Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

sobota Zpět na hlavní stránku... 21.3 2020


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...




Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...



Reklama v Regionalistu...




Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...






Zpět nahoru na obsah...

Další, již patnáctý člověk, nemocný koronavirem na Vysočině, je z Jihlavska
Na Vysočině v sobotu 21. března přibyl již 15. případ nemoci COVID-19. Nakažená je žena z Jihlavska. Nejvíc nemocných zůstává na Havlíčkobrodsku. V okrese je 11 případů. Další tři nemocní jsou na Žďársku.
V České republice je 995 pozitivně testovaných lidí na koronavirus. Uvedlo to v sobotu večer Ministerstvo zdravotnictví. Vyléčilo se šest lidí.

V brněnské nemocnci sv. Anny v sobotu přibyli dva pacienti ve vážném stavu.

Od rána se tak zvýšil počet nakažených lidí, kteří byli pozitivně testovaní o 70 pacientů. Od včerejška číslo narostlo o 106 lidí.
V Česku bylo provedeno k sobotnímu večeru evidováno 13 704 testů.

- red -



Zpět nahoru na obsah...

Za přibyslavskými humny: V Louvru visí obraz svaté Anny samotřetí; v kostele Dlouhé Vsi stojí její socha
V kostele sv. Mikuláše v Dlouhé Vsi, sousední obci města Přibyslav, stojí dřevěná socha sv. Anny samotřetí. Tamější zpodobnění světice zdaleka není tak světoznámé jako shodně motivovaný obraz od Leonarda da Vinciho v pařížském Louvru, ale patří mezi významné české kulturní památky.
Sv. Anna je babičkou Ježíše. V uměleckých zobrazeních je označována jako „samodruhá“ a „samotřetí“. První výraz se ve staročeštině používal pro matku, která již nebyla sama, protože nosila dítě, druhý výraz patřil babičce.

Proto bývá svatá Anna samodruhá zobrazována spolu s Pannou Marií a svatá Anna samotřetí s Ježíšem v náručí.

Dlouhá neplodnost

Neplodnost u Židů byla považována za výraz nepřízně boží a kněží odmítli od neplodných manželů Anny a Jáchyma přijímat oběti. Ponížený Jáchym odešel postit se a modlit do pouště. Po čtyřiceti dnech se mu zjevil anděl a slíbil narození dítěte. A skutečně, navzdory vysokého věku rodičů na svět přišla dcera Marie.

Scény ze života Jáchyma a Anny byly oblíbeným tématem malířů až do Tridentského koncilu (1545-1563), který zobrazování apokryfních scén zakázal. Nejznámější obrazy s tématikou sv. Anny jsou od Caravaggia ve Villa Borghese v Římě, od Leonarda da Vinciho v pařížském Louvru a od Masaccia ve Florencii.

V umění vznikl zvláštní ikonografický typ „sv. Anna samotřetí“ s Pannou Marií a Ježíškem, kdy Anna drží zmíněné figury na ruce nebo chová dospělou Pannu Marii s Ježíškem na klíně.

Patronka horníků

Sv. Anna samotřetí ve společnosti své dcery Panny Marie a vnuka Ježíše Krista je déle než tři století (od roku 1707) zastoupena na Karlově mostě v Praze. Autorem je lužický sochař Matěj Václav Jäckel. Jde o nejvíce poetické sousoší na mostě.

Sv. Anna se - stejně jako sv. Barbora - stala patronkou horníků. Zřejmě pro přímluvu za ně se její socha ocitla v kostele sv. Mikuláše v Dlouhé Vsi, když táhlé údolí kolonizovali rudohorní havíři z Německa.

Slávu světice v Čechách šířil brodský děkan

O popularizaci sv. Anny samotřetí se v Čechách zasloužil Jan Ignác Dlouhoveský z Dlouhé Vsi (1638–1701); jde však o shodu názvu obcí, biskupovo rodiště leží u Vodňan. Nicméně tento jezuita měl vřelý vztah k hornímu Posázaví. Od roku 1665 byl děkanem v Německém Brodě. Později se stal biskupem a proboštem svatovítské kapituly. V pražské katedrále je pohřben v blízkosti sv. Jana Nepomuckého.

Ve 4. století, a znovu v 15. století, se rozhořel spor, zda také Anna počala bez poskvrny jako její jediná dcera Marie. Toto dogma bylo v roce 1677 zamítnuto.

Foto: Řezbářské zpodobnění sv. Anny samotřetí v krásné dřevěné plastice v kostele sv. Mikuláše v Dlouhé Vsi. Světice v pravé ruce drží dceru Marii, v levé má vnuka, novorozeného Ježíše. Dílo ze seznamu českých kulturních památek bylo před časem restaurováno zásluhou ministerstva kultury.
Ivo HAVLÍK



Zpět nahoru na obsah...

Zákaz vycházení? Připravte zahradu na jaro
Omezení pohybu na veřejnosti kvůli šíření koronaviru může být nepříjemná věc. Doporučujeme využít čas strávený doma péčí o vaši zahradu, kterou připravíte na jaro a uděláte přátelskou pro živočichy. Podívejte se na naše tipy, jak pomoci na vaší zahradě ptákům a nejenom jim. Nákazy od ptáků se rozhodně obávat nemusíte, podle Státní veterinární správy se koronavirus šíří pouze z člověka na člověka. Více na: https://www.svscr.cz/informa…
1) Voda je základ
Mnoho lidí myslí na ptáky v zimě a plní krmítka. Stejně důležitá jako potrava je ale i voda, a to celoročně. Ptáci musí denně pít a také se koupat a zbavovat peří nečistot. V teplých dnech ale mohou mít problém, přirozené zásobárny vody rychle vysychají. Ptákům významně pomůže, když jim připravíte pítko/koupátko.

Ideální řešení je malé zahradní jezírko. Vhodná je i mělká miska s vodou. Dejte ji na vyvýšené místo, aby ptáci měli přehled o okolí a neútočila na ně například kočka. Okraje by ideálně měly být vroubkované, nebo hodně zešikmené, aby dokázal vylézt i hmyz. Nebo lze dát doprostřed několik kamenů.

TIP: Vyhněte se chemikáliím. Vodu pravidelně čistěte, pokud je zanesená.

2) Krmítka nahraďte přirozeným zdrojem potravy
Ptáky na krmítkách doporučujeme přikrmovat od října do března, kdy se teploty pohybují kolem bodu mrazu a ptáci mohou mít problém s hledáním potravy v přírodě. Na jaře si již ptáci snadno obstarají vhodnou potravu v přírodě. S přikrmováním proto v tomto období můžete přestat. Ideálním zdrojem potravy v hnízdní sezóně jsou hmyz a bobule.

TIP: Vidíte někde v přírodě prázdné síťky od lojových koulí? Seberte je, prosíme. Jde o zbytečný plastový odpad.

3) Křoviny jako vhodné místo ke hnízdění
Křoviny mohou ptákům sloužit jako vhodné místo ke hnízdění i zdroj potravy díky bobulím. K zahnízdění jsou vhodné živé ploty z hlohyně, ptačího zobu, hlohu či pámelníku. Ptáci mohou zahnízdit i v břečťanu, který jim později díky svým bobulím poskytne také potravu. Kromě toho doporučujeme pěstovat rakytník, jeřáb, bez černý, aronii či trnku.

TIP: Nestříhejte křoviny a živé ploty během hnízdní sezóny, ať ptáky neplašíte.

4) Vytvořte pestrou květinovou zahradu
Nakrátko střižené anglické trávníky nejsou pro živočichy ani vaši zahradu příliš přátelské. Rychle se z nich odpařuje voda a porost bude vysušený. Pokud chcete na zahradu přilákat hmyz a ptáky, vytvořte pestré záhony s kvetoucími rostlinami. Když bude vaše zahrada plná různých rostlinných druhů, významně tak zvýšíte šanci, že vás ptáci navštíví a možná u vás i zahnízdí. Díky pestré zahradě u vás ptáci snadno najdou dostatek vhodné potravy v podobě různých druhů hmyzu, housenek či semen.

TIP: Abyste přilákali ještě více hmyzu, vyrobte si hmyzí domek.

5) Poslední možnost vyvěsit budky
Budky sice doporučujeme vyvěsit ideálně už během podzimu, ale pokud máte nějaké v zásobě, můžete je vyvěsit i teď. Právě v tomto období si dutinoví ptáci (sýkory, strakapoudi, špačci, lejsci a další) hledají vhodné místo k zahnízdění a pokud nenajdou přirozenou dutinu, budky přivítají. Více o budkách píšeme zde.

Pokud máte ve vaší zahradě staré stromy s dutinami, pro hnízdící ptáky je to poklad. Nekácejte tyto stromy. Jsou vhodným místem ke hnízdění i zdrojem potravy díky velkému množství hmyzu.

TIP: Vyčesané psí a kočičí chlupy ptáci ocení jako měkkou výstelku hnízda. Nenabízejte ale chlupy bezprostředně ošetřené prostředkem proti parazitům.

6) Zabezpečte okna proti nárazům ptáků
Přesto, že na problém ptačích kolizí s prosklenými plochami dlouhodobě upozorňujeme a mnoho ploch se podařilo zabezpečit, stále u nás každoročně stovky tisíc ptáků po nárazu do skel zahynou. Pokud chcete ptáky na svou zahradu nalákat, prosíme, abyste ji pro ně udělali bezpečnou. Rizikové jsou pro ně především zimní zahrady a velké prosklené verandy.

Jedna silueta dravce není řešení, ptáky nevyplaší, protože ji vnímají jen jako nehybný objekt. Důležité je zviditelnit nebezpečnou plochu hustým polepem, přičemž jednotlivé prvky budou maximálně 10 centimetrů od sebe. Pokud máte obavy ze zatemnění, doporučujeme UV samolepky a fólie, které jsou pro člověka téměř neviditelné, ale ptáci je vidí barevně.

Více na: www.birdlife.cz/jak-…
https://www.birdlife.cz/ptac…

ZÁVĚREM
Brzy se v přírodě začnou objevovat mláďata ptáků, která se zdají být opuštěná. Co dělat pokud takové mládě najdete? Podívejte se na náš návod. Možná vaši pomoc ani nepotřebuje.

Více na: https://www.birdlife.cz/zaka…
- zprav -



Zpět nahoru na obsah...

Statečný policista zachránil psa, ale málem sám utonul v bahně
Duchapřítomnost, rozhodnost a rychlá reakce syna jednoho z policistů OOP Šlapanice na Brněnsku přinesla před několika dny sloužící hlídce na konci služby pěknou porci adrenalinu. Chlapec na podvečerní procházce zahlédl, jak se dvě ženy snaží z tamního potoka Říčka zachránit jejich psa. Ten uvízl v bahně a nemohl se dostat na břeh. Ženy nutně potřebovaly pomoc. Hoch přiběhl na blízké obvodní oddělení a požádal o pomoc. Hlídka nezaváhala ani vteřinu a vyběhla ven.
V nedalekém potoce se okamžitě pustila do záchranné akce. K vyčerpanému zvířeti se praporčík Michael Jeremka jištěný lanem ze služebního automobilu dostal vcelku snadno, pomineme-li, že se musel brodit ve vrstvě bahna. Vzal psa do náruče a zamířil zpět. Jenže musel jiným směrem. Pod mostem se pak sám dostal do svízelné situace.
Musel psa odhodit na břeh, odkud už se sám dostal do bezpečí. Policista totiž zapadl po pás do bahna. Dostat se z obtížné situace nebylo rozhodně jednoduché. Za pomoci parťáka praporčíka Roberta Sebestyéna a lana ze služebního auta se dostal na břeh. Tam nechyběla slova díků majitelek a vděčný pohled stále ještě vyděšeného zlatého retrívra.

Záchranná akce měla ještě dohru v podobě očisty na oddělení. Zabahněnému policistovi stačila opakovaná sprcha. Zablácené kanady skončily v popelnici obratem. Silně zapáchající kalhoty a tričko se pokusil policista zachránit. Když vyprání nepomohlo, putovaly rovněž do popelnice. Celou záchrannou akci tak zakončila cesta do výstrojního skladu pro nové součásti uniformy.
por. Bohumil MALÁŠEK



Zpět nahoru na obsah...

Do centrálního skladu v jihlavské nemocnici bylo doručeno 21 600 respirátorů
Do centrálního skladu ochranných osobních pomůcek v nemocnici v Jihlavě byla v sobotu 21. března v ranních hodinách doručena zásilka 21 600 kusů respirátorů FFP2. Jde o zásilku, kterou pro kraje zajistilo Ministerstvo vnitra. Kraj zásilku rozdělí nejen mezi zdravotnická zařízení v první linii nasazení tj. nemocnice a záchranku, ale postupně dle možností i mezi lékaře a další zdravotnické služby v terénu – mezi praktické lékaře a pediatry, stomatology, část respirátorů z této dodávky je určena pro lékárny.
Přibližně polovina dodávky, která dnes na Vysočinu dorazila, půjde do terénu. Krajské nemocnice budou mít svůj díl OOP k dispozici do několika hodin. Pro nemocnici v Jihlavě a vysočinskou záchranku pak distribuci zajišťuje ministerstvo zdravotnictví. Během soboty budou telefonicky vyzváni i zástupci jednotlivých poskytovatelů a budou jim předány informace, kde si mohou ihned vyzvednout jim přidělený díl OOP.

Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka by se toto mělo promítnout do plnohodnotného zapojení terénu do poskytování běžné lékařské péče, odleví se tak nemocnicím, které se budou moci věnovat více pacientům s těžšími indikacemi nebo podezřením na nákazou virem COVID-19. Vedení Kraje Vysočina očekává, že se stát zachová spravedlivě ke všem poskytovatelům ve zdravotnictví, sociálních službách a k dalším klíčovým profesím při přerozdělování následujících dodávek, jejichž přílet se do ČR očekává dnes a v dalších dnech.

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek za vedení Kraje Vysočina adresuje velké poděkování všem zdravotníkům, policistům, hasičům, pracovníkům v sociálních službách, prodavačkám i řidičům, prostě všem kteří pracují v plném nasazení. „Mé osobní velké poděkování patří i útvarům krajského úřadu, lidem kteří přerozdělování fyzicky zajišťují. Co by však bylo platné poděkování, kdyby jste Vy obyvatelé Vysočiny nebyli ukáznění, chápající a pomáhající, prostě skvělí, a tím naše úsilí podporující. Díky všem,“ vzkazuje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
- tz -



Zpět nahoru na obsah...

Vysočina má čtrnáct nakažených koronavirem
Na Vysočině na Havlíčkobrodsku přibyli v pátek 20. března dva lidé nakažení novým koronavirem. V regionu je nyní čtrnáct případů.
Nejvíce případů je na Havlíčkobrodsku, kde se v malé obci Kynice zúčastnil člověk z Prahy v sobotu 7. března oslav MDŽ. Poté byl pozitivně testován,. První nemocné v Kynicích oznámili hygienici v pondělí 7. března.

V Kynicích žije 84 lidí, 49 z nich má nařízenou karanténu kvůli tomu, že byli v kontaktu s nakaženými nebo s nimi žijí ve společné domácnosti, z toho dvě osoby jsou pozitivní na výskyt COVID-19. Výsledky testů, které byly odebrány lidem v úterý 17. března, zatím nejsou známy.

Tři nemocní jsou na Žďársku.

V sobotu 21. března je v celé České republice 904 potvrzených případů, nejvíc nakažených je v Praze, nejméně na Liberecku.

.



- red -



Zpět nahoru na obsah...

Česku kvůli koronaviru hrozí výrazné prodloužení insolvenčních procesů; kromě nárůstu počtu dlužníků se v krizi naplno projeví i nedostatečná elektronizace systému
Insolvenční systém v Česku se kvůli pandemii koronaviru ocitá pod rostoucím tlakem. Téměř všechny soudy již kvůli krizovým opatřením musely přistoupit k prodloužení lhůt pro zpracování počáteční fáze oddlužení. Například Krajský soud v Českých Budějovicích zákonnou dvouměsíční lhůtu navýšil o tři měsíce, v Brně pak budou mít insolvenční správci na předložení zprávy o přezkumu, zprávy pro oddlužení, soupisu majetkové podstaty a dalších podkladů dokonce půl roku.
Přímo na výkon činnosti insolvenčních správců se sice krizová opatření zatím nevztahují – správci musí nadále fungovat bez omezení a plnit soudem dané lhůty – i oni ale čelí komplikacím plynoucím například z omezení volného pohybu osob. Navíc se stejně jako ostatní lidé snaží řídit doporučeními vlády a minimalizovat zdravotní rizika. Osobní schůzky s dlužníky proto převádějí z provozoven v co možná největší míře na elektronickou či telefonickou formu. "Častěji se také obracejí na specializované firmy, které například skypové videokonference a další podobné digitální služby určené insolvenčním správcům nabízejí"

Dohledové orgány již avizovaly, že správce v době nouzového stavu nebudou postihovat za omezení některých činností spojených s osobním kontaktem s dlužníky. Správci se však potýkají i s dalšími překážkami. Například jde o častější absenci zaměstnanců, kteří musí kvůli uzavření škol pečovat o děti.

Kromě insolvenčních správců a soudů má stávající situace nepříznivý vliv také na samotné dlužníky. Ti z podstaty věci patří mezi skupiny nejvíce ohrožené ekonomickými dopady opatření proti šíření koronaviru. Nejde přitom jen o to, že tito lidé až na výjimky nemají žádné finanční rezervy, a tak na ně případné propouštění či omezení příjmu dopadne nejdříve ze všech a plnou silou. „Už se na mě začali obracet také lidé, kteří musí dál pracovat, aby plnili podmínky oddlužení, ale zároveň nemají respirátory či roušky. Bojí se o svoje zdraví, ale na druhou stranu nechtějí svévolně porušit podmínky insolvenčního procesu,“ popisuje dění Tomáš Valášek, výkonný ředitel společnosti Insolvence 2008, která vyvíjí a dodává software pro insolvenční správce.

Ani další vyhlídky systému, který čelil přetížení již před vypuknutím koronavirové epidemie, přitom nejsou příznivé. V návaznosti na ekonomické dopady stávající situace lze čekat, že bude přibývat nových insolvenčních návrhů s tím, jak se do existenčních problémů postupně bude dostávat stále více lidí i firem. Řadě dlužníků, kteří už v insolvenci jsou, pak hrozí, že nebudou schopni podmínky oddlužení dál plnit. To však kromě lidského rozměru celého problému znamená také další administrativní zátěž pro celý systém.

Dlužníci, kteří insolvenční řízení zahájili po loňském 1. červnu, kdy nabyla účinnosti novela insolvenčního zákona, sice mohou usilovat o využití možnosti odkladu splácení, ani tento institut ale přetížení systému nesníží. „Osobně se domnívám, že kvůli nedostatečné

elektronizaci insolvenčního řízení bude hrozit další odkládání lhůt, v krajním případě pak může přijít až určitá forma kolapsu celého systému, která by se dala popsat jako stav, kdy systém postupně přestává plnit svůj původní účel,“ říká Valášek. Pravděpodobnost takového vývoje podle něj závisí jednak na délce období, po které budou platit krizová opatření, a jednak také na opatřeních, kterými na další vývoj situace zareagují příslušné centrální orgány.

Otázkou například zůstává, jak přistupovat k dlužníkům, kteří do insolvence vstoupili ještě před nabytím účinnosti novely insolvenčního zákona. Takoví lidé nejenže nemohou podle zákona požádat o odklad splácení, ale navíc musí striktně splnit hranici 30 % uhrazených závazků během pěti let, jinak nemají na oddlužení nárok. „Zde by se dle mého názoru měly zohlednit ekonomické dopady koronaviru a v případě, že dlužník prokáže přímou souvislost s dočasnou neschopností své dluhy splácet, měl by soud na tuto mimořádnou situaci brát zřetel.“

„Lidem, kteří totiž o oddlužení požádali podle nových insolvenčních pravidel přitom stačí vyvinout maximální úsilí splácet, aby soud mohl o jejich oddlužení rozhodnout. Žádná nepřekročitelná hranice pro podíl uhrazených závazků pro ně stanovena není.“ uzavírá Valášek.

O společnosti Insolvence 2008 a.s.

Společnost zajišťuje systémovou integraci (IT řešení), služby a odborné vzdělávání pro insolvenční správce. Její systém Insolvenční správce® používá 40 % insolvenčních správců. Insolvence 2008, a.s. se opírá o zkušenosti právníků, odborníků v oblasti insolvenčního řízení, a především samotných insolvenčních správců, kteří se přímo podílejí na vývoji softwaru Insolvenční správce®. Nejmodernější technologické zázemí a technickou podporu zajišťuje mateřská společnost GRIT − ryze česká softwarová společnost, která patří k předním hráčům v oblasti informačních systémů na českém a slovenském trhu.

Naše poslání

Nabízet profesionální služby pro insolvenční správce s cílem maximálně zjednodušit a urychlit jejich každodenní agendu při správě jednotlivých insolvenčních řízení. Poskytováním poradenských služeb v oblasti insolvence a informačních technologií chceme přispívat k neustálému vzdělávání našich klientů.

Naše vize

Zefektivňovat kompletní agendu insolvenčního řízení pomocí elektronického řešení, poskytovat poradenství a zajišťovat vzdělávání insolvenčních správců, jejich spolupracovníků i dalších odborníků v oblasti práva. Více na www.insolvencnizona.cz a www.insolvencnisprav…

Roman PAŘÍK



Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pondělí   18. 3. 2024

• U Pacova někdo postřelil brokovnicí orla mořského, má zlomené křídlo
• Ulice Hybrálecká v Jihlavě bude od pondělí 25. března z důvodu oprav uzavřena, objížďka povede po ulicích Romana Havelky a Okrajová
• Jihlavané cvičením podpoří lidi s roztroušenou sklerózou
• Z policejního deníku: šestnáctiletá dívka byla opila a agresivní; zloděj kradl alkohol a současně napadl zaměstnance prodejny

Neděle   17. 3. 2024

• Z policejního deníku: muž nalezl tříštivý granát; zloděj ukradl sazenice jedlí a smrků

Sobota   16. 3. 2024

• Večerní prohlídky Moučkova domu ve Žďáře nad Sázavou
• Z velkomeziříčského zámku: sbírka měřidel
• Výstava nástěnných kuchařek - Dobré samo se chválí v třebíčské galerii Tympanon

Pátek   15. 3. 2024

• Řidiči, jezděte opatrně, dávejte pozor na putující žáby, jsou to přirození regulátoři třeba komárů
• Oprava hradu Kámen pokračuje, zatím se podařilo odkrýt otvor původního rozetového okna, přibude třeba i pavlač
• Z policejního deníku: žena naletěla podvodníkovi, přišla o 150 tisíc korun

Čtvrtek   14. 3. 2024

• 14. březen 1939 - Poslední večerní "křty" jihlavských Židů
• Psychologická pomoc pro rodičky a maminky nejen v šestinedělí v havlíčkobrodské nemocnici
• Z policejního deníku: nehoda si vyžádala dva zraněné, řidič nadýchal téměř 1,5 promile

Středa   13. 3. 2024

• U rybníka Borovinka v Jihlavě byla otevřená nová naučná stezka
• Novoměstský fler trh nabídne návštěvníkům široký sortiment originálních rukodělných výrobků
• Táborští nosálové jsou pořád na větvi
• Výroba velikonočních dekorací a loutkové divadlo o víkendu 23. – 24. března v infocentru v Dukovanech
• Nový řidičský průkaz lze vyřídit za pár minut z domova s pomocí bankovní identity
• Z policejního deníku: falešný telefonát připravil muže o 360 tisíc korun; zloděj si odnesl z chaty padesát litrů slivovice

Úterý   12. 3. 2024

• V okolí jihlavské nemocnice vyroste parkovací dům
• Z policejního deníku: zloděj ukradl dřevo za 30 tisíc; vandal posprejoval fasádu; řidič náklaďáku nadýchal 1,75 promile

Pondělí   11. 3. 2024

• Výstava Hledání Venuše malíře Zdeňka Šplíchala a sklářského výtvarníka Jaroslava Svobody v havlíčkobrodské galerii
• Na Vysočině hygienici za poslední týden evidují 1533 nových respiračních onemocnění
• Z policejního deníku: na letišti na Pelhřimovsku havarovalo při přistání letadlo

Neděle   10. 3. 2024

• Největší historická sbírka textilních rukavic je v Aši
• Jihlavská popraviště
• Na výstavě československých motocyklů v havlíčkobrodském muzeu se představí JAWA, Villiers či Norton
• Z policejního deníku: nález granátu v domě; žena chtěla prodat šaty za šest stovek, přišla o devět tisíc korun; recidivista ukradl kolo
• V Třebíči začne oprava mostu přes Týnské údolí, objížďky potrvají až do konce letních prázdnin

Sobota   9. 3. 2024

• Na Drátenické skále hnízdí krkavci, návštěvníci se k nim mají chovat ohleduplně a nerušit je
• V jihlavské zoologické zahradě se narodila dvojčata tamarinů vousatých
• Přednáška věnovaná Zámeckému muzeu v Telči a Zachariáši z Hradce doplní ukázka unikátních předmětů

Pátek   8. 3. 2024

• Výstava Nový život starým knihám představí výrobu knih či tipy, co s knihou, kterou už doma nechceme
• Pelhřimovská nemocnice povolila návštěvy, akutní respirační onemocnění na Vysočině klesá
• Z policejního deníku: recidivista ukradl oblečení; muž dluží na alimentech sto tisíc korun; opilý řidič boural

Čtvrtek   7. 3. 2024

• Novogotickou synagogou ve Velkém Meziříčí se rozezní irská hudba
• Energetici zavezli palivo do třetího bloku Jaderné elektrárny Dukovany, odstávka skončí v dubnu
• Divadelní představení Senior na internetu má upozornit na možná rizika a nástrahy
• Výstava v pelhřimovské nemocnici ukazuje na důležitost pěstounství
• Z policejního deníku: muž nadýchal přes čtyři promile, skončil na záchytce

Středa   6. 3. 2024

• Regionální osivo dobývá louky, návsi i pláže Vysočiny
• V nemocnici v Jihlavě zemřel senior nakažený záškrtem
• Starý Brněnský most v Jihlavě bude uzavřen až do konce prázdnin pro veškerý provoz
• Studenty v jihlavské nemocnici provázejí mentoři, pomáhají jim orientovat se v praxi
• Z policejního deníku: policisté dopadli zlodějku drogistického zboží

Úterý   5. 3. 2024

• Hasiči vytáhli krávu, která zapadla do jímky
• Domácí hospic Bárka zajišťuje nově i péči o dětské pacienty
• Řidič osobního auta zemřel po nárazu do stromu
• U Telče havaroval plně naložený náklaďák, nikdo neutrpěl zranění
• Z policejního deníku: spor mezi bývalými partnery - muž rozbil ženě skla u auta, žena pro změnu házela kamení na skleněné dveře

Pondělí   4. 3. 2024