Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

pátek Zpět na hlavní stránku... 18.10 2019


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Poničená auta, krádež kola, poškozená brána u rodinného domu
Pachatel v ulici Havlíčkova v Chotěboři ve čtvrtek 17. října mezi polednem a půl jednou odpoledne poškrábal levý bok zaparkovaného vozidla Fiat Ducato. Majiteli tak vznikla škoda kolem dvanácti tisíc korun. Policisté na místě provedli ohledání a šetření. Případ zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Po pachateli pátrají. Za takový trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.
Pachatel v Bystřici nad Pernštejnem poškrábal vozidlo
Policisté z obvodního oddělení v Bystřici nad Pernštejnem prověřují případ poškození zaparkovaného vozidla, při kterém majiteli vznikla škoda kolem třiceti tisíc korun. K činu došlo ve čtvrtek 17. října mezi čtvrtou hodinou odpoledne a půl devátou večer na ulici Zahradní. U zaparkovaného vozidla Škoda Octavia pachatel poškrábal obě strany a přední i zadní části vozidla. Policisté místo činu ohledali a vše zadokumentovali. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok. Po pachateli policisté pátrají.

Krádež kola v Pelhřimově
Pelhřimovští policisté prošetřují případ krádeže jízdního kola, ke kterému došlo v době od třetí hodiny odpoledne úterý 15. října do večerních hodin čtvrtka 17. října na ulici Březová v Pelhřimově. Pachatel z prostorů u jednoho z domů odcizil dětské jízdní kolo v hodnotě kolem čtyř tisíc korun. Policisté na místě provedli ohledání, šetření a zadokumentování. Případ prošetřují jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají.

Poškození brány u rodinného domu v Třebíči
Policisté pátrají po pachateli, který v Třebíči poškodil pojezdovou bránu a majiteli tak způsobil škodu přibližně patnáct tisíc korun. Ve středu 16. října v době mezi druhou a pátou hodinou odpoledne na ulici Kollárova poničil pachatel pojezdovou bránu před rodinným domem. Bránu ohnul směrem do ulice a došlo také k ulomení čidla. Policisté provedli v lokalitě šetření, místo činu ohledali a zadokumentovali. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, po pachateli policisté pátrají.
por. Bc. Jana KROUTILOVÁ; por. Mgr. Stanislava MiláčkováZpět nahoru na obsah...

Slavnostní koncert k sedmdesátému výročí základní umělecké školy v Náměšti nad Oslavou v zámecké knihovně
U příležitosti sedmdesátiletého výročí základní umělecké školy v Náměšti nad Oslavo.u vystoupí v sobotu 20. října od 15 hodin v zámecké knihovně žáci hudebního oboru školy na slavnostním koncertu.
ZUŠ Náměšť nad Oslavou byla založena v roce 1949 jako Městský hudební ústav, jejím prvním ředitelem byl Josef Hájek. Vyučovalo se v prostorách střední školy (dnešní MŠ Třebíčská). Po devíti letech se škola přestěhovala do farní budovy, kde probíhá výuka hudebního oboru dodnes. V roce 1958 bylo zahájeno vyučování v oboru tanečním a v roce 1966 obor výtvarný. V roce 1991 byla Lidová škola umění (LŠU) přejmenována na Základní uměleckou školu a 1. 1. 1993 získala ZUŠ v Náměšti nad Oslavou právní subjektivitu. Zřizovatelem školy se stalo město Náměšť nad Oslavou.

V současnosti probíhá výuka ZUŠ v Náměšti nad Oslavou ve čtyřech budovách, na Masarykově náměstí 51 hudební obor, na Masarykově náměstí 100 hudební a literárně dramatický obor, na Husově ulici 187 výtvarný obor a v budově Základní školy Komenského 53 taneční obor. Dále se vyučuje na třech pobočkách: v Mohelně hudební obor, v Dukovanech hudební obor, v Budišově taneční obor. Výuka se zde uskutečňuje v budovách základních škol.

Škola za svou existenci vychovala řadu absolventů v hudebním, tanečním a výtvarném oboru, kteří dále studovali na konzervatořích a vysokých školách, stali se výkonnými umělci, profesory nebo učiteli. Řada z nich se stala uznávanými osobnostmi ve svém oboru.
Žáci v současnosti úspěšně reprezentují svoji školu na soutěžích, výstavách, koncertech i tanečních vystoupeních.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Muž v JIhlavě napadl, urážel a okradl svoji bývalou přítelkyni
Sedmačtyřicetiletý muž z Jihlavska na počátku října asi 15 hodin v ulici Brněnská v Jihlavě napadl a okradl svoji bývalou přítelkyni. Nejprve na ni začal křičet a urážet ji; poté ji fyzicky napadl. Navíc vzal ženě ještě kabelku, kterou měla položenou ve své blízkosti, a poté z místa odešel. Policejní inspektor muži sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů.
"Po chvíli muž kabelku s věcmi v hodnotě přes pět tisíc korun odhodil na zem, vrátil se k ženě, znovu jí napadl a odešel. Žena neutrpěla zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření, kabelku si vzala zpět", uvedla tisková mluvčí Jana Kroutilová.
Po přijetí trestního oznámení začali případ prověřovat policisté, provedli šetření a výslechy osob. Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté sedmačtyřicetiletému muži podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a přečinu krádeže.
Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Pohřešovaný muž z Velkého Meziříčí byl nalezen mrtvý
Pětaosmdesátiletý senior z Velkého Meziříčí, který ve čtvrtek 17. října kolem půl desáté dopoledne odešel na procházku, byl vypátrán v pátek 18. října bez známek života. Uvedla to tisková policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Ihned po přijetí oznámení policisté po muži začali pátrat a prověřili veškerá místa, kde byl daný předpoklad, že by se muž mohl pohybovat nebo nacházet. Pátrací akce probíhala v lokalitě Velkého Meziříčí za účasti většího počtu policistů.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Zdravotníci novoměstské nemocnice budou předávat své zkušenosti kolegům na Ukrajině, první bude primář dětského oddělení Martin Chalupský
Zdravotníci novoměstské nemocnice budou předávat své zkušenosti kolegům na Ukrajině. První bude primář dětského oddělení Martin Chalupský
„Naše nemocnice byla oslovena Českým centrem, zda bychom byli ochotní stát se partnery projektu House of Europe, jehož vznik iniciovala Evropská komise na podporu rozvoje Ukrajiny. Nabídku jsme přijali. Společně s naší nemocnicí své zkušenosti budou ukrajinským zdravotníkům a také lidem z vedení některých ukrajinských nemocnic předávat také kolegové z Fakultní nemocnice Olomouc. Velice si takové nabídky vážíme, bude to přínos i pro nás, nejen pro ukrajinské zdravotníky,“ řekla ředitelka novoměstské nemocnice JUDr. Věra Palečková.

House of Europe byl iniciován Evropskou komisí na podporu rozvoje Ukrajiny. „Projekt má za cíl rozvíjet oblasti kultury a kreativních průmyslů, vzdělávání, práci s mladými, práci s médii a úroveň zdravotnictví. Na projektu přímo v Kyjevě spolupracují Goethe institut, British Council, Francouzský institut a Česká centra. Ta mají na starost sekci zdravotnictví. Konkrétně pořádání krátkodobých a střednědobých stáží pro ukrajinský zdravotní personál a management ve zdravotnických zařízeních ČR, dále pořádání odborných seminářů na Ukrajině. V rámci stáží pro zdravotnický personál se chceme zaměřit zejména na obory fyzioterapie, rehabilitace, ergoterapie a neonatologie, okrajově také gynekologie, porodnictví,“ přiblížila projekt Ráchel Hengalová, koordinátorka úseku kulturní diplomacie a Czech Centres Network.

První odborný program proběhne už na konci října v ukrajinském Ivano-Frankivsku „Na dvoudenním semináři bude přednášet primář našeho dětského a novorozeneckého oddělení Martin Chalupský a lékaři z novorozeneckého oddělení FNOL Anna Baštan a Vojtěch Bodnár,“ říká tisková mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.

„Na dvoudenní seminář připravuji hned tři témata. První je o vrozených srdečních vadách, další o arytmiích v novorozeneckém věku a poslední přednáškou bude péče o novorozence v naší porodnici od narození do propuštění, “ přibližuje náměty svých přenášek primář dětského oddělení novoměstské nemocnice Martin Chalupský.
„Jsem zvědavý, na jaké úrovni je pediatrie a dětská kardiologie právě na Ukrajině, rád se potkám i s kolegy z Fakultní nemocnice Olomouc. Věřím, že to bude i pro mě velice cenná zkušenost,“ dodává primář Chalupský.

Do programu se zapojí také rehabilitační oddělení novoměstské nemocnice. Oficiální zahájení čtyřletého projektu se uskutečnila ve středu 16. října v Kyjevě.

- tz -Zpět nahoru na obsah...

Přednáška Příběhy relikviáře sv. Maura v podání Kateřiny Rozinkové v Telči
Přednáška PhDr. Kateřiny Rozinkové nazvaná Příběhy relikviáře sv. Maura se bude konat v pondělí 21. října od 17 hodin v obřadní síni radnice v Telči. Přednáška bude tentokrát zaměřena na výzdobu a ikonografii této jedinečné památky.
Relikviář sv. Maura, výjimečná zlatnická památka srovnatelná s korunovačními klenoty, se řadí do skupiny domečkových (tumbových) relikviářů. Uvnitř se nacházejí kosterní ostatky sv. Jana Křtitele, sv. Maura, sv. Apolináře a sv. Timoteje. Má obdélníkový půdorys o rozměrech 140 x 42 cm a je 65 cm vysoký. Původní dubové jádro bylo nahrazeno novým ořechovým jádrem. Dekorace relikviáře tvoří soubor dvanácti reliéfů, čtrnácti sošek z pozlaceného stříbra, drahé kameny, polodrahokamy, antické gemy, filigrány a emaily.
Relikviář sv. Maura byl vyroben na zakázku benediktinského kláštera ve Florennes (nachází se na území Belgie).
- red -Zpět nahoru na obsah...

Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při pátrání po pohřešovaném muži z Velkého Meziříčí
Policisté pátrají po pětaosmdesátiletém muži, panu Ladislavu Brtnickému, který odešel ve čtvrtek 17. října kolem půl desáté dopoledne na procházku z místa bydliště na ulici Bezručova ve Velkém Meziříčí a do současné doby se nevrátil.
Muž je vysoký přibližně 170 centimetrů, má hubenou postavu, hnědé oči, je bez vlasů. Při odchodu měl mít u sebe černou koženkovou aktovku. Bližší popis oblečení není znám.

Ihned po přijetí oznámení policisté po muži začali pátrat a prověřili veškerá místa, kde byl daný předpoklad, že by se zde muž mohl pohybovat nebo nacházet. V současné době probíhá pátrací akce v lokalitě Velkého Meziříčí, a to za účasti většího počtu policistů.

Žádáme občany, kteří mají informace o tom, kde by se muž mohl v současné době nacházet, aby se policistům přihlásili na lince tísňového volání 158.

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=1151018191614
por. Mgr. Stanislava MILÁČKOVÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pondělí   13. 7. 2020

• Na dálnici D1 na 139. kilometru se srazila tři nákladní auta, dálnice na Prahu je neprůjezdná
• U Ostrova nad Oslavou byly nalezeny dva dělostřelecké granáty a dělostřelecká mina
• Jiří Suchý: Často jsem své texty napsal ve svých snech
• Krajské nemocnice na Vysočině jsou připraveny operativně navýšit kapacity odběrových míst
• V Jihlavě od úterý roušky v MHD, ve službách, v sociálních službách i ve velkých obchodech
• V Brtnici nadýchal šestnáctiletý chlapec přes dvě promile alkoholu
• Registrace na Jihlavský půlmaraton je otevřena!
• Letní promoce absolventů Vysoké školy polytechnické Jihlava se ruší

Neděle   12. 7. 2020

• Přibyslav zakoupila novou techniku na úklid města a okolí
• Vlak u Pacova srazil ženu, vrtulník ji transportoval do nemocnice
• Opilá řidička zavinila na Třebíčsku nehodu
• Naučné stezky v Balinském a Nesměřském údolí budou obnoveny
• Prior je jako brambora ve šperkovnici, řekl Jiří Bartoška při návštěvě Jihlavy

Sobota   11. 7. 2020

• Den pro kapli sv. Anny u Pelhřimova v neděli 26. července
• Před jihlavskou nemocnicí opět stojí kvůli koronaviru červený stan, od pondělního rána se v něm začne testovat
• Jihlavský magistrát od pondělí 13. července zavádí povinné roušky na úřadě
• Na Vysočině řádila bouřka, u Rantířova najel vlak do padlého stromu v kolejišti

Pátek   10. 7. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede finský snímek Psi nenosí kalhoty
• Na Jihlavsku má dalších devět lidí pozitivní testy na covid-19
• Policisté pátrají po zlodějích, kteří se pohybovali kolem Luk nad Jihlavou a Poděšínem, veřejnost prosí o pomoc
• Na přejezdu v Lukách uvízl dálkový autobus a jen o vlásek nedošlo k tragedii!
• Mezi Golčovým Jeníkovem a osadou Frýdnava probíhá rekonstrukce silnice I/38, doprava je řízena kyvadlově
• V Jihlavě platí od dnešního dne zákaz návštěv v nemocnici a v domově seniorů na Lesnově
• Policisté pátrají po zlodějích betonových svodidel v Jihlavě - Pávově, veřejnost prosí o pomoc
• V Pacově hořel objekt na výrobu nábytku, škoda je asi dva miliony korun
• Trasa budoucího obchvatu Salačovy Lhoty na Pelhřimovsku už je v terénu jasně viditelná

Čtvrtek   9. 7. 2020

• Na dálnici D1 bouraly kamiony, kvůli zácpě uvízl dálkový autobus v Lukách nad Jihlavou na přejezdu
• Město Třebíč vyhlašuje další soutěž o nejhezčí květinovou výzdobu
• Policisté prosí svědky nehody v Třebíči, při které se zranil devatenáctiletý motorkář, o pomoc
• Zoologická zahrada v Táboře oslaví 5. narozeniny komentovaným krmením sedmi druhů zvířat; pro děti uspořádá Velkou vědomostní hru
• V Ledči nad Sázavou se střetlo auto s osobním vlakem, nikdo nebyl zraněn
• Prázdniny v Telči hlásí první vyprodané večery; na řadu dalších výjimečných koncertů vstupenky rychle ubývají
• V pelhřimovském Muzeu rekordů mají obraz z motýlích křídel, představuje Madonu s Jezulátkem

Středa   8. 7. 2020

• Nenechávejte psy zavřené v autě. Nikdy! Z pouhých pár minut nepřítomnosti se může stát utrpení a mučivá smrt
• Promoce na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě budou poprvé v nové aule
• Policisté pátrají po Janu Myslivcovi z Brna, naposledy byl viděn u elektrárny v Dukovanech
• Na Moravskobudějovicku se pobili opilí muži, jeden utrpěl vážné zranění
• Počet insolvenčních návrhů v červnu vzrostl o čtvrtinu, skutečný náraz krize se však teprve projeví
• Policisté na Vysočině zjistili o víkendu 413 přestupků v dopravě

Úterý   7. 7. 2020

• Ve Větrném Jeníkově je čtrnáct lidí pozitivně testováno na covid-19
• Hrob významných starostů v Bystřici nad Pernštejnem prohlášen čestným nebude, jejich potomci by v něm nemohli být pohřbeni
• Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě bude od podzimu otevřená pro veřejnost
• Muž v Jihlavě skončil po brutálním útoku opilého cizince v nemocnici; agresora policisté dopadli
• Havlíčkobrodská nemocnice si připomíná jubilea primářů otce a syna Pavla Trnky staršího a mladšího
• Stavba lůžkového hospice pro Vysočinu v Havlíčkově Brodě je zase o krok blíž

