Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

pondělí Zpět na hlavní stránku... 7.9 2020


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Zastupitelstvo ve Velkém Meziříčí nejednalo, starosta se omluvil občanům
Zasedání zastupitelstva, které se sešlo v pondělí 7. září v 15 hodin, netrvalo ani deset minut. Zastupitelé totiž neschválili program. Zdrželi se, nehlasovali nebo byli proti přítomní zastupitelé ČSSD, KDU - ČSL a Meziříčského fóra. Uvedla to tisková mluvčí radnice ve Velkém Meziříčí Michaela Hudcová.
Z celkových třiadvaceti zastupitelů hlasovalo pro navržený program pouze jedenáct koaličních zastupitelů. "Vzhledem k tomu, že ke schválení je třeba souhlas nadpoloviční většiny všech zastupitelů, starosta města zasedání ukončil", informovala mluvčí.

"Měli jsme jednat o prodeji pozemků, schválení grantových programů kultury a sportu a dalších věcech. Je to přesně ten problém, kdy jsou síly v zastupitelstvu takřka rovnoměrně rozloženy a který jsem již několikrát zmiňoval v tisku. Zastupitelé sice mají právo nehlasovat pro navržený program, ale takovéto jednání nikomu neprospívá. Jsem opravdu znechucen tímto malomyslným jednáním. Přeji Velkému Meziříčí, aby mělo v budoucnu zastupitelstvo schopné, většinové a rozumné. Šaráda, která brzdí rozvoj Velkého Meziříčí, je divadlem, za které se stydím. Omlouvám se všem obyvatelům města a místních částí a je mi líto, že tohoto musí být svědky", řekl k nastalé situaci starosta města Alexandros Kaminaras.


Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

V září skončí tři ze sedmi omezení na D1, na konci listopadu bude dálnice plně průjezdná
Na třech úsecích dálnice D1 v délce 32,7 kilometrů zmizí v září dopravní omezení. V říjnu pak bude kompletně dokončen 10 kilometrový úsek mezi Souticemi a Loktem. Do konce listopadu chtějí stavební firmy přerušit práce na všech zbývajících 28,3 kilometrech. Celá modernizace dálnice D1 bude hotová na podzim příštího roku. Na Vysočině skončí během září omezení mezi Velkým Beranovem a Měřínem.
Mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi (21. – 29. km) bude dálnice průjezdná bez omezení po prvním zářijovém víkendu, kromě kilometrového omezení v okolí Hvězdonického mostu. Práce zde budou pokračovat opět na jaře příštího roku. Stejně tak během září skončí dopravní omezení v úseku Velký Beranov – Měřín (119. – 134. km) a mezi Devíti Kříži a Ostrovačicemi (168. – 178. km). Na všech třech úsecích byly dokončeny veškeré letošní práce, aby mohla být na jaře příštího roku ihned zahájena modernizace zbývajících jízdních pásů. Vlastní modernizace jízdního pásu trvá cca 4 měsíce a je třeba ji provádět bez přerušení. Z tohoto důvodu jsou tyto práce naplánovány na příští stavební sezonu po ukončení zimní technologické přestávky.

Začátkem října dokončí dělníci veškeré práce na deseti kilometrech nově postaveného úseku mezi Loktem a Souticemi (56. – 66. km). „Na konci listopadu bude hotovo 119,5 kilometrů nové D1 a zbývajících 41,5 kilometru dokončí stavební firmy do roka. Přes zimu bude dálnice bez omezení průjezdná, další práce začnou na jaře,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček.

Cílem finišujících prací na D1 je moderní dálnice splňující veškeré současné evropské požadavky na plynulost a bezpečnost provozu, ne pouhá oprava vozovky. Na zvolenou technologii cementobetonového krytu je od dodavatelů desetiletá záruka, bez vtších oprav by měla vydržet 30 let.

Modernizace D1 začala v roce 2013. Úseky mezi Prahou a Brnem byly uvedeny do provozu v průběhu 70. let minulého století a i nejnovější úseky mají za sebou přes 30 let provozu a jsou již tedy na konci plánované životnosti. Některé dálniční objekty (například mosty) byly realizovány již ve 30. letech minulého století.

Informace o modernizaci D1 najdete také na facebookové stránce Nová D1 nebo na www.novaD1.cz. Informace o provozu mohou řidiči zjistit na bezplatné lince 800 280 281. Aktuální dopravní informace jsou dostupné také na www.dopravniinfo.cz nebo například prostřednictvím map Googlu, Map.cz nebo navigace Waze, které využívají data Národního dopravního informačního centra ŘSD.
- zprav -Zpět nahoru na obsah...

Rodinné centrum Srdíčko ve Žďáře nad Sázavou otevírá po celý týden své dveře veřejnosti
Tradiční Týden otevřených dveří v Rodinném centru Srdíčko ve Žďáře nad Sázavou bude probíhat ve dnech 14. - 18. září. Kromě návštěvy aktivit centra mohou zájemci přijít i na doprovodné kulturní akce, které jsou součástí projektu Srdíčko kulturní.
Rodinné centrum Srdíčko funguje již dvanáctý rok ve čtvrtém patře budovy žďárské polikliniky. Týdně jej navštíví zhruba dvě stovky rodičů a dětí ze Žďáru i okolí. Po celý týden připravuje programy pro nastávající rodiče, rodiče miminek i starších dětí, předškoláky a širokou veřejnost.

„V týdnu otevřených dveří bude zdarma přístupná většina našich programů. Rodiče se k nám
mohou se svými dětmi podívat, vyzkoušet si jednotlivé aktivity, seznámit se s lektorkami i
provozem centra,“ říká vedoucí Jana Kamarádová.

Ke zpestření celého týdne chystají zaměstnanci také doprovodné kulturní akce, které jsou součástí projektu Srdíčko kulturní. V pondělí to bude Divadelní představení Hrnečku vař v režii Divadla Úsměv Ludmily Frištenské, které je určeno dětem od dvou let. „V úterý odpoledne zveme rodiče s dětmi na divadelní představení Dědeček a koblížek z cyklu Pohádky z Veselé Lhoty, které sehrají Tetinky, členky žďárského KDS EFFRENATA,“ doplňuje Jana Kamarádová.

Středeční kulturní akce je určená hlavně rodičům, seniorům a dalším zájemcům z řad veřejnosti.
Na programu bude cestovatelská přednáška Anny Novotné Moje cesta do země zaslíbené.

Projekt Srdíčko kulturní uzavře ve čtvrtek odpoledne Pirátská plavba s Milanem Řezníčkem plná
kouzel, hudby a překvapení s moderátorem Hitrádia Vysočina Milanem Řezníčkem.

Rodinné centrum Srdíčko provozuje Kolpingovo dílo ČR. Centrum je členem Sítě pro rodinu,
která sdružuje rodinná a mateřská centra v České republice.

Veškeré informace o dalších aktivitách najdou zájemci na webu www.rcsrdicko.cz.
Michael KUBÍKZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: opilý řidič bez vůdčího listu a další opilci za volantem
Jednačtyřicetiletý řidič osobního auta Volkswagen, kterého v neděli 6. září v půl šesté večer v ulici Žižkova v Pacově na Pelhřimovsku zastavili policisté, nadýchal 2,45 promile alkoholu, při opakovaném měření pak 2,39 promile. Navíc muž nevlastní řidičský průkaz. Policisté mu zakázali další jízdu a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může jít až na jeden rok do vězení. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
V Havlíčkově Brodě usedl za volant muž bez řidičského oprávnění
Jednadvacetiletý řidič osobního auta Peugeot nepředložil policistům v sobotu 5. září krátce před jedenáctou hodinou v ulici Pražská v Havlíčkově Brodě řidičský průkaz. Vůbec ho nevlastní, proto nesměl pokračovat v další jízdě. "Svým jednáním tak naplnil znaky přestupku na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán", dodala S. Rázlová.

Alkohol za volantem v Havlíčkově ulici v Jihlavě
Sedmačtyřicetiletý muž, kterého zastavili policisté v sobotu 5. září kolem půl jedenácté dopoledne zastavili policisté v ulici Havlíčkova v Jihlavě v autě Volkswagen, nadýchal 0,48 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Řidič pod vlivem alkoholu v Hrotovicích
Třiadvacetiletý řidič vozidla Škoda se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat ze závažného přestupkového jednání na úseku dopravy. "V neděli 6. září ho krátce před druhou hodinou odpoledne kontrolovala policejní hlídka u obce Hrotovice na Třebíčsku. Na výzvu policistů se muž podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,91 promile alkoholu. Opakované měření vykázalo hodnotu 0,94 promile", informovala S Rázlová s tím, že v další jízdě již pokračovat nesměl.

Opilý řidič
Jednašedesátiletého řidiče, který za volant vozidla usedl pod vlivem alkoholu, odhalili v sobotu 5. září žďárští policisté. Vozidlo Peugeot kontrolovala policejní hlídka krátce po druhé hodině ráno v ulici Brodská ve Žďáře nad Sázavou. "Dechová zkouška vykázala naměřenou hodnotu 1,72 promile alkoholu. Opakované měření 1,75 promile. Policisté muži zakázali další jízdu, vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky", informovala mluvčí. Za uvedenou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení motorových vozidel.


Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Novou sportovní halu v Novém Městě slavnostně otevřou horolezec Radek Jaroš a běžkyně Jarmila Kratochvílová
Nová sportovní hala v Tyršově ulici v Novém Městě na Moravě bude slavnostně otevřena v pátek 11. září za přítomnosti horolezce Radka Jaroše a legendární běžkyně Jarmily Kratochvílové. Lidé se mohou těšit i na jejich autogramiádu.
Sportovní hala za sedmdesát milionů korun, která vznikla na místě po zbouraném tělovýchovném středisku, využijí především školáci ze základních i středních škol a mimo vyučování také místní sportovci a všichni další zájemci.
Sportovní hala nabízí hrací plochu se zázemím i dvanáct metrů vysokou a dvacet metrů širokou horolezeckou stěnu. Na tribuny se vejde 130 diváků, objekt zahrnuje také sociální zařízení, kavárnu a technické zázemí.

Své umění uvnitř nového sportoviště veřejnosti poprvé předvedou například házenkáři z Nového Veselí, mladé volejbalistky z havlíčskobrodské Jiskry, malí fotbalisté z SFK Vrchovina, atleti, horolezci z Trip Teamu i orelští florbalisté, mažoretky z domu dětí a mládeže nebo letečtí modeláři. K vidění bude také kickbox nebo judo. Před halou v průběhu odpoledne zahrají kapely The Perfect Five a Letrourou, od 18 hodin vystoupí O5 a Radeček.

Venkovní program při slavnostním otevření v pátek 11. září:

15:00 – 15:10 – zahájení programu s paní Jarmilou Kratochvílovou a Radkem Jarošem
15:15 – 16:00 – hudební skupina The Perfect Five
16:00 – 16:10 – zdravice s paní Jarmilou Kratochvílovou a Radkem Jarošem
17:10 – 17:40 – autogramiáda s paní Jarmilou Kratochvílovou a Radkem Jarošem
16:15 – 17:15 – hudební skupina LetRourou
17:45 – 18:00 – zdravice s paní Jarmilou Kratochvílovou a Radkem Jarošem
18:00 – 19:30 – O5 a Radeček

Program uvnitř haly:

15:00 – 15:20 – Jiskra Havlíčkův Brod – volejbal kadetky
15:20 – 15:40 – Dům dětí a mládeže – aerobic a mažoretky
15:40 – 16:00 – Sokol Nové Veselí – házená
16:00 – 16:20 – SFK Vrchovina – fotbal žáci
16:20 – 16:40 – Atletický oddíl NMNM
16:40 – 17:00 – Trip Team – lezení
17:00 – 17:20 – Orel NMNM – florbal žáci
17:20 – 17:40 – Kicx Box – dorost
17:40 – 18:00 – TJ NMNM – Judo
18:00 – RC Letadla
- red -Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pondělí   26. 10. 2020

• Tragický požár sudu na palivo v Moravci
• Lavičku Václava Havla v Jihlavě poškodil neznámý vandal; město podává trestní oznámení
• Primátorka Jihlavy Karolína Koubová musí do karantény
• Stavba na obchvatu Osové Bítýšky pokračuje i přes to, že osm dělníků je v karanténě
• Domov pro seniory v Reynkově ulici v Havlíčkově Brodě zasáhl Covid 19, potřebuje doplnit zdravotnický personál
• Z policejního deníku: dělostřelecký granát v nákladu dřeva; opilý řidič havaroval či opilec, který chtěl skočit z okna
• Na sociální sítě s jihlavským muzeem
• Nová naučná stezka provede zájemce Ranským polesím ve Žďárských vrších
• Dvaadvacetiletý muž z Pelhřimovska se v Jihlavě vloupal do čerpací stanice
• Řidič osobního auta se v Jihlavě zřítil s autem z mostu na cyklostezku

Neděle   25. 10. 2020

• Rozšířené návštěvní hodiny v období dušičkových svátků u urnového háje a rozptylové loučky u jihlavského krematoria
• Jihlavskou zoologickou zahradu nově obývá čája obojková
• Alej u Tří křížů v Novém Městě na Moravě bude připomínat Domácí hospic Vysočina
• Odběrové místo u jihlavské nemocnice bude přestěhováno do průjezdu mezi nemocnicí a Domem zdraví
• Z policejního deníku: krádež peněženky na ubytovně; krádež dřeva za 112 tisíc korun či silně opilý řidič v Třebíči

Sobota   24. 10. 2020

• Při nehodě traktoru na poli na Humpolecku zemřel muž
• Knihovna ve Velkém Meziříčí zavedla okénkovou půjčovnu
• Žďár nad Sázavou má babybox, již je plně funkční, slavnostně bude otevřen 6. listoapadu
• U silnice od Pelhřimova na Řemenov bylo vysazeno devětačtyřicet švestek
• Při zámeckých inventurách se počítaly peřiny i motyky

Pátek   23. 10. 2020

• Knižní veletrh v Havlíčkově Brodě se nekoná, tak vzal na sebe podobu knihy Země skrytých úsměvů
• Václav Klaus ke skandálu ministra Prymuly
• Nadělte si pod vánoční stromek tygra, lva nebo třeba medvěda
• Charita v Třebíči zahájila službu Nákupy ohroženým, volat můžou na číslo 603 499 850
• Z policejního deníku: policisté chytili zloděje při činu; krádež platebních karet či řidič s třemi promile alkoholu
• Provoz na silnici I/37 od Ořechova na Křižanov bude řízen po dobu oprav kyvadlově

Čtvrtek   22. 10. 2020

• V trolejbusech a autobusech městské dopravy v Jihlavě začnou od pátku platit nová opatření
• Do židovské čtvrti v Třebíči budou moci vjet pouze její obyvatelé a podnikatelé
• V Dukovanech provádí mimořádnou údržbu hlavních cirkulačních čerpadel
• Tržnice na Masarykově náměstí v Jihlavě v pátek končí
• Víte, že když jde o život přeparkovat nestihnete?
• Z policejního deníku: muž v Telči okradl svého známého či muž, který fyzicky napadl ženu
• Medvědi v táborské zoo marně vyhlíží návštěvníky
• Výzva praktických lékařů z Vysočiny: nepodceňujte náhlé změny svého zdraví
• Propadlé řidičské průkazy už ministerstva částečně tolerují; nejen jihlavskému odboru dopravy se tak ulevilo; v Jihlavě ve středu dokonce obsloužili všechny klienty
• V oblasti zabezpečení chat a chalup je stále co zlepšovat; letos policisté na Vysočině řešili 33 případů vloupání
• Na Staroměstském náměstí probíhal hlavně občanský protest proti vládě

Středa   21. 10. 2020

• Dětská hřiště a sportoviště nechá město Jihlava od čtvrtka 22. října otevřené
• Nevstupujte do nemocnice, pokud nemusíte
• Z policejního deníku: rvačka v Jihlavě; krádež čerpadla či hledaný muž skončil ve vězení
• V Prostředkovicích na silnici I/38 silničáři potrvá do pátku reklamační oprava, dopravu řídí semafory
• V Urbanově bouraly dva traktory, jeden řidič byl opilý
• Silnice I/38 mezi lokalitou u Vránů a křižovatkou Svatý Kříž na Havlíčkobrodsku se opravuje, provoz řídí semafory

Úterý   20. 10. 2020

• Krajské ustavující zastupitelstvo na Vysočině se posouvá, důvodem je přezkum voleb, který podala strana Pro TOP Vysočinu
• Policisté dopadli distributora pervitinu ze Žďárska
• Jihlavský magistrát zatím i přes vysokou nemocnost stíhá zajišťovat většinu agend, platit za komunální odpad zatím nelze
• Věž chrámu svatého Václava v Novém Veselí má dva nové zvony
• Z policejního deníku: nález munice na Žďársku; krádež stavebního materiálu, vloupání do kůlny či opilci na ulici
• Omezení MHD v Jihlavě už od středy 21. října
• Vyvěsme vlajky! aneb Český den s českými vlajkami NADĚJE
• Soud uložil přísný trest a opilého řidiče kamionu na pět ket vyhostil z České republiky

Pondělí   19. 10. 2020

• Jihlavská nemocnice omezuje ambulantní péči
• Silnice I/19 u obce Simtany na Havlíčkobrodsku by měla od počátku listopadu sloužit řidičům
• Opilá řidička se při nehodě s autem několikrát přetočila přes střechu
• Z policejního deníku: pokus o vloupání do garáže, poškození auta či agresivní opilec

Neděle   18. 10. 2020

• Požár Okříšek v roce 1903 a sbírka na pomoc postiženým
• Na zachraňování ježků je stále ještě čas, pomůžete úkrytem i přikrmováním
• Z policejního deníku: krádež peněženky s více jak 50 tisíci korunami; vloupání do kůlny; drogy a alkohol za volantem
• Zemřel bývalý starosta Pelhřimova František Kučera
• Židovský dům v Třebíči byl prohlášen za kulturní památku
• Ministerstvo zdravotnictví vydalo grafickou tabulku, která napoví rozdíl mezi covidem a chřipkou

Sobota   17. 10. 2020

• Nezahrávejme si s výrazem „osobní lockdown“
• Dukovany v rámci odstávky kontrolují i významné bezpečnostní systémy
• Z náměstí v Přibyslavi zmizel vrak auta
• Škola měšť., ochranná hráz proti germanisaci Okříšek
• Na Havlíčkobrodsku zemřela při požáru chalupy žena

Pátek   16. 10. 2020

• Starosta Velkého Meziříčí Alex Kaminaras má covid, zatím je bez příznaků
• Řidič s kamionem vjel v Okříškách na červenou na přejezd, policisté jej vypátrali
• Koalice Pro TOP Vysočinu podala návrh na neplatnost volby do krajského zastupitelstva
• Trojice křížů v Hrotovicích byla prohlášena za kulturní památku
• Pět řidičů se dřevem odmítlo najet na kontrolní váhy – dostali pokutu 30 tisíc korun
• Z policejního deníku: muž se chtěl vloupat do domu; poškození auta či opilci na ulici
• V Popicích u Jihlavy způsobil požár víceúčelového objektu předběžnou škodu 1,5 milionu korun
• Policisté zachránili muže, který chtěl skočit z dálničního mostu
• Dálnice D1 mezi exity 112 Jihlava a 119 Velký Beranov bude o víkendu zdarma, povede tudy objížďka

Čtvrtek   15. 10. 2020

• Na Karlově náměstí v Třebíči pokračuje archeologický průzkum
• Devět tisíc pět set čtyřicet čtyři
• Na silnici I/19 na Žďársku řídí kvůli opravám vozovky dopravu semafory
• Hřbitov na Karlově ve Velkém Meziříčí bude rozšířen, hospodářskou budovu čeká oprava
• Kolem Orlíku u Humpolce je nová turistická trasa pro vozíčkáře
• Muže, kteří se pokusili vloupat do prodejny, policisté dopadli
• Z policejního deníku: hledaný muž skončil v cele; krádež peněženky; poškození aut
• V Pelhřimově si z nově vysazených stromků lidé sundají červené mašličky, připnou jméno dítěte a stromek bude jejich
• Policisté na Vysočině provedli ve středu 777 kontrol, zjistili 80 porušení mimořádných nebo krizových opatření
• Je tam práce jako na kostele...

Středa   14. 10. 2020

• Dopravnímu podniku v Jihlavě v nouzovém stavu výrazně klesají tržby, je nucen redukovat spoje
• Školní jídelny v Jihlavě vaří, výdejní doba jídelen je omezená
• Podpořte zvířata v táborské zoo, doneste jim kaštany a žaludy; děti i nadále za jejich tašku získají volnou vstupenku
• Z policejního deníku: rvačka dvou recidivistů v Jihlavě; žena neposlala zaplacené zboží; hledaný muž putoval do vězení
• V Herálci na Žďársku hrozí povodeň, Svratka se blíží ke třetímu stupni povodňové aktivity
• Nejsme ve válce, nepotřebujeme drakonická opatření
• Havlíčkobrodská nemocnice od pátku pozastavuje specializované ambulance, od pondělí pak plánované operace
• MHD v Havlíčkově Brodě jezdí jako o prázdninách
• Určené školy vykonávající péči o děti v době nouzového stavu

Úterý   13. 10. 2020

• Na Vysočině se nakazilo covidem 350 lidí, devět zemřelo
• Jihlava spouští mapu nouzového stavu, dobrovolnické centrum i péči o děti třeba zdravotních sestřiček
• Galerie, muzea, hrady Roštejn a Kámen a také Horácké divadlo jsou pro veřejnost zavřené
• Horní část parkovacího domu v Žižkově ulici v Havlíčkově Brodě slouží řidičům, směrem k Sázavě roste další parkoviště
• V jihlavské zoologické zahradě se narodilo osm hroznýšů madagaskarských
• Z policejního deníku: řidič v Telči se dopustil trestného činu i přestupků; vloupání do domu či neplatiči alimentů
• Kamion vjel v Okříškách na přejezd v době, kdy se začaly spouštět závory, policie hledá svědky této události
• Muž našel v lese u Jam dělostřelecké granáty
• Lidé v Přibyslavi o víkendu krouhali a šlapali zelí, zdravou přílohu na zimu

Pondělí   12. 10. 2020