Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

neděle Zpět na hlavní stránku... 13.9 2020


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Ve Studenci vypadl z jedoucího vlaku muž, nalezen byl bez známek života
Ve Studenci na Třebíčsku vypadla v neděli 13. září po půl šesté navečer z jedoucího vlaku osoba, kterou následně hasiči nalezli bez známek života.
Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů z Náměště nad Oslavou a Třebíče, které osobu vyhledaly a po nálezu zajistily místo události.

Mladší muž vypadl z vlaku přímo za jízdy. Svědci ihned zalarmovali záchranné složky. Přivolaní hasiči desítky minut propátrávali okolí trati. Nakonec muže našli. Oživit se ho, ale už nepodařilo ani záchranářům. Provoz na trati mezi Brnem a Jihlavou byl dočasně uzavřen, cestující museli využít náhradní dopravu.

Co se na místě přesně stalo vyšetřují policisté, mohlo by jít o sebevraždu nebo nešťastnou nehodu. Kriminalisté na místě několik hodin sbírali stopy. Podle dosavadního vyšetřování je velmi nepravděpodobné, že by na jeho smrti nesl vinu někdo cizí.- red -Zpět nahoru na obsah...

Při srážce auta a motorky v Moravci byli zraněni dva lidé, z toho jeden těžce
Dopravní nehoda osobního auta a motorky se stala v neděli 13. září krátce po půl dvanácté dopoledne v Moravci, nedaleko od Velkého Meziříčí, na Žďársku. Dva lidé utrpěli zranění.
"Na místo byli vysláni záchranáři z Bystřice nad Pernštejnem a vrtulník letecké záchranné služby z Jihlavy. Jeden z účastníků skončil s lehkým zraněním na urgentním příjmu novoměstské nemocnice. Druhou osobu s těžkým zraněním transportovali letečtí záchranáři do brněnského traumacentra", informoval mluvčí záchranářů na Vysočině Petr Janáček.

Na místě nehody zasahovali hasiči z Velkého Meziříčí a Křižanova, kteří zajistili předlékařskou pomoc a zraněné osoby transportovali do vrtulníku. Hasiči také zajistili vozidlo proti požáru, likvidovali únik pohonných hmot a zprůjezdnili vozovku.

Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: krádež nářadí za sto tisíc korun, poškrábání laku na autě či krádež 234 litrů nafty
Neznámý zloděj ukradl v noci ze čtvrtka na pátek v ulici Sadová v Želetavě na Třebíčsku nářadí ze zaparkovaného auta Volkswagen Transporter. Pachatel rozbil pravé zadní okénko a sebral aku nářadí v hodnotě nejméně sto tisíc korun. Pachateli, po kterém policisté pátrají, hrozí až pět let za mřížemi. Uvedl to policejní mluvčí David Linhart.
Poškození laku u zaparkovaného auta na Štefánikově náměstí v Jihlavě
Neznámý vandal ze čtvrtka na pátek poškodil lak u zaparkovaného osobního auta Fiat na Štefánikově náměstí v Jihlavě. "Lak poškodil dvěma vrypy, které vytvořil u dveří řidiče a na pravých zadních dveřích, čímž majiteli vozu Škoda způsobil škodu v předběžné výši 10 tisíc korun", informoval D. Linhart s tím, že policisté po provedení všech nezbytných úkonů případ zaevidovali jako přečin poškození cizí věci, za který hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Z pásového rypadla ze stavby u Havlíčkova Brodu zmizelo 234 litrů nafty
Dosud neznámý pachatel v době od pondělí 7. do středy 9. září ukradl naftu z pásového rypadla. "Pásové rypadlo bylo v té době odstavené na staveništi obchvatu Havlíčkova Brodu, přičemž pachatel u něj odšrouboval víčko palivové nádrže a následně odcizil celkem 234 litrů motorové nafty", popsal událost mluvčí s tím, že policisté místo trestného činu ohledali, zajistili stopy a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, za který hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Opilý šestadvacetiletý muž z Humpolce skončil na záchytce
V ulici V Brance v Humpolci se ve čtvrtek 10. září před desátou hodinou večer v travnatém porostu vedle silnice povaloval zjevně opilý muž. "Přivolaní policisté na místě zjistili, že se jedná o šestadvacetiletého muže, který vlivem své opilosti není schopen vstát ani samostatné chůze. Následně s ním policisté provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a vykazovala 3,24 promile", uvedl mluvčí s tím, že jelikož muž tímto jednáním bezprostředně ohrožoval svůj život a zdraví, tak ho policisté zajistili a převezli na záchytku k vystřízlivění.

Muž řídil pod vlivem alkoholu
Čtyřiapadesátiletý řidič osobního auta Škoda Octavia, kterého policisté zastavili v pátek 11. září před půl pátou ráno v obci Nové Dvory na Žďársku, nadýchal 1,68 promile. "Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Poté případ zadokumentovali jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel", informoval D. Linhart.Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Vyšel stolní kalendář s architektonickými pamětihodnostmi Velkého Meziříčí
Stolní kalendář na rok 2021 s pamětihodnostmi města Velkého Meziříčí od renomovaného fotografa, Milana Šustra si mohou zájemci zakoupit v v Turistickém a informačním centru ve Velkém Meziříčí za sto korun.
"Rodák ze Žďáru nad Sázavou vydal jako spoluautor mnoho knih a publikací. Za zmínku určitě stojí Velké Meziříčí včera a dnes. Texty a dobové fotografie zpracovala historička Marie Ripperová, zajímavá dějinná místa pak lze srovnávat díky současným fotografiím Milana Šustra. Publikaci lze zakoupit v hale radnice nebo v městském e-shopu. Nejedná se ovšem o jedinou knihu z prostředí Velkomeziříčska, na které se fotograf Šustr podílel, další z výčtu jeho děl je i publikace Chrám sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí", informovala mluvčí velkomeziříčské radnice Zuzana Najtová.

Milan Šustr má za sebou řadu úspěšných projektů s architektonickou i sociální tématikou. Ze sociální oblasti lze zmínit například výstavu s titulem Ruce – příběh života, která byla k vidění na na hejtmanství v Jihlavě či v domově pro seniory v Mitrově. Klienti mitrovského domova stáli fotografovi modelem a dodávali mu inspiraci.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Charitativní Bazárek v Havlíčkově Brodě vynesl pro Klárku krásných 30.704 korun
Všichni dárci oblečení, bot i kabelek a hlavně následní nakupující na charitativním Bazárku mohou za jeho úspěšný výsledek. „Kasička ukrývala krásných 30.704 korun, které podpoří Kláru a její rodinu v cestě za běžným životem, tak jak ho můžeme prožívat my všichni,“ prozradila koordinátorka Bazárku a vedoucí mateřského centra Zvoneček v Havlíčkově Brodě Anna Doleželová.
Zatímco jiné děti řeší pubertu a první lásky, dnes 16leté Kláře, která žije s rodinou v Chotěboři, připravil osud úplně jiný průběh dospívání. Ve 12 letech totiž onemocněla rakovinou krve – leukémií, v dubnu 2019 pak podstoupila transplantaci kmenových buněk. Právě Kláru se Oblastní charita Havlíčkův Brod a její Mateřské centrum Zvoneček rozhodly podpořit, a to za pomoci dvou významných žen původem z Vysočiny, sopranistky Miroslavy Časarové, která pochází z vesnice Křepiny nedaleko Lipnice nad Sázavou, a muzikálové zpěvačky Markéty Procházkové, rodačky z Jihlavy.

První den s hudbou a módní přehlídkou vynesl několik tisíc korun
Bazárek v pondělí 24. srpna zahájila maminka Kláry Petra Uchytilová, která přiblížila náročné roky života po nemocnicích. Návštěvníky následně potěšila sopranistka a rodačka z Vysočiny Miroslava Časarová, která zazpívala nejen svou Koronárii, ale také další melodické písně, a slavnostní odpoledne uzavřela zábavná módní přehlídka modelů dobrovolníků všech věkových kategorií. „Hned v rámci slavnostního odpoledne jsme vybrali odhadem několik tisíc korun,“ pochvalovala si zástupkyně ředitele Oblastní charity Havlíčkův Brod Markéta Jedličková a zároveň připomněla, že výtěžek z celotýdenního prodeje oblečení využije Klárka na ozdravný pobyt s onkologickými dětmi pořádaný organizací HAIMA CZ, z. s. „Dcera na pobyty jezdí dle možností v létě a v zimě. Dlouho byly jedinou možností, jak se Klára mohla potkat se svými vrstevníky, kteří navíc sdílejí stejné zkušenosti a nebojí se o nich mluvit,“ svěřila se maminka Petra Uchytilová.

Prodej se o týden protáhl a neprodané oblečení pomůže ještě dále
Věcí se sešla opravdu spousta a několik dobrovolnic v čele s Marií Křenkovou a Simonou Sedláčkovou mělo co dělat, aby oblečení a další věci přebraly a připravily k prodeji. „Už v prvním týdnu bylo jasné, že věci se nemohou prodat, a tak se Bazárek o týden neoficiálně protáhl pro ty, kteří nás nestihli navštívit,“ upřesnila Anna Doleželová s tím, že věci pomohly také mamince samoživitelce se čtyřmi kluky, které směřovaly čtyři plné krabice oblečení včetně bot. Dále neprodané věci z Bazárku poslouží žďárským klientům organizace Kolpingovo dílo ČR a další oblečení využijí také charitní služby, jako je Charitní domov pro matky s dětmi v Havlíčkově Brodě, Šipka – sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi nebo Středisko charitní pomoci – Šatník v Humpolci.

V loni se pořádal charitativní Bazárek na podporu tříletého Sebastiánka, kterého postihla mozková příhoda, kdy utrpěl těžké postižení mozku. Podařilo se vybrat přesně 29.124 korun, které se proměnily v potřebný a nákladný rehabilitační kočárek.

- red -Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pátek   30. 10. 2020

• V Třebíči otevřou okruh Zámiš - Bažantnice, poslouží běžcům, pěším, cyklistům i lyžařům na běžkách
• Motorkář, který boural u Domamile na Třebíčsku, skončil zraněný v nemocnici
• Osobní auto po nehodě u Lidmaně na Pelhřimovsku začalo hořet
• Nechte se oslovit jihlavskou kulturou online
• V souvislosti s dušičkovým obdobím buďte obezřetní nejen na silnici, ale i při návštěvách hřbitovů
• Přes facebook nesdělujte nikomu údaje ke svému účtu; kriminalisté z Vysočiny se zabývají podvodným vylákáním peněz na sociálních sítích
• Silnice u Simtan bude od neděle plně průjezdná, zatím tam bude omezená rychlost 70 km/hod
• Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě se stěhuje do nových prostor
• Muž na Třebíčsku použil cizí platební kartu, pátrá po něm policie
• Z policejního deníku: vloupání do auta; obtěžující opilci či opilí řidiči

Čtvrtek   29. 10. 2020

• U Chotěboře při nehodě zemřel motorkář
• Obchvat Velkého Beranova na Jihlavsku bude v pátek 30. října předán řidičům
• Táborskému nosálovi chutná, nejvíce si pochutná na vejcích
• Řidič kamionu se chtěl v koloně otočit, utrhl se pod ním mostek a zatarasil silnici
• Požár kamionu v Kralicích nad Oslavou přesáhl škodu jeden milion korun
• Na Vysočině za posledních sedm dní hygienici zaznamenali přes čtyři tisíce pozitivních osob
• Dobrovolníci mohou pomoci nejen v Jihlavě
• Z policejního deníku: policisté zjistili 145 vládních porušení, postřelený myslivec či navrtaná lípa
• Lékaři na Vysočině vyšetřili plíce čtyřiatřiceti lidem, plicní fibrózu neměl nikdo
• V pelhřimovských ulicích již dělníci instalují vánoční výzdobu

Středa   28. 10. 2020

• Cestáři na Vysočině mají na zimu dostatek posypového materiálu i připravenou techniku
• Rektor Vysoké školy polytechnické v Jihlavě uctil památku 28. října
• Nenechme zvítězit strach nad našimi životy
• Prymulovo drzé a arogantní chování je skandální
• Sdružení Krajina z Počítek zrušilo podzimní výsadbu stromů

Úterý   27. 10. 2020

• Mobilní odběrový tým vysočinských hasičů odebral v domově pro seniory v Telči 43 vzorků na covid
• Udělejte z podzimní zahrady ráj pro ptáky
• Z policejního deníku: z chaty u hřiště zmizela kasička; opilec budil pohoršení či srážka se zvěří
• Časové kupóny a elektronickou peněženku do Jihlavské MHD lze již zaplatit i kartou
• Návštěvníci hřbitovů by měli o Dušičkách dodržovat vládní pravidla a nařízení
• Na dálnici D1 boural kamion, směr na Brno je neprůjezdný
• Neznámý zloděj sebral v Brtnici autobus a havaroval, policie žádá o pomoc svědky
• Prasata divoká z táborské zoo děkují za lesní plody

Pondělí   26. 10. 2020

• Tragický požár sudu na palivo v Moravci
• Lavičku Václava Havla v Jihlavě poškodil neznámý vandal; město podává trestní oznámení
• Primátorka Jihlavy Karolína Koubová musí do karantény
• Stavba na obchvatu Osové Bítýšky pokračuje i přes to, že osm dělníků je v karanténě
• Domov pro seniory v Reynkově ulici v Havlíčkově Brodě zasáhl Covid 19, potřebuje doplnit zdravotnický personál
• Z policejního deníku: dělostřelecký granát v nákladu dřeva; opilý řidič havaroval či opilec, který chtěl skočit z okna
• Na sociální sítě s jihlavským muzeem
• Nová naučná stezka provede zájemce Ranským polesím ve Žďárských vrších
• Dvaadvacetiletý muž z Pelhřimovska se v Jihlavě vloupal do čerpací stanice
• Řidič osobního auta se v Jihlavě zřítil s autem z mostu na cyklostezku

Neděle   25. 10. 2020

• Rozšířené návštěvní hodiny v období dušičkových svátků u urnového háje a rozptylové loučky u jihlavského krematoria
• Jihlavskou zoologickou zahradu nově obývá čája obojková
• Alej u Tří křížů v Novém Městě na Moravě bude připomínat Domácí hospic Vysočina
• Odběrové místo u jihlavské nemocnice bude přestěhováno do průjezdu mezi nemocnicí a Domem zdraví
• Z policejního deníku: krádež peněženky na ubytovně; krádež dřeva za 112 tisíc korun či silně opilý řidič v Třebíči

Sobota   24. 10. 2020

• Při nehodě traktoru na poli na Humpolecku zemřel muž
• Knihovna ve Velkém Meziříčí zavedla okénkovou půjčovnu
• Žďár nad Sázavou má babybox, již je plně funkční, slavnostně bude otevřen 6. listoapadu
• U silnice od Pelhřimova na Řemenov bylo vysazeno devětačtyřicet švestek
• Při zámeckých inventurách se počítaly peřiny i motyky

Pátek   23. 10. 2020

• Knižní veletrh v Havlíčkově Brodě se nekoná, tak vzal na sebe podobu knihy Země skrytých úsměvů
• Václav Klaus ke skandálu ministra Prymuly
• Nadělte si pod vánoční stromek tygra, lva nebo třeba medvěda
• Charita v Třebíči zahájila službu Nákupy ohroženým, volat můžou na číslo 603 499 850
• Z policejního deníku: policisté chytili zloděje při činu; krádež platebních karet či řidič s třemi promile alkoholu
• Provoz na silnici I/37 od Ořechova na Křižanov bude řízen po dobu oprav kyvadlově

Čtvrtek   22. 10. 2020

• V trolejbusech a autobusech městské dopravy v Jihlavě začnou od pátku platit nová opatření
• Do židovské čtvrti v Třebíči budou moci vjet pouze její obyvatelé a podnikatelé
• V Dukovanech provádí mimořádnou údržbu hlavních cirkulačních čerpadel
• Tržnice na Masarykově náměstí v Jihlavě v pátek končí
• Víte, že když jde o život přeparkovat nestihnete?
• Z policejního deníku: muž v Telči okradl svého známého či muž, který fyzicky napadl ženu
• Medvědi v táborské zoo marně vyhlíží návštěvníky
• Výzva praktických lékařů z Vysočiny: nepodceňujte náhlé změny svého zdraví
• Propadlé řidičské průkazy už ministerstva částečně tolerují; nejen jihlavskému odboru dopravy se tak ulevilo; v Jihlavě ve středu dokonce obsloužili všechny klienty
• V oblasti zabezpečení chat a chalup je stále co zlepšovat; letos policisté na Vysočině řešili 33 případů vloupání
• Na Staroměstském náměstí probíhal hlavně občanský protest proti vládě

Středa   21. 10. 2020

• Dětská hřiště a sportoviště nechá město Jihlava od čtvrtka 22. října otevřené
• Nevstupujte do nemocnice, pokud nemusíte
• Z policejního deníku: rvačka v Jihlavě; krádež čerpadla či hledaný muž skončil ve vězení
• V Prostředkovicích na silnici I/38 silničáři potrvá do pátku reklamační oprava, dopravu řídí semafory
• V Urbanově bouraly dva traktory, jeden řidič byl opilý
• Silnice I/38 mezi lokalitou u Vránů a křižovatkou Svatý Kříž na Havlíčkobrodsku se opravuje, provoz řídí semafory

Úterý   20. 10. 2020

• Krajské ustavující zastupitelstvo na Vysočině se posouvá, důvodem je přezkum voleb, který podala strana Pro TOP Vysočinu
• Policisté dopadli distributora pervitinu ze Žďárska
• Jihlavský magistrát zatím i přes vysokou nemocnost stíhá zajišťovat většinu agend, platit za komunální odpad zatím nelze
• Věž chrámu svatého Václava v Novém Veselí má dva nové zvony
• Z policejního deníku: nález munice na Žďársku; krádež stavebního materiálu, vloupání do kůlny či opilci na ulici
• Omezení MHD v Jihlavě už od středy 21. října
• Vyvěsme vlajky! aneb Český den s českými vlajkami NADĚJE
• Soud uložil přísný trest a opilého řidiče kamionu na pět ket vyhostil z České republiky

Pondělí   19. 10. 2020

• Jihlavská nemocnice omezuje ambulantní péči
• Silnice I/19 u obce Simtany na Havlíčkobrodsku by měla od počátku listopadu sloužit řidičům
• Opilá řidička se při nehodě s autem několikrát přetočila přes střechu
• Z policejního deníku: pokus o vloupání do garáže, poškození auta či agresivní opilec

Neděle   18. 10. 2020

• Požár Okříšek v roce 1903 a sbírka na pomoc postiženým
• Na zachraňování ježků je stále ještě čas, pomůžete úkrytem i přikrmováním
• Z policejního deníku: krádež peněženky s více jak 50 tisíci korunami; vloupání do kůlny; drogy a alkohol za volantem
• Zemřel bývalý starosta Pelhřimova František Kučera
• Židovský dům v Třebíči byl prohlášen za kulturní památku
• Ministerstvo zdravotnictví vydalo grafickou tabulku, která napoví rozdíl mezi covidem a chřipkou

Sobota   17. 10. 2020

• Nezahrávejme si s výrazem „osobní lockdown“
• Dukovany v rámci odstávky kontrolují i významné bezpečnostní systémy
• Z náměstí v Přibyslavi zmizel vrak auta
• Škola měšť., ochranná hráz proti germanisaci Okříšek
• Na Havlíčkobrodsku zemřela při požáru chalupy žena

Pátek   16. 10. 2020

• Starosta Velkého Meziříčí Alex Kaminaras má covid, zatím je bez příznaků
• Řidič s kamionem vjel v Okříškách na červenou na přejezd, policisté jej vypátrali
• Koalice Pro TOP Vysočinu podala návrh na neplatnost volby do krajského zastupitelstva
• Trojice křížů v Hrotovicích byla prohlášena za kulturní památku
• Pět řidičů se dřevem odmítlo najet na kontrolní váhy – dostali pokutu 30 tisíc korun
• Z policejního deníku: muž se chtěl vloupat do domu; poškození auta či opilci na ulici
• V Popicích u Jihlavy způsobil požár víceúčelového objektu předběžnou škodu 1,5 milionu korun
• Policisté zachránili muže, který chtěl skočit z dálničního mostu
• Dálnice D1 mezi exity 112 Jihlava a 119 Velký Beranov bude o víkendu zdarma, povede tudy objížďka

Čtvrtek   15. 10. 2020

• Na Karlově náměstí v Třebíči pokračuje archeologický průzkum
• Devět tisíc pět set čtyřicet čtyři
• Na silnici I/19 na Žďársku řídí kvůli opravám vozovky dopravu semafory
• Hřbitov na Karlově ve Velkém Meziříčí bude rozšířen, hospodářskou budovu čeká oprava
• Kolem Orlíku u Humpolce je nová turistická trasa pro vozíčkáře
• Muže, kteří se pokusili vloupat do prodejny, policisté dopadli
• Z policejního deníku: hledaný muž skončil v cele; krádež peněženky; poškození aut
• V Pelhřimově si z nově vysazených stromků lidé sundají červené mašličky, připnou jméno dítěte a stromek bude jejich
• Policisté na Vysočině provedli ve středu 777 kontrol, zjistili 80 porušení mimořádných nebo krizových opatření
• Je tam práce jako na kostele...

Středa   14. 10. 2020
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz