Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

sobota Zpět na hlavní stránku... 9.11 2019


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

V Přibyslavi byly předány tituly Zasloužilý hasič
Osmačtyřicet dobrovolných hasičů přijelo koncem prvního listopadového týdne do Přibyslavi, aby v obřadní síni zámku Zachariáše z Hradce převzali nejvyšší spolkové vyznamenání.
Titul Zasloužilý hasič se uděluje dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim, každý rok jej převezme necelá stovka členů Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, jehož řady spolčují téměř 370 000 lidí.

Mezi oceněnými byl i devadesátiletý senior a hasič, který přišel o zrak a jiný o nohu. Titul si odvezl také hasič, který v roce 2002 zachraňoval životy občanů obce Troubky, zatímco z břehů rozlitý soutok Moravy a Bečvy “spláchl” i jeho dům.

Všechny do Přibyslavi doprovodili členové domovských sborů, starostové příslušných okresních sdružení hasičů, manželky a potomci.

Vyznamenaní minutou ticha uctili památku nositele shodného titulu - PhDr. Josefa Juráně. Tento dobrovolný hasič byl nejdéle sloužícím členem výboru Matice svatohostýnské a po roce 1989 se zasloužil o obnovu svatofloriánských poutí na nejvýše položené mariánské poutní místo na Moravě - k bazilice minor Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně.

Josef Juráň zemřel ve věku 80 let a shodou okolností v den předávání titulů v Přibyslavi byl pohřben v rodné valašské obci Ratiboř.

Vyznamenaným a jejich rodinám zazpívala přibyslavská mezzosopranistka Michaela Štefáčková.

Foto: Ivo Havlík
Ivo HAVLÍKZpět nahoru na obsah...

Násilník ze Žďáru nad Sázavou je odpovědný ze dvou trestných činů, hrozí mu až tři roky odnětí svobody
Jednačtyřicetiletý muž na konci srpna fyzicky napadl v restauraci na terase ve Žďáře nad Sázavou třiatřicetiletého muže, který utrpěl zranění, se kterými musel byt převezen do nemocnice.
Žďárští policisté násilníkovi sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů.
"Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví a řeší ho ve zkráceném přípravném řízení. Za uvedenou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky", uvedla tisková policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Třebíčská radnice poslala záchranné stanici příspěvek deset tisíc korun na zvířata
Městská rada v Třebíči odsouhlasila poslat Záchranné stanici v Pavlově u Ledče nad Sázavou příspěvek ve výši deset tisíc korun na provoz. Stanice pečuje o handicapovaná zvířata i z Třebíče.
"Pro zajímavost – loni bylo z území Třebíče do Pavlova odvezeno 28 různě raněných zvířat.
Byl mezi nimi netopýr severní a netopýr pestrý, dále holub, čáp, jiřička, vlaštovka, rorýs, poštolka, ježek, výr, kos, strakapoud, hrdlička či rehek", vyjmenoval zvířata, která se ocitla v ohrožení, třebíčský starosta Pavel Pacal.

Stanice Pavlov o. p. s. je záchranná stanice pro hendikepované živočichy. Naším hlavním posláním je přijímat a starat se o zvířata, která potřebují naši pomoc (zraněná, mláďata). Další naší činností je environmentální vzdělávání, výchova a osvěta. Zapojujeme se také do záchranných programů určených pro druhy naší přírody, kterým hrozí vyhubení.

- red -Zpět nahoru na obsah...

Meteorologové varují na Vysočině a v Čechách před námrazou, řidiči by měli být opatrní
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal pro Vysočinu varování před tvorbou námrazy. Ta hrozí od neděle 10. listopadu půlnoci do desáté hodiny dopoledne a pak ještě od pondělí 11. listopadu od půlnoci do deseti hodin dopoledne.
Dále výstraha platí pro kraje Středočeský, Jihočeský Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký kraj a Prahu.

Podle meteorologů se mohou v tyto noci a rána ojediněle tvořit mrznoucí mlhy. Podle něj mohou Na Vysočině a v západní části Česka také namrzat silnice, řidiči by měli být velmi opatrní.

Meteorologové vysvětlili, že nad střední Evropou se bude udržovat brázda nižšího tlaku vzduchu vyplněná chladnějším vzduchem. Teploty v noci by měly klesnout na 1 až mínus 3 stupně Celsia.

