Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

neděle Zpět na hlavní stránku... 10.5 2020


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Řidička osobního auta narazila do stromu
Mezi Třeští a Stonařovem v lokalitě Pouště na Jihlavsku narazila v neděli 10. května v pravé poledne řidička osobního auta do stromu. Se zraněním skončila v péči zdravotníků.
Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třešť. "Hasiči poskytli zraněné mladé ženě předlékařskou první pomoc. Po příjezdu zdravotníků ji předali do jejich péče. Na havarovaném vozidle jednotka provedla protipožární opatření, místo události technicky zabezpečila a na komunikaci do příjezdu policistů řídila dopravu", informovala mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Svůj Harley v zatáčce nezvládl, skončil s těžkým zraněním
Čtyřiapadesátiletý řidič motocyklu Harley Davidson boural v pátek 8. května desátou hodinou dopoledne na silnici ve směru od Zvole na Branišov na Žďársku. Utrpěl vážné zranění.
"Při jízdě do zatáčky v klesání zachytil při náklonu o povrch komunikace, dostal smyk, který nezvládl, a s motocyklem vyjel do příkopu. Při dopravní nehodě se motocyklista zranil a s podezřením na těžké zranění byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice v Novém Městě na Moravě", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. U řidiče provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Na motocyklu vznikla předběžně vyčíslená škoda 400 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Meteorologové varují před silným větrem na Vysočině
Meteorologové varují před silným větrem, který by měl foukat v pondělí 11. května od 14 do 23 hodin. Hrozí čerstvý jižní až jihovýchodní vítr místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), v bouřkách mohou být krátkodobě nárazy přes 20 m/s (přes 70 km/h).
Výstraha před silným větrem platí pro Vysočinu, a dále pro kraje Jihočeský, Pardubický, Jihomoravský, část Středočeského, Ústeckého a Libereckého kraje, Královéhradecký, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský.

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Vítr dorazí s prudkým ochlazením, které s sebou může přinést i sněžení.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Kostel havířů ve Stříbrných Horách měl nejednou "na kahánku"
Kostel ve Stříbrných Horách na půli cesty mezi Havlíčkovým Brodem a Přibyslaví vystavěli železnorudní horníci z vděčnosti za požehnané dolování stříbra, z něhož se v Kutné Hoře razily mince. Kronika obce praví, že nejstarší písemná zpráva o místním kostele pochází z roku 1265, z listiny však vyplývá, že byl vystavěn o mnoho let dříve. Je tedy pravděpodobné, že na svém místě stojí osm století.
“Jeho založení lze přisoudit německým horníkům, kteří v okolí těžili stříbrnou rudu a obývali hornické sídliště. Z tohoto období je známo také první jméno duchovního správce. Byl jim kněz Ditrich a správa spadala pod kolaturu přibyslavskou,” praví kronika.

Havíři si svítí kahanem a kostel ve Stříbrných Horách měl nejednou tak říkajíc “na kahánku”.

V roce 1728 natolik zchátral, že musel být zbořen a postaven znovu. V první polovině 19. století se pro opětovnou zchátralost dokonce uvažovalo o jeho úplném zrušení.

“Po několika soudních jednáních, kdy byla řešena otázka patronátu nad kostelíkem, a tím, kdo ponese náklady na opravu, bylo toto přiřčeno polenské vrchnosti, a tak se podařilo kostelík opravit a tím i zachránit pro další generace”, připomínají webové stránky obce.

Vloni uplynulo 50 let od poslední osudové rány. Kostel 6. května 1969 zapálil blesk. Obnova po požáru trvala tři roky.

Zasvěcen historicky nedoložené světici

Kostel byl od samého počátku zasvěcen Kateřině Alexandrijské.

Co o ní říká legenda? - Osmnáctiletá Panna alexandrijská ve vyhrocené disputaci na padesát pohanských filosofů obrátila na křesťanskou víru. Když ji v roce 305 budoucí vládce východořímské říše, ženatý císař Maximinus Daia, požádal o ruku, Kateřina ho s opovržením odmítla. Uražený Maximus dal dívku mučit napínáním na kolo a nakonec setnout.

„Je nutno uznat, že tato legenda měla opravdový literární úspěch,” praví encyklopedie Životní příběhy světců.

Na Druhém vatikánském koncilu v roce 1965 byla Kateřina pro svou historickou nedoloženost vyňata ze seznamu římsko-katolických svatých. Vzpomíná se na ni mimo jiné jako na patronku panen, kolářů, námořníků a tiskařů.

Hřbitov slouží také Utínu a Keřkovu

Kostel je středobodem jen zpola zaplněného hřbitova. Nejčastější příjmení na náhrobních kamenech zní Kumštár. Svůj věčný sen zde spí i mrtví ze dvou místních částí Přibyslavi, z Utína a Keřkova. Zajímavý náhrobek má utínská rodina Augustinova, velká grafika na černé žule vypovídá, že předkové chovali koně.

Pozorný návštěvník hřbitova nemůže přehlédnout hrob místní rodiny Pleslovy. Nápis prozrazuje, že zde je pochován František Plesl, poslední zvoník Stříbrných Hor, od útlého mládí den co den zvonkem na návsi oznamoval poledne a v podvečer klinkal klekánici. V letošním srpnu uplyne deset let, co zvonil naposledy. Náhradník se nenašel a po zvoníkově smrti již vyzvání stroj.

Foto: Ivo Havlík
Ivo HAVLÍKZpět nahoru na obsah...

Veřejnosti se otevřou muzea, galerie i výstavní síně, zatím však omezeně
Muzea, galerie a výstavní síně se veřejnosti otevřou v pondělí 11. května. Tento den však vychází na pondělí, které bývá zavíracím dnem, a proto některé organizace přivítají první návštěvníky až od úterý. Rovněž provoz bude přizpůsobený stávající situaci a rozhodně nelze očekávat, že vše bude jako před pandemií.
Zcela mimořádně hned v pondělí 11. května od 9 do 15 hodin bude mít otevřeno Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod. Další pondělky už budou standardně zavřené, a to v souladu s běžnou otevírací dobou. Pro prvních 10 návštěvníků zde mají navíc připraveno malé překvapení. Aktuálně je v muzeu k vidění výstava s názvem Bejvávalo, bejvávalo dobře aneb vesnický život na přelomu 19. a 20. století, která je prodloužena z června až do 30. srpna. Poutavou formou představuje život obyvatel našeho regionu, jejich řemesla, svátky a zvyklosti. Vystavené předměty jsou součástí sbírky havlíčkobrodského muzea, ale původně je shromáždil nadšený sběratel Dušan Naňák. Řadu věcí určitě poznáte z dob svého mládí, budou se Vám k nim pojit nostalgické vzpomínky například na prázdniny u babičky nebo dokonce některé ještě budete mít doma.
Nadále zůstává pro větší skupiny uzavřená Štáflova bašta, která je z prostorových důvodů přístupná pouze pro jednotlivce.
„V muzeu musí návštěvníci počítat s povinnou dezinfekcí rukou, nebudou moci sahat na prodejní materiál včetně listování knihami a prozatím budou odstraněny interaktivní prvky. Samozřejmě budeme hlídat, aby byl zachován potřebný odstup v případě vyššího počtu osob, které nepřijdou v rámci jedné rodiny či společné skupinky. Vyřizování badatelských dotazů preferujeme prostřednictvím e-mailu,“ uvedl ředitel muzea Michal Kamp.

Muzeum Vysočiny Jihlava a jeho pobočka v Třešti budou po koronavirové pauze opět návštěvníkům přístupné od úterý 12. května. Spolu se stálými expozicemi budou v Jihlavě k vidění výstavy Po stopách brouka Pytlíka aneb hmyzí postavičky z knížek Ondřeje Sekory očima entomologa, Archeologické výzkumy, objevy a nálezy na Jihlavsku aneb využití dendrochronologie v archeologii a v malém sále výstava věnovaná 100. výročí narození významného českého historika a archiváře PhDr. Františka Hoffmanna, CSc.
A od 15. května v prostorách muzejních arkád bude probíhat výstava s názvem 75, která bude mapovat průřez celoživotní tvorbou fotografa Antonína Chloupka.
Pobočka hrad Roštejn se kvůli probíhající úpravě hradního nádvoří otevře od 2. června.

Všechny expozice Muzea Vysočiny Pelhřimov se otevřou v úterý 12. května dle standardní otevírací doby. Od 22. května zde bude k vidění nová výstava s názvem O krávě, která přiblíží chov hovězího dobytka jako dříve neodmyslitelnou součást každodenního života. Na muzejním facebooku si můžete vyzkoušet kvíz Co je to za kravinu? a nebo se zapojit do facebookové výzvy Zašli krávu.
Původně plánovaná výstava prací Rudolfa Mejsnara byla prozatím vynechána.
Pro návštěvu domku Msgre Vaňka je maximální počet návštěvníků stanoven na 3 osoby.
Hrad Kámen otevře vstup do přilehlého parku v pondělí 11. května a hradní interiéry od 25. května.

Muzeum Vysočiny Třebíč, které se nachází v prostorách zámku, se otevře od úterý 12. května v běžné otevírací době. Centrum tradiční lidové kultury v ulici Cyrilometodějské s výstavou Lidové zvyky na Vysočině bude otevřeno po dobu května vždy ve čtvrtek a o sobotách v sudém týdnu (16. a 30. května) vždy od 10 do 16 hodin.
Pobočka Muzeum řemesel Moravské Budějovice sice zůstává uzavřena, a to z důvodu probíhající dlouhodobé rekonstrukce, ale o výstavu zde zájemci nepřijdou. Muzeum spolupracuje na výstavě k výročí konce 2. světové války, která bude instalována v moravskobudějovické Besedě od 20. května.
A pobočka Muzeum Jemnice bude otevřena od června formou víkendového provozu.

Dle aktuálních vládních opatření musí všichni příchozí počítat s tím, že ve zpřístupněném objektu může být v danou chvílí maximálně 100 osob, přičemž 1 osoba na 10 metrů čtverečních expozice a dodržování odstupů cizích osob 2 metry od sebe. Což znamená, že čím menší objekt, tím méně osob. V případě badatelských návštěv, které jsou však velmi omezeny, je nezbytná následná karanténa poskytnutých knih či předmětů k prezenčnímu studiu. Dále může být omezen provoz dotykových zařízení v podobě audií a videí, samozřejmostí jsou dezinfekce rukou a upřednostňování plateb platební kartou v provozovnách, kde je to možné. Pokud návštěvník disponuje vlastními sluchátky, je žádoucí je nosit a využívat. Rovněž u vystavených haptických předmětů v interaktivních částech expozic může dojít k dočasnému omezení v podobě jejich dotýkání. Konání příměstských muzejních táborů závisí na rozhodnutí vlády a podmínkách pro jejich provoz, ale rušeny zatím nejsou. Volně by také neměly být přístupné propagační letáky a prospekty. Situace se bude postupně upravovat dle doporučení od ministerstva kultury a v souladu s nařízeními vlády České republiky a ministerstva zdravotnictví. Pro aktualizované informace sledujte webové stránky jednotlivých muzeí. Děkujeme za respektování přijatých opatření.

- tz -Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pondělí   6. 7. 2020

• V klášteře v Nové Říši byl otevřen třetí prohlídkový okruh, ukazuje klášterní klenoty i unikátní předměty z hrobů měšťanů
• V Třebíči v rybníce Kuchyňka utonul osmnáctiletý mladík

Neděle   5. 7. 2020

• Ve Větrném Jeníkově onemocněl muž koronavirem, další lidé mají příznaky nemoci
• Opilý cyklista musel dojít domů po svých, hrozí mu pokuta až 50 tisíc korun
• V Jihlavě u Lyžaře boural motocyklista na Simsonu, utrpěl lehké zranění
• Život jedné louky ve fotografiích Karly Nixové v Bítově - Kopaninkách

Sobota   4. 7. 2020

• Třicetiletému muži z Třebíčska hrozí za krádež horského kola až osm let vězení
• Portréty zvířat v jihlavské muzejní kavárně
• Kostel svatého Jakuba Většího v Jihlavě bojuje o cenu Patrimonium
• Hrníčky z terapeutické dílny rozšiřují sortiment dárkových předmětů v turistickém informačním centru v Ledči nad Sázavou

Pátek   3. 7. 2020

• Třináctiletá dívka, která vylezla jihlavském nádraží na vagon, zemřela
• Kadeřnický kurs pro odsouzené ve věznici ve Světlé nad Sázavou pokračuje, závěrečné zkoušky je čekají v září
• Jiří Suchý bude v Pelhřimově uveden do Rekordmanské síně slávy
• Recidivistka si v obchodě schovala do kapsy kosmetiku a nezaplatila

Čtvrtek   2. 7. 2020

• Nervovým jedem otrávil kriticky ohroženého luňáka; přispějí pozorní lidé k odhalení nebezpečného traviče?
• Odbor dopravy na jihlavském magistrátu bude v pondělí 10. srpna do 11 hodin zavřený, klienti se musí přeobjednat
• Pokud naleznete mládě poštolky, které má více chmýří jak peří, kontaktujte záchrannou stanici
• V jaderné elektrárně Dukovany platí přísná hygienická pravidla, v karanténě je dvacet zaměstnanců
• Prázdniny na Roštejně plné divadel, navíc prohlídky hradu za snížené vstupné
• Napadený muž v Třebíči utrpěl vážné zranění, se kterým skončil v nemocnici
• Léto ve znamení filmu; Jihlavu navštíví i Jiří Bartoška
• Festivalová přehlídka filmů TADY VARY v jihlavském kině Dukla
• Výstava věnovaná československým letcům RAF na zámku ve Větrném Jeníkově
• Na silnicích Vysočiny zemřelo letos za půl roku při nehodách dvacet osob

Středa   1. 7. 2020

• Jóga na Skalce v Jihlavě každou neděli po celé prázdniny zdarma
• Jedničkáři, hurá za zvířaty do táborské zoo zcela zdarma!
• Na infekčním oddělení v nemocnici v Třebíči jsou zakázány návštěvy, je tam nemocný s covidem z Dukovan
• Turisté, kteří se na Vysočině zdrží aspoň tři noci, získají od kraje slevu tisíc korun
• Mladý opilý muž kopal do dveří a sprostě nadával, skončil na záchytce
• Některé ambulance v jihlavské nemocnici budou zavřené, odběrové místo na covid-19 je v ambulanci infekčního oddělení
• Svatoprokopská pouť zahájí kulturní léto v Třebíči
• Rozhledna na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí oslavila páté narozeniny
• Na chladící věž elektrárny v Dukovanech bude promítnut film Bobule

Úterý   30. 6. 2020

• Gustav Mahler (1860 – 1911) a Ludwig van Beethoven (1770 – 1827) připomínají svá jubilea
• Podpořte jihlavské podniky a sbírejte Účty s gustem!
• Samice rysa karpatského v táborské zoo se mazaně schovává a z výšin ráda pozoruje návštěvníky
• Sázení slunečnic v Jihlavě upozornilo na roztroušenou sklerózu

Pondělí   29. 6. 2020

• Policisté na Vysočině zjistili o víkendu 483 přestupků v dopravě
• S prázdninami obnovují provoz Infocentra elektrárny Dukovany a přečerpávací vodní elektrárny Dalešice; připraveny mají novinky
• V infocentru ve Žďáře nad Sázavou mají igráčky, k vidění je i stavitel Santini a opat Vejmluva
• V Kněži na Havlíčkobrodsku hořel náklaďák
• Při nehodě u Polesí na Pelhřimovsku se zranil řidič
• Odběrový stan před nemocnicí v Havlíčkově Brodě bude fungovat i v červenci
• V jihlavské zoologické zahradě o prázdninách komentované krmení, fotosoutěž či letové ukázky dravců a sov
• Na Vysočině stále hodně prší, řeka Svratka je na prvním povodňovém stupni, jsou nehody
• Ve Velkém Meziříčí zemřel po srážce dodávky a osobního auta jednapadesátiletý muž

Neděle   28. 6. 2020

• Přátelé podlipnických kostelů chystají týden pro kostely a Svatomarkétskou pouť v Loukově

Sobota   27. 6. 2020

• Senoseč, ruční sklizeň máku či děti koupající se v rybníce na fotografiích v muzeu v Třešti
• U Nového Veselí zemřel v lese muž, spadl na něj strom

Pátek   26. 6. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede islandsko-britský snímek Everest
• Do jihlavského muzea přes léto za dvacku
• Policisté na dálnici zvážili dodávku přetíženou o 430 kilogramů
• Hrad Lipnice nad Sázavou nabídne o prázdninách kromě běžných prohlídek i tři výstavy
• Policisté dnes odstartují letní dopravně bezpečnostní akce; nasadí i vrtulník
• Ze zpronevěry bylo obviněno šest osob

Čtvrtek   25. 6. 2020

• Policisté na Třebíčsku vypátrali distributory drog, dva muže a jednu ženu
• Jihlavská nemocnice má pro miminka dvacet nových monitorů dechu
• Na Vysočině končí školní rok pro více jak 67 tisíc dětí
• Jihlava rozkvetla a zazelenala se víc než v předchozích letech
• Na dálnici u Stránecké Zhoře zemřely při nehodě dvě osoby
• Děti, které letos slaví páté narozeniny, mají vstup do Robinsona v Jihlavě za pět korun
• Ve Žďáře nad Sázavou je otevřena věž kostela svatého Prokopa pro veřejnost, má 103 schodů
• Dívka lezla v Jihlavě na vagon, zasáhl ji elektrický výboj

Středa   24. 6. 2020

• Puma americká v zoologické zahradě v Táboře je ztělesněním stoického klidu
• Národopisná výstava v havlíčkobrodském muzeu Bejvávalo, bejvávalo dobře potrvá až do konce prázdnin
• Ji.hlava představila letošní plakát: dominuje mu motiv světla
• Muzeum rekordů v Pelhřimově vítá prázdniny výstřelem z nejmenšího funkčního děla!
• Sázení slunečnic v Jihlavě upozorní na roztroušenou sklerózu
• Muž platil cizí kartou, je podezřelý ze spáchání tresstného činu
• Smrky ve Světlé nad Sázavou napadla zřejmě mšice smrková

Úterý   23. 6. 2020

• Spory se SVAK spějí ke konci, jihlavští zastupitelé schválili dohodu
• Odběrové místo se stěhuje, parkoviště u nemocnice v Jihlavě je volné
• Konzumace psího masa je prasárna hodná jen barbarů!
• U Račic na Třebíčsku se střetl osobní vůz s nákladním, zasahoval vrtulník
• Novoměstská nemocnice ukončuje v sobotu 27.června provoz třídícího stanu; do nemocnice zase bude zajíždět autobus

Pondělí   22. 6. 2020

• Na Jihlavsku se nakazil jeden člověk nemocí Covid-19
• Najdou poslanci odvahu konečně omezit týrání zvířat v zemědělských chovech a v cirkusech?
• Denní stacionář pro seniory a osoby se zdravotním postižením Domovinka v Třebíči obnovila provoz
• Do krajských expozic, například na hrad Roštejn či Kámen, po celé prázdniny za dvacku
• Na vlakovém nádraží ve Žďáře nad Sázavou se oháněla agresivní žena nožem

Neděle   21. 6. 2020

• Výstava karet s dopravními prostředky v jihlavském muzeu
• Opilý motorkář na Novoměstsku boural, zraněného jej našli až policisté
• Na Třebíčsku srazil vlak ženu, na místě zemřela
• Na zámku v Polici na Třebíčsku bude v sobotu 27. června otevřeno muzeum Waldemara Matušky

Sobota   20. 6. 2020

• Zraněného cyklistu z Telče transportoval do nemocnice vrtulník
• Hasiči na Vysočině odčerpávají vodu a uklízejí popadané stromy
• Výstava Gustav Mahler – Naslouchání v Jihlavě u příležitosti 160. výročí skladatelova narození
• U rozhledny na Pekelném kopci u Třebíče budou pro výletníky a turisty čtyři nové odpočívky

Pátek   19. 6. 2020
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz