Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

pátek Zpět na hlavní stránku... 10.7 2020


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Filmový klub v Jihlavě uvede finský snímek Psi nenosí kalhoty
Filmový klub v Jihlavě uvede v pondělí 13. července od 19.30 hodin v kině Dukla snímek Psi nenosí kalhoty, příběh lékaře, který přišel o manželku a zůstal s dospívající dcerou. Jeho život utápějící se ve vzpomínkách se radikálně změní po náhodné návštěvě S&M klubu a setkání s mladou ženou, která se živí jako domina. Skrz různé praktiky se ve zvláštním stavu mysli vrací k ženě, kterou miloval.
Ani severští drsní muži nejsou z kamene a mají srdce. Když se kardiochirurgovi Juhovi utopí milovaná žena v jezeře – navíc před zraky jejich malé dcerky, ztratí pro něj svět i život smysl. Léta utíkají, dcera dospívá, Juha je však stále sužován steskem po utonulé ženě. Život se pro schopného kardiochirurga stal pouhým přežíváním, automatizovaným vykonáváním potřebných úkonů. Vše se mění v momentě, kdy se seznámí s Monou – tajemnou dominou, která mu dá pocit, že si nejen může někoho pustit k tělu, ale skrze tento prožitek se také znovu setkat se zesnulou láskou. Neobvyklá romance o potlačených fantaziích, palčivých ztrátách i sladce bolestných rozkoších vyniká výrazným stylem, stejně jako bravurními výkony Pekky Stranga a Kristy Kosonenové, kteří se zhostili hlavních rolí podivínských samotářů.

Ve filmu Psi nenosí kalhoty je i silná česká stopa - Ester Geislerová v jedné z hlavních rolí a také
nepřehlédnutelná hudba Michala Nejteka.

Psi nenosí kalhoty
(Koirat eivät käytä housuja/Dogs Don't Wear Pants)
Finsko/Lotyšsko, 2019, DCP, barevný, finsky, české titulky, 105 minut
Režie: Jukka-Pekka Valkeapää
Scénář: Jukka-Pekka Valkeapää, Juhana Lumme
Kamera: Pietari Peltola
Hudba: Michal Nejtek
Producenti: Aleksi Bardy, Helen Vinogradov
Hrají: Pekka Strang, Krista Kosonen, Ester Geislerová, Ilona Huhta, Oona Airola, Iiris Anttila, Viivi Ihalainen a další.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Na Jihlavsku má dalších devět lidí pozitivní testy na covid-19
Koronavirem se na Vysočině, konkrétně na Jihlavsku, nakazilo dalších devět lidí. Vyplývá to z webu krajské hygienické stanice.
Nejvíc nakažených je v okrese Havlíčkův Brod. V karanténě zůstává šest lidí. Od začátku pandemie bylo provedeno 12 026 testů, za posledních 24 hodin 163. Dosud se zdravilo 186 lidí.

Celkový počet osob s prokázanou nákazou v pátek 10. července v 18.15 hodin: 221
z toho v okrese Jihlava: 40
z toho v okrese Havlíčkův Brod: 99
z toho v okrese Pelhřimov: 3
z toho v okrese Třebíč: 36
z toho v okrese Žďár nad Sázavou: 43

Tento týden také testy potvrdily u dalších dvou zaměstnanců jaderné elektrárny Dukovany nákazu Covid-19; celkem tak jsou v elektrárně evidovány tři případy. Jsou to členové stejné party, v níž se objevil minulý týden jeden nakažený člověk.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Policisté pátrají po zlodějích, kteří se pohybovali kolem Luk nad Jihlavou a Poděšínem, veřejnost prosí o pomoc
Policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování dvou případů majetkové trestné činnosti, ke kterým došlo včera v obci na Jihlavsku a Žďársku. Policisté se obracejí zejména na řidiče vozů, kteří mají v autě palubní kameru a projížděli po silnici v úseku mezi obcemi Luka nad Jihlavou a Poděšín.
V obci nedaleko Luk nad Jihlavou odcizili neznámí pachatelé ve čtvrtek 9. července mezi pátou a šestou hodinou večer v domě finanční hotovost a z místa odjeli vozidlem. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat. Zjistili, že shodné osoby se již kolem čtvrté hodiny odpoledne pohybovaly v obci Poděšín, kde se chtěly dostat do domu, což se jim nepodařilo.

Vzniklo tedy podezření, že se osoby mohly s vozidlem pohybovat po silnici mezi Poděšínem a Lukami nad Jihlavou, nelze vyloučit trasu vedoucí přes Polnou, Dobroutov nebo Stáj.

Policisté žádají, aby se na linku 158 přihlásili řidiči vozidel s palubní kamerou, kteří ve čtvrtek 9. července projížděli po silnici v úseku mezi obcemi Luka nad Jihlavou a Poděšín, v době mezi 15:30 a 17:00 hodinou, a situaci na vozovce zachytila kamera, jedná se o oba směry.
por. Bc. Jana KROUTILOVÁZpět nahoru na obsah...

Na přejezdu v Lukách uvízl dálkový autobus a jen o vlásek nedošlo k tragedii!
V obrovskou tragedii se mohla ve čtvrtek 9. července v kolem 18. hodiny proměnit chyba řidiče dálkového autobusu, který si skrze kolony na dálnici D1 zvolil objížďku přes úzké okresní silnice. Jeho cestujícími téměř plně obsazený autobus totiž zadní částí uvízl přímo na vícekolejném železničním přejezdu na konci nádraží v Tovární ulici v Lukách nad Jihlavou.
"Řidič jel původně po dálnici ve směru z Prahy na Brno, cestou ale sjel, protože se chtěl vyhnout dopravním komplikacím na dálnici. Zvolil si k tomu ale trasu, kterou neznal, nevěnoval dostatečnou pozornost dopravnímu značení a osudným se mu stal tento železniční přejezd", informovala jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová. Jak vysvětlila, řidič totiž vjel do úseku, kde je dopravní značkou zakázán vjezd vozidel nad 3,5 tuny.

Jen rychlou reakcí jednoho z kolemjdoucích pak nedošlo k tragedii: "O uvízlém autobusu na přejezdu velmi rychle informoval na železniční stanici náhodný občan", uvedla policejní mluvčí s tím, že provoz na trati Jihlava - Okříšky byl následně okamžitě zastaven a cestující z autobusu mohli bezpečně vystoupit a odejít mimo železniční trať.

Autobus se podařilo vyprostit z přejezdu až kolem 19. hodiny, přičemž na přejezdu ani komunikaci nakonec žádná škoda nevznikla. "Řidič se dopustil přestupku na úseku dopravy a v příkazním řízení mu byla uložena pokuta", uzavřela policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Leo ŠVANČARAZpět nahoru na obsah...

Mezi Golčovým Jeníkovem a osadou Frýdnava probíhá rekonstrukce silnice I/38, doprava je řízena kyvadlově
Probíhající povrchová oprava silnice I/38 v úseku mezi Golčovým Jeníkovem a osadou Frýdnava - město Habry má zlepšit technický stav, zkvalitnit povrch komunikace a celkově tak prodloužit životnost vozovky. V pracovním úseku je částečná uzavírka a provoz je zde řízen kyvadlově světelnou signalizací.
Celkové náklady na opravu činí 27,93 milionů korun bez DPH a plánované uvedení komunikace do provozu je letos v říjnu v závislosti na postupu stavebních prací.

Celková délka opravovaného úseku je asi 2 715 metru a úsek je rozdělen do tří částí, přičemž druhá část, kde měl být proveden mikrokoberec za studena, bude vynechána. Oprava a obnova vodorovného dopravního značení zde již byla provedena samostatně provozním úsekem investora. Pouze oprava nezpevněných krajnic, čištění příkopů a propustků bude provedeno v rámci probíhajících stavebních prací.

Ve zbylých dvou částech se provede odfrézování v různé tloušťce, dle stavu jednotlivých vrstev zjištěných diagnostikou a budou se pokládat vrstvy nové. I zde bude provedena oprava nezpevněných krajnic, pročištění příkopů, či případné doplnění silničních ocelových svodidel. Pročištěny budou trubní propustky pod silnicí I/38 a rovněž propustky pod sousedními sjezdy. U těchto budou z důvodu bezpečnosti nahrazena kolmá čela šikmými.
Nakonec dojde k obnově vodorovného dopravního značení a případně dle potřeby bude doplněno svislé dopravní značení. Aktuálně probíhá frézování úseku číslo jedna a tři, po kterém bude provedena vizuální prohlídka za účelem stanovení případných sanací, oprava trhlin, apod..

V pracovním úseku je částečná uzavírka a provoz je zde řízen kyvadlově světelnou signalizací. Od září pak bude částečná uzavírka řešena pouze v úseku tzv. posuvného pracovního místa.
Martin BUČEKZpět nahoru na obsah...

V Jihlavě platí od dnešního dne zákaz návštěv v nemocnici a v domově seniorů na Lesnově
Město Jihlava zavádí od dnešního dne, tedy od pátku 10. července, zákaz návštěv na pobytové odlehčovací službě a na Domově pro seniory na Lesnově. Zákaz návštěv vyhlašuje podle informací Moniky Zachrlové také nemocnice v Jihlavě.
Jedna ze zdravotních sester Integrovaného centra sociálních služeb z Domácí zdravotní péče je pozitivní na COVID-19. Další dvě ze sester vykazují příznaky onemocnění a další (bez příznaků) byla preventivně ponechána v karanténě. Podle informací Krajské hygienické stanice v Jihlavě jde o vazby na Větrný Jeníkov.

U všech sester budou dnes provedeny testy PCR. Výsledky a další podrobnosti by měla zveřejnit krajská hygiena dnes odpoledne. "Některé z pacientek Integrovaného centra sociálních služeb z Domácí zdravotní péče s lehčím průběhem nemoci ležely s pozitivním testem v nemocnici. Naše ICSS dává dohromady seznamy pacientů, které zdravotní sestry z domácí péče navštívily. U těch budou z preventivních důvodů rovněž provedeny testy.
Pokud nedojde ke změně těchto údajů, nebudeme zatím žádné další informace poskytovat. Krajská hygienická stanice by měla znát výsledky testů mezi 15.-16. hodinou.
Radovan DANĚKZpět nahoru na obsah...

Policisté pátrají po zlodějích betonových svodidel v Jihlavě - Pávově, veřejnost prosí o pomoc
Jihlavští policisté žádají veřejnost o spolupráci při objasňování případu krádeže, při které vznikla škoda za více než půl milionu korun. Cílem pachatele se stala betonová svodidla. Odvoz svodidel bylo možné provést pouze s použitím techniky a mohl tak vzbudit pozornost okolí. Policisté se proto obracejí na osoby, které se podílely na jejich nakládce a odvozu, a také na případné svědky. Dále se jedná o velmi specifická svodidla, která nejsou na území republiky běžně k dispozici.
Ke krádeži došlo v období od března do konce dubna v katastru Pávova, v lokalitě mezi dálničním přivaděčem a Karlovým lesem. Pachatel odcizil jednadvacet kusů betonových svodidel uskladněných ve venkovním prostoru. Jedná se o dočasná ochranná svodidla, která mají jedinečnou výšku, a to 65 cm. Jedno šestimetrové svodidlo váží 1670 kg. Celkem bylo odcizeno 21 kusů, tedy přes 35 tun svodidel.

Policisté začali ihned po přijetí oznámení případ prověřovat. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Provedli ohledání místa činu, důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro objasnění případu. Případ dále prověřovali, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky.

Odvoz svodidel musel být proveden nákladním automobilem a svodidla byla zřejmě nakládána hydraulickou rukou, kolovým bagrem nebo vysokozdvižným vozíkem. Řidiči či jiné osoby přítomné při nakládce, případně vykládce, nemuseli ani vědět, že se jedná o odcizená svodidla.

V současné době se policisté obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci. Uvítali by, kdyby se přihlásili případní svědci, kteří nakládání svodidel v katastru obce Pávov viděli, dále se obracejí na řidiče či obsluhu vozidel přítomných při jejich nakládání a rovněž osoby, kterým byla svodidla se speciální výškou nabízena nebo prodána. Přihlásit se mohou na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli další informace směřující k dopadení pachatele nebo vypátrání odcizených svodidel.

por. Bc. Jana KROUTILOVÁZpět nahoru na obsah...

V Pacově hořel objekt na výrobu nábytku, škoda je asi dva miliony korun
Hodinu po půlnoci v pátek 10. července vypukl požár průmyslového objektu na výrobu nábytku v Pacově v ulici Na Blatech na Pelhřimovsku.
Škoda je odhadovaná na dva miliony korun.

Na místě zasahovalo deset hasičských jednotek z Pacova, Obrataně, Hořepníku, Pelhřimova, Jetřichovic, Černovic, Košetic, Lukavce a Nové Cerekve, které zasahovaly s dvanácti cisternovými stříkačkami.


- red -Zpět nahoru na obsah...

Trasa budoucího obchvatu Salačovy Lhoty na Pelhřimovsku už je v terénu jasně viditelná
Od letošního února probíhají zemní práce na novém asi 2,5 kilometru dlouhém obchvatu silnice II/128 v katastru obce Salačova Lhota na Pelhřimovsku. Západní obchvat obce do roka vyřeší odvedení zejména nákladní dopravy z průtahu obce, sníží hlukovou i emisní zátěž a zvýší bezpečnost na místních komunikacích.
„Stavba za více než 90 milionů korun respektuje územní plán obce a vede po vrstevnici, což se příznivě odrazí v rychlosti stavebních prací. Stavba neobsahuje žádné náročnější objekty, jako například mosty nebo opěrné zdi. Podle harmonogramu v zimě proběhlo kácení, na jaře demolice bývalého nepoužívaného vepřína a sejmutí ornice v trase obchvatu", uvedl náměstek krajského hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

V následujících týdnech provede společnost Swietelsky stavební s. r. o. další zemní práce tzv. „do pláně“. „V rámci území už byly zrealizovány přeložky inženýrských sítí, sdělovacích kabelů nebo přeložka vodovodu v místě křížení s novou trasou ochvatu. Připravena je také provizorní komunikace pro převedení dopravy v místě napojení novostavby na původní silnici II/128 v severní části stavby,“ doplnil M. Kukla.

Projekt II/128 Salačova Lhota – obchvat podle Martina Kukly úspěšně prošel hodnocením žádosti o dotaci a kraj tak může stavbu realizovat s přislíbenou dotací ve výši 76 milionů korun.

„Kraj Vysočina je připraven v budoucnu realizovat, resp. už příští rok na jaře zahájit další klíčovou II/128 Lukavec - obchvat, kde rovněž pomůže kraji s financováním Evropská unie, postupně projde modernizací celá páteřní komunikace II/128 od hranic kraje (Salačovy Lhoty) až po Lukavec, a to včetně úprav průtahu města Pacov,“ doplnil radní pro oblast dopravy Kraje Vysočina Jan Hyliš.
- zprav -Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Sobota   8. 8. 2020

• Dětské oddělení v havlíčkobrodské nemocnici se stěhuje do náhradních prostor, důvodem je výměna klimatizace
• Zámecký areál ve Velkém Meziříčí obohatila socha svatého Jana Nepomuckého
• Výstavu v pelhřimovském muzeu O Krávě doplní přednáška o sýrech i divadelní představení Kozí kraviny
• Opilý muž při nehodě na elektrické koloběžce utrpěl vážné zranění

Pátek   7. 8. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede americko-švédský snímek Slunovrat
• V Jihlavě roušky v obchodech a městské hromadné dopravě od soboty končí
• Číro si v horku užívá umělý déšť v táborské zoo
• Záchranáři vytáhli v Havlíčkově Brodě ze Sázavy utopeného muže
• Mezi Počátkami a Svatou Kateřinou zemřel po nárazu do stromu řidič osobního auta
• V Dukovanech vzniká nejmodernější výcvikový trenažer za stovky milionů korun
• Při vysokých teplotách pozor na přehřátí, dehydrataci, vyčerpání i na bodavý hmyz
• Město Velké Meziříčí pokračuje v obnově hrobky rodiny Kallabovy

Čtvrtek   6. 8. 2020

• Arové v táborské zoo se k nemalé radosti dětí pusinkují
• Spisovatel Eduard Petiška věnoval v tiráži deset svých knih milované manželce Aleně
• V srpnu na hrad Roštejn na divadlo, jazz či Hradozámeckou noc
• Již podeváté obdrží všichni prvňáčci na Vysočině bezpečné kufříky
• Opilý muž vnikl v Telči do cizího bytu, kde se oháněl nožem po majitelce bytu a vyhrožoval jí
• Bazárek ve Zvonečku v Havlíčkově Brodě tentokrát k uzdravení pomůže šestnáctileté Kláře
• Emu hnědý se v Táboře chová jako celebrita; klidně se otočí k fotografovi zády

Středa   5. 8. 2020

• Zemřel šestý klient jihlavského Alzheimercentra
• Oblastní charita Jihlava obdržela třicet respirátorů
• Kriminalisté objasnili sérii případů krádeží v Jihlavě, dva recidivisté skončili v policejní cele
• Kopytníci v táborské zoo využívají v letním horku speciální drbátka
• Město Jihlava opraví fasádu nemovité kulturní památky v Komenského ulici
• Bystřice nad Pernštejnem oslaví 440. výročí povýšení na město spolu s vavřineckou poutí
• Jihlavské muzeum vystaví obrazy malíře Jiřího Brodiny
• Na železničním přejezdu ve Stojčíně zemřela po střetu s vlakem řidička osobního auta

Úterý   4. 8. 2020

• Eduard Petiška, spisovatel, který nejvíc autorských knih oficiálně věnoval své ženě
• Filmaři hledají v Třebíči komparz pro film Slovo režisérky
• Dárci krve? V létě nedostatkové zboží
• Město Jihlava vydalo katalog k výstavě historických fotografií

Pondělí   3. 8. 2020

• Makak jávský z táborské zoo by jako nosič jídla rozhodně neuspěl
• Na dálnici D1 bouralo před polednem osobní auto a náklaďák, nyní už je dálnice průjezdná bez komplikací
• Komentovaná prohlídka výstavy Sochy mluví v jihlavské galerii
• Po čelním střetu dvou náklaďáků na Třebíčsku jeden řidič zemřel, druhý utrpěl vážná zranění

Neděle   2. 8. 2020

• Odešel Karel Křesadlo, emeritní ředitel okresního archivu v Jihlavě
• Sýčci letos vyvedli rekordních 95 mláďat
• Na jihlavském magistrátě je nově zřízený dětský koutek plný her a omalovánek
• Dvojčata Radek a Miloš Kolouchovi získali titul rekordmani roku za absolutně největší sbírku seker a hoblíků
• Chudobínská borovice u Vírské přehrady je zřejmě o 150 let starší, než se předpokládalo
• U Nového Rychnova zemřel při nehodě osmnáctiletý řidič osobního auta

Sobota   1. 8. 2020

• V jihlavské nemocnici je nově rouškomat
• Filmový klub v Jihlavě uvede maďarskou hravou absurdní pohádku pro dospělé Líza, liščí víla

Pátek   31. 7. 2020

• Jihlava uctí v neděli dopoledne politické vězně
• Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou se v sobotu 1. srpna otevře veřejnosti, v provozu bude i kladivo
• Nejvíce netopýrů na Vysočině je ve věži v Heřmani, Biskupicích a u Roštejna
• Dobrovolníci, věnujte seniorům v Telči hodinu týdně
• Dívejte se na svět s nadhledem a hoďte starosti za hlavu jako nosál
• Motorkář zemřel v Kameni po nárazu do betonového valu

Úterý   28. 7. 2020

• Zemřel další klient jihlavského Alzheimercentra, kraj poskytne zařízení ochranný materiál
• Jihlava se musí potýkat s vandalismem na městských sportovištích
• Na Vysočině podalo v řádném termínu kandidátní listiny do krajských voleb 16 politických stran, hnutí a koalic
• Neznámý pachatel vnikl v noci do domu a sebral šperky v hodnotě osm tisíc korun
• Individuální konzultace pro rodičky i jejich partnery ohledně vedení porodu v havlíčkobrodské porodnici
• O prázdninách roste počet úrazů dětí, prevence je nedostatečná

Pondělí   27. 7. 2020

• V jihlavské nemocnici zemřeli dva lidé nakaženi covidem-19
• Na silnicích Vysočiny bylo o víkendu rušno, zranilo se při nehodách šestnáct lidí
• Bratři Radek a Miloš Kolouchovi z Frankova Zhořce vlastní největší sbírku hoblíků a seker
• Dukla Jihlava snižuje cenu permanentních vstupenek

Neděle   26. 7. 2020

• Padající zeď ve Vladislavi jednoho člověka usmrtila, dalšího zranila
• Na Třebíčsku a Pelhřimovsku havarovali opilí řidiči
• Umýt doma člověka upoutaného na lůžko není snadné, pomoci může novinka havlíčkobrodské Domácí hospicové péče
• Pletařky z Nového Veselí sešijí šálu, která bude svojí délkou aspirovat na český rekord

Sobota   25. 7. 2020

• Na Jihlavsku se za posledních čtyřiadvacet hodin nakazilo 33 lidí, nejvíce v alzheimercentru
• Filmový klub v Jihlavě uvede snímek To musí být nebe aneb pohled palestinského režiséra na kulturní odlišnosti arabského a západního světa
• Po devíti letech v Jihlavě opět první nový trolejbus.
• Tragická nehoda u Rudy na Žďársku; zemřel šestačtyřicetiletý řidič osobního auta

Pátek   24. 7. 2020

• Policisté na Vysočině kontrolovali nákladní auta se dřevem a ukládali pokuty, třeba za přeloženou výšku či jízdu na cizí kartu
• Vycházka ke studánkám a pouť u kapličky svaté Anny na Humpolecku o víkendu
• Na muže v Březí nad Oslavou spadl při práci v lese strom, na místě zemřel
• Řidiči pod vlivem drog, alkoholu a bez řidičských průkazů
• O víkendu bude na dálnici D1 v úseku Koberovice - Humpolec svedena doprava do pásu směrem na Brno
• Výzva primátorky Jihlavy v souvislosti s koronavirem
• Na Vysočině je devět tisíc hektarů vodní plochy, nejvíce chovaná ryba je kapr

Čtvrtek   23. 7. 2020