Očekává se ojediněle tvorba mrznoucích mlh s možností tvorby námrazy.
Doporučení ke zmírnění následků jevu: Snížená dohlednost, nebezpečí tvorby námrazy. V mlze je nutno snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Déletrvající mrznoucí mlhy mohou vést k tvorbě námrazy na komunikacích s nebezpečím smyku.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Chlapce u Sobíňova asi zabilo auto, řidiče se policistům nedaří najít; prosí o pomoc
Kriminalisté v Havlíčkově Brodě stále prověřují okolnosti úmrtí šestnáctiletého chlapce. Jeho tělo bez známek života našli náhodní kolemjedoucí v sobotu 12. října kolem druhé hodiny ranní na okraji silnice II/345 mezi obcemi Sobíňov a Ždírec nad Doubravou. I přes poskytnutí okamžité pomoci přivolaný lékař konstatoval smrt. Ke stanovení přesné příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva. V současné době je hlavní prověřovanou verzí kriminalistů, že mladíka srazilo dosud nezjištěné motorové vozidlo.
Řidiče se však nedaří vypátrat. Kriminalisté už prověřili kamerové záznamy. Na základě nich teď hledají světlý kombík, který projížděl kruhovým objezdem ve Ždírci nad Doubravu minutu před sobotní druhou hodinou ranní. Po vyjetí z druhého výjezdu auto pokračovalo v jízdě zřejmě směrem na obec Krucemburk. Kam ale poté zamířilo, už na kamerách vidět není.

"Mohlo by se jednat o vozidlo tovární značky VW Passat combi, VW Golf combi, VW Bora combi, VW Polo combi, Škoda Octavia combi I. popřípadě podobné těmto konkrétním vozidlům," informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Kriminalisté všechny případné svědky žádají, aby se svým svědectvím kontaktovali linku tísňového volání 158 nebo se obrátili přímo na kriminalisty z oddělení obecné kriminality SKPV územního odboru Havlíčkův Brod – telefonické spojení - 974 271 326, 974 271 320, případně aby kontaktovali vyšetřovatele případu na e-mailu: pavel.vidner@pcr.cz nebo na e-mailu: frantisek.steidl@pcr.cz.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Přednáška věnována Landfrasově tiskárně v Jindřichově Hradci na zámku v Pelhřimově
Přednáška na téma Největší mimopražská tiskárna 19. století aneb co jste možná o tisku a knihách 19. století nevěděli v podání Štěpánky Běhalové z Muzea Jindřichohradecka se bude konat v úterý 12. listopadu od 17 hodin ve freskovém sále zámku Pánů z Říčan v Pelhřimově.
Přednáška je věnována Landfrasově tiskárně, která působila v Jindřichově Hradci od roku 1797 až do znárodnění. Přiblíží posluchačům dějiny knihtisku, jehož počátky sahají v Jindřichově Hradci až k roku 1713.

Speciální pozornost bude věnována produkci Landfrasovy tiskárny v 19. století a jejímu významu v oblasti literatury pro široké lidové vrstvy. Kromě toho budou připomenuty také osudy této významné jindřichohradecké rodiny, v jejíchž rukou tiskárna zůstala až do znárodnění.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Neznámý zloděj se vloupal v Jihlavě do bytu, ukradl šperky
Do bytu v ulici S. K. Neumanna v Jihlavě se ve čtvrtek 7. listopadu mezi osmou hodinou ráno a pátou hodinou odpoledne vloupal neznámý zloděj. Z bytu, do kterého se dostal násilím, ukradl šperky v hodnotě pěti tisíc korun.
"Přivolaní policisté místo trestného činu ohledali, zajistili stopy a případ zaevidovali jako přečiny krádeže vloupáním a porušování domovní svobody, za které hrozí trest odnětí svobody až na tři roky", informoval tiskový policejní mluvčí David Linhart.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Hasiči v Okříškách získali nové vybavení na záchranu lidských životů
Hasiči z Okříšek získali vyprošťovací zařízení pro dopravní nehody. Na vybavení pro záchranu lidských životů, jehož cena je 200 tisíc korun, přispěly místní firmy. Zásahová jednotka okříšských dobrovolných hasičů bude díky tomu od 1. ledna 2020 vyjíždět k dopravním nehodám v okolí. Již nyní je součástí Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina.
Již nyní je součástí Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina. "V posledních letech proto městys investoval nemalé investiční prostředky do zázemí v podobě nové hasičské zbrojnice i do techniky – nové hasičské cisterny a dopravního automobilu. Také díky tomu naši hasiči vyjíždějí k požárům i jiným událostem do 3 – 5 minut od vyhlášení poplachu, i když norma jim ukládá celých 10 minut. Velmi si ceníme jejich aktivního přístupu a zájmu pomáhat bližním. Přesto nás překvapilo, když projevili zájem zařadit jednotku do předurčenosti pro dopravní nehody. Důvod je celkem logický, s rostoucí dopravou se zvyšuje i počet havárií v našem okolí, především okolo Zašovic se jich v poslední době stalo několik, vesměs vážných. A je pravda, že z Okříšek přijedou hasiči k nehodě podstatně dříve než z Třebíče nebo Jihlavy a mnoha případech rozhodují o životech nebo trvalých následcích pro oběti opravdu minuty", uvedl starosta Okříšek Zdeněk Ryšavý.

Rada městyse Okříšky rozhodla také o nákupu dvou AED (automatických externích defibrilátorů). Jedná se o mikroprocesorem řízené přístroje, určené k defibliraci (obnově srdečního rytmu) prostřednictvím elektrického výboje. Pokud je defibrilace provedena 3-5 minut od kolapsu, zvyšuje se výrazně šance na obnovu srdečního oběhu a záchranu postižené osoby. Přístroj AED mohou obsluhovat nevyškolení i trénovaní zachránci, jeden proto bude umístěný v hasičské cisterně pro použití při zásazích u požárů nebo dopravních nehod, druhý na veřejně přístupném místě v centru Okříšek. "Ten budou moci použít občané v případě kolapsu osob na veřejných prostranstvích, sportovištích i kdekoliv jinde. Veřejně přístupný AED představuje šanci na včasné provedení defibrilace ještě před příjezdem záchranářů. Zatím hledáme nejvhodnější místo pro umístění defibrilátoru, aby byl 24 hodin veřejně přístupný,“ dodal starosta.


Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Novoměstská nemocnice se připojuje ke kampani Movember; nabízí bezplatné vyšetření prostaty
V listopadu si muži po celém světě nechávají narůst knír, aby podpořili výzkum a prevenci rakoviny prostaty a varlat. Listopadu se říká Movember. K akci se připojují nejen symbolickým knírem novoměstští urologové. Všem zájemcům hned tři středeční listopadová odpoledne nad rámec ordinačních hodin nabízí preventivní vyšetření prostaty a varlat.
Preventivní vyšetření budou prováděna 13. 11., 20. 11. a 27. 11. 2019 vždy od 14 do 16 hodin na urologické ambulanci v nemocnici. „Zájemci se musí předem objednat. A alespoň den před domluveným vyšetřením musí navštívit naši urologickou ambulanci k provedení odběru krve a moči. Pánové se mohou objednávat telefonicky na čísle recepce 566 801 203,“ zve k preventivnímu vyšetření tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

„Samotné vyšetření bude provedeno novým špičkovým ultrazvukovým přístrojem a k dispozici máme i novou moderní laboratorní diagnostiku nádorů prostaty z odběru krve. Vyšetření prostaty je vhodné u mužů starších 50 let, kteří nebyli během posledních 2 let vyšetřeni, a u mužů nad 45 let v případě, že byl jejich blízkému příbuznému diagnostikován karcinom prostaty. Vyšetření varlat není věkově limitováno,“ dodává urolog novoměstské nemocnice Jiří Janů.

Nemocnice Nové Město na Moravě se ke kampani Movember připojuje také charitativní akcí. Organizuje druhý ročník „Movember“ charitativního skupinového holení. Ve čtvrtek 28. listopadu se recepce chirurgie novoměstské nemocnice na celý den promění v improvizované holičství. Výtěžek akce poputuje nadačnímu fondu Muži proti rakovině. Loni novoměstská nemocnice získala pro fond 50 000,- Kč.

Otevírací doba Movember holičství bude v novoměstské nemocnici ve čtvrtek 28. listopadu od 9:00 do 16:00 hodin. Dopoledne od 9:00 do 12:00 bude z nemocniční oficíny vysílat Český rozhlas Vysočina.
- zprav -Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pátek   10. 7. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede finský snímek Psi nenosí kalhoty
• Na Jihlavsku má dalších devět lidí pozitivní testy na covid-19
• Policisté pátrají po zlodějích, kteří se pohybovali kolem Luk nad Jihlavou a Poděšínem, veřejnost prosí o pomoc
• Na přejezdu v Lukách uvízl dálkový autobus a jen o vlásek nedošlo k tragedii!
• Mezi Golčovým Jeníkovem a osadou Frýdnava probíhá rekonstrukce silnice I/38, doprava je řízena kyvadlově
• V Jihlavě platí od dnešního dne zákaz návštěv v nemocnici a v domově seniorů na Lesnově
• Policisté pátrají po zlodějích betonových svodidel v Jihlavě - Pávově, veřejnost prosí o pomoc
• V Pacově hořel objekt na výrobu nábytku, škoda je asi dva miliony korun
• Trasa budoucího obchvatu Salačovy Lhoty na Pelhřimovsku už je v terénu jasně viditelná

Čtvrtek   9. 7. 2020

• Na dálnici D1 bouraly kamiony, kvůli zácpě uvízl dálkový autobus v Lukách nad Jihlavou na přejezdu
• Město Třebíč vyhlašuje další soutěž o nejhezčí květinovou výzdobu
• Policisté prosí svědky nehody v Třebíči, při které se zranil devatenáctiletý motorkář, o pomoc
• Zoologická zahrada v Táboře oslaví 5. narozeniny komentovaným krmením sedmi druhů zvířat; pro děti uspořádá Velkou vědomostní hru
• V Ledči nad Sázavou se střetlo auto s osobním vlakem, nikdo nebyl zraněn
• Prázdniny v Telči hlásí první vyprodané večery; na řadu dalších výjimečných koncertů vstupenky rychle ubývají
• V pelhřimovském Muzeu rekordů mají obraz z motýlích křídel, představuje Madonu s Jezulátkem

Středa   8. 7. 2020

• Nenechávejte psy zavřené v autě. Nikdy! Z pouhých pár minut nepřítomnosti se může stát utrpení a mučivá smrt
• Promoce na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě budou poprvé v nové aule
• Policisté pátrají po Janu Myslivcovi z Brna, naposledy byl viděn u elektrárny v Dukovanech
• Na Moravskobudějovicku se pobili opilí muži, jeden utrpěl vážné zranění
• Počet insolvenčních návrhů v červnu vzrostl o čtvrtinu, skutečný náraz krize se však teprve projeví
• Policisté na Vysočině zjistili o víkendu 413 přestupků v dopravě

Úterý   7. 7. 2020

• Ve Větrném Jeníkově je čtrnáct lidí pozitivně testováno na covid-19
• Hrob významných starostů v Bystřici nad Pernštejnem prohlášen čestným nebude, jejich potomci by v něm nemohli být pohřbeni
• Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě bude od podzimu otevřená pro veřejnost
• Muž v Jihlavě skončil po brutálním útoku opilého cizince v nemocnici; agresora policisté dopadli
• Havlíčkobrodská nemocnice si připomíná jubilea primářů otce a syna Pavla Trnky staršího a mladšího
• Stavba lůžkového hospice pro Vysočinu v Havlíčkově Brodě je zase o krok blíž

Pondělí   6. 7. 2020

• Na Vysočině začalo opatření Bezpečně u vody; policejní kontroly na Dalešické přehradě a v jejím okolí potrvají celé léto
• V klášteře v Nové Říši byl otevřen třetí prohlídkový okruh, ukazuje klášterní klenoty i unikátní předměty z hrobů měšťanů
• V Třebíči v rybníce Kuchyňka utonul osmnáctiletý mladík

Neděle   5. 7. 2020

• Ve Větrném Jeníkově onemocněl muž koronavirem, další lidé mají příznaky nemoci
• Opilý cyklista musel dojít domů po svých, hrozí mu pokuta až 50 tisíc korun
• V Jihlavě u Lyžaře boural motocyklista na Simsonu, utrpěl lehké zranění
• Život jedné louky ve fotografiích Karly Nixové v Bítově - Kopaninkách

Sobota   4. 7. 2020

• Třicetiletému muži z Třebíčska hrozí za krádež horského kola až osm let vězení
• Portréty zvířat v jihlavské muzejní kavárně
• Kostel svatého Jakuba Většího v Jihlavě bojuje o cenu Patrimonium
• Hrníčky z terapeutické dílny rozšiřují sortiment dárkových předmětů v turistickém informačním centru v Ledči nad Sázavou

Pátek   3. 7. 2020

• Třináctiletá dívka, která vylezla jihlavském nádraží na vagon, zemřela
• Kadeřnický kurs pro odsouzené ve věznici ve Světlé nad Sázavou pokračuje, závěrečné zkoušky je čekají v září
• Jiří Suchý bude v Pelhřimově uveden do Rekordmanské síně slávy
• Recidivistka si v obchodě schovala do kapsy kosmetiku a nezaplatila

Čtvrtek   2. 7. 2020

• Nervovým jedem otrávil kriticky ohroženého luňáka; přispějí pozorní lidé k odhalení nebezpečného traviče?
• Odbor dopravy na jihlavském magistrátu bude v pondělí 10. srpna do 11 hodin zavřený, klienti se musí přeobjednat
• Pokud naleznete mládě poštolky, které má více chmýří jak peří, kontaktujte záchrannou stanici
• V jaderné elektrárně Dukovany platí přísná hygienická pravidla, v karanténě je dvacet zaměstnanců
• Prázdniny na Roštejně plné divadel, navíc prohlídky hradu za snížené vstupné
• Napadený muž v Třebíči utrpěl vážné zranění, se kterým skončil v nemocnici
• Léto ve znamení filmu; Jihlavu navštíví i Jiří Bartoška
• Festivalová přehlídka filmů TADY VARY v jihlavském kině Dukla
• Výstava věnovaná československým letcům RAF na zámku ve Větrném Jeníkově
• Na silnicích Vysočiny zemřelo letos za půl roku při nehodách dvacet osob

Středa   1. 7. 2020

• Jóga na Skalce v Jihlavě každou neděli po celé prázdniny zdarma
• Jedničkáři, hurá za zvířaty do táborské zoo zcela zdarma!
• Na infekčním oddělení v nemocnici v Třebíči jsou zakázány návštěvy, je tam nemocný s covidem z Dukovan
• Turisté, kteří se na Vysočině zdrží aspoň tři noci, získají od kraje slevu tisíc korun
• Mladý opilý muž kopal do dveří a sprostě nadával, skončil na záchytce
• Některé ambulance v jihlavské nemocnici budou zavřené, odběrové místo na covid-19 je v ambulanci infekčního oddělení
• Svatoprokopská pouť zahájí kulturní léto v Třebíči
• Rozhledna na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí oslavila páté narozeniny
• Na chladící věž elektrárny v Dukovanech bude promítnut film Bobule

Úterý   30. 6. 2020

• Gustav Mahler (1860 – 1911) a Ludwig van Beethoven (1770 – 1827) připomínají svá jubilea
• Podpořte jihlavské podniky a sbírejte Účty s gustem!
• Samice rysa karpatského v táborské zoo se mazaně schovává a z výšin ráda pozoruje návštěvníky
• Sázení slunečnic v Jihlavě upozornilo na roztroušenou sklerózu

Pondělí   29. 6. 2020

• Policisté na Vysočině zjistili o víkendu 483 přestupků v dopravě
• S prázdninami obnovují provoz Infocentra elektrárny Dukovany a přečerpávací vodní elektrárny Dalešice; připraveny mají novinky
• V infocentru ve Žďáře nad Sázavou mají igráčky, k vidění je i stavitel Santini a opat Vejmluva
• V Kněži na Havlíčkobrodsku hořel náklaďák
• Při nehodě u Polesí na Pelhřimovsku se zranil řidič
• Odběrový stan před nemocnicí v Havlíčkově Brodě bude fungovat i v červenci
• V jihlavské zoologické zahradě o prázdninách komentované krmení, fotosoutěž či letové ukázky dravců a sov
• Na Vysočině stále hodně prší, řeka Svratka je na prvním povodňovém stupni, jsou nehody
• Ve Velkém Meziříčí zemřel po srážce dodávky a osobního auta jednapadesátiletý muž

Neděle   28. 6. 2020

• Přátelé podlipnických kostelů chystají týden pro kostely a Svatomarkétskou pouť v Loukově

Sobota   27. 6. 2020

• Senoseč, ruční sklizeň máku či děti koupající se v rybníce na fotografiích v muzeu v Třešti
• U Nového Veselí zemřel v lese muž, spadl na něj strom

Pátek   26. 6. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede islandsko-britský snímek Everest
• Do jihlavského muzea přes léto za dvacku
• Policisté na dálnici zvážili dodávku přetíženou o 430 kilogramů
• Hrad Lipnice nad Sázavou nabídne o prázdninách kromě běžných prohlídek i tři výstavy
• Policisté dnes odstartují letní dopravně bezpečnostní akce; nasadí i vrtulník
• Ze zpronevěry bylo obviněno šest osob

Čtvrtek   25. 6. 2020

• Policisté na Třebíčsku vypátrali distributory drog, dva muže a jednu ženu
• Jihlavská nemocnice má pro miminka dvacet nových monitorů dechu
• Na Vysočině končí školní rok pro více jak 67 tisíc dětí
• Jihlava rozkvetla a zazelenala se víc než v předchozích letech
• Na dálnici u Stránecké Zhoře zemřely při nehodě dvě osoby
• Děti, které letos slaví páté narozeniny, mají vstup do Robinsona v Jihlavě za pět korun
• Ve Žďáře nad Sázavou je otevřena věž kostela svatého Prokopa pro veřejnost, má 103 schodů
• Dívka lezla v Jihlavě na vagon, zasáhl ji elektrický výboj

Středa   24. 6. 2020
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz