Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

středa Zpět na hlavní stránku... 1.1 2020


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Hasiči v Olší na Jihlavsku vytáhli srnku uvízlou v ledu na rybníce
Srnku uvízlou na ledě na Nový rok zachránili hasiči z Telče.
Není nic hezčího než v novém roce první úspěšná záchrana.

Profesionální hasiči z Telče ve středu 1. ledna asi deset minut před druhou hodinou odpoledne vyjeli k záchraně srnky, která byla uvízlá v ledu přibližně padesát metrů od břehu rybníka v obci Olší na Jihlavsku.

Nezraněnou srnku hasiči následně vypustili do volné přírody.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Silvestrovští a novoroční opilci za volantem: žádní mladíci
Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v úterý 31. prosince krátce po sedmnácté hodině oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/19 v blízkosti křižovatky se silnicí III. třídy číslo 12814. Osmapadesátiletý řidič osobního automobilu Renault Laguna jel ve směru od Tábora směrem na obec Pelhřimov. Nezvládl řízení vozidla a vlivem opilosti s vozidlem přejel do protisměru a následně do levého silničního příkopu, kde havaroval.
Dechová zkouška, kterou u řidiče provedli policisté na místě, měla pozitivní výsledek - 2,54 promile alkoholu v dechu. Opakované dechové zkoušky měly také pozitivní výsledek - 2,80 a 2,70 promile alkoholu dechu. Poté se řidič podrobil lékařskému vyšetření spojenému s dvojitým odběrem krve. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Hmotná škoda dosáhla částky 35 000 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Na Nový rok vyjel v Polné s vozidlem a byl opilý
Policisté z obvodního oddělení Polná na Jihlavsku dnes, ve středu 1. ledna dopoledne krátce před jedenáctou hodinou, kontrolovali řidiče osobního vozidla Škoda Felicia, který projížděl po ulici Tyršova a následně Jihlavská v Polné, kde byl zastaven a kontrolován policejní hlídkou. Při silniční kontrole vzniklo podezření, že řidič před jízdou požil alkoholický nápoj, a proto ho policisté vyzvali k podrobení se dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu. Dechová zkouška byla pozitivní 1,73 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měly také obě opakované dechové zkoušky 1,74 a 1,84 promile alkoholu v dechu. Pětapadesátiletý řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a nepožadoval lékařské vyšetření. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič v Třebíči před jízdou vypil několik piv a dal si také šampaňské
Policisté z obvodního oddělení Třebíč dnes dopoledne krátce po desáté hodině ranní kontrolovali řidiče osobního vozidla Rover, který projížděl v Třebíči, z ulice B. Smetany na ulici Táborskou a vozidlo řídil ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil vypitím několika piv a šampaňského. Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů a poté k provedení dechové zkoušky, jejíž výsledek byl pozitivní - 1,70 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 1,74 promile alkoholu v dechu. Policisté jednašedesátiletému muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ranní jízda s alkoholem v krvi na Žďársku skončila při policejní kontrole
Silně podnapilého řidiče zastavili policisté z obvodního oddělení ze Žďáru nad Sázavou u obce Mělkovice. Muž řídil osobní vozidlo Fiat Brava a jel po silnici od Žďáru nad Sázavou. Kolem půl čtvrté ráno ho zastavili a kontrolovali policisté. Provedená dechová zkouška byla pozitivní 1,95 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška – 1,87 promile alkoholu v dechu. Policisté šedesátiletému muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
mjr. JUDr. Dana ČÍRTKOVÁZpět nahoru na obsah...

Díky státním svátkům přibude letos jedenáct dní volna
Letos se mohou lidé těšit díky svátkům na jedenáct volných dnů. Je to o jeden den více než v loni. Na víkend připadnou dva, sedm svátků naopak víkend prodlouží.
První prodloužený víkend roku 2020 si lze užít o Velikonocích, a to o Velkém pátku 10. dubna a Velikonočnímu pondělí 13. dubna.

Oba květnové svátky, 1. máj a 8. květen, připadají na pátek.

Den věrozvěstů Cyrila a Metoděje bude v neděli, volné ale bude hned následné pondělí 6. července díky svátku Jana Husa.

Podzimní svátek svatého Václava 28. září, připadá na pondělí. Říjnový svátek bude ve středu a listopadový v úterý.

Štědrý den bude letos ve čtvrtek, svátek svatého Štěpána bude v sobotu.

- red -Zpět nahoru na obsah...

První miminko nového roku se narodilo půl hodiny po půlnoci v jihlavské nemocnici
První miminko roku 2020 na Vysočině se narodilo v jihlavské porodnici. Veronika přišla na svět v 0.33 hodin s mírami 4140 g a 52 cm. Ráno v 6.45 hodin se narodila Karolína.
V porodnici v Novém Městě na Moravě se první miminko narodilo v 1.06 hodin. Štěpánka váží 2, 69 kg a měří 46 cm.

V porodnici v Pelhřimově se v 1.54 hodin prvního dne roku 2020 se narodila Františka ze Služátek u Pelhřimova. Maminka Kateřina má doma už tři starší dcery.
V loňském roce se v porodnici v Pelhřimově narodilo 505 dětí.

Prvního občánka na Vysočině navštíví ve čtvrtek 2. ledna hejtman Jiří Běhounek. V rámci dlouholeté tradice věnuje miminku zlatý šperk v podobě znamení zvěrokruhu a šek na deset tisíc korun. „Narození dítěte je jedna z nejkrásnějších chvil pro každou rodinu a pokud je navíc nový život spojený se začátkem nového roku, je to chvíle o to silnější,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Vedení Kraje Vysočina dodržuje tradici vítání prvního občánka už od roku 2002. V havlíčkobrodské nemocnici se tehdy vteřinu po půlnoci narodil Vojtíšek Ostatnický. Byl prvním miminkem Vysočiny i celé České republiky. „Miminkovské“ prvenství v rámci republiky jsme si na Vysočině, podle krajského archivu, připsali ještě v roce 2004, kdy se na Nový rok v Nemocnici Nové Město na Moravě šťastným rodičům narodil Vojtíšek Pavliš. roce 2019 byl mezi miminky na Vysočině „nejrychlejší“ Adámek z Bobrové. Na svět přišel v sedm hodin ráno v novoměstské nemocnici.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Dvě nezletilé osoby o silvestrovské noci skončily po intoxikaci alkoholem v nemocnici
Oslavy související s koncem roku a příchodem Nového roku v Kraji Vysočina přinesly celou řadu událostí, které museli řešit policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. V průběhu uplynulých čtyřiadvaceti hodin přijali policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina celkem 103 nejrůznějších oznámení, která museli operační důstojníci řešit. Celkem 31 oznámení přijali od půlnoci do půl šesté hodiny ranní.
Policisté vyjížděli šetřit okolnosti celkem 10 dopravních nehod. Pět oznámení se týkalo případů zahoření různých předmětů v souvislosti s používáním zábavní pyrotechniky. Vzniklé škody na majetku - poškozená fasáda v Telči, ve dvou případech byla poškozena zaparkovaná vozidla, a ve dvou případech zahořely stromy nebo keře, a to v Humpolci a v Želetavě. V jedenácti případech museli policisté na různých místech našeho kraje řešit fyzická napadení mezi lidmi.

Ve dvou případech jsme po půlnoci zadokumentovali na Pelhřimovsku události, kdy zdravotnická záchranná služba převážela dvě nezletilé osoby do zdravotnického zařízení z důvodu jejich intoxikace alkoholem – jednalo se o patnáctiletého chlapce, u něhož dechová zkouška vykázala hladinu 1,83 promile alkoholu. Sedmnáctiletá dívka nebyla kvůli podnapilosti schopna provedení dechové zkoušky. Oba případy policisté zadokumentovali jako podezření ze spáchání přestupku podávání alkoholu nezletilým a mladistvým osobám a v rámci dalšího šetření zjišťují, kdo těmto osobám alkohol poskytl.

Hlavními tématy volání na linku 158 taky byly různé události související s oslavami konce roku, v nočních hodinách se začaly zvyšovat počty volání, která se týkala fyzických napadení a opileckých rvaček, a to na území celého Kraje Vysočina. Od nočních hodin se také zvýšil počet telefonátů, které měly na svědomí podnapilé osoby. Noční volání se nejčastěji týkala rušení nočního klidu v souvislosti s používáním zábavní pyrotechniky, a také různých fyzických napadání a drobných potyček mezi podnapilými osobami.

Pro službu konající policisty na integrovaném operačním středisku bývá silvestrovská služba vždy mimořádně náročná, neboť většina volajících jsou osoby pod vlivem alkoholu, které často používají vulgární výrazy, policisty také často urážejí a velice obtížně dokážou formulovat důvody svého volání. Přesto musí policisté dokázat rychle vyhodnotit závažnost oznámení a zareagovat tak, aby nedošlo v případě ohrožení zdraví nebo životů lidí k prodlení.
mjr. JUDr. Dana ČÍRTKOVÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Sobota   29. 2. 2020

• Řidiči bez dokladů, pod vlivem alkoholu a drog
• Velkoformátové romantické fotoportréty žen v Čechově domě ve Žďáře nad Sázavou

Pátek   28. 2. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede brazilské sci-fi drama Boží láska
• Policisté pátrají po muži, který zbil dalšího v zábavním podniku v Jihlavě na Březinkách
• Pelhřimovské muzeum rekordů má nově ve svých sbírkách hudební nástroje ze sirek, například balalajku
• Část ulic Dolní a Žižkova v Havlíčkově Brodě kraj zjednosměrní, mělo by to zlepšit plynulost dopravy ve městě
• Výstava Letem módním světem v Telči nabídne vývoj odívání od antiky až po současnost
• S „dobrovstupenkou“ poprvé v divadle
• Na Vysočině napadla spousta mokrého sněhu, problémy v dopravě jsou zejména na silnicích nižších tříd

Čtvrtek   27. 2. 2020

• Barevný svět opět v jaderce v Dukovanech se svými výtečnými snídaněmi
• Výstava fotografií Pavla Koumara s titulem Stromy a ráz krajiny v jihlavské muzejní kavárně
• Retro výstava Světa kostiček a stavebnice CHEVA v Počátkách až do konce března
• Dálnice D1 se o víkendu zcela uzavře; policisté budou mít po celou dobu uzavírky D1 v terénu vyšší počet policistů
• V Třebíči uhořel v bytovém domě třiapadesátiletý muž, další dva lidé utrpěli zranění

Středa   26. 2. 2020

• Žena z Nového Města na Moravě nakažená koronavirem není; v havlíčkobrodské nemocnici leží další podezřelá
• Gaia Mesiah v sobotu představí zbrusu nové album v Novém Městě na Moravě
• Sedmapadesátiletý muž ze Znojemska je stíhán za krádež peněženky v Okříškách
• Žena z Nového Města na Moravě, která se vrátila z Benátek, je v domácí karanténě
• Meteorologové varují před velmi silným severozápadním větrem na Vysočině
• Nesahejte zbytečně na mláďata, nejsou opuštěná
• Modelka Andrea Chaloupková v jihlavské nemocnici popovídá svůj příběh o léčbě rakoviny prsu
• Paní Anna Tomková z Jihlavy oslavila 101 let
• Svratka hodlá letos na podzim začít s revitalizací rybníka
• Výprava za sovím houkáním na Křemešník v sobotu

Úterý   25. 2. 2020

• Velké Meziříčí má nové vedení, starostou se stal Alexandros Kaminaras
• Rady v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru na čísle 724 810 106
• Na Masarykově náměstí v Jihlavě budou pokáceny během března čtyři lípy
• Průzkum: Svůj budoucí seniorský život vidí mladí optimisticky
• Město Jihlava hodlá opravit skalnatý svah mezi autoservisem a jihlavským hřbitovem na Kalvárii
• Nenapravitelný zloděj kol na Třebíčsku skončil ve vazbě
• Modelkám, které prošly vážnou nemocí, mohou lidé nechat vzkaz na výstavě Tváří v tvář v novoměstské nemocnici
• Policisté žádají veřejnost o pomoc při hledání muže, který okradl v Křižanově seniorku
• Policisté pátrají po šestnáctileté Adéle z Třebíčska

Pondělí   24. 2. 2020

• Opilý recidivista kradl v jihlavském obchodě zboží, skončil na záchytce
• Průvod maškar, poprava a vzkříšení kobylky, svatba: Tradiční masopustní zvyky v Humpolci symbolicky zaštítí radnice jako správce města
• Ve školních dílnách ve Světlé nad Sázavou postaví studenti další Tatru
• Pětadvacetiletý cizinec posprejoval dům v Havlíčkově ulici v Jihlavě, skončil v policejní cele
• Budoucí maminky mohou v jihlavské nemocnici nově využít individuální péči
• Textař dechovek Jaroslav Hájek z Kališť je zapsaný v České knize rekordů
• Deváťáci mají na podání přihlášek ke studiu na středních školách již pouze týden
• Na dálnici D1 půjdou o víkendu k zemi hned dva nadjezdy najednou
• Raná péče v Třebíči pořádá při příležitosti svých patnáctých narozenin přednášku a den otevřených dveří
• Nová aplikace na webu Státní veterinární správy usnadní vyhledávání ztracených psů
• Julie na Vysočině shodila spousty stromů, zastavila vlaky i auta

Neděle   23. 2. 2020

• Pelhřimovem projde masopustní průvod v úterý, ve středu začíná Popeleční středou čtyřicetidenní půst
• Výstava Adriena Šimotová, Jiří John Dvojí obrazotvornost Návrat v návratu se pokouší přispět k rozšíření povědomí o významu uměleckého odkazu této partnerské dvojice a to nejen v kontextu jejich pomyslného návratu na Vysočinu

Sobota   22. 2. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede snímek Synonyma, příběh izraelského migranta, který chce ve Francii začít nový život
• Obec Nové Veselí poskytne kostelu 200 tisíc korun na nákup nových zvonů
• Město Havlíčkův Brod a skauti uvažují o zpřístupnění jedinečné památky - tyfového hřbitova
• Opilí a zdrogovaní řidiči za volantem a také bez řidičských průkazů
• Na Česko se žene další velmi silný vítr, na Vysočině začne foukat v neděli odpoledne
• Zájemci si budou moci prohlédnout celý areál vysoké školy v Jihlavě

Pátek   21. 2. 2020

• Policisté vypátrali celostátně hledaného muže v Brtnici, skončil ve věznici v Brně
• Dálnice D1 bude od soboty kvůli opravám v úseku Mirošovice - Hvězdonice uzavřena, postupně přibudou další úseky
• Dopravu na stavbě obchvatu Velkého Beranova začaly řídit inteligentní semafory
• V pelhřimovské nemocnici zaútočil dvaasedmdesátiletý muž na svého spolubydlícího
• V jihlavském muzeu bude zahájena výstava věnovaná archeologickým průzkumům
• U Volevčic na Jihlavsku utrpěla při nehodě jedna osoba zranění

Čtvrtek   20. 2. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede v sobotu srbský snímek Delirium tremens
• Proti odvolaní ředitele havlíčkobrodské psychiatrické nemocnice Jaromíra Maška se postavil i Tomáš Zdechovský
• Třebíčští policisté objasnili sérii krádeží jízdních kol
• V Česku bude foukat čerstvý západní až severozápadní vítr
• V Třebíči začíná jarní cyklus přednášek o historii v našem regionu, první bude o dolování drahých kovů
• Svatby v zimě nejsou moc lákavé

Středa   19. 2. 2020

• Místopředseda Trikolory: Šikana živnostníků musí skončit; stát nesmí lidem, kteří se chtějí živit tím, co umějí, házet klacky pod nohy
• Opilý agresivní muž ohrožoval v bytě v Třebíči svou příbuznou, ta před ním utekla
• Během dubna proběhne v Jihlavě kordonový průzkum
• Meteorologové varují před ledovkou také v částech Vysočiny
• Miloš Vystrčil z Telče byl zvolen předsedou Senátu
• Policisté pátrají po totožnosti mrtvého muže, který byl nalezen loni v listopadu na Pančavě
• Za hlasy, které Chudobínská borovice v anketě Evropský strom roku 2020 získá, přibudou desetitisíce stromů
• Ve Žďáře nad Sázavou hořel byt, mladý muž skončil ve vážném zdravotním stavu na ARO
• Muzeum ve Velkém Meziříčí připravuje výstavu Historické cukrárny

Úterý   18. 2. 2020

• Obec Rohozná, ve které orkán Sabina zničil na padesát domů, vyhlásila veřejnou sbírku
• Neznámý zloděj v Kameničce sebral nářadí či motorové pily v hodnotě více než padesát tisíc korun
• Cestování regionální dopravou od března s novou jízdenkou a v novém tarifu
• Ženě při nakupování v Třebíči neznámý zloděj ukradl kabelku; policie hledá muže z fotografie
• Ptákem roku 2020 je jiřička obecná
• Autogramiáda dvou knih o Josefu Dobiášovi v pelhřimovském muzeu
• Žďárští a jihlavští umělci vystaví svá díla v novoměstské galerii

Pondělí   17. 2. 2020

• První čápi se vracejí na hnízdiště; ohrozit je mohou otrávení hraboši
• Děti v jihlavské nemocnici mají opravený další pokoj, je plný obrázků
• Nezletilého opilého chlapce v Jihlavě poranil dospělý muž, skončil v nemocnici
• Nemocných s chřipkou na Vysočině již ubylo
• Hasičské muzeum v Přibyslavi má dvě nové historické stříkačky
• Středověká památka Štáflova chalupa v Havlíčkově Brodě má novou střechu
• Ve starém domě v Bukově byla nalezena munice sovětské armády z druhé světové války
• Policie prosí o pomoc svědky nehody v Jemnici, kdy chodec utrpěl vážné zranění po střetu s autobusem

Neděle   16. 2. 2020

• Abraham, Peschel, Roučková; nejlepší čeští i světoví motocykloví závodníci přijedou do Chotěboře
• U Ústí na Jihlavsku havaroval v noci opilý řidič osobního auta
• Přednáška Ledovcová jezera v Kyrgyzstánu v jihlavském muzeu
• Jihlavská vysoká škola polytechnická oslaví Mezinárodní den průvodců tradičně komentovanými prohlídkami

Sobota   15. 2. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede kanadský dokument Antropocén: Epocha člověka
• V Havlíčkově Brodě žije nejvíce kavek v republice, přesto je třeba chránit před kunou i člověkem
• Řidiči pod vlivem alkoholu a drog
• Žďárem nad Sázavou projde maškarní průvod v sobotu 22. února, doplní jej karneval a zábava
• Pokračující modernizace D1 omezí provoz nejen na dálnici, ale také na silnici druhé třídy na trase Humpolec - Želiv
• V Radkovicích u Hrotovic zemřel v autě po nárazu do sloupu jednadvacetiletý muž

Pátek   14. 2. 2020

• Kraj zahájil stavbu obchvatu Salačovy Lhoty na Pelhřimovsku; na první výkop se čekalo 14 let
• Zdrogovaný muž v Třebíči ohrožoval nožem svojí přítelkyni
• Od pondělí začne rekonstrukce výpravní budovy na nádraží v Třebíči
• Výběr dodavatele výstavby nových Dukovan bude vyhlášen ještě letos
• Město Žďár nad Sázavou přispěje částkou 400 tisíc korun baroknímu chrámu na opravu varhan
• Řidič přehlédl stojící porouchané vozidlo; letošní dopravní nehody si na Vysočině vyžádaly již devět obětí

Čtvrtek   13. 2. 2020

• Malí včelaři z Bobrové potěšili na svatého Valentýna svými výrobky dárce krve
• Opravený domov mládeže v Kamenici nad Lipou bude otevřen v novém školním roce
• V Jihlavě vzniká projekt pro zájemce o živou angličtinu
• Pozor na falešné emaily vyzývající k uhrazení fiktivních faktur!
• Policisté pátrají po třicetiletém muži z Brna, příbuzenské vazby má na Jihlavsko
• Sabina řádila i v jihlavských městských lesích; ústřední hřbitov je již otevřený

Středa   12. 2. 2020
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz