Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

pondělí Zpět na hlavní stránku... 26.8 2019


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Hodová výstava sochaře Nikose Armutidise ve Velké Bíteši
I o letošních Tradičních bítešských hodech nebude chybět ve výstavní síni Klubu kultury hodová výstava. Slavnostní vernisáž výstavy se bude konat v pondělí 2. září v 17 hodin za účasti autorů, akademického sochaře NIKOSE ARMUTIDISE, doplněná fotografiemi doc. Mgr. IRENY ARMUTIDISOVÉ z cyklu Horizonty mlhy. V kulturním programu vystoupí sourozenci Macholánovi.
Akademický sochař Nikos Armutidis.
V jeho tvorbě se vzácně snoubí vlastní volná tvorba s širokým záběrem od kreseb, maleb, ale především volných, abstraktních plastik na straně jedné a prací spojených se společenskými zakázkami na straně druhé. Ať už jsou to nástěnné malby pro pravoslavný kostel sv. Mikuláše v Mikulově, pomník padlým koním na slavkovském bojišti v Kovalovicích, bronzová socha Johanna Gregora Mendela pro aulu Mendelovy univerzity v Brně nebo rozpracovaná plastika Jana Amose Komenského pro Velkou Bíteš. Nikos Armutidis patří mezi přední české sochaře zabývající se portrétní tvorbou.
Je autorem mnoha bust ve veřejném prostoru, např. France Kafky a Jana Wericha v Praze, Alfonze Muchy, Karla Kraugartnera nebo kardinála Dietrichsteina v Mikulově, Vladimíra Menšíka v Ivančicích či Lea Eitingera v Lomnici.

Doc. Mgr. Irena Armutidisová.
Kromě vlastní fotografické tvorby a pedagogické práce se aktivně podílí na dění v oblasti soudobé fotografie, věnuje se i kurátorské činnosti.
Fotografie Ireny Armutidisové jsou zastoupeny jak v českých veřejných a soukromých sbírkách, tak v zahraničních galeriích.

Výstava potrvá do 13. září a otevřena bude od 8.00 do 11.30 a od 12.00 do 15.30 hodin, v sobotu 7. září od 13.00 do 17.00 hodin. a v neděli 8. září od 10.00 do 18.00 hodin.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Před pelhřimovskou policejní služebnu přijel opilý řidič, nadýchal 1,5 promile
Pelhřimovští policisté řeší případ řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu, ke kterému došlo v neděli 25. srpna po druhé hodině v noci. Devětadvacetiletý muž, který na obvodní oddělení policie přijel v souvislosti s řešením jiného případu, a který vozidlo prokazatelně řídil, byl opilý.
Osobní automobil Toyota, se kterým přijel, zaparkoval na parkovišti v ulici Pražská, a to přímo před budovou policie. Policisté z obvodního oddělení ale z mužova dechu při příjmu oznámení cítili alkohol, a jelikož věděli, že automobil, ve kterém přijel, řídil, vyzvali ho, aby se podrobil dechové zkoušce. Tato zkouška byla pozitivní a vykazovala hodnotu 1,57 promile. I následné dvě další orientační zkoušky vykazovaly hodnotu okolo 1,5 promile alkoholu v dechu.

Z tohoto důvodu policisté s mužem provedli prvotní a neodkladné úkony směřující k řádnému objasnění věci, zakázali mu další jízdu a případ zadokumentovali jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.
nprap. David LINHARTZpět nahoru na obsah...

Loupežné přepadení, které se stalo na autobusovém nádraží v Jihlavě, kriminalisté rychle objasnili
Jihlavští kriminalisté objasnili velmi rychle loupežné přepadení, ke kterému došlo minulý týden v prostoru jihlavského autobusového nádraží. Cílem skupinky násilníků se stal náhodný starší muž, kterého se snažili připravit o cennosti. Využili přitom, že se jednalo o staršího muže a nebyl schopen tak velké obrany. Napadený muž utrpěl vážnější zranění a skončil v nemocnici. Všech šest podezřelých kriminalisté vypátrali, jeden z nich byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu, jednání ostatních podezřelých kriminalisté v současné době prověřují.
V úterý 20. srpna přijali policisté kolem půl desáté večer na tísňové lince 158 oznámení, že v lokalitě jihlavského autobusového nádraží došlo k napadení muže. Na místo ihned vyjely dostupné policejní hlídky. Skupinky násilníků si policisté všimli v prostoru autobusových zastávek a okamžitě zasáhli. Dva podezřelé dopadli policisté na místě, jednalo se o padesátiletého muže a dívku. Zbývající čtyři podezřelé, kteří se dali při příjezdu hlídky okamžitě na útěk, policisté vypátrali následovně.
Napadenému muži, který utrpěl vážnější zranění, poskytli policisté ihned pomoc a přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci zraněného muže odvezli do nemocnice, kde byl hospitalizován. Jednalo se o muže ve věku necelých sedmdesáti let.

Zadržený padesátiletý muž skončil v policejní cele. Také zbývajících pět podezřelých, tři chlapce a dvě dívky, převezli policisté na oddělení policie.
Prověřování závažného případu převzali kriminalisté jihlavského územního odboru. Místo činu ohledali a zadokumentovali. Věci, kterých se dopadení pachatelé při loupeži zmocnili, jeden z nich vydal a kriminalisté je zajistili. Dále provedli důkladné šetření, výslechy osob, vytěžili také záznamy z kamer a vyžádali si lékařské zprávy.

Na základě prověřování shromáždili kriminalisté důkazy a poté zahájili trestní stíhání zadrženého muže. „Padesátiletý muž z Jihlavska byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu výtržnictví,“ řekl npor. Bc. Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl již v minulosti opakovaně soudně trestán za různorodou, nikoli ale násilnou, trestnou činnost.

Padesátiletý muž je obviněn z toho, že se v úterý 20. srpna dopustili v Jihlavě loupežného přepadení. V prostoru autobusového nádraží zaútočil na náhodného muže, který tudy v tu dobu procházel. Společně s dalším pěti osobami muže slovně i fyzicky napadali. Napadený muž se snažil aktivně bránit i opakovaně odejít, což se mu ale vzhledem k převaze útočníků, jak početní tak i fyzické, nepodařilo. Obviněný muž během útoku ostatní vyzýval k okradení napadeného, o což se také snažili a části věci přepadeného se zmocnili. Obviněný muž napadeného opakovaně
kopal a udeřil z ním i o zaparkované vozidlo. Násilí ukončili až přivolaní policisté, kteří napadenému muži pomohli a podezřelé dopadli.
Přepadený muž utrpěl při útoku několik zlomenin a další zranění, jeho léčení si vyžádá delší dobu.

Násilné jednání zbývajících pěti podezřelých kriminalisté dále prověřují, mimo jiné šetří jakým způsobem se kdo z nich na loupežném přepadení podílel.

Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ zakončil npor. Pavel Krčál.
por. Bc. Jana KROUTILOVÁZpět nahoru na obsah...

U Radostína na Havlíčkobrodsku zemřeli při nehodě dva lidé, dalších šest utrpělo zranění
K tragické dopravní nehodě došlo v pondělí 26. srpna v 7.40 hodin na silnici I/38 u Radostína na Havlíčkobrodsku. Dvě osoby byly usmrceny, tři lidé se těžce zranili a tři další účastníci se zranili lehce, zbývající čtyři účastníci vyvázli bez zranění, mezi nimi jsou i dvě děti. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
Při nehodě se střetla dvě osobní auta Mazda 6 a Škoda Kodiaq, převozní sanitka a nákladní o tahač s návěsem.
"Ve vozidle Mazda cestoval pouze devětačtyřicetiletý řidič, který na místě nehody zemřel.
V sanitním vozidle se kromě řidiče, který utrpěl těžké zranění - přepravovaly čtyři osoby – jeden přepravovaný člověk zemřel - dva další lidé ze sanitky se těžce zranili a jedna osoba se zranila lehce. Ve druhém osobním vozidle cestovalo celkem pět osob, včetně dvou dětí. Dva cestující se zranili lehce, zbývající vyvázli z nehody bez zranění. V nákladním vozidle cestoval pouze řidič, ten zraněn nebyl", informovala mluvčí.

U řidičů vozidel byly provedeny dechové zkoušky s negativními výsledky, v případě zemřelého řidiče byla nařízena pitva.

Na místě nehody pracovali policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod, kteří místo nehody a havarovaná vozidla důkladně ohledali. Na místo byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Havlíčkův Brod.
Kriminalisté si věc na místě převzali. Další okolnosti tragické dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem dalšího šetření.
S největší pravděpodobností je na vině nehody nesprávné předjíždění.
Místo nehody je již průjezdné, z důvodu odstraňování následků je zde však povolená nejvyšší rychlost šedesát kilometrů v hodině.


- red -Zpět nahoru na obsah...

Žena v Humpolci nadýchala 3,47 promile, skončila na záchytce
V parku Stromovka v Humpolci zasahovali v sobotu 24. srpna záchranáři u ženy intoxikované alkoholem. Přivolaní policisté provedli u ženy na místě dechovou zkoušku, jejíž výsledek vykázal hodnotu 3,47 promile alkoholu a 3,43 promile alkoholu v dechu.
"Po vyšetření ze strany lékaře zdravotnické záchranné služby byla osmadvacetiletá žena zajištěna a poté eskortována na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.
- red -Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pondělí   23. 9. 2019

• Paliativní tým novoměstské nemocnice pořádá kurs na téma pokojná smrt
• Den pro starou Brtnici v sobotu o svátku svatého Václava

Neděle   22. 9. 2019

• Petice za krajinu: nasbíráme 50 tisíc podpisů?
• Opilí šoféři za volantem, někteří opět bez řidičského průkazu
• Opilec v Třebíči se skoro čtyřmi mobile měl v ruce revolver
• Dívka v Jihlavě nechala na kapotě auta peněženku s platební kartou a rozjela se
• Energetici v Dukovanech obnovili výrobu elektřiny v druhém výrobním bloku
• Na Třebíčsku boural motorkář, s vážným zraněním jej vrtulník transportoval do brněnské nemocnice
• Příští rok nabídne díky svátkům šest prodloužených víkendů
• Den Charity v Třebíči tentokrát trochu jinak

Sobota   21. 9. 2019

• Filmový klub v Jihlavě uvede německo - britský snímek Brankář
• Přednáška na téma Realita a mýty sametové revoluce 1989 v Jihlavě a Telči
• Policisté odhalili zdrogovaného a opilého řidiče a také muže, který usedl za volant i přes zákaz řízení
• Pandy červené v jihlavské zoo mají dvě mláďata

Pátek   20. 9. 2019

• Žena v Třebíči okradla seniora, škoda činila asi dva tisíce korun
• V Jihlavě v neděli MHD zdarma a prohlídky nového typu trolejbusu i městského útulku pro zvířata!
• Policisté v Jihlavě vypátrali pohřešovanou dívku a také našli sprejera
• V Novém Městě na Moravě vytvořilo rekord 237 traktorů ZETOR na jednom místě
• U obce Havlíčkova Borová v lese muž nalezl munici
• Služby města Jihlavy pořádají v neděli den otevřených dveří, k vidění bude třeba i pohřební vůz
• Sportovní organizace v Třebíči mají automatické defibrilátory
• V Hartvíkovicích proběhne první ročník Oktoberfestu
• Týden nízkoprahových klubů v rámci oblastní charity Jihlava

Čtvrtek   19. 9. 2019

• Opilý muž ležící u kolejiště, poškrábaný lak auta, opilý dvaašedesátiletý motocyklista
• Do Telče přijede v sobotu svatý Václav se svojí družinou
• Dva muži z Jihlavska neplatí výživné na svoje děti
• Třicet let bez železné opony připomene i přeshraniční víkend v Hardeggu
• Podobu nové arény v Jihlavě zpracovalo šest architektů; výsledky architektonické soutěže budou představeny 2. října
• Havlíčkobrodská galerie připravila výstavu k životnímu jubileu malíře a grafika Josefa Sasky
• Společenstvo kominíků ČR vydalo v Přibyslavi závažnou výzvu: Objednání kominíka ke kontrole spalinových cest neodkládejte, objednací lhůty se budou prodlužovat

Středa   18. 9. 2019

• V záchranné stanici v Pavlově našel zimní domov plšík lískový
• V zámečku ve Stránecké Zhoři zasvětí nově opravenou kapli svatému Bernardu z Clairvaux
• Opilého muže se zbraní v ruce v jihlavské restauraci policisté zajistili
• Muž z Třebíčska je podezřelý ze spáchání tří trestných činů
• Muž z Jihlavska je podezřelý ze spáchání pěti trestných činů, obtěžoval a fyzicky napadl svoji bývalou partnerku
• Na zámku v Náměšti nad Oslavou vystoupí Collegium Marianum
• Stavba nového přemostění u třebíčské nemocnice bude dokončena do konce října
• Beseda s Markem Šalandou o hranici mezi Moravou a Čechy v Trhonicích u Jimramova
• Studenti VŠPJ oplatili návštěvu Užhorodské národní univerzitě
• Řidička, která ve Žďáře nad Sázavou havarovala, nadýchala téměř dvě promile
• Dětské oddělení v novoměstské nemocnici zdobí další krásné obrázky
• Kovové plastiky a sochy Huga Jonáše a obrazy Pavla Bezděčky na výstavě Pěšáci umění v jihlavském muzeu
• Víkendová dopravní omezení na silnici II/602 Jihlava – Pelhřimov v úseku Hubenov – odbočka Ježená

Úterý   17. 9. 2019

• Přednáška o kostele v Mostě, který se stěhoval, v Telči
• Muž neplatí alimenty, žena se dopustila podvodu, neznámý zloděj ukradl z auta nářadí
• Balon Jiřího Runkase z Moravských Budějovic bude v Rakousku součástí putovní výstavy Překonej stěnu smrti
• Jihlava hledá městského architekta; vedoucí útvaru městského architekta povede projekty související s rozvojem města směrem k estetice a udržitelnosti
• Lipnice nad Sázavou si připomene 150. výročí rozsáhlého požáru městečka i hradu
• Lidé mohou v anketě hlasovat o názvu nových ulic v Pelhřimově
• Zloděj se vloupal do auta a sebral tablet, mobil i peníze; nenechávejte cenné věci v autech
• Jednou ze základních příčin zranění či úmrtí cyklistů bývá poranění hlavy; policisté doporučují cyklistům používat přilbu
• Slavnostní koncert s představením CD Den je krásný, vystoupí Festivia Chorus a Radim Zenkl jako host ve Velké Lhotě
• Přednáška Dušana Majera v jihlavském muzeu o fenomenální SpaceX
• Třebíčští policisté vypátrali celostátně hledaného muže, skončil v brněnské věznici

Pondělí   16. 9. 2019

• Výstava darů podzimu na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou
• V Novém Městě na Moravě bude chráněné bydlení; dva domy vzniknou v ulici Malá
• Opilí a zdrogovaní řidiči a také šoféři bez řidičských průkazů
• Policisté odvezli na záchytku opilého muže ze Ždírce nad Doubravou
• Mezinárodní den neslyšících ve středu v nemocnici v Havlíčkově Brodě po celé dopoledne
• Pelhřimovské náměstí zaplní o víkendu naleštěná auta
• Opilý muž napadl v Třebíči těhotnou ženu
• Letošní Ji.hlava bude rozmanitá: Vachek, Man Ray, erotika
• Oranžové židle s „oteklými kotníky“ edukují v Brně
• Loupežné přepadení v Jihlavě, kdy dva pachatelé zbili náhodného muže, kriminalisté objasnili
• Třiatřicetiletý dealer drog skončil ve vazbě
• Výstava fotografií Jana Kafky připomene, že nás fotografie provázejí již 180 let
• Neznámému lapkovi se zalíbily kšiltofky, čepice i taška
• Silnice II/602 od Helenína po Nové Domky je již otevřená, linka 12 jezdí bez omezení

Neděle   15. 9. 2019

• Česká spisovatelka se stala keňskou celebritou
• Přišel o smaženici: místo hub nalezl granáty
• Se skoro třemi promilemi se neudržela na silnici, zastavila ji až svodidla
• Malý tapír v jihlavské zoo si už užívá pobyt venku
• Domovinka v Třebíči se v pátek 20. září rozloučí s létem
• Den Architektury pozve na více než 350 akcí ve 100 městech v České republice a na Slovensku
• Žižkova mohyla u Přibyslavi byla odhalena 20. září 1874 u příležitosti 450. výročí Žižkova úmrtí
• Výstava fotografií z Petrohradu, Moskvy či Kyjeva v jihlavské muzejní kavárně

Sobota   14. 9. 2019

• Povídání o počátku letectví nad Vysočinou v Třešti
• V jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín slouží sto čtyřicet hasičů
• Kolekce stodeseti kuriosních knižních vazeb obohatila banku českých rekordů
• Sedmadvacetiletý muž ze Žďárska usedl za volant bez řidičského průkazu
• Rodinné centrum Srdíčko ve Žďáře nad Sázavou otevírá po celý týden dveře veřejnosti
• Dokument o legendárním stíhacím letadle Spitfire v pondělí v kině Dukla v Jihlavě

Pátek   13. 9. 2019

• Opilí hříšníci za volantem
• Závěť pomáhá i ptákům – dnes začíná Měsíc dobročinné závěti
• Leták s informacemi o novém dopravním uspořádání v Třebíči je lživý
• Betonová lávka přes Koželužský potok v Jihlavě je v havarijním stavu, opravena bude do konce září
• Žena se rozhodla marodit, ovšem bez vědomí lékaře
• Unikátní obchod v centru Jihlavy se zbožím, které mělo skončit na smetišti
• Zbohatnutí rozvojových zemí není pro nás hrozba, ale příležitost
• Letní Minifestival v jihlavské zoo, se kterým může každý dosáhnout ke hvězdám
• Koupil auto, ale nezaplatil
• Oživený zámek Náměšť nad Oslavou; historie s humorem a recesí

Čtvrtek   12. 9. 2019

• O bídě české zahraniční politiky
• Opilí zloději si zřejmě chtěli při svíčkách na hřbitově pochutnat na cukrovinkách
• Základní škola Křížová v Jihlavě má zrekonstruovanou tělocvičnu
• Ranní dopravní nehoda v Třebíči si vyžádala jedno zranění
• Třebíčští kriminalisté dopadli distributora pervitinu
• Jednadvacátý ročník třebíčského bramborobraní a druhý ročník vinobraní v sobotu
• Jihlavské Muzeum na dlažbě poprvé v sobotu 14. září nabídne Příběh středověký
• Jihlavský filmový klub v sobotu mimořádně uvede snímek Nabarvené ptáče
• U Markvartic hořel kamion, škoda se vyšplhala na téměř dva miliony korun

Středa   11. 9. 2019

• Projevy přátelství vůči Srbsku lze jedině ocenit, míní exprezident Klaus
• Uvlněný Ovčí den na Chaloupkách u Kněžic v neděli 22. září
• V Chotěboři ukradl neznámý lapka elektrokolo, škoda je 12 tisíc korun
• Kožní oddělení třebíčské nemocnice má nový digitální dermatoskop; pomáhá odhalit maligní melanom a sledovat podezřelé pigmentové léze
• Lidé z Vysočiny si mohou nechat vyšetřit plíce; Den otevřených ambulancí pomáhá odhalit smrtelnou nemoc
• Testování Housing first bude spuštěno na začátku října; Jihlava získala podporu ministerstva s výborným hodnocením
• Vzácní orli královští letos v Česku vyvedli šest mláďat
• Jihlavou letí fáma, že nezletilá žačka ze základní školy Seifertova je těhotná
• Dočasná rozšíření dopravního omezení na stavbě obchvatu Velkého Beranova
• Havlíčkobroské podzemí představí zájemcům svá tajemství v sobotu 14. září
• Opilci z Luk nad Jihlavou i Jihlavy skončili na záchytce

Úterý   10. 9. 2019

• Výstava Martina Herolda volně inspiruje historickou skutečnost, že Jihlava byla německou jazykovou enklávou
• Policisté zadrželi dvaapadesátiletého muže, který se přiznal k vraždě Jitky z Havlíčkova Brodu
• Chaloupky jsou v Horní Krupé na Havlíčkobrodsku již 10 let
• V Třebíči opravili chodník v ulici M. Majerové a rozšířili parkoviště v Revoluční ulici
• Muž bez řidičského průkazu sedl za volant a boural
• V Humpolci neznámý lapka sebral z paneláku jízdní kola
• Barokní chrám sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou se zavírá; důvodem je rekonstrukce
• Františkáni se rozloučili se svým spolubratrem, rodákem z Přibyslavi
• Přednáška Jany Baudišové o pravoslavných ikonách v jihlavském muzeu
• Akce Rozhodni se sám ve Žďáře nad Sázavou tentokrát na téma Virtuální svět našich dětí
• Jihlavskou dopravu v polovině září omezí uzavírka do Velkého Beranova

Pondělí   9. 9. 2019

• Mezi Novou Vsí a Řídelovem zemřela po nehodě sedmadvacetiletá řidička osobního auta
• Muž našel v lese v Radostíně tankový dělostřelecký granát
• Rekonstrukce větrného mlýna v Třebíči na Kanciborku začne příští rok
• Na základní škole Nuselská v Havlíčkově Brodě vzniklo přírodovědné centrum
• Pohřešovaný muž, který odešel z domku v Popicích u Jihlavy, byl nalezen v cizině v pořádku
• V porodnici v Havlíčkově Brodě se letos narodilo tisící miminko
• Akné poradna v jihlavské nemocnici slaví dvacet let; pomohla tisícům lidí
• Pohřešovaná dívka z Ústecka byla nalezena na Žďársku v pořádku
• Beseda s Davidem Bohbotem a Petrem Hamplem v jihlavské Venuši

Neděle   8. 9. 2019

• Z kupce skútru se vyklubal zloděj
• Krytá část Vodního ráje v Jihlavě bude od pondělí 9. září pro veřejnost uzavřena
• Den tiskařů v Kralicích nad Oslavou u příležitosti 440. výročí od vydání prvního dílu Bible Kralické
• Opilá žena skončila v příkopu
• V Chotěboři můžete v sobotu 14. září Zažít město jinak!
• V Hněvkovicích na Humpolecku neznámý pachatel rozbil čelní sklo u auta
• V jihlavské zoo mužete při trošce štěstí spatřit malé pruhované prasátko, mládě tapíra

Sobota   7. 9. 2019