Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

středa Zpět na hlavní stránku... 13.11 2019


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Český rozhlas bude opět rozdávat radost; startuje 4. ročník Ježíškových vnoučat
Ve středu 13. listopadu 2019 odstartoval 4. ročník Ježíškových vnoučat. Na internetové stránce Ježíškova vnoučata je volně přístupná databáze dárků, která aktuálně zahrnuje sedm tisíc přání z více než osmi set čtyřiceti domovů pro seniory a dalších pečovatelských zařízení z celé České republiky.
Počet přání a počet zařízení, která poskytují péči dříve narozeným, však není konečný. Jako každý rok se mohou domovy pro seniory a další státní i nestátní zařízení, která se starají o osamělé lidi, do projektu Ježíškových vnoučat zapojit i v jeho průběhu. Stačí poslat e-mail na adresu vnoucata@rozhlas.cz a po jednoduché registraci mohou v listopadu i prosinci vkládat další přání. „Jsem velice rád, že tento charitativní projekt opět propojí lidi nejrůznějších věkových skupin napříč celou Českou republikou nejen v období adventu. Ježíškova vnoučata patří do společenské odpovědnosti, která je součástí dlouhodobé strategie Českého rozhlasu,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Je tak velmi pravděpodobné, že do Vánoc se počet přání ještě zdvojnásobí, stejně jako v předchozích ročnících. „Pro tento rok jsme se rozhodli celý projekt nést na vlně laskavosti a darovaní radosti, propojit veškeré věkové skupiny dohromady ať už posezením nad čajem, dobrou kávou nebo domácí bábovkou, což je jedno z mnoha krásných přání, které budete moci plnit,“ řekl vedoucí projektu Ježíškových vnoučat Miloš Parolek.

O vánočních příbězích Ježíškových vnoučat budou posluchače informovat celoplošné a regionální stanice Českého rozhlasu. Ježíškova vnoučata lze také sledovat na sociálních sítích Facebook a Instagram pod oficiálním hashtagem #jeziskovavnoucata.

Blanka BUMBÁLKOVÁZpět nahoru na obsah...

Neznámý lupič sebral z rekreační chalupy ve Vrtěšicích nářadí, škoda je přes deset tisíc korun
Do rekreační chalupy v obci Vrtěšice u Golčova Jeníkova se někdy od konce října vloupal neznámý lupič. Poškodil plot a násilím vnikl dovnitř domu, ve kterém sebral nářadí.
"Škoda, kterou svým jednáním způsobil, byla předběžně vyčíslena na částku přes deset tisíc korun", informovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Policisté na místě provedli ohledání, šetření a zadokumentování. "Případ prověřují pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Za uvedenou trestnou činnost lze uložit až tříletý trest odnětí svobody", doplnila.
Policisté případ nadále prověřují a po pachateli pátrají.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Cvičení složek integrovaného záchranného systému zaměřeno na pátrání po pohřešovaných osobách v členitém prostoru
Minulý týden proběhlo na Pelhřimovsku taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému se zaměřením na pátrání po pohřešovaných osobách v členitém prostoru. Účelem bylo procvičení řízení a koordinace složek, a to zejména za využití vyspělých technologií, policejních psovodů se svými čtyřnohými parťáky, ale také psovodů IZS se psy atestovanými pro vyhledávání pohřešovaných osob v terénu. Křemešnická vrchovina se tak stala svědkem výborné spolupráce a souhry jednotlivých složek, před kterými neukryla ani jednu pohřešovanou osobu z celkového počtu patnácti.
Cvičení začalo ve středu 6. listopadu úderem třetí hodiny ranní, kdy policisté integrovaného operačního střediska přijali na linku tísňového volání 158 oznámení o pohřešování patnácti dětí v členitém terénu katastrálního území obce Nový Rychnov. Do terénu byli okamžitě vysláni psovodi skupiny základních kynologických činností Policie České republiky, společně s atestovanými psovody integrovaného záchranného systému. Pátrání za využití psů vycvičených pro vyhledávání pohřešovaných osob probíhalo do sedmé hodiny ráno. Následně se do pátrání zapojily dostupné síly a prostředky všech složek IZS. Do akce bylo nasazeno více jak pět desítek policistů, a to hlídky obvodních oddělení, dopravní policie, kriminalisté, policejní kynologové, policisté pořádkové jednotky, pracovník odboru informačních a komunikačních technologií a letecká služba Policie České republiky s dronem. Maximálně možný počet sil a prostředků nasadil Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina a dále se cvičení zúčastnilo sedm jednotek sborů dobrovolných hasičů z okolních obcí. Nezbytnou součást tvořila také posádka zdravotnické záchranné služby.

Při pátrání po pohřešovaných dětech policisté využili monitorovací vozidlo a zejména pak ve spolupráci s Vysokou školou zemědělskou v Praze software „PÁTRAČ“, na jehož vývoji se tato škola podílí. Studenti školy potom sehráli role ztracených dětí, které v terénu čekaly na jejich vypátrání. Díky tomuto speciálnímu softwaru měly složky možnost přenosu dat do ručních GPS navigátorů využívaných při práci se psy v terénu. Výrazně tak přispěl k ulehčení koordinace sil a prostředků nasazených v terénu a poskytl tak skvělý přehled o pátrajících. Při pátrání v rojnicích byly policistům zapůjčeny speciální GPS moduly za účelem monitorování jejich pohybu a jejich případné koordinace, což přispělo k efektivnímu propátrání určených sektorů.

Kolem půl dvanácté dopoledne složky IZS úspěšně zakončily pátrací akci a vypátraly poslední pohřešovanou osobu. Úspěch při pátrání měl také policejní dron, který v terénu vypátral jedno z pohřešovaných dětí.

„Jsem velmi rád, že máme možnost si ověřit svoji činnost při nasazení do tak náročných situací, jakými bezesporu pátrání po pohřešovaných osobách je. Hlavní roli zde hraje čas, koordinovanost a souhra složek integrovaného záchranného systému. Všichni tak jdeme za jedním cílem, kterým je vypátrání pohřešovaných v co nejkratším časovém úseku a ve zdraví je dostat zpět k jejich blízkým. Všichni zúčastnění šli do akce naplno a jejich aktivního a vzorného přístupu si velice vážím,“ uvedl plk. Mgr. Petr Petr, vedoucí územního odboru Pelhřimov.
por. Mgr. Stanislava MILÁČKOVÁZpět nahoru na obsah...

Meteorologové varují na Vysočině a v Čechách před sněžením a tvorbou náledí
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval před sněžením a tvorbou náledí. Výstraha před sněžením navazuje na předešlé varování. Sníh by měl padat až do středečních 23 hodin na Vysočině v polohách nad 400 metrů, dále pak v části Jihočeského, Pardubického, Libereckého a Královéhradeckého kraje. Napadnout by mohlo až 10 centimetrů nového sněhu, v noci a ve čtvrtek ráno bude hrozit tvorba náledí.
Sníh leckde napadl již během noci na středu, ale větší komplikace silničáři nezaznamenali.
Vedle toho se musí chodci i řidiči připravit, že chodníky a silnice mohou v noci a ve čtvrtek ráno klouzat. Výstraha před tvorbou náledí hrozí na Vysočině v Praze, Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském, Královéhradeckém, Pardubickém a Jihomoravském kraji. Výstraha bude platit od středečních 23 hodin do čtvrtečních devíti.
V dalších dnech meteorologové predikují, že bude vanout čerstvý vítr s nárazy o rychlosti až 70 kilometrů v hodině.

V úterý večer a v noci na středu sněžilo podle silničářů z Vysočiny nejvíc na Pelhřimovsku, Havlíčkobrodsku a Jihlavsku. Hlavní tahy jsou po chemickém ošetření mokré. Teplota se nám pod nulu nedostala, byla okolo jednoho až tří stupňů nad nulou. Všechny vozovky jsou se zvýšenou opatrností sjízdné.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Pelhřimovské turistické informační centrum je na Vysočině nejoblíbenější
Pelhřimovské „íčko“ získalo díky hlasování veřejnosti titul Oblíbené informační centrum roku 2019 v Kraji Vysočina. Cenu za první místo v anketě, kterou vyhlásila Asociace turistických informačních center (A.T.I.C.) ČR ve spolupráci s vydavatelstvím Kam po Česku, převzali 7. listopadu v rámci společenského večera při Členském fóru A.T.I.C. ČR ředitel Kulturních zařízení města Pelhřimova Martin Ecler a vedoucí turistického informačního centra Pelhřimov Jana Výborná.
„Rád bych poděkoval nejen pracovnicím Turistického informačního centra za kvalitní práci, ale také hlasujícím, kteří nám vyjádřili velkou podporu. Moc nás to těší a je to pro nás i závazek do budoucna,“ uvedl v té souvislosti ředitel Kulturních zařízení města Pelhřimova Martin Ecler.

Anketa „Oblíbené informační centrum roku 2019“ byla na https://www.kampocesku.cz/ zveřejněna od 21. června do 31. srpna 2019 a bylo při ní hodnoceno 449 certifikovaných turistických informačních center ve 14 krajích.
Druhé místo na Vysočině obsadila Velká Bíteš, třetí Ledeč nad Sázavou.

Na snímcích jsou pracovnice TIC Pelhřimov Jana Výborná a Eva Procházková.
Andrea UNTERFRANCOVÁZpět nahoru na obsah...

V Cihlářské ulici v Třebíči čeká chodce i řidiče dopravní omezení
V termínu od čtvrtka 14. do středy 27. listopadu bude úplně uzavřena silnice a chodník v ulici Cihlářská v Třebíči.
Od čtvrka 28. listopadu do neděle 15. prosince budou uzavřeny chodníky v ulici Cihlářská a chodník v Brněnské ulici u obchodu Lidl. Trasa pro chodce bude po celou dobu uzavírky vyznačena.

Důvodem omezení je provádění výkopových a stavebních prací při pokládce kabelů nízkého napětí. Chodce i řidiče tak čeká omezení v Cihlářské a Brněnské ulici.

Řidiči mohou parkovat například na parkovišti u obchodního domu Lidl.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Dětské oddělení novoměstské nemocnice zdobí papírová džungle
Stěnu čekárny dětské pohotovosti na dětském oddělení novoměstské nemocnice zdobí papírová dekorace. Díky ní se děti na chvíli ocitnou v barevné džungli. Výzdobu pro dětské pacienty vyrobily a také instalovaly Vlaďka Zemanová a Hana Kramárová, zakladatelky společnosti Barevný svět z papíru.
Stovky papírových barevných listů, květů, papoušků a motýlů vyráběly pro nemocnici asi měsíc. „Nejdřív musíte vymyslet motivy, vyrobíte šablony, obkreslíte a stříháte. Opravdu to netrvalo tak dlouho. Nás to baví. Snad se bude pacientům líbit. Vše je vyrobeno z barevných čtvrtek nejvyšší gramáže, které neblednou a drží potřebný tvar,“ usmívá se jedna z autorek Vlaďka Zemanová.

Za celý nápad vyrobit barevnou džungli může dcerka její kolegyně Hany Kramárové. „V srpnu jsme s malou musely navštívit pohotovost, seděly jsme tady na té prázdné chodbě a dcera říká, že se jí tady nelíbí, že chce jít pryč. Už když jsme se vracely domů, věděla jsem, že ta zeď nezůstane prázdná moc dlouho. Vlaďka souhlasila, paní vrchní dětského oddělení taky, pustily jsme se do práce a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Snad se bude dětem líbit,“ usmívá se paní Kramárová.
- tz -Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pátek   10. 7. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede finský snímek Psi nenosí kalhoty
• Na Jihlavsku má dalších devět lidí pozitivní testy na covid-19
• Policisté pátrají po zlodějích, kteří se pohybovali kolem Luk nad Jihlavou a Poděšínem, veřejnost prosí o pomoc
• Na přejezdu v Lukách uvízl dálkový autobus a jen o vlásek nedošlo k tragedii!
• Mezi Golčovým Jeníkovem a osadou Frýdnava probíhá rekonstrukce silnice I/38, doprava je řízena kyvadlově
• V Jihlavě platí od dnešního dne zákaz návštěv v nemocnici a v domově seniorů na Lesnově
• Policisté pátrají po zlodějích betonových svodidel v Jihlavě - Pávově, veřejnost prosí o pomoc
• V Pacově hořel objekt na výrobu nábytku, škoda je asi dva miliony korun
• Trasa budoucího obchvatu Salačovy Lhoty na Pelhřimovsku už je v terénu jasně viditelná

Čtvrtek   9. 7. 2020

• Na dálnici D1 bouraly kamiony, kvůli zácpě uvízl dálkový autobus v Lukách nad Jihlavou na přejezdu
• Město Třebíč vyhlašuje další soutěž o nejhezčí květinovou výzdobu
• Policisté prosí svědky nehody v Třebíči, při které se zranil devatenáctiletý motorkář, o pomoc
• Zoologická zahrada v Táboře oslaví 5. narozeniny komentovaným krmením sedmi druhů zvířat; pro děti uspořádá Velkou vědomostní hru
• V Ledči nad Sázavou se střetlo auto s osobním vlakem, nikdo nebyl zraněn
• Prázdniny v Telči hlásí první vyprodané večery; na řadu dalších výjimečných koncertů vstupenky rychle ubývají
• V pelhřimovském Muzeu rekordů mají obraz z motýlích křídel, představuje Madonu s Jezulátkem

Středa   8. 7. 2020

• Nenechávejte psy zavřené v autě. Nikdy! Z pouhých pár minut nepřítomnosti se může stát utrpení a mučivá smrt
• Promoce na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě budou poprvé v nové aule
• Policisté pátrají po Janu Myslivcovi z Brna, naposledy byl viděn u elektrárny v Dukovanech
• Na Moravskobudějovicku se pobili opilí muži, jeden utrpěl vážné zranění
• Počet insolvenčních návrhů v červnu vzrostl o čtvrtinu, skutečný náraz krize se však teprve projeví
• Policisté na Vysočině zjistili o víkendu 413 přestupků v dopravě

Úterý   7. 7. 2020

• Ve Větrném Jeníkově je čtrnáct lidí pozitivně testováno na covid-19
• Hrob významných starostů v Bystřici nad Pernštejnem prohlášen čestným nebude, jejich potomci by v něm nemohli být pohřbeni
• Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě bude od podzimu otevřená pro veřejnost
• Muž v Jihlavě skončil po brutálním útoku opilého cizince v nemocnici; agresora policisté dopadli
• Havlíčkobrodská nemocnice si připomíná jubilea primářů otce a syna Pavla Trnky staršího a mladšího
• Stavba lůžkového hospice pro Vysočinu v Havlíčkově Brodě je zase o krok blíž

Pondělí   6. 7. 2020

• Na Vysočině začalo opatření Bezpečně u vody; policejní kontroly na Dalešické přehradě a v jejím okolí potrvají celé léto
• V klášteře v Nové Říši byl otevřen třetí prohlídkový okruh, ukazuje klášterní klenoty i unikátní předměty z hrobů měšťanů
• V Třebíči v rybníce Kuchyňka utonul osmnáctiletý mladík

Neděle   5. 7. 2020

• Ve Větrném Jeníkově onemocněl muž koronavirem, další lidé mají příznaky nemoci
• Opilý cyklista musel dojít domů po svých, hrozí mu pokuta až 50 tisíc korun
• V Jihlavě u Lyžaře boural motocyklista na Simsonu, utrpěl lehké zranění
• Život jedné louky ve fotografiích Karly Nixové v Bítově - Kopaninkách

Sobota   4. 7. 2020

• Třicetiletému muži z Třebíčska hrozí za krádež horského kola až osm let vězení
• Portréty zvířat v jihlavské muzejní kavárně
• Kostel svatého Jakuba Většího v Jihlavě bojuje o cenu Patrimonium
• Hrníčky z terapeutické dílny rozšiřují sortiment dárkových předmětů v turistickém informačním centru v Ledči nad Sázavou

Pátek   3. 7. 2020

• Třináctiletá dívka, která vylezla jihlavském nádraží na vagon, zemřela
• Kadeřnický kurs pro odsouzené ve věznici ve Světlé nad Sázavou pokračuje, závěrečné zkoušky je čekají v září
• Jiří Suchý bude v Pelhřimově uveden do Rekordmanské síně slávy
• Recidivistka si v obchodě schovala do kapsy kosmetiku a nezaplatila

Čtvrtek   2. 7. 2020

• Nervovým jedem otrávil kriticky ohroženého luňáka; přispějí pozorní lidé k odhalení nebezpečného traviče?
• Odbor dopravy na jihlavském magistrátu bude v pondělí 10. srpna do 11 hodin zavřený, klienti se musí přeobjednat
• Pokud naleznete mládě poštolky, které má více chmýří jak peří, kontaktujte záchrannou stanici
• V jaderné elektrárně Dukovany platí přísná hygienická pravidla, v karanténě je dvacet zaměstnanců
• Prázdniny na Roštejně plné divadel, navíc prohlídky hradu za snížené vstupné
• Napadený muž v Třebíči utrpěl vážné zranění, se kterým skončil v nemocnici
• Léto ve znamení filmu; Jihlavu navštíví i Jiří Bartoška
• Festivalová přehlídka filmů TADY VARY v jihlavském kině Dukla
• Výstava věnovaná československým letcům RAF na zámku ve Větrném Jeníkově
• Na silnicích Vysočiny zemřelo letos za půl roku při nehodách dvacet osob

Středa   1. 7. 2020

• Jóga na Skalce v Jihlavě každou neděli po celé prázdniny zdarma
• Jedničkáři, hurá za zvířaty do táborské zoo zcela zdarma!
• Na infekčním oddělení v nemocnici v Třebíči jsou zakázány návštěvy, je tam nemocný s covidem z Dukovan
• Turisté, kteří se na Vysočině zdrží aspoň tři noci, získají od kraje slevu tisíc korun
• Mladý opilý muž kopal do dveří a sprostě nadával, skončil na záchytce
• Některé ambulance v jihlavské nemocnici budou zavřené, odběrové místo na covid-19 je v ambulanci infekčního oddělení
• Svatoprokopská pouť zahájí kulturní léto v Třebíči
• Rozhledna na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí oslavila páté narozeniny
• Na chladící věž elektrárny v Dukovanech bude promítnut film Bobule

Úterý   30. 6. 2020

• Gustav Mahler (1860 – 1911) a Ludwig van Beethoven (1770 – 1827) připomínají svá jubilea
• Podpořte jihlavské podniky a sbírejte Účty s gustem!
• Samice rysa karpatského v táborské zoo se mazaně schovává a z výšin ráda pozoruje návštěvníky
• Sázení slunečnic v Jihlavě upozornilo na roztroušenou sklerózu

Pondělí   29. 6. 2020

• Policisté na Vysočině zjistili o víkendu 483 přestupků v dopravě
• S prázdninami obnovují provoz Infocentra elektrárny Dukovany a přečerpávací vodní elektrárny Dalešice; připraveny mají novinky
• V infocentru ve Žďáře nad Sázavou mají igráčky, k vidění je i stavitel Santini a opat Vejmluva
• V Kněži na Havlíčkobrodsku hořel náklaďák
• Při nehodě u Polesí na Pelhřimovsku se zranil řidič
• Odběrový stan před nemocnicí v Havlíčkově Brodě bude fungovat i v červenci
• V jihlavské zoologické zahradě o prázdninách komentované krmení, fotosoutěž či letové ukázky dravců a sov
• Na Vysočině stále hodně prší, řeka Svratka je na prvním povodňovém stupni, jsou nehody
• Ve Velkém Meziříčí zemřel po srážce dodávky a osobního auta jednapadesátiletý muž

Neděle   28. 6. 2020

• Přátelé podlipnických kostelů chystají týden pro kostely a Svatomarkétskou pouť v Loukově

Sobota   27. 6. 2020

• Senoseč, ruční sklizeň máku či děti koupající se v rybníce na fotografiích v muzeu v Třešti
• U Nového Veselí zemřel v lese muž, spadl na něj strom

Pátek   26. 6. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede islandsko-britský snímek Everest
• Do jihlavského muzea přes léto za dvacku
• Policisté na dálnici zvážili dodávku přetíženou o 430 kilogramů
• Hrad Lipnice nad Sázavou nabídne o prázdninách kromě běžných prohlídek i tři výstavy
• Policisté dnes odstartují letní dopravně bezpečnostní akce; nasadí i vrtulník
• Ze zpronevěry bylo obviněno šest osob

Čtvrtek   25. 6. 2020

• Policisté na Třebíčsku vypátrali distributory drog, dva muže a jednu ženu
• Jihlavská nemocnice má pro miminka dvacet nových monitorů dechu
• Na Vysočině končí školní rok pro více jak 67 tisíc dětí
• Jihlava rozkvetla a zazelenala se víc než v předchozích letech
• Na dálnici u Stránecké Zhoře zemřely při nehodě dvě osoby
• Děti, které letos slaví páté narozeniny, mají vstup do Robinsona v Jihlavě za pět korun
• Ve Žďáře nad Sázavou je otevřena věž kostela svatého Prokopa pro veřejnost, má 103 schodů
• Dívka lezla v Jihlavě na vagon, zasáhl ji elektrický výboj

Středa   24. 6. 2020
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz