládež v Janštejně na Jihlavsku
• Úprava jízdních řádů autobusové dopravy v Humpolci od pondělí 13. ledna
• Na Vysočině přibyly tři nové kulturní památky
• Domácí hospic sv. Zdislavy v Třebíči je připraven na dětské pacienty, má lékaře i klauny
• Policie pátrá po mladících, kteří v Rantířovské ulici v Jihlavě poškodili auta
• Dědička obrazu hledá namalovaný statek
• Po stopách brouka Pytlíka aneb hmyzí postavičky z knížek Ondřeje Sekory v jihlavském muzeu
• Město Žďár nad Sázavou se postará o vyhlášené čestné hroby a cenné náhrobky
• Integrované operační středisko na Vysočině je v provozu již třináct let; policisté z jednoho místa řídí nasazení sil a prostředků

Úterý   7. 1. 2020

• Řidiči pod vlivem drog jezdí napříč Vysočinou
• Tříkrálový pochod na Křemešník s dosud nejvyšší účastí
• Z jihlavského náměstí zmizel betlém i vánoční strom, zůstává kluziště a dva stánky s občerstvením
• Jaderná elektrárna Dukovany nabízí veřejnosti mimořádné exkurze od 18. ledna až do konce února
• Odstrojené vánoční stromečky budou jihlavské služby odvážet o sobotách 11. a 18. ledna
• V Jihlavě na Pančavě bylo nalezeno tělo muže, v okolí se prý střílelo
• Policisté žádají občany o pomoc při objasňování krádeže alkoholu v Havlíčkově Brodě a Jihlavě
• Havlíčkobrodské muzeum připravuje výstavu Záblesky intimity fotografa Martina Halamy
• Kožní lékařku z Jihlavy ocenili na prestižní akci v Žilině
• Zemřel Čestmír Hofhanzl

Pondělí   6. 1. 2020

• Poplatek za odpad v Jihlavě se letos nemění
• Neznámý lupič si z auta ve Velkém Beranově odnesl peněženku
• Na pelhřimovském náměstí staví dělníci hřiště na bruslení, první zájemci se mohou projet již ve čtvrtek večer
• O zoologickou zahradu v Jihlavě je ze strany návštěvníků zájem, daří se i mláďatům
• V Jihlavě na Pančavě bylo nalezeno mužské tělo
• Parkování v areálu nemocnice v Havlíčkově Brodě je zpoplatněno
• Tématický rok na památku obětí holocaustu v Novém Městě na Moravě zahájí otevření ulice Bradyových
• Jízdy pod vlivem alkoholu a drog
• Žďárská galerie vystaví díla malířky Věry Dytrychové
• Koordinátorka Tříkrálové sbírky: Těší mě, že náš tříkrálový tým rozšířily nové tváře

Neděle   5. 1. 2020

• Město Žďár nad Sázavou chystá tzv. seniorské obálky pro lidi trpící těžkými nemocemi
• Se zloději a vandaly se o víkendu doslova roztrhl pytel
• Alternátor v Třebíči chystá výstavu s titulem Baťa, jak ho (ne)známe
• Na následky nehody v Nové Říši zemřel při převozu do nemocnice dvaadvacetiletý řidič osobního auta

Sobota   4. 1. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede francouzský snímek odehrávající se v 18. století Portrét dívky v plamenech
• Policisté pátrají po vandalech, kteří v Dukovanech a ve Velkém Meziříčí poškodili auta
• Novoroční varhanní koncert v kostele svatého Jakuba v Telči
• Třináctá kniha z řady Nostalgická železnice se věnuje starým tratím na Vysočině
• Usednou za volant bez řidičského průkazu i opilí

Pátek   3. 1. 2020

• Na Vysočině bude v sobotu foukat silný západní, později severozápadní vítr
• Vánoční výzdobu z jihlavských ulic a náměstí pracovníci městských služeb postupně uklízejí
• V Třebíči loni vítězila jména Eliška a Tomáš
• Vychází nový měsíčník Ježkovy oči, lednové číslo přináší velký článek o adventním kluzišti i rozhovor s Petrem Píšou
• Další smrt na prokleté křižovatce v jihlavském Bedřichově
• Neznámý zloděj sebral v Osové Bítýšce z garáže jízdní kolo
• Loni zemřelo na silnicích na Vysočině 40 osob; celkový počet dopravních nehod se meziročně zvýšil o osm procent
• V jihlavské porodnici se loni narodilo 1299 dětí, v havlíčkobrodské 1394 dětí

Čtvrtek   2. 1. 2020

• Jaderné elektrárny znovu zvýšily výrobu, překonaly metu 30 miliard kilowatthodin
• Opilý agresivní muž rozbíjel v bytovém domě v Jihlavě poštovní schránky, skončil na záchytce
• Podchlazený čáp, který nemohl létat byl chycen a převezen z Třebíče do Pavlova
• Letošní novoroční ohňostroj byl v Jihlavě poslední; příště už se bude slavit ohleduplněji
• Policisté evakuovali osoby z budovy, kde hořelo; krajský policejní ředitel poděkoval kolegům za projevení osobní statečnosti
• Prvním občánkem roku 2020 je na Vysočině Verunka z Jihlavy
• Muži v Telči se nejprve pohádali, pak se začali bít
• Meteorologové varují před noční mrznoucí mlhou na východě Vysočiny
• V neděli Tříkrálový pochod s mimořádnou prohlídkou Větrného zámečku na Křemešníku
• V havlíčkobrodské porodnici se na Nový rok narodili tři kluci, druhý den pak dvojčata
• Komentovaná prohlídka výstavy Otto Fraus - fotograf Havlíčkova Brodu v podání ředitele muzea Michala Kampa
• V Chotěboři hořelo v rodinném domě, na místě zasahovalo pět jednotek hasičů

Středa   1. 1. 2020