Pondělí   6. 7. 2020

• Na Vysočině začalo opatření Bezpečně u vody; policejní kontroly na Dalešické přehradě a v jejím okolí potrvají celé léto
• V klášteře v Nové Říši byl otevřen třetí prohlídkový okruh, ukazuje klášterní klenoty i unikátní předměty z hrobů měšťanů
• V Třebíči v rybníce Kuchyňka utonul osmnáctiletý mladík

Neděle   5. 7. 2020

• Ve Větrném Jeníkově onemocněl muž koronavirem, další lidé mají příznaky nemoci
• Opilý cyklista musel dojít domů po svých, hrozí mu pokuta až 50 tisíc korun
• V Jihlavě u Lyžaře boural motocyklista na Simsonu, utrpěl lehké zranění
• Život jedné louky ve fotografiích Karly Nixové v Bítově - Kopaninkách

Sobota   4. 7. 2020

• Třicetiletému muži z Třebíčska hrozí za krádež horského kola až osm let vězení
• Portréty zvířat v jihlavské muzejní kavárně
• Kostel svatého Jakuba Většího v Jihlavě bojuje o cenu Patrimonium
• Hrníčky z terapeutické dílny rozšiřují sortiment dárkových předmětů v turistickém informačním centru v Ledči nad Sázavou

Pátek   3. 7. 2020

• Třináctiletá dívka, která vylezla jihlavském nádraží na vagon, zemřela
• Kadeřnický kurs pro odsouzené ve věznici ve Světlé nad Sázavou pokračuje, závěrečné zkoušky je čekají v září
• Jiří Suchý bude v Pelhřimově uveden do Rekordmanské síně slávy
• Recidivistka si v obchodě schovala do kapsy kosmetiku a nezaplatila

Čtvrtek   2. 7. 2020

• Nervovým jedem otrávil kriticky ohroženého luňáka; přispějí pozorní lidé k odhalení nebezpečného traviče?
• Odbor dopravy na jihlavském magistrátu bude v pondělí 10. srpna do 11 hodin zavřený, klienti se musí přeobjednat
• Pokud naleznete mládě poštolky, které má více chmýří jak peří, kontaktujte záchrannou stanici
• V jaderné elektrárně Dukovany platí přísná hygienická pravidla, v karanténě je dvacet zaměstnanců
• Prázdniny na Roštejně plné divadel, navíc prohlídky hradu za snížené vstupné
• Napadený muž v Třebíči utrpěl vážné zranění, se kterým skončil v nemocnici
• Léto ve znamení filmu; Jihlavu navštíví i Jiří Bartoška
• Festivalová přehlídka filmů TADY VARY v jihlavském kině Dukla
• Výstava věnovaná československým letcům RAF na zámku ve Větrném Jeníkově
• Na silnicích Vysočiny zemřelo letos za půl roku při nehodách dvacet osob

Středa   1. 7. 2020

• Jóga na Skalce v Jihlavě každou neděli po celé prázdniny zdarma
• Jedničkáři, hurá za zvířaty do táborské zoo zcela zdarma!
• Na infekčním oddělení v nemocnici v Třebíči jsou zakázány návštěvy, je tam nemocný s covidem z Dukovan
• Turisté, kteří se na Vysočině zdrží aspoň tři noci, získají od kraje slevu tisíc korun
• Mladý opilý muž kopal do dveří a sprostě nadával, skončil na záchytce
• Některé ambulance v jihlavské nemocnici budou zavřené, odběrové místo na covid-19 je v ambulanci infekčního oddělení
• Svatoprokopská pouť zahájí kulturní léto v Třebíči
• Rozhledna na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí oslavila páté narozeniny
• Na chladící věž elektrárny v Dukovanech bude promítnut film Bobule

Úterý   30. 6. 2020

• Gustav Mahler (1860 – 1911) a Ludwig van Beethoven (1770 – 1827) připomínají svá jubilea
• Podpořte jihlavské podniky a sbírejte Účty s gustem!
• Samice rysa karpatského v táborské zoo se mazaně schovává a z výšin ráda pozoruje návštěvníky
• Sázení slunečnic v Jihlavě upozornilo na roztroušenou sklerózu

Pondělí   29. 6. 2020