Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

úterý Zpět na hlavní stránku... 29.10 2019


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Opilý muž ve Velkém Meziříčí nadýchal 3,53 promile, skončil na záchytce
Opilý jednatřicetiletý muž, který ležel na trávě na ulici Jihlavská ve Velkém Meziříčí a nebyl schopen chůze, nadýchal přivolaným policistům hodnotu 3,53 promile alkoholu.
"Vzhledem k tomu, že muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Dálnice D1 bez poplatku kolem Velkého Meziříčí podle ministra Kremlíka odložena na příští rok
Ministr dopravy Vladimír Kremlík, který navštívil Velké Meziříčí, se vyjádřil ke komplikované dopravní situace ve městě, která téměř denně zatěžují občany města. K nejdůležitějším otázkám patřila také možnost zrušení dálničního poplatku na D1 v úseku mezi EXIT 141 Velké Meziříčí zápas a EXIT 146 Velké Meziříčí východ, který by občanům města mohl sloužit jako obchvat. Ministr upozornil, že tato otázka je pro letošní rok již uzavřena. Nicméně diskusi na toto téma nevyloučil v příštím roce.
„Jsem přesvědčená, že Velké Meziříčí si zaslouží pozornost z důvodu dlouhodobě komplikované dopravní situace ve městě, která je spojená s opravou dálničního mostu. Jedná se o vážnou situaci, která trápí především místní obyvatele, proto jsem pana ministra Kremlíka pozvala." vysvětluje návštěvu ministra poslankyně. Jednání se zúčastnil také náměstek hejtmana Martin Kukla a radní města Velké Meziříčí pro dopravu František Smažil. K obvyklým problémům s hlukem z dálnice, město zatěžuje problém v podobě objíždění dálnice v souvislosti s její modernizací.

„Z našeho pohledu je zásadní dokončit modernizaci mostu Vysočina," uvedl ministr Kremlík. Přislíbil, že hotovo by mělo být v listopadu příštího roku, ale bude se snažit dojednat urychlení stavby. Použitá technologie přinese i snížení hlukové zátěže."
Představitelé města dále s ministrem diskutovali o úsekovém měření rychlosti, vysokorychlostní vážení kamionů nebo vynucení zákazu vjezdu kamionů, které právě ve Velkém Meziříčí působí značně potíže.


- red -Zpět nahoru na obsah...

Před 15 lety byla městu Přibyslav udělena vlajka
Ke státnímu svátku před 15 lety - Dni vzniku samostatného československého státu - město Přibyslav obdrželo historický dárek.
Tehdejší předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Lubomír Zaorálek městu předal vlajku. Stalo se tak na základě sněmovního usnesení číslo 45 ze dne 5. října 2004.
Slavnostní převzetí vlajky městem se konalo 1. května 2005. V ten den nová vlajka poprvé zavlála nad Přibyslaví.

Připomeňme, že poměr stran praporu je 2:3. Jeho list je tvořen žerďovým pruhem červené barvy o šířce tří sedmin délky listu, a dále dvěma vodorovnými pruhy, a sice modrým a žlutým.
V červeném pruhu se nacházejí dva zkřížené bílé vinařské nože se žlutými rukojeťmi, nože, které převyšuje červená knížecí koruna, pocházejí z erbu kardinála Františka z Ditrichštejna, jenž Přibyslav po bitvě na Bílé hoře vlastnil. V poli modré barvy se nacházejí tři nad sebou umístěné šedé ryby mající červené ploutve, znak rodu Žejdliců ze Šenfelda.
Ve žlutém pruhu jsou zkřížené černé ostrve, pocházejí z erbu Ronovců.

Vlajka byla navržena heraldikem a vexilologem Janem Tejkalem z Ostravy – Heřmanic. Jeho návrh odvozený z městského znaku schválilo Zastupitelstvo města Přibyslav dne 19. května 2004. Přípravy trvaly téměř 3 roky a iniciativa tehdejšího starosty Jana Štefáčka získala podporu nejen zastupitelstva, ale také veřejnosti.

Přibyslav vděčí za svůj znak Františkovi z Dietrichštejna, který jej městu udělil vedle mnohých práv svým privilegiem 4. dubna 1631. Původní symbolika je používána díky přesnému popisu v privilegiu již 388 let a řadí se tak mezi nejstarší v naší zemi.
Ivo HAVLÍK; Michael OMESZpět nahoru na obsah...

Řidiči opilí, zdrogovaní i bez papírů
V pondělí 28. října krátce po třetí hodině ráno kontrolovali chotěbořští policisté auto Škoda Fabia v ulici Nad Řekou ve Ždírci nad Doubravou, jehož řidič byl nejen pod vlivem alkoholu, ale také drog. Dechové zkoušky vykázaly naměřené hodnoty 0,59 a 0,62 promile alkoholu. Test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami byl pozitivní na marihuanu.
Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Zda se bude zodpovídat z přestupkového jednání na úseku dopravy nebo z trestného činu ukáže výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie. Další jízdu policisté muži na místě zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz.

Jízda bez řidičského oprávnění v obci Krátká Ves na Havlíčkkobrodsku
Havlíčkobrodští dopravní policisté zastavili v pondělí 28. října před devátou hodinou ráno na silnici první třídy v katastru obce Krátká Ves osobní automobil Opel, jehož řidičem byl čtyřiadvacetiletý muž. Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž za volant usedl, ačkoli nevlastní příslušné řidičské oprávnění. Další jízdu mu policisté zakázali a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Alkohol za volantem ve Včelničce u Kamenice nad Lipou
Řidiče, který za volant vozidla usedl pod vlivem alkoholu, odhalili v sobotu 26. října policisté z obvodního oddělení v Kamenici nad Lipou. Třiačtyřicetiletý muž jel osobním autem Renault Megane po silnici druhé třídy, kde ho v obci Včelnička kolem deváté hodiny večer zastavila policejní hlídka. Dechová zkouška byla pozitivní a její naměřená hodnota byla 0,67 promile alkoholu. Obdobný výsledek vykázalo také opakované měření. Další jízdu policisté muži zakázali a vše zadokumentovali. Třiačtyřicetiletý muž se bude zodpovídat z přestupku na úseku dopravy před příslušným správním orgánem.

Muž za volant usedl opilý v Hamrech na Žďársku
V neděli 27. října kolem druhé hodiny ráno kontrolovali žďárští policisté v katastrálním území obce Hamry nad Sázavou osobní automobil Škoda Felicia, jehož řidičem byl dvaačtyřicetiletý muž. V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní. Naměřená hodnota činila 2,64 promile alkoholu. Výsledek opakovaného měření byl 2,62 promile. Policisté muži na místě další jízdu zakázali. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za takový trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.
por. Mgr. Stanislava MILÁČKOVÁZpět nahoru na obsah...

Při střetu dvou aut u náměstí Svobody v Jihlavě utrpěli zranění tři lidé
Na křižovatce u náměstí Svobody v Jihlavě se v úterý 29. října po půl druhé odpoledne střetla dvě osobní auta. Tři lidé utrpěli při nehodě zranění.
Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.
Tři zraněné osoby skončily v péči zdravotníků.

Profesionální jednotka hasičů ze stanice v Jihlavě provedla na havarovaných vozech protipožární opatření a místo události technicky zabezpečila.
- red -Zpět nahoru na obsah...

V Jihlavě u zastávky ve Starých Horách zemřel po střetu s vlakem čtyřiadvacetiletý mladík
U železniční vlakové zastávky v Jihlavě - Starých Horách srazil v pondělí 28. října okolo půl deváté večer vlak čtyřiadvacetiletého muže. Ten na místě zemřel.
Podle policistů zde došlo ke střetu osoby s vlakem. Čtyřiadvacetiletý muž bohužel utrpěl při střetu zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel.
Další okolnosti tragické události policisté šetří.

Ve vlaku zranění neutrpěl nikdo.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Opilí řidiči za volantem v Brtnici, Jihlavě i Třebíči
Jihlavští policisté kontrolovali v pondělí 28. října kolem osmé hodiny ráno v ulici Rokštejnská v Brtnici osobní auto VW Transporter. Jeho řidič byl pod vlivem alkoholu a navíc nebyl držitelem řidičského průkazu pro danou skupinu.
"Pětatřicetiletého řidiče policisté v rámci kontroly vyzvali k podrobení se dechové zkoušce, s čímž souhlasil. Naměřená hodnota činila - 1,19 promile alkoholu v dechu. Opakované zkoušky vykazovaly hodnotu - 1,30 a 1,34 promile alkoholu v dechu", uvedl tiskový policejní mluvčí Martin Hron.
Policisté vyzvali řidiče k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což dobrovolně učinil. Řidiči byla zakázána další jízda. "Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až jeden rok odnětí svobody", doplnil M. Hron.

