Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

neděle Zpět na hlavní stránku... 2.8 2020


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...




Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...



Reklama v Regionalistu...




Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...






Zpět nahoru na obsah...

Odešel Karel Křesadlo, emeritní ředitel okresního archivu v Jihlavě
Historik, archivář a ředitel Státního okresního archivu v Jihlavě PhDr. Karel Křesadlo odešel na věčnost ve středu 29. července dopoledne. Poslední rozloučení se bude konat v pátek 7. srpna v 11 hodin v obřadní síni krematoria v Jihlavě.
PhDr. Karel Křesadlo se narodil 18. prosince 1944 ve Slaném. Poté, co v roce 1969 dokončil studium archivnictví na filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze, nastoupil do jihlavského archivu, kterého se stal v roce 1978 ředitelem. Po těžké nemoci, která jej postihla v roce 1996, se již nemohl do archivu vrátit. Ve své profesi se stal uznávaným odborníkem a široká veřejnost jej vnímala jako nezdolného popularizátora regionálních dějin Jihlavska. Napsal velké množství studií a článků do odborných časopisů a sborníků, z nichž nejvýznamnější je monografie Kapitoly z historie Jihlavy, která vyšla v roce 1992. O čtyři roky později zpracoval spolu s historikem Muzea Vysočiny v Jihlavě PhDr. Zdeňkem Jarošem průvodce po Jihlavě Jihlava. Kulturně historický průvodce městem. Za rozsáhlou popularizační činnost mu Město Jihlava udělilo v roce 2002 Cenu Rady města.
Nezapomínal ani na své rodné město Slaný, k jehož starším dějinám uveřejnil několik studií a stal se spoluautorem publikace Kniha o Slaném, vydané k příležitosti 700. výročí povýšení Slaného na královské město. Třebaže musel svádět boj s těžkou nemocí, vrátil se k odborné činnosti a koncem 90. let 20. století a na začátku 21. století publikoval několik statí k historii Jihlavska a Slaného. Odchodem doktora Křesadla ztrácí nejen Jihlava významného archiváře a oceňovaného historika“.

Text vychází z článku PhDr. Vlastimila Svěráka, Šedesátiny PhDr. Karla Křesadla, uveřejněného v Jihlavském archivním občasníku I/2003-2004.
- red -



Zpět nahoru na obsah...

Sýčci letos vyvedli rekordních 95 mláďat
Kriticky ohroženým sýčkům obecným se letos dařilo. Odborníci z České společnosti ornitologické a Ústavu biologie obratlovců AV ČR letos napočítali v jádrové oblasti výskytu sýčků v severních Čechách 95 mláďat této malé sovy. Ornitologové silný rok přičítají dostatku hrabošů, kterými se v době jejich hojnosti mladí sýčci přednostně živí. Až následující roky ukáží, jaký vliv měla letošní úspěšná sezóna na populaci kriticky ohrožených sýčků, kterých nyní v Česku zbývá asi posledních 100 párů.
Pro některé zemědělce byl nadbytek hrabošů pohroma. Pro sýčky, další sovy a dravce požehnáním. Zejména díky dostatku hlodavců sýčci vyvedli minimálně 95 mláďat, což je o třetinu víc než loni a také historicky nejvíce za dobu, kdy Česká společnost ornitologická detailně sýččí populaci sleduje. „Sýčci běžně mívají 3 až 5 mláďat, ale my jsme letos objevili 5 snůšek se 6 mláďaty a 1 snůšku se 7 mláďaty. Při kontrole budek jsme zjistili, že sýčci měli velké zásoby hrabošů. V jedné budce jsme jich napočítali dokonce 21. Sýčci ze silného hrabošího roku těžili opravdu významně,“ sděluje Martin Šálek, hlavní koordinátor ochrany sýčků z České společnosti ornitologické a Ústavu biologie obratlovců AV ČR.

Velký počet mláďat sýčků je skvělá zpráva, ale až následující roky ukáží, jaký vliv měl letošní rok na celkovou populaci sýčků v Česku. Pomoci s tím mají i ornitologické kroužky. „Letos jsme okroužkovali 81 mláďat, což je historicky nejvyšší počet. Díky kroužku zjistíme, jak je daný sýček starý a kde se narodil a také, jak daleko od místa svého narození si našel nové teritorium,“ říká Miroslav Bažant, terénní pracovník ochrany sýčků z České společnosti ornitologické.

Bohužel jen malá část mláďat sýčků se dožije následujícího roku, kdy už se může stát rodičem. „Tato malá sovička často umírá pod koly aut nebo v technických pastech, jako jsou napáječky pro dobytek, komíny, roury či sudy s vodou, kde se mohou sýčci utopit. V takových pastech hyne třetina sýčků, u kterých známe příčinu úmrtí,“ vysvětluje Bažant.

Sýčci z krajiny zmizeli kvůli intenzivnímu hospodaření
Hlavním důvodem, proč sýček ubývá z české krajiny, je intenzivní zemědělství a s ním spojený úbytek velkého hmyzu, kterým se sýček živí. Z naší dříve nejpočetnější sovy s desítkami tisíc párů je nyní sova nejohroženější, jejíž páry se počítají už jen na desítky. „Abychom sýčky podpořili, chráníme je přímo v terénu. Spolupracujeme s farmáři, domlouváme šetrnější hospodaření, na louky umisťujeme berličky, ze kterých mohou sýčci lovit, a na farmách vyvěšujeme budky a zároveň odstraňujeme nebezpečné technické pasti,“ sděluje Bažant.

Ochránci sýčků letos spočítali 33 hnízdění, přičemž dvě třetiny z nich byly ve speciálních budkách a třetina v dutinách domů a jiných staveb. „Původně sýčci hnízdili v dutinách starých stromů. Teď už je najdeme výhradně v blízkosti lidí, většinou na farmách. Tam, kde sýčci jsou, pro ně vyvěšujeme speciální budky, které jsou bezpečné před predátory, jako jsou kuny a kočky. Letos v budkách sýčci vyvedli 71 mláďat, což jsou tři čtvrtiny ze všech zjištěných. To je ohromný ochranářský úspěch a také ujištění, že cílená ochrana sýčků má význam,“ říká Šálek.

Více o sýčkovi a jak mu pomoci lze zjistit na webu https://www.birdlife.cz/syce…

Počet mláďat sýčků:
2017: 37
2018: 43
2019: 66
2020: 95

Počet dospělých volajících samců sýčků:
2017: 65
2018: 57
2019: 56
2020: 62
Věra SYCHROVÁ



Zpět nahoru na obsah...

Na jihlavském magistrátě je nově zřízený dětský koutek plný her a omalovánek
Lidé mohou při návštěvě městského úřadu v Jihlavě nechat děti v nově zřízeném dětském koutku. Jeho součástí jsou i výtvarné potřeby, jihlavské omalovánky a spousty herních prvků.
Úprava dětského koutku začala na jaře 2020 na základě architektonické studie Ing. arch. Markéty Beránkové. Zpracování studie a konečná podoba dětského koutku byla průběžně konzultována s p. primátorkou. O malbu reliéfu panoramatu města Jihlavy se postaral akademický malíř Pavel Procházka, který se podílel i na rekonstrukci štukových výzdob v malé i velké obřadní síni radnice.

„Nejprve bylo potřeba odstranit starou konstrukci, která měla původně sloužit jako vývěsní tabule. Poté jsme prostor prosvětlili novou výmalbou a výměnou osvětlení, nechali zpracovat grafickou podobu interieru a nakoupili jsme herní prvky navržené architekty,“ vyjmenovává primátorka Jihlavy Karolína Koubová (Fórum Jihlava) a doplňuje: “Koupili jsme i nový přebalovací pult a postupně vše skládali dohromady jako puzzle.“

V dětském koutku najdou děti i malířské potřeby pro malé umělce včetně omalovánek s jihlavskou tématikou. Celkové náklady na úpravu dětského koutku činily 97 tisíc korun bez DPH.
Radovan DANĚK



Zpět nahoru na obsah...

Dvojčata Radek a Miloš Kolouchovi získali titul rekordmani roku za absolutně největší sbírku seker a hoblíků
REKORDMANY ROKU v kategorii KURIOZITA se stala dvojčata Radek a Miloš Kolouchovi z Frankova Zhořce na Vysočině. Titul jim za absolutně největší sbírku seker a hoblíků předali zástupci Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Bratři na okraji vesnice navíc chystají otevření neobvyklého muzea stojeného s tesařstvím a truhlařinou.
Bodejď by ne, vždyť oba jsou tak trochu chodící encyklopedií spojenou s jejich obory. V jejich sbírkách jsou sekery i z časů neolitu a doby bronzové, neuvěřitelné nástroje z Ameriky i nejmenší či největší hoblíky (ten první houslařský, ten druhý na výrobu velkých sudů. Oba sourozenci jsou ale především fachmany v tom nejlepším slova smyslu. Rekonstruují historické objekty, střechy, věže...

V České databance rekordů Agentury Dobrý den Pelhřimov jsou bratři zapsáni takto:

Miloš Kolouch (Tesařství Kolouch) vlastní sbírku 1695 seker určených k opracování dřeva. Sbírka obsahuje i sekery z doby kamenné a bronzové a sekery středověké, hlavní část sbírky je datována do 18. až 20. století. Kromě nástrojů tesařských zahrnuje sekery kolářské, bednářské, a vorařské. Jednotlivé kusy ve sbírce pocházejí z České republiky i zahraničí (Rakousko, Německo, Slovensko, Ukrajina, Polsko, Maďarsko, Severní Amerika, Aljaška). Většinou jsou opatřeny topůrkem, nalezneme ovšem i samostatné železné části bez topůrka.

Radek Kolouch (Truhlářství Kolouch) vlastní sbírku 4535 hoblíků. Sbírka obsahuje hoblíky bednářské, kolářské, truhlářské, karosářské, a dokonce i houslařské a varhanářské. Pocházejí z České republiky i zahraničí (Anglie, Severní Amerika, Německo, Rakousko, Slovensko, Polsko, Ukrajina, Maďarsko) a nejstarší kus ve sbírce je cca z roku 1734.

Sčítání obou sbírek trvalo 2 lidem cca týden. Pánové je měli narovnané v krabicích a bednách a jednotlivé kusy vyndali až za účelem evidence. Vyrovnali je do 3 místností v areálu truhlárny a u jednotlivých řad a hranic uváděli počty kusů.

Nejstarší datovaná sekera je z roku 1781. Sbírka seker i hoblíků se shromažďuje zhruba od roku 1970 (aktivně sbírají cca od roku 1995).

Budoucí muzeum ve Frankově Zhořci by mělo připomínat množství řemesel, pro které bylo v minulosti dřevo podstatou výroby, včetně kolářů a stolařů. Ve sbírce nechybějí ani nástroje, které by svou důmyslností mohly směle konkurovat těm dnešním, poháněným elektřinou. Příkladem je dřevěný kolovrátek pro ruční vrtání ze začátku 19. století.

Sbírka seker tvoří takřka ucelenou historickou řadu, protože v ní nechybí pazourek ani kamenomlat. "Dostali jsme ho od kamaráda, který ho našel na poli, když sbíral kámen na svou stavbu, je z Plzně," prohlásil jeden z bratrů. Ve sbírce jsou také sekery z doby bronzové a železné, keltské sekery nebo sekery, které se začaly používat při stavební horečce v době obnovy Evropy zničené třicetiletou válkou. Mezi nejcennější exponáty patří křížové sekery, jejichž používání kvůli zvyšujícímu se počtu zmrzačených řemeslníků zakázala Marie Terezie. Dochovalo se jich minimum. Osm kusů ve sbírce bratří Kolouchů je tak největším souborem v ČR. Bratři sbírku rozšiřují díky darům i nákupům na aukcích. Podle jejich zkušeností ceny za posledních 20 let stouply několikanásobně.

Také jejich sbírka hoblíků je rozmanitá. Drobné nástroje se vejdou do dlaně a používali je koláři, naproti tomu velké hoblíky používané na pivovarské sudy nešlo unést. Neposouvaly se po dřevě, ale naopak dřevo po nakloněném hoblíku jako po klouzačce. Zvláštností jsou hoblíky na výrobu párátek. Mezi nejcennější exponáty patří karosářský hoblík. "Obdobný se v Německu vydražil za asi 900 eur (přes 23 tisíc korun), existoval pravý, levý a rovný, my máme jen jeden," řekl Kolouch.
Miroslav MAREK



Zpět nahoru na obsah...

Chudobínská borovice u Vírské přehrady je zřejmě o 150 let starší, než se předpokládalo
Chudobínská borovice rostoucí na nepřístupném skalnatém ostrohu nad bývalou obcí Chudobín na Bystřicku, jež byla zatopena vírskou přehradou, prošla lékařskou prohlídkou.
Dřevina se stala Evropským stromem roku 2020, zvítězila v konkurenci dalších patnácti finalistů ze všech koutů Evropy. Do té doby se její stáří odhadovalo na zhruba 350 let, ale z odborné dendrologické prohlídky, která zahrnula i přístrojovou diagnostiku v podobě akustické tomografie a 3D scanu, vyplynulo, že stáří stromu může být i 500 let.
Borovice je vysoká 13 metrů, její kmen má obvod 188 centimetrů a v průměru měří 60 centimetrů. Uvnitř kmene se nachází dutina, což je ale u podobné starých stromů běžné.

Podrobné výsledky týkající se zdravotního stavu Evropského stromu roku 2020 budou známy v polovině srpna, součástí posudku bude i návrh správné péče o strom. Již nyní se odborníci shodují v tom, že nepřístupnost místa umocněná zákazem vstupu souvisejícím s přísnými vodohospodářskými pravidly, je pro strom výhodou. Vítězství české dřeviny v evropské soutěži bude připomínat pamětní tabule, kterou na „pravobřežce“ v místě, kde je na borovici nejlepší výhled, nechá umístit Povodí Moravy coby správce nádrže.

Královna zatopeného údolí
Chudobínská borovice roste na skalnatém výběžku levého břehu Vírské přehrady u obce Dalečín na Žďársku. Své jméno nese po zatopené obci Chudobín, která byla obětována ve prospěch výstavby vodní nádrže. Podle pověsti tradované mezi obyvateli zaniklé vesnice hraje u borovice za noci čert na housle. To místní nejspíš poslouchali silné větry vanoucí svrateckým údolím. Borovice je nejen významným orientačním bodem, ale i působivým důkazem vysoké odolnosti vůči rozmarům klimatu i působení člověka.

- red -



Zpět nahoru na obsah...

U Nového Rychnova zemřel při nehodě osmnáctiletý řidič osobního auta
Tragická dopravní nehoda se stala v neděli 2. srpna v 5.47 hodin ráno u Nového Rychnova na Pelhřimovsku.
"Řidič auta Škoda jel ze směru od obce Vyskytná, přičemž při projíždění zatáčkou vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu. Osmnáctiletý řidič při nehodě utrpěl velmi vážná zranění, kterým na místě podlehl. Ve vozidle dále cestovaly další dvě osoby, které utrpěly lehká zranění", informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

"Jedna osoba utrpěla mnohačetná zranění neslučitelná se životem, kterým na místě události podlehla. Dvě další osoby se zranily lehce a byly záchrannou službou transportovány do nemocnice", uvedl k nehodě mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.

Zjišťování příčiny a okolností tragické dopravní nehody je předmětem dalšího šetření.

Policisté na místě řídí dopravu kyvadlově.
Eva ŠINKOVSKÁ



Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pondělí   18. 3. 2024

• U Pacova někdo postřelil brokovnicí orla mořského, má zlomené křídlo
• Ulice Hybrálecká v Jihlavě bude od pondělí 25. března z důvodu oprav uzavřena, objížďka povede po ulicích Romana Havelky a Okrajová
• Jihlavané cvičením podpoří lidi s roztroušenou sklerózou
• Z policejního deníku: šestnáctiletá dívka byla opila a agresivní; zloděj kradl alkohol a současně napadl zaměstnance prodejny

Neděle   17. 3. 2024

• Z policejního deníku: muž nalezl tříštivý granát; zloděj ukradl sazenice jedlí a smrků

Sobota   16. 3. 2024

• Večerní prohlídky Moučkova domu ve Žďáře nad Sázavou
• Z velkomeziříčského zámku: sbírka měřidel
• Výstava nástěnných kuchařek - Dobré samo se chválí v třebíčské galerii Tympanon

Pátek   15. 3. 2024

• Řidiči, jezděte opatrně, dávejte pozor na putující žáby, jsou to přirození regulátoři třeba komárů
• Oprava hradu Kámen pokračuje, zatím se podařilo odkrýt otvor původního rozetového okna, přibude třeba i pavlač
• Z policejního deníku: žena naletěla podvodníkovi, přišla o 150 tisíc korun

Čtvrtek   14. 3. 2024

• 14. březen 1939 - Poslední večerní "křty" jihlavských Židů
• Psychologická pomoc pro rodičky a maminky nejen v šestinedělí v havlíčkobrodské nemocnici
• Z policejního deníku: nehoda si vyžádala dva zraněné, řidič nadýchal téměř 1,5 promile

Středa   13. 3. 2024

• U rybníka Borovinka v Jihlavě byla otevřená nová naučná stezka
• Novoměstský fler trh nabídne návštěvníkům široký sortiment originálních rukodělných výrobků
• Táborští nosálové jsou pořád na větvi
• Výroba velikonočních dekorací a loutkové divadlo o víkendu 23. – 24. března v infocentru v Dukovanech
• Nový řidičský průkaz lze vyřídit za pár minut z domova s pomocí bankovní identity
• Z policejního deníku: falešný telefonát připravil muže o 360 tisíc korun; zloděj si odnesl z chaty padesát litrů slivovice

Úterý   12. 3. 2024

• V okolí jihlavské nemocnice vyroste parkovací dům
• Z policejního deníku: zloděj ukradl dřevo za 30 tisíc; vandal posprejoval fasádu; řidič náklaďáku nadýchal 1,75 promile

Pondělí   11. 3. 2024

• Výstava Hledání Venuše malíře Zdeňka Šplíchala a sklářského výtvarníka Jaroslava Svobody v havlíčkobrodské galerii
• Na Vysočině hygienici za poslední týden evidují 1533 nových respiračních onemocnění
• Z policejního deníku: na letišti na Pelhřimovsku havarovalo při přistání letadlo

Neděle   10. 3. 2024

• Největší historická sbírka textilních rukavic je v Aši
• Jihlavská popraviště
• Na výstavě československých motocyklů v havlíčkobrodském muzeu se představí JAWA, Villiers či Norton
• Z policejního deníku: nález granátu v domě; žena chtěla prodat šaty za šest stovek, přišla o devět tisíc korun; recidivista ukradl kolo
• V Třebíči začne oprava mostu přes Týnské údolí, objížďky potrvají až do konce letních prázdnin

Sobota   9. 3. 2024

• Na Drátenické skále hnízdí krkavci, návštěvníci se k nim mají chovat ohleduplně a nerušit je
• V jihlavské zoologické zahradě se narodila dvojčata tamarinů vousatých
• Přednáška věnovaná Zámeckému muzeu v Telči a Zachariáši z Hradce doplní ukázka unikátních předmětů

Pátek   8. 3. 2024

• Výstava Nový život starým knihám představí výrobu knih či tipy, co s knihou, kterou už doma nechceme
• Pelhřimovská nemocnice povolila návštěvy, akutní respirační onemocnění na Vysočině klesá
• Z policejního deníku: recidivista ukradl oblečení; muž dluží na alimentech sto tisíc korun; opilý řidič boural

Čtvrtek   7. 3. 2024

• Novogotickou synagogou ve Velkém Meziříčí se rozezní irská hudba
• Energetici zavezli palivo do třetího bloku Jaderné elektrárny Dukovany, odstávka skončí v dubnu
• Divadelní představení Senior na internetu má upozornit na možná rizika a nástrahy
• Výstava v pelhřimovské nemocnici ukazuje na důležitost pěstounství
• Z policejního deníku: muž nadýchal přes čtyři promile, skončil na záchytce

Středa   6. 3. 2024

• Regionální osivo dobývá louky, návsi i pláže Vysočiny
• V nemocnici v Jihlavě zemřel senior nakažený záškrtem
• Starý Brněnský most v Jihlavě bude uzavřen až do konce prázdnin pro veškerý provoz
• Studenty v jihlavské nemocnici provázejí mentoři, pomáhají jim orientovat se v praxi
• Z policejního deníku: policisté dopadli zlodějku drogistického zboží

Úterý   5. 3. 2024

• Hasiči vytáhli krávu, která zapadla do jímky
• Domácí hospic Bárka zajišťuje nově i péči o dětské pacienty
• Řidič osobního auta zemřel po nárazu do stromu
• U Telče havaroval plně naložený náklaďák, nikdo neutrpěl zranění
• Z policejního deníku: spor mezi bývalými partnery - muž rozbil ženě skla u auta, žena pro změnu házela kamení na skleněné dveře

Pondělí   4. 3. 2024