Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

neděle Zpět na hlavní stránku... 18.10 2020


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...




Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...



Reklama v Regionalistu...




Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...






Zpět nahoru na obsah...

Požár Okříšek v roce 1903 a sbírka na pomoc postiženým
Dne 13. července t. r. odpoledne o 3. hodině postižena byla obec zdejšího okresu Okříšky zhoubným požárem, jenž při silném větru značných rozměrů nabyl.
Škoda obyvatelstvu tím způsobená obnáší 120.000 K a jest pouze částečně pojištěním kryta. Potraviny byly zničeny. 28 rodin pozbylo neštěstím tím veškeren svůj majetek; jest bez přístřeší i postrádá nejnutnějších předmětů denní potřeby.

Aby se pohořelým, téměř vesměs chudým domkařům. živnostníkům a zadluženým rolníkům v jich bídě jen poněkud pomohlo, zavádí se v politickém okresu třebíčském veřejná sbírka milodarů. Obraceje se na dobročinnost obyvatelstva vždy osvědčenou, žádám jménem ubohých pohořelých důstojné farní úřady, ctěné velkostatky. obce, korporace, spolky a jednotlivé dobrodince za příspěvky na penězích neb přírodninách. Dary peněžní budtež laskavě zaslány podepsanému úřadu, dary v přírodninách obecnímu představenstvu v Okříškách.

C. k. okresní hejtmanství v Třebíči.

Ve virtuálním muzeu starých Okříšek zveřejnil pan Bohuslav Buďa novinový článek, který vyšel 31. 7. 1903 v týdeníku Hlasy ze západní Moravy, věnovaný velkému požáru v dnešní Staré osadě.

- red -



Zpět nahoru na obsah...

Na zachraňování ježků je stále ještě čas, pomůžete úkrytem i přikrmováním
Až několik desítek telefonátů denně řeší aktuálně, s příchodem podzimu, pracovníci v Záchranné stanici Pavlov u Ledče nad Sázavou. Lidé volají se stejným dotazem. Zda ježci, které objevili na zahradě nebo je někde náhodou našli, přežijí zimu a jestli je nemají zachránit a odvést do stanice. Záleží na teplotách i na tom, zda je ježek správně vykrmený, prozatím je však na stěhování těchto hmyzožravců čas. Nejlépe je jim na zahrádkách.
„Několik posledních zim bylo pro ježky velmi příznivých, v loni se ukládali k zimnímu spánku teprve koncem prosince,“ vysvětluje ředitel záchranné stanice Zbyšek Karafiát s tím, že důležitá je především teplota, při které ještě mohou získat potravu. „Hraniční je, když noční teploty klesnou pod bod mrazu a přes den už nepřesáhnou 5 °C,“ doplňuje Zbyšek Karafiát.

Ježkům pomůžete vhodným úkrytem i podporou jídelníčku

Pokud tedy zatím mrazy nehrozí a ježek na vaší zahradě má dostatečnou hmotnost pro zazimování, tedy přibližně 500 gramů, nejlépe mu bude, když zůstane tam, kde je. „Důležité je, aby měl dostatek úkrytů, mnohdy mu stačí hromádka listí nebo větviček, ale i škvíra pod kurníkem, králikárnou či teplé místo v kompostu,“ upřesňuje Zbyšek Karafiát.

Dále pak malý savec s bystrým čumáčkem potřebuje najít potravu. Protože jde o hmyzožravce, chutnají mu hlavně žížaly, brouci nebo slimáci. Problém je, že na zahrádkách děláme často podzimní úklid, a tak se s listím a trávou ztratí místa, kde ježčí potrava žije. Proto je ideální, když necháte koutek zahrady trochu zdivočet právě pro ježky.

V této době můžeme ježkům pomoci přikrmováním, které ocení především ti, kteří mají nízkou hmotnost pro zazimování. Využít se dají granule, konzervy nebo kapsičky určené pro domácí mazlíčky, ideálně v kočičí variantě. Krmítko by mělo být dostatečně těžké, aby ho ježek nepřevrátil, a snadno omyvatelné. Při krmení suchými granulemi je dobré přidat i misku s vodou, kterou také pravidelně měníme.

Ježkům pomůžete vhodným úkrytem i podporou jídelníčku

Do záchranné stanice patří zejména ježci, kteří mají zdravotní problémy. Ti, kteří se například obtížně pohybují, jsou apatičtí nebo malátní. Pokud se chytili do nějaké pasti, například do pletiva, mají tržné rány nebo jiný úraz. Jakmile klesnou teploty pod bod mrazu, je na místě zvažovat záchranu ježků, kteří jsou malí a nemají dostatečnou váhu. Při velkém počtu těchto obyvatel ve stanici však hrozí, že si ježci předávají nejrůznější nemoci, na které mohou uhynout, i proto je lépe, když co nejdéle vydrží ve svém domovském prostředí.

„Pokud si nebudete jistí, jestli ježka zachraňovat nebo ne, neváhejte a zavolejte si k nám do záchranné stanice o radu. Ježek je krásné a užitečné zvíře, které si pozornost nás všech určitě zaslouží,“ vyzývá na závěr ředitel Karafiát.

V závěru prvního říjnového týdne se pracovníci Záchranné stanice Pavlov u Ledče nad Sázavou starali o 47 velmi malých nebo zraněných ježků. Jen za letošní rok Záchrannou stanicí Pavlov prošlo na 900 zvířat. Přitom přes 50 % z nich se úspěšně vrací do volné přírody.

Autor: Ing. Zbyšek Karafiát, Ph.D., ředitel Záchranné stanice Pavlov
- zk -



Zpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: krádež peněženky s více jak 50 tisíci korunami; vloupání do kůlny; drogy a alkohol za volantem
Ve čtvrtek 15. října okolo sedmé hodiny večer si čtyřiašedesátiletý muž v jednom z obchodních domů v Havlíčkově Brodě odložil při nakupování peněženku odložil mezi regály, na kterou pak zapomněl. Když se pro ni vrátil, byla pryč. Muž měl v peněžence větší obnos peněz a pachatel, který si peněženku ponechal mu tak způsobil škodu převyšující 57 tisíc korun. Policisté, kteří na místo přijeli, zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu zatajení věci, za který pachateli v případě jeho dopadení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Uvedl to policejní mluvčí David Linhart.
Vloupání do zahradní kůlny v Ježené
Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v době od neděle 11. do soboty 17. října vloupal do zahradní kůlny u rodinného domu v Ježená na Jihlavsku. "Do kůlny se pachatel dostal po rozlomení visacího zámku, odkud následně odcizil dvě motorové pily, sekačku s pojezdem a klíč od zaparkovaného motocyklu. Pachatel tak majiteli svým jednáním způsobil škodu ve výši necelých třicet tisíc korun", informoval D. Linhart s