Alkohol za volantem v Jihlavě
V neděli 27. října zastavili policisté z pohotovostního a eskortního oddělení po jedenácté hodině večerní v Jihlavě na ulici U Hřbitova vozidlo Škoda Octavia. U čtyřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,41 promile alkoholu v dechu. Opakovaná zkouška vykazovala totožnou hodnotu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu pokračovat v další jízdě. Řidič byl policisty vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, s čímž souhlasil. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až jeden rok odnětí svobody.

Řidič pod vlivem alkoholu v Třebíči
Třebíčští policisté kontrolovali v pondělí 28. října vozidlo, jehož řidič byl pod vlivem alkoholu. Osobní automobil Ford Focus zastavila hlídka kolem půl deváté hodiny ranní na ulici Demlova v Třebíči. Dvaačtyřicetiletého řidiče policisté v rámci kontroly vyzvali k podrobení se dechové zkoušce, s čímž souhlasil. Naměřená hodnota činila 0,45 promile alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška byla obdobné hodnoty. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Třebíč vyjadřuje solidaritu s Kurdy vyvěšením vlajky
Vedení města Třebíče rozhodlo vyvěsit na budově radnice na Karlově náměstí kurdskou vlajku, na důkaz solidarity s Kurdy. Na severu Sýrie od 9. října turecká armáda útočí na kurdské milice, které jsou páteří odporu proti teroristům z Islámského státu.
Turecká armáda má na severu Sýrie na svědomí stovky obětí. Vedení města Třebíče odsuzuje tureckou agresi, kdy vojáci v obrovské přesile útočí na kurdské obyvatelstvo, jejich města i vesnice. Zároveň se město připojuje k výzvě na politické představitele České republiky, aby prosazovali účinná opatření vůči Turecku, zastavení bojů a stažení tureckých vojsk ze Sýrie.
Kurdská vlajka bude na radnici viset do 15. listopadu.
- tz -Zpět nahoru na obsah...

Sdružení Krajina pořádá podzimní výsadbu stromů v Mělkovicích na Žďársku, u Poličky, u Žatce a u České Lípy
Sdružení Krajina pořádá v sobotu 2. listopadu od 9.30 hodin pro dobrovolníky a zájemce výsadbu stromů v Mělkovicích u Žďáru nad Sázavou. Souřadnice: GPS: 49.5642592N, 15.9766508E. Všem účastníkům s sebou stačí pracovní oděv, vhodná obuv, rukavice a chuť k práci.
V Mělkovicích bude vysazeno 130 listnatých stromů a keřů, pomocí čehož na zatím holé ploše vznikne několik remízků rozdělující pastvinu na menší části a vytvoří stín pro pasoucí se zvěř.
Teplý čaj a občerstvení bude zajištěno, po výsadbě bude v nedalekých Počítkách připraven odpolední doprovodný program s výstavou fotografií, soutěží o nejlepší štrůdl a dalšími překvapeními.

V sobotu 2. listopadu od 10 hodin spolek pořádá spolu s osadním výborem Dřevčice. Výsadbu ovocné aleje v Dubé u České Lípy. Souřadnice: GPS: 50.5763286N,14.5022794E.
Bude tu vysazena alej z 20 ovocných stromů, která bude sloužit pro obnovu a zafixování polní cesty, která již téměř zanikla. Přínosem bude rovněž krajinotvorný efekt, snížení eroze a vysušování půdy a zvýšení biodiverzity, včetně vytvoření nového zdroje pro místní včelstvo.

Pozvánka na výsadbu stromů v obci Stroupeč u Žatce
Další výsadba stromů bude také v sobotu 2. listopadu od 9.30 hodin ve Stroupeči u Žatce.
Souřadnice: GPS: 50°21'25.0"N, 13°29'57.1"E.
Bude vysazeno 20 ovocných stromů pro obnovu zaniklého lemování silnice vedoucí ze Stroupče do sousedních Hořetic. Přínosem výsadby bude krajinotvorný efekt, zlepšení ovzduší v letních měsících a vytvoření vhodného prostředí pro život hmyzu a místního ptactva.

A ještě v sobotu 9. listopadu od 9.30 hodin se bude sázet v Korouhvi u Poličky. Souřadnice: GPS: 49°40'25.89"N, 16°15'10.82"E.
Bude vysazeno 30 převážně ovocných stromů, které budou přínosem pro vzhled krajiny a její vodní režim. Alej bude sloužit jako doplnění výsadby mezi dříve vysazené jeřáby a pokračování linie stromů ke stávajícím vzrostlým dřevinám.


Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Hledá se rys Monty z Radostína nad Oslavou
V Radostíně nad Oslavou se 20. října ztratil rys ostrovid slyšící na jméno Monty. Podle webových stránek psidetektiv.cz byl naposledy viděn u obce Slavětín na Havlíčkobrodsku.
Zvíře je krotké, zvyklé na lidi. Není nebezpečné. Je aktivní hlavně při soumraku a v noci. Rys slyší na jméno Monty. Má čip.
Hledá nás, takže se nezdržuje na jednom místě, ale postupuje dál a dál. Což nám pátrání komplikuje. Proto potřebujeme pomoc veřejnosti.
Pokud ho spatříte označte si polohu na mobilu a kontaktujte majitele na tel :737918866 nebo 776265507. Naposledy spatřen u obce Slavětín.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Řidič ve Žďáře nad Sázavou nadýchal 0,97 promile, pozitivní měl i test na kokain a cannabis
Policisté v ulici Wonkova ve Žďáře nad Sázavou v sobotu 26. října po čtvrté hodině ráno zastavili osobní auto Ford Focus, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté s mužem v rámci kontroly provedli zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla pozitivní a vykazovala hodnotu 0,97 promile. Dále policisté s mužem provedli orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl také pozitivní, a to na látky kokain a cannabis.
Z tohoto důvodu policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Poté případ zaevidovali jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, za který muži ve správním řízení hrozí pokuta a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.
- red -Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Sobota   11. 7. 2020

• Den pro kapli sv. Anny u Pelhřimova v neděli 26. července
• Před jihlavskou nemocnicí opět stojí kvůli koronaviru červený stan, od pondělního rána se v něm začne testovat
• Jihlavský magistrát od pondělí 13. července zavádí povinné roušky na úřadě
• Na Vysočině řádila bouřka, u Rantířova najel vlak do padlého stromu v kolejišti

Pátek   10. 7. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede finský snímek Psi nenosí kalhoty
• Na Jihlavsku má dalších devět lidí pozitivní testy na covid-19
• Policisté pátrají po zlodějích, kteří se pohybovali kolem Luk nad Jihlavou a Poděšínem, veřejnost prosí o pomoc
• Na přejezdu v Lukách uvízl dálkový autobus a jen o vlásek nedošlo k tragedii!
• Mezi Golčovým Jeníkovem a osadou Frýdnava probíhá rekonstrukce silnice I/38, doprava je řízena kyvadlově
• V Jihlavě platí od dnešního dne zákaz návštěv v nemocnici a v domově seniorů na Lesnově
• Policisté pátrají po zlodějích betonových svodidel v Jihlavě - Pávově, veřejnost prosí o pomoc
• V Pacově hořel objekt na výrobu nábytku, škoda je asi dva miliony korun
• Trasa budoucího obchvatu Salačovy Lhoty na Pelhřimovsku už je v terénu jasně viditelná

Čtvrtek   9. 7. 2020

• Na dálnici D1 bouraly kamiony, kvůli zácpě uvízl dálkový autobus v Lukách nad Jihlavou na přejezdu
• Město Třebíč vyhlašuje další soutěž o nejhezčí květinovou výzdobu
• Policisté prosí svědky nehody v Třebíči, při které se zranil devatenáctiletý motorkář, o pomoc
• Zoologická zahrada v Táboře oslaví 5. narozeniny komentovaným krmením sedmi druhů zvířat; pro děti uspořádá Velkou vědomostní hru
• V Ledči nad Sázavou se střetlo auto s osobním vlakem, nikdo nebyl zraněn
• Prázdniny v Telči hlásí první vyprodané večery; na řadu dalších výjimečných koncertů vstupenky rychle ubývají
• V pelhřimovském Muzeu rekordů mají obraz z motýlích křídel, představuje Madonu s Jezulátkem

Středa   8. 7. 2020

• Nenechávejte psy zavřené v autě. Nikdy! Z pouhých pár minut nepřítomnosti se může stát utrpení a mučivá smrt
• Promoce na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě budou poprvé v nové aule
• Policisté pátrají po Janu Myslivcovi z Brna, naposledy byl viděn u elektrárny v Dukovanech
• Na Moravskobudějovicku se pobili opilí muži, jeden utrpěl vážné zranění
• Počet insolvenčních návrhů v červnu vzrostl o čtvrtinu, skutečný náraz krize se však teprve projeví
• Policisté na Vysočině zjistili o víkendu 413 přestupků v dopravě

Úterý   7. 7. 2020

• Ve Větrném Jeníkově je čtrnáct lidí pozitivně testováno na covid-19
• Hrob významných starostů v Bystřici nad Pernštejnem prohlášen čestným nebude, jejich potomci by v něm nemohli být pohřbeni
• Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě bude od podzimu otevřená pro veřejnost
• Muž v Jihlavě skončil po brutálním útoku opilého cizince v nemocnici; agresora policisté dopadli
• Havlíčkobrodská nemocnice si připomíná jubilea primářů otce a syna Pavla Trnky staršího a mladšího
• Stavba lůžkového hospice pro Vysočinu v Havlíčkově Brodě je zase o krok blíž

Pondělí   6. 7. 2020

• Na Vysočině začalo opatření Bezpečně u vody; policejní kontroly na Dalešické přehradě a v jejím okolí potrvají celé léto
• V klášteře v Nové Říši byl otevřen třetí prohlídkový okruh, ukazuje klášterní klenoty i unikátní předměty z hrobů měšťanů
• V Třebíči v rybníce Kuchyňka utonul osmnáctiletý mladík

Neděle   5. 7. 2020

• Ve Větrném Jeníkově onemocněl muž koronavirem, další lidé mají příznaky nemoci
• Opilý cyklista musel dojít domů po svých, hrozí mu pokuta až 50 tisíc korun
• V Jihlavě u Lyžaře boural motocyklista na Simsonu, utrpěl lehké zranění
• Život jedné louky ve fotografiích Karly Nixové v Bítově - Kopaninkách

Sobota   4. 7. 2020

• Třicetiletému muži z Třebíčska hrozí za krádež horského kola až osm let vězení
• Portréty zvířat v jihlavské muzejní kavárně
• Kostel svatého Jakuba Většího v Jihlavě bojuje o cenu Patrimonium
• Hrníčky z terapeutické dílny rozšiřují sortiment dárkových předmětů v turistickém informačním centru v Ledči nad Sázavou

Pátek   3. 7. 2020

• Třináctiletá dívka, která vylezla jihlavském nádraží na vagon, zemřela
• Kadeřnický kurs pro odsouzené ve věznici ve Světlé nad Sázavou pokračuje, závěrečné zkoušky je čekají v září
• Jiří Suchý bude v Pelhřimově uveden do Rekordmanské síně slávy
• Recidivistka si v obchodě schovala do kapsy kosmetiku a nezaplatila

Čtvrtek   2. 7. 2020

• Nervovým jedem otrávil kriticky ohroženého luňáka; přispějí pozorní lidé k odhalení nebezpečného traviče?
• Odbor dopravy na jihlavském magistrátu bude v pondělí 10. srpna do 11 hodin zavřený, klienti se musí přeobjednat
• Pokud naleznete mládě poštolky, které má více chmýří jak peří, kontaktujte záchrannou stanici
• V jaderné elektrárně Dukovany platí přísná hygienická pravidla, v karanténě je dvacet zaměstnanců
• Prázdniny na Roštejně plné divadel, navíc prohlídky hradu za snížené vstupné
• Napadený muž v Třebíči utrpěl vážné zranění, se kterým skončil v nemocnici
• Léto ve znamení filmu; Jihlavu navštíví i Jiří Bartoška
• Festivalová přehlídka filmů TADY VARY v jihlavském kině Dukla
• Výstava věnovaná československým letcům RAF na zámku ve Větrném Jeníkově
• Na silnicích Vysočiny zemřelo letos za půl roku při nehodách dvacet osob

Středa   1. 7. 2020

• Jóga na Skalce v Jihlavě každou neděli po celé prázdniny zdarma
• Jedničkáři, hurá za zvířaty do táborské zoo zcela zdarma!
• Na infekčním oddělení v nemocnici v Třebíči jsou zakázány návštěvy, je tam nemocný s covidem z Dukovan
• Turisté, kteří se na Vysočině zdrží aspoň tři noci, získají od kraje slevu tisíc korun
• Mladý opilý muž kopal do dveří a sprostě nadával, skončil na záchytce
• Některé ambulance v jihlavské nemocnici budou zavřené, odběrové místo na covid-19 je v ambulanci infekčního oddělení
• Svatoprokopská pouť zahájí kulturní léto v Třebíči
• Rozhledna na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí oslavila páté narozeniny
• Na chladící věž elektrárny v Dukovanech bude promítnut film Bobule

Úterý   30. 6. 2020

• Gustav Mahler (1860 – 1911) a Ludwig van Beethoven (1770 – 1827) připomínají svá jubilea
• Podpořte jihlavské podniky a sbírejte Účty s gustem!
• Samice rysa karpatského v táborské zoo se mazaně schovává a z výšin ráda pozoruje návštěvníky
• Sázení slunečnic v Jihlavě upozornilo na roztroušenou sklerózu

Pondělí   29. 6. 2020

• Policisté na Vysočině zjistili o víkendu 483 přestupků v dopravě
• S prázdninami obnovují provoz Infocentra elektrárny Dukovany a přečerpávací vodní elektrárny Dalešice; připraveny mají novinky
• V infocentru ve Žďáře nad Sázavou mají igráčky, k vidění je i stavitel Santini a opat Vejmluva
• V Kněži na Havlíčkobrodsku hořel náklaďák
• Při nehodě u Polesí na Pelhřimovsku se zranil řidič
• Odběrový stan před nemocnicí v Havlíčkově Brodě bude fungovat i v červenci
• V jihlavské zoologické zahradě o prázdninách komentované krmení, fotosoutěž či letové ukázky dravců a sov
• Na Vysočině stále hodně prší, řeka Svratka je na prvním povodňovém stupni, jsou nehody
• Ve Velkém Meziříčí zemřel po srážce dodávky a osobního auta jednapadesátiletý muž

Neděle   28. 6. 2020

• Přátelé podlipnických kostelů chystají týden pro kostely a Svatomarkétskou pouť v Loukově

Sobota   27. 6. 2020

• Senoseč, ruční sklizeň máku či děti koupající se v rybníce na fotografiích v muzeu v Třešti
• U Nového Veselí zemřel v lese muž, spadl na něj strom

Pátek   26. 6. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede islandsko-britský snímek Everest
• Do jihlavského muzea přes léto za dvacku
• Policisté na dálnici zvážili dodávku přetíženou o 430 kilogramů
• Hrad Lipnice nad Sázavou nabídne o prázdninách kromě běžných prohlídek i tři výstavy
• Policisté dnes odstartují letní dopravně bezpečnostní akce; nasadí i vrtulník
• Ze zpronevěry bylo obviněno šest osob

Čtvrtek   25. 6. 2020

• Policisté na Třebíčsku vypátrali distributory drog, dva muže a jednu ženu
• Jihlavská nemocnice má pro miminka dvacet nových monitorů dechu
• Na Vysočině končí školní rok pro více jak 67 tisíc dětí
• Jihlava rozkvetla a zazelenala se víc než v předchozích letech
• Na dálnici u Stránecké Zhoře zemřely při nehodě dvě osoby
• Děti, které letos slaví páté narozeniny, mají vstup do Robinsona v Jihlavě za pět korun
• Ve Žďáře nad Sázavou je otevřena věž kostela svatého Prokopa pro veřejnost, má 103 schodů
• Dívka lezla v Jihlavě na vagon, zasáhl ji elektrický výboj

Středa   24. 6. 2020
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz