Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

čtvrtek Zpět na hlavní stránku... 10.9 2020


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Na Vysočině se covidem nakazilo 38 lidí, jeden člověk zemřel
Za posledních čtyřiadvacet hodin se na Vysočině nakazilo koronavirem dalších 38 lidí, nejvíce na Pelhřimovsku. Jeden člověk zemřel.
Nejvíce nemocných, patnáct, zaznamenali hygienici na Pelhřimovsku, na Třebíčsku se nakazilo devět lidí a na Jihlavsku osm. Pět nových případů je na Žďársku a jeden na Havlíčkobrodsku.

Nově se devětatřicet lidí uzdravilo a jeden člověk, klient domova pro seniory v Humpolci, zemřel.

Celkový počet osob s prokázanou nákazou: 1041- 38
z toho v okrese Jihlava: 271 - 8
z toho v okrese Havlíčkův Brod: 221 - 1
z toho v okrese Pelhřimov: 141 - 15
z toho v okrese Třebíč: 232 - 9
z toho v okrese Žďár nad Sázavou: 176 - 5

Počet platných karantén vydaných KHS: 53
Počet osob indikovaných KHS k testování: (stav od 22.3.2020 18:00): 24804 - 379
Počet vyléčených potvrzených případů onemocnění: 659 - 39
Počet zemřelých potvrzených případů onemocnění: 17 - 1
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: dopadení celostátně hledaného muže, krádež zahradní techniky nebo třeba jízda bez řidičáku
Šestačtyřicetiletého muže ze Žďárska, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání, protože na něj vydal okresní soud příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, vypátrala policejní hlídka ve středu 9. září kolem deváté hodiny ráno v Bystřici nad Pernštejnem. Muže policisté eskortovali do věznice. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Neznámý zloděj ukradl v Uhřínově motorovou sekačku a křovinořez
Zahradní techniku ukradl neznámý pachatel v době od pondělí 7. září do středy 9. září v Uhřínově na Žďársku. "Z volně přístupného pozemku si odnesl motorovou sekačku a křovinořez, čímž majiteli způsobil škodu přes čtyři tisíce korun. Policisté případ prošetřují jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají", informovala S. Rázlová.

Muž nevlastní řidičský průkaz, přesto usedl za volant
Sedmadvacetiletý řidič osobního auta Hyundai v Malči na Havlíčkobrodsku ve středu 9. září kolem jedné hodiny odpoledne nepředložil policistům řidičský průkaz. "Ti provedenou lustrací zjistili, že jej muž vůbec nevlastní. V další jízdě již pokračovat nesměl", vysvětlila mluvčí s tím, že policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Muž v Jihlavě řídil pod vlivem alkoholu
Devětatřicetiletý řidič osobního auta Volkswagen nadýchal ve středu 9. září před desátou hodinou večer v ulici Hradební v Jihlavě policejní hlídce 0,41 promile. "Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Poté celou událost zadokumentovali jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, ze kterého se muž bude zodpovídat u příslušného správního orgánu, kde mu hrozí zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel a pokuta", informoval policejní mluvčí David Linhart.

Mladá žena v Třešti řídila pod vlivem drog
Policisté v Třešti ve středu 9. září okolo jedenácté hodiny večer zastavili v ulici Dr. Richtra v Třešti osobní auto Volkswagen Golf, který řídila třiadvacetiletá žena. "Policisté s řidičkou provedli zkoušku na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek, která byla pozitivní na amfetaminy", uvedl mluvčí. Z tohoto důvodu jí zakázali další jízdu a následně případ zadokumentovali jako přestupek v dopravě, za který ve správním řízení hrozí pokuta a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.

Muž má až do ledna 2022 zákaz řízení, přesto jezdí
Policisté ve středu 9. září po deváté hodině dopoledne zastavili v ulici Táborská v Třebíči osobní auto Renault, který řídil třiačtyřicetiletý muž. "Řidič policistům na místě nepředložil řidičský průkaz, a proto se ho rozhodli prolustrovat v dostupných policejních evidencích. Zde vyšlo najevo, že muž má pravomocným rozhodnutím městského úřadu vysloven platný zákaz činnost spočívající v řízení motorových vozidel, a to až do ledna roku 2022", informoval D. Linhart s tím, že policisté muži zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.


Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Sedmatřicetiletého motorkáře po nehodě s vážným zraněním transportoval do nemocnice vrtulník
Při střetu osobního auta a motocyklu, ke kterému došlo ve středu 9. září okolo půl sedmé večer na silnici I/23 asi kilometr za Třebíčí, utrpěl motorkář vážná zranění, se kterými jej do nemocnice transportoval vrtulník.
"Sedmatřicetiletý řidič motocyklu Kawasaki jel ve směru od Třebíče na Vladislav a osmašedesátiletý řidič osobního automobilu Nissan zde vyjížděl na silnici z místa ležícího mimo pozemní komunikaci, přičemž došlo ke střetu obou vozidel", popsal nehodu policejní mluvčí David Linhart.
Vážně zraněného motorkáře transportoval do nemocnice vrtulník, řidiče osobního auta odvezli záchranáři rovněž k ošetření do nemocnice.
"U řidiče automobilu byla provedena dechová zkouška, která byla negativní. Na místě celé události zasahovali všechny složky integrovaného záchranného systému. Příčina a okolnosti dopravní nehody, stejně tak jako míra zavinění jsou předmětem dalšího prověřování. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v předběžné výši 100 tisíc korun", dodal D. Linhart.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Památný strom Smrk u Habrůvky v Moravském krasu padl za oběť kůrovci
Mohutný strom, starý asi 200 let a vysoký 42 metrů s obvodem kmene ve výšce 1,3 metru nad zemí 312 centimetrů, rostoucí v bočním žlíbku nedaleko křižovatky lesních cest Kočárová a K Hlinkovým dolům u obce Habrůvka je v současné době téměř bez jehličí.
V jeho bezprostředním okolí proběhla těžba kůrovcem napadených stromů. Památný strom sice dosud vzhledem k platné ochraně stojí, ale jde již v podstatě o mrtvého jedince. Není vyloučeno, že bude nezbytné zrušit jeho ochranu a strom pokácet.
O zrušení ochrany by měl požádat vlastník stromu, tedy Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny. O zrušení ochrany se rozhoduje ve správním řízení. Správa CHKO se dohodla se Školním lesním podnikem Křtiny na tom, že strom tady zůstane do doby, než začne ohrožovat bezpečnost návštěvníků lesa. Je to dáno také tím, že u stromu se nachází i meditační místo krasového poustevníka.
Správa národního parku Moravský kras doufá, že obdobný osud nepotká poslední památný smrk na území přírodní rezervace, a to Smrk u jeskyně Výpustek.V Moravském krasu už jsou jen tři živé památné jehličnany, borovice u Pekla u Suchdolu, modřín Troják u Habrůvky a výše zmíněný smrk u jeskyně Výpustek.

Proběhly práce ve Stromořadí Lažánky - Jedovnice
Správa CHKO Moravský kras ve spolupráci se Správou a údržbou silnic Jihomoravského kraje zajistila údržbu části aleje památných stromů Stromořadí Lažánky – Jedovnice.
V celé aleji byly provedeny výchovné řezy 52 stromů, které byly vysázeny před čtyřmi lety, odstraněna byla jejich již nefunkční rákosová ochrana a opěrné kůly. Čtrnáct uschlých stromů muselo být odstraněno. Dále byly arboristy provedeny speciální řezy v korunách třiatřiceti dospělých stromů. Práce probíhaly za plného provozu na dopravně velmi frekventované silnici. Zvláštní poděkování patří Správě a údržbě silnic Jihomoravského kraje, která zajistila řízení dopravy v průběhu provádění prací a dále i štěpkování vzniklého klestu. Věříme, že provedená opatření budou mít pozitivní vliv nejen na zdravotní stav stromů, ale také na bezpečný provoz na frekventované komunikaci.

- red -Zpět nahoru na obsah...

Výstavu Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši zakončí latinská hra Veritas prostrata et erecta
Divadelní představení Veritas prostrata et erecta aneb sv. Jan Křtitel v podání souboru LAURINGER v sobotu 12. září ve 20 hodin v sídle Národního památkového ústavu v Lannerově domě v Hradecké ulici 6 v Telči slavnostně zakončí výstavu Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši.
Návštěvník latinského představení bude moci nahlédnout do české divadelní kultury doby baroka prostřednictvím časově upravené hry jezuitského autora Karla Kolčavy. Parafráze evangelijního příběhu o tetrarchovi Herodovi, Herodiadě, Salome a Janu Křtiteli poskytne za užití divadelních výrazových prostředků, hudby a tance neobvyklý a jedinečný kulturní zážitek.

Výstava Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši, kterou budou moci lidé navštívit naposledy v neděli 13. září, nabízí pohled do dějin telčské koleje a probačního domu, lze tak nahlédnout do života zdejší komunity a zejména do způsobu prožívání tzv. třetí probace – závěrečné fáze formace jezuity, pro kterou byl zdejší dům zřízen. Napovídá,, jak jezuité ovlivňovali nejen náboženský život ve městě i okolí.
K vidění jsou vzácně dochované předměty dokumentující sloužení liturgie, organizování duchovních slavností, chod škol a semináře či provozování lékárny. Architekturu, mobiliář kostelů i drobnou sakrální architekturu představuje reprodukce dobových plánů, fotografie dnešního stavu, a především jedinečné 3D vizualizace, které ukazují současnou podobu i historickou rekonstrukci bývalé jezuitské koleje, řádového kostela Jména Ježíš a farního kostela sv. Jakuba.


Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pátek   30. 10. 2020

• V Třebíči otevřou okruh Zámiš - Bažantnice, poslouží běžcům, pěším, cyklistům i lyžařům na běžkách
• Motorkář, který boural u Domamile na Třebíčsku, skončil zraněný v nemocnici
• Osobní auto po nehodě u Lidmaně na Pelhřimovsku začalo hořet
• Nechte se oslovit jihlavskou kulturou online
• V souvislosti s dušičkovým obdobím buďte obezřetní nejen na silnici, ale i při návštěvách hřbitovů
• Přes facebook nesdělujte nikomu údaje ke svému účtu; kriminalisté z Vysočiny se zabývají podvodným vylákáním peněz na sociálních sítích
• Silnice u Simtan bude od neděle plně průjezdná, zatím tam bude omezená rychlost 70 km/hod
• Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě se stěhuje do nových prostor
• Muž na Třebíčsku použil cizí platební kartu, pátrá po něm policie
• Z policejního deníku: vloupání do auta; obtěžující opilci či opilí řidiči

Čtvrtek   29. 10. 2020

• U Chotěboře při nehodě zemřel motorkář
• Obchvat Velkého Beranova na Jihlavsku bude v pátek 30. října předán řidičům
• Táborskému nosálovi chutná, nejvíce si pochutná na vejcích
• Řidič kamionu se chtěl v koloně otočit, utrhl se pod ním mostek a zatarasil silnici
• Požár kamionu v Kralicích nad Oslavou přesáhl škodu jeden milion korun
• Na Vysočině za posledních sedm dní hygienici zaznamenali přes čtyři tisíce pozitivních osob
• Dobrovolníci mohou pomoci nejen v Jihlavě
• Z policejního deníku: policisté zjistili 145 vládních porušení, postřelený myslivec či navrtaná lípa
• Lékaři na Vysočině vyšetřili plíce čtyřiatřiceti lidem, plicní fibrózu neměl nikdo
• V pelhřimovských ulicích již dělníci instalují vánoční výzdobu

Středa   28. 10. 2020

• Cestáři na Vysočině mají na zimu dostatek posypového materiálu i připravenou techniku
• Rektor Vysoké školy polytechnické v Jihlavě uctil památku 28. října
• Nenechme zvítězit strach nad našimi životy
• Prymulovo drzé a arogantní chování je skandální
• Sdružení Krajina z Počítek zrušilo podzimní výsadbu stromů

Úterý   27. 10. 2020

• Mobilní odběrový tým vysočinských hasičů odebral v domově pro seniory v Telči 43 vzorků na covid
• Udělejte z podzimní zahrady ráj pro ptáky
• Z policejního deníku: z chaty u hřiště zmizela kasička; opilec budil pohoršení či srážka se zvěří
• Časové kupóny a elektronickou peněženku do Jihlavské MHD lze již zaplatit i kartou
• Návštěvníci hřbitovů by měli o Dušičkách dodržovat vládní pravidla a nařízení
• Na dálnici D1 boural kamion, směr na Brno je neprůjezdný
• Neznámý zloděj sebral v Brtnici autobus a havaroval, policie žádá o pomoc svědky
• Prasata divoká z táborské zoo děkují za lesní plody

Pondělí   26. 10. 2020

• Tragický požár sudu na palivo v Moravci
• Lavičku Václava Havla v Jihlavě poškodil neznámý vandal; město podává trestní oznámení
• Primátorka Jihlavy Karolína Koubová musí do karantény
• Stavba na obchvatu Osové Bítýšky pokračuje i přes to, že osm dělníků je v karanténě
• Domov pro seniory v Reynkově ulici v Havlíčkově Brodě zasáhl Covid 19, potřebuje doplnit zdravotnický personál
• Z policejního deníku: dělostřelecký granát v nákladu dřeva; opilý řidič havaroval či opilec, který chtěl skočit z okna
• Na sociální sítě s jihlavským muzeem
• Nová naučná stezka provede zájemce Ranským polesím ve Žďárských vrších
• Dvaadvacetiletý muž z Pelhřimovska se v Jihlavě vloupal do čerpací stanice
• Řidič osobního auta se v Jihlavě zřítil s autem z mostu na cyklostezku

Neděle   25. 10. 2020

• Rozšířené návštěvní hodiny v období dušičkových svátků u urnového háje a rozptylové loučky u jihlavského krematoria
• Jihlavskou zoologickou zahradu nově obývá čája obojková
• Alej u Tří křížů v Novém Městě na Moravě bude připomínat Domácí hospic Vysočina
• Odběrové místo u jihlavské nemocnice bude přestěhováno do průjezdu mezi nemocnicí a Domem zdraví
• Z policejního deníku: krádež peněženky na ubytovně; krádež dřeva za 112 tisíc korun či silně opilý řidič v Třebíči

Sobota   24. 10. 2020

• Při nehodě traktoru na poli na Humpolecku zemřel muž
• Knihovna ve Velkém Meziříčí zavedla okénkovou půjčovnu
• Žďár nad Sázavou má babybox, již je plně funkční, slavnostně bude otevřen 6. listoapadu
• U silnice od Pelhřimova na Řemenov bylo vysazeno devětačtyřicet švestek
• Při zámeckých inventurách se počítaly peřiny i motyky

Pátek   23. 10. 2020

• Knižní veletrh v Havlíčkově Brodě se nekoná, tak vzal na sebe podobu knihy Země skrytých úsměvů
• Václav Klaus ke skandálu ministra Prymuly
• Nadělte si pod vánoční stromek tygra, lva nebo třeba medvěda
• Charita v Třebíči zahájila službu Nákupy ohroženým, volat můžou na číslo 603 499 850
• Z policejního deníku: policisté chytili zloděje při činu; krádež platebních karet či řidič s třemi promile alkoholu
• Provoz na silnici I/37 od Ořechova na Křižanov bude řízen po dobu oprav kyvadlově

Čtvrtek   22. 10. 2020

• V trolejbusech a autobusech městské dopravy v Jihlavě začnou od pátku platit nová opatření
• Do židovské čtvrti v Třebíči budou moci vjet pouze její obyvatelé a podnikatelé
• V Dukovanech provádí mimořádnou údržbu hlavních cirkulačních čerpadel
• Tržnice na Masarykově náměstí v Jihlavě v pátek končí
• Víte, že když jde o život přeparkovat nestihnete?
• Z policejního deníku: muž v Telči okradl svého známého či muž, který fyzicky napadl ženu
• Medvědi v táborské zoo marně vyhlíží návštěvníky
• Výzva praktických lékařů z Vysočiny: nepodceňujte náhlé změny svého zdraví
• Propadlé řidičské průkazy už ministerstva částečně tolerují; nejen jihlavskému odboru dopravy se tak ulevilo; v Jihlavě ve středu dokonce obsloužili všechny klienty
• V oblasti zabezpečení chat a chalup je stále co zlepšovat; letos policisté na Vysočině řešili 33 případů vloupání
• Na Staroměstském náměstí probíhal hlavně občanský protest proti vládě

Středa   21. 10. 2020

• Dětská hřiště a sportoviště nechá město Jihlava od čtvrtka 22. října otevřené
• Nevstupujte do nemocnice, pokud nemusíte
• Z policejního deníku: rvačka v Jihlavě; krádež čerpadla či hledaný muž skončil ve vězení
• V Prostředkovicích na silnici I/38 silničáři potrvá do pátku reklamační oprava, dopravu řídí semafory
• V Urbanově bouraly dva traktory, jeden řidič byl opilý
• Silnice I/38 mezi lokalitou u Vránů a křižovatkou Svatý Kříž na Havlíčkobrodsku se opravuje, provoz řídí semafory

Úterý   20. 10. 2020

• Krajské ustavující zastupitelstvo na Vysočině se posouvá, důvodem je přezkum voleb, který podala strana Pro TOP Vysočinu
• Policisté dopadli distributora pervitinu ze Žďárska
• Jihlavský magistrát zatím i přes vysokou nemocnost stíhá zajišťovat většinu agend, platit za komunální odpad zatím nelze
• Věž chrámu svatého Václava v Novém Veselí má dva nové zvony
• Z policejního deníku: nález munice na Žďársku; krádež stavebního materiálu, vloupání do kůlny či opilci na ulici
• Omezení MHD v Jihlavě už od středy 21. října
• Vyvěsme vlajky! aneb Český den s českými vlajkami NADĚJE
• Soud uložil přísný trest a opilého řidiče kamionu na pět ket vyhostil z České republiky

Pondělí   19. 10. 2020

• Jihlavská nemocnice omezuje ambulantní péči
• Silnice I/19 u obce Simtany na Havlíčkobrodsku by měla od počátku listopadu sloužit řidičům
• Opilá řidička se při nehodě s autem několikrát přetočila přes střechu
• Z policejního deníku: pokus o vloupání do garáže, poškození auta či agresivní opilec

Neděle   18. 10. 2020

• Požár Okříšek v roce 1903 a sbírka na pomoc postiženým
• Na zachraňování ježků je stále ještě čas, pomůžete úkrytem i přikrmováním
• Z policejního deníku: krádež peněženky s více jak 50 tisíci korunami; vloupání do kůlny; drogy a alkohol za volantem
• Zemřel bývalý starosta Pelhřimova František Kučera
• Židovský dům v Třebíči byl prohlášen za kulturní památku
• Ministerstvo zdravotnictví vydalo grafickou tabulku, která napoví rozdíl mezi covidem a chřipkou

Sobota   17. 10. 2020

• Nezahrávejme si s výrazem „osobní lockdown“
• Dukovany v rámci odstávky kontrolují i významné bezpečnostní systémy
• Z náměstí v Přibyslavi zmizel vrak auta
• Škola měšť., ochranná hráz proti germanisaci Okříšek
• Na Havlíčkobrodsku zemřela při požáru chalupy žena

Pátek   16. 10. 2020

• Starosta Velkého Meziříčí Alex Kaminaras má covid, zatím je bez příznaků
• Řidič s kamionem vjel v Okříškách na červenou na přejezd, policisté jej vypátrali
• Koalice Pro TOP Vysočinu podala návrh na neplatnost volby do krajského zastupitelstva
• Trojice křížů v Hrotovicích byla prohlášena za kulturní památku
• Pět řidičů se dřevem odmítlo najet na kontrolní váhy – dostali pokutu 30 tisíc korun
• Z policejního deníku: muž se chtěl vloupat do domu; poškození auta či opilci na ulici
• V Popicích u Jihlavy způsobil požár víceúčelového objektu předběžnou škodu 1,5 milionu korun
• Policisté zachránili muže, který chtěl skočit z dálničního mostu
• Dálnice D1 mezi exity 112 Jihlava a 119 Velký Beranov bude o víkendu zdarma, povede tudy objížďka

Čtvrtek   15. 10. 2020

• Na Karlově náměstí v Třebíči pokračuje archeologický průzkum
• Devět tisíc pět set čtyřicet čtyři
• Na silnici I/19 na Žďársku řídí kvůli opravám vozovky dopravu semafory
• Hřbitov na Karlově ve Velkém Meziříčí bude rozšířen, hospodářskou budovu čeká oprava
• Kolem Orlíku u Humpolce je nová turistická trasa pro vozíčkáře
• Muže, kteří se pokusili vloupat do prodejny, policisté dopadli
• Z policejního deníku: hledaný muž skončil v cele; krádež peněženky; poškození aut
• V Pelhřimově si z nově vysazených stromků lidé sundají červené mašličky, připnou jméno dítěte a stromek bude jejich
• Policisté na Vysočině provedli ve středu 777 kontrol, zjistili 80 porušení mimořádných nebo krizových opatření
• Je tam práce jako na kostele...

Středa   14. 10. 2020
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz