Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

čtvrtek Zpět na hlavní stránku... 23.7 2020


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Sokolovská ulice v Jihlavě už je opravená
V předstihu se městu Jihlava podařilo dokončit plánovanou opravu Sokolovské ulice. Došlo zde ke kompletní výměně povrchu vozovky na 420 metrů dlouhém úseku silnice od dálničního přivaděče ke křižovatce s Pávovskou ulicí.
Od začátku tohoto týdne už mohou řidiči využívat další opravený úsek Sokolovské ulice. Od těžkých kamionů zde byly vyjeté koleje hluboké až 15 cm. „Způsobovalo to velké problémy především za deště a hlavně v zimě, kdy sníh a voda v kolejích zmrzla a jízda po takovém povrchu byla velmi nebezpečná,“ uvedl radní pro oblast dopravy Jaroslav Vymazal /ODS/ s tím, že na dopravní závadu na komunikaci upozorňovali nejenom řidiči ale i Policie ČR.

Bylo nutné vyměnit asfaltové souvrství do hloubky přes 20 cm. Teď už je silnice zprůjezdněná s tím, že po vyzrání asfaltu bude ještě doplněno plastické a reflexní vodorovné dopravní značení. Za opravu povrchu úseku Sokolovské ulice širokého 11 metrů a dlouhého 420 metrů zaplatí město Jihlava 7,5 mil Kč vč. DPH.

Uzavírka pro veškerý provoz měla původně trvat až do 26. července 2020, skončila ale o týden dřív.
Radovan DANĚKZpět nahoru na obsah...

V Havlíčkově Brodě skončí několik dopravních omezení, MHD se vrátí na původní zastávky
Počínaje 1. srpnem skončí několik dopravních omezení ve městě. Řidiči od této doby projedou ulicí Jahodova, Strážná a Dolní ve směru z Havlíčkova náměstí. Na svá původní místa se vrátí i zastávky městské hromadné dopravy.
Ulicí Jahodova autobusy MHD projíždějí již od 20. července a obsluhují původní zastávky Psychiatrická léčebna a Bílý dům ve směru na autobusový terminál, které byly dočasně uzavřeny. Pro osobní automobily se tato komunikace otevře 1. srpna 2020.

Od 1. srpna bude průjezdná pro všechny řidiče i autobusy MHD také Dolní ulice ve směru z Havlíčkova náměstí a linky č. 11 a 22 začnou obsluhovat původní zastávku Havlíčkovo náměstí směrem k Dopravnímu terminálu, kterou je nutno v objížďkovém jízdním řádu hledat pod názvem Husova. Do ukončení uzavírky části Žižkovy ulice (cca do 30. 11. 2020) i nadále platí současný objížďkový jízdní řád. Po dobu platnosti objížďkového jízdního řádu bude zastávka Husova směr Dopravní terminál (v Husově ulici před budovou Policie ČR) dočasně uzavřena.

Od 3. srpna budou autobusy MHD bez omezení projíždět i ulicí Strážnou a začnou obsluhovat zastávky linky č. 5, tzn. Nový Svět (na původním místě), SZeŠ, OSBD a Strážná.
Alena DOLEŽALOVÁZpět nahoru na obsah...

Ochrana hnízdících čejek na Vysočině před zemědělskými stroji
Ochránci přírody z Pobočky České společnosti ornitologické na Vysočině v úzké spolupráci se zemědělci úspěšně zachraňují hnízdící čejky chocholaté v zemědělské krajině. Získali na to finanční podporu v národním programu ČSOP Ochrana biodiverzity.
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) je jedním z našich nejelegantněji „oblečených“ ptáků. Její černobílé zbarvení se zeleným nádechem, zaujme snad každého pozorovatele. Bohužel čejka hnízdí často přímo na poli, což je pro ni mnohdy osudné. Patří tak mezi nejrychleji ubývající ptáky v České republice. Od roku 1980 zde došlo k poklesu početnosti o 80 %. Z některých našich oblastí čejky vymizely úplně. Ubývají však i na tradičních hnízdištích. Jako hlavní příčina úbytku se v současné době jeví intenzivní velkoplošné zemědělství.

Na Vysočině se rozhodli pomoci místním čejkám ornitologové a to ve spolupráci s místními zemědělci, kteří obdělávají pole, na kterých čejky hnízdí. Od poloviny března objíždějí místní pole a s odstupem pozorují, zda někde nehnízdí čejky chocholaté. Využívají k tomu silné stativové dalekohledy. Hnízdo samo o sobě je velice nenápadné, dohledávají se tak pozorováním čejek na poli. Díky odstupu pozorovatele jsou takto hnízdící ptáci méně rušeni. Když se takové hnízdo podaří naleznout je označeno pomocí dvou dvoumetrových tyčí, které se umísťují 5 metrů před a za hnízdem ve směru polní brázdy. Informace o poloze hnízda se pak předává místnímu zemědělci, který se tak může při obdělávání půdy hnízdu bezpečně vyhnout. Pokud pro hospodaření využívá zemědělské dotace má to dokonce pak i za povinnost.

Díky této spolupráci zemědělců s ochranáři se tak podařilo zachránit na Vysočině více jak 30 hnízd čejky chocholaté. Nebýt této pomoci, řada z nich by byla zničena zemědělskou technikou při polních pracích. Spolupráce s místními zemědělci se osvědčila a nezbývá jim než poděkovat. Podobným způsobem se pomáhá dalšímu ohroženému druhu zemědělské krajiny motáku lužnímu. Podobná spolupráce dobrovolných ochranářů se zemědělci probíhá i v některých jiných regionech. Pokud by se rozšířila všude tam, kde vzácní polní ptáci hnízdí, významně by to pomohlo zlepšit biodiverzitu zemědělské krajiny.

Foto: birdlife.cz
- tz -Zpět nahoru na obsah...

Rekordní noc na Protialkoholní záchytné stanici v Jihlavě; všech devět lůžek bylo obsazených
Protialkoholní záchytná stanice v Jihlavě zažila jednu z nejnáročnějších nocí. Během dvou podvečerních hodin přijali zaměstnanci pět podnapilých lidí, kteří dělali výtržnosti. Tři z nich byly ženy.
Ve středu 22. července začala náročná noc už v 17 hodin. Za dvě hodiny přijali zaměstnanci Protialkoholní záchytné stanice pět lidí pod vlivem alkoholu, kteří se na veřejnosti dopustili hrubé neslušnosti: „V jednu chvíli u nás střízlivěla také matka s dcerou, ty neuposlechly výzvy policistů. U dalších zachycených šlo o rvačky, agresivitu při ošetření v nemocnici, nebo veřejné pohoršení,“ popisuje vedoucí jihlavské Protialkoholní záchytné stanice (PZS) Lukáš Černý.

O uplynulé noci nadýchal nejvíce muž z Humpolce a to 3,17 promile. Lůžka Protialkoholní záchytné stanice byla plně obsazena ve čtvrtek 23. července ve 2.40 hodin v noci. Celková kapacita je 9 lůžek.

Letos bylo zatím celkově na PZS v jihlavské nemocnici zachyceno 689 lidí. Loni byl celkový počet 1201. Většinou jde o muže, kteří tvoří 90% klientely, ženy zbylých 10%. V evidenci PZS je i několik „rekordmanů“, kteří zde strávili 25 nocí. Jedna noc zde vyjde na 4 tisíce korun.
Monika ZACHRLOVÁZpět nahoru na obsah...

Jak se v deštivém roce seče v zelené Jihlavě?
Při letošních deštích mohou některé druhy trav vyrůst až o 2,5 cm denně. Déšť, podmáčený terén a mokrá tráva také ovlivňují samotné venkovní práce, a tak se v Jihlavě intenzita sečení příliš nezvýšila. Vzniká však víc bioodpadu.
V Jihlavě se tráva seče na ploše větší než dva miliony metrů čtverečních, které jsou rozděleny do tří set lokalit. Jihlava však záměrně nemá nastavený žádný fixní harmonogram sečí. Důvodem je efektivní využití veřejných peněz. Sečení se objednává podle aktuálního vývoje počasí. Letos se tedy, na rozdíl od suchých let minulých, údržba zeleně takřka nezastaví. Pracovníci odboru životního prostředí, kteří služby objednávají u Správy městských lesů, mají stále plné ruce práce.

„Bylo by zbytečné, aby sekačky jezdily naprázdno např. v suchém létě po vyprahlých trávnících jen proto, že plní předem daný harmonogram. Jediné, co je stanoveno vyhláškou, je minimální počet sečí. Podle obecně závazné vyhlášky se má sekat minimálně dvakrát ročně, přičemž první seč musí proběhnout do 15. června a druhá do 15. září,“ uvedl Vladimír Másílko z odboru životního prostředí, který má objednávku sečení v Jihlavě na starosti.

Při srovnání loňských a letošních srážek, je letošní intenzita deště asi čtyřnásobná. Loni spadlo během června 30,4 mm srážek, letos za stejné období napršelo 191,8 mm srážek. Některé druhové složení trav může mít při takovém dostatku vody v některých lokalitách denní přírůstek 10 – 25 mm.

Cena za sečení se v posledních třech letech blížila 34 milionům korun, letos se však předpokládá její zvýšení. „Nebude ale zas tak vysoké, sečení totiž omezují samotné deště, při kterých se nedá pracovat. Po deštích bývá i podmáčený terén, a tak sečeme v podobné intenzitě jako v minulých letech, je z toho ale mnohem víc bioodpadu,“ doplnil Vladimír Másílko.

Ilustrační foto
Radovan DANĚKZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Neděle   27. 9. 2020

• V Rouchovanech krátce po poledni utonul starší muž
• Z policejního deníku: bouračka u Žatce; zaplacená kabelka nepřišla; krádež nářadí
• Mezi Světnovem a Škrdlovicemi vyroste ovocná alej

Sobota   26. 9. 2020

• České domácnosti významně ušetří za energie; ČEZ od října zlevňuje elektřinu i plyn
• Kdy by důchodci neměli používat poštou zaslané roušky?
• V Pelhřimově zřejmě vznikne Národní basketbalové muzeum
• Filmový klub v Jihlavě uvede v pondělí polský film Corpus Christi

Pátek   25. 9. 2020

• Z policejního deníku: recidivista sebral mobil či muž, který téměř rok neplatí alimenty na ročního syna
• Veřejná beseda o revitalizaci starších jihlavských sídlišť
• Začíná výměna paliva v druhém bloku Dukovan, odstávka potrvá do poloviny listopadu
• Nová publikace přiblíží historii starého hřbitova v Nové Cerekvi
• Policie na Vysočině se rozroste o padesát policistů

Čtvrtek   24. 9. 2020

• Jihlava spouští od úterý 29. září dobrovolnické centrum, zájemci se již mohou hlásit
• Z policejního deníku: krádež elektrokol; hledaná žena putovala do vězení; opilá řidička otočila auto na střechu
• Pod třebíčským náměstím archeologové našli například středověký poutní odznak, hrací kostku či minci krále Václava II.
• Vyrážíte na houby? Nepřeceňujte své síly, radí záchranáři
• Kuchařka Z receptáře našich předků nabízí staré recepty z Vysočiny, jihu Čech a Moravy a Dolního Rakouska
• V Pelhřimově byla vystavena největší skleněná plastika na světě
• Jak vybrat elektrokolo a jak zvládnout jízdu bez úrazu?
• Okříšky zakoupily nové vratné kelímky na nápoje s kresbou Štěpána Mareše

Středa   23. 9. 2020

• Výstava Svět středověkých her získala Zlatého mamuta
• Z policejního deníku: nehoda u Velkého Beranova; auto se samo rozjelo; neznámý vandal poškrábal lak na autě
• Meteorologové varují před silnými bouřkami v jižní části Vysočiny
• Silnice I/19 u obce Simtany na Havlíčkobrodsku by mohla být na konci října průjezdná
• Muž našel v lese u obce Svatá Anna dělostřeleckou minu z druhé světové války
• Lidé si mohou ve středu 30. září nechat vyšetřit plíce
• Polojubilejní koncert v zámecké knihovně v Náměšti nad Oslavou věnovaný 270. výročí úmrtí J.S. Bacha
• Mezi Škrdlovicemi a Světnovem vyroste 760 metrů dlouhá ovocná alej

Úterý   22. 9. 2020

• Základní školy v Jihlavě budou mít v pátek 25. září volno
• Z policejního deníku: krádež nafty; u Cejle boural motorkář; alkohol a drogy za volantem
• Opona z roku 1855 ozdobí jeviště divadla v Havlíčkově Brodě
• Záchytka v Jihlavě je mimo provoz, opilce budou vozit jinam
• Třebíčská nemocnice dostala nástroje používané při laparoskopických operacích
• Pacienti, které čeká totální endoprotéza kolenního a kyčelního kloubu, se mohou lékařů v jihlavské nemocnici vyptat na cokoli
• Výstava dekorativního, užitkového a osvětlovacího skla ze sbírek jihlavského muzea
• Uplynulo padesát let od svěcení zvonů ve Velkém Meziříčí

Pondělí   21. 9. 2020

• U Mozerova na Havlíčkobrodsku boural cyklista, po nehodě zemřel
• Havlíčkobrodsko se zabarví do oranžova, na Vysočině se ruší některé akce, školy zatím plošně zavírány nebudou
• Ve Žďáře nad Sázavou u autobusového nádraží přibude do konce října sedmadvacet parkovacích míst
• U Vilémova na Havlíčkobrodsku hořela samochodná řezačka, škoda je 3,5 milionu korun
• Z policejního deníku: agresivní opilci, krádež motorky či řidič pod vlivem drog
• Opravovaný úsek silnice I/19 mezi Stříbrnými Horami a Keřkovem je částečně průjezdný, ovšem s omezenou rychlostí 50 km/hod
• Dopravní policisté budou soutěžit v řízení křižovatky

Neděle   20. 9. 2020

• Na hradě Pernštejně mohou návštěvníci obdivovat podzimní plody a květiny
• Z policejního deníku: bourající cyklisté, řidič nadýchal více jak dvě promile
• Výstava fotografií Jana Pikouse Neznámo kam v domě Gustava Mahlera v Jihlavě
• Po čelním nárazu auta do stromu u Police utrpěli zranění dva lidé

Sobota   19. 9. 2020

• Nehoda na Třebíčsku si vyžádala jeden lidský život a pět zraněných
• Povídání Zdeny Vaníčkové Od pramene Dyje do Znojma v Telči

Pátek   18. 9. 2020

• Na letišti v Jihlavě - Henčově prodáte kde co - a také kde co koupíte
• Filmový klub v Jihlavě uvede snímek Narušitel systému, po projekci bude následovat beseda s lékařkou dětské psychiatrie
• Archeologové odkryli v údolí Stříbrného potoka u Havlíčkova Brodu mlýn na rudu z poloviny 13. století
• Nemocnice v Novém Městě na Moravě zakázala návštěvy
• Faraonský běh na Zelenou horu ve Žďáře nad Sázavou
• Z policejního deníku: krádež nářadí z auta za 120 tisíc; zaplacený parfém ženě nikdo neposlal či krádež peněz a alkoholu
• Budkování na Orlíku nad Humpolcem v sobotu
• Jihlavští senioři se mohou zdarma zúčastnit kurzu, jak pracovat s chytrým telefonem
• Daňci i jeleni mají v zoologické zahradě v Táboře ideální podmínky
• O víkendu trolejbusem přes Benešovu ulici do psího útulku na Pístově linkou HaF
• Zemřela Irena Sedlecká, autorka sochy Mercuryho i památníku obětem velkomeziříčské tragedie

Čtvrtek   17. 9. 2020

• Ve Lhánicích u Mohelna narazila řidička autem do autobusové zastávky, na místě zemřela
• Zraněnou řidičku u Jimramova museli z auta vyprostit hasiči
• Zrekonstruované dopravní hřiště v Jihlavě se otevře dětem i veřejnosti
• Světská pouť v Černovicích na Pelhřimovsku o víkendu kvůli koronaviru nebude
• Zvířata v táborské zoo si náramně vychutnávají sluneční paprsky
• Zadní synagoga v Třebíči je zavřená, dny evropského dědictví zde v sobotu nebudou
• Pohřešovaného seniora ze Žďárska vypátral dobrovolník s belgickým ovčákem Duckem
• Z policejního deníku: řádění opilců či nález granátu
• Záchrana kolonie jiřiček na památkově chráněné budově v Havlíčkově Brodě se podařila
• Při nehodě osobního auta na dálnici D1 u Jáchymova utrpěli zranění dva lidé, přistál i vrtulník
• Ve Žďáře nad Sázavou představí své miláčky chovatelé hadů, agam, varanů, pavouků či švábů
• V nemocničním parku v Jihlavě stojí nová knihobudka vyrobená ze starých školních lavic

Středa   16. 9. 2020

• Sněmovna zakázala slepičí koncentráky od roku 2027
• Pohřešovaný muž z Novoměstska byl nalezen v pořádku, policie odvolala pátrání
• Procházka havlíčkobrodským parkem Budoucnost s komentářem ředitele muzea Michala Kampa
• Muž obviněný ze zločinu loupeže skončil ve vazbě
• Z policejního deníku: zaplatil osm tisíc za dětský traktor, nedostal nic; opilec vykopl dveře na jihlavském nádraží či řidiči bez řidičáku
• V Havlíčkově Brodě bude o víkendu jezdit městská hromadná doprava zdarma
• Komentovaná prohlídka věže kostela sv. Prokopa ve Žďáře nad Sázavou v sobotu 19. září
• Výstava uměleckých fotografií Pavla Křečka v galerii Tympanon v Třebíči
• Na Vysočině se koronavirem nakazilo šestačtyřicet lidí, další tři zemřeli
• Nové fototerapeutické lampy v jihlavské nemocnici poslouží pro léčbu novorozenecké žloutenky
• Policisté prosí veřejnost o pomoc při hledání čtyřiasedmdesátiletého Josefa Kalouse ze Žďárska
• Letošní výroba bezemisní elektřiny v Dukovanech právě dosáhla 10,5 TWh

Úterý   15. 9. 2020

• Oslava mezinárodního dne pand červených v jihlavské zoologické zahradě
• Lidé v karanténě budou moci volit z auta ve středu 30. září; v každém okresním městě na Vysočině bude jedno stanoviště
• Z policejního deníku: krádež pily a křovinořezu, poškrábání auta, zdrogovaní řidiči
• Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež Vrakbar Jihlava a ZASTÁVka Telč zvou veřejnost na návštěvu světa teenagerů
• Brněnskou ulici v Novém Městě na Moravě, Rokytno a Pohledec budou kvůli bezohledným řidičům hlídat radary
• Den tiskařů v památníku Bible kralické nabídne program pro děti i dospělé
• Po dálnici D1 se řítila rychle a nebezpečně škodovka s částečně zakrytým číslem

Pondělí   14. 9. 2020

• V jihlavské zoo se narodila mláďata křečků stromových, návštěvníci zahrady je ale neznají
• Hrad Kámen nabízí o víkendu speciální prohlídky pro děti a jejich doprovod
• Na Jihlavsku vrcholí přípravy na volby do zastupitelstev krajů, od úterý začne distribuce lístků do schránek
• Z policejního deníku: řidiči opilí, zdrogovaní a bez řidičáku
• Emu hnědý v táborské zoologické zahradě rád zlobí ošetřovatele
• Silnice I/38 u Rančířova na Jihlavsku bude kvůli tragické nehodě zcela neprůjezdná několik hodin
• Provoz na silnici I/19 u Hamrů nad Sázavou bude kvůli opravám až do poloviny listopadu řízen kyvadlově
• Havlíčkobrodská porodnice slaví tisící porod, jubilantem je malý František z Druhanova
• Matrika na jihlavském magistrátu již bez omezení, uzavřena jsou turistická infocentra
• Přednáška o cestě na Měsíc, která se nepovedla, v jihlavském muzeu

Neděle   13. 9. 2020

• Ve Studenci vypadl z jedoucího vlaku muž, nalezen byl bez známek života
• Při srážce auta a motorky v Moravci byli zraněni dva lidé, z toho jeden těžce
• Z policejního deníku: krádež nářadí za sto tisíc korun, poškrábání laku na autě či krádež 234 litrů nafty
• Vyšel stolní kalendář s architektonickými pamětihodnostmi Velkého Meziříčí
• Charitativní Bazárek v Havlíčkově Brodě vynesl pro Klárku krásných 30.704 korun

Sobota   12. 9. 2020

• Kino Dukla v Jihlavě má nové sedačky ozvučení
• U Hojovic na Pelhřimovsku zemřel po nehodě jeden člověk
• Hala autobusového nádraží v Třebíči je opravená
• Katapult přeložil turné kvůli covidu na příští rok, ve Velkém Meziříčí vystoupí 28. května

Pátek   11. 9. 2020

• Filmový klub v Jihlavě uvede Vizionář Modigliani; po projekci bude následovat beseda s akademickým malířem Vladimírem Netoličkou
• Zoologická zahrada v Táboře nabízí nejrozsáhlejší sérii komentovaných krmení
• Přibyslavské slavnosti letos bez ochutnávek ve sklepě
• Primátorka Jihlavy a její náměstci se kvůli koronaviru s občany Jihlavy v pondělí nesejdou
• Pokus o rekord co nejvíce retro kočárků na jednom místě v Mimoni, následovat bude spanilá jízda
• Z policejního deníku: krádež motocyklu, poškrábání auta či neplatič alimentů
• V Hejnickém potoce na Jihlavsku se vyskytla vzácná mihule potoční
• Havlíčkobrodská nemocnice navýší kapacity odběrů až na sto za den

Čtvrtek   10. 9. 2020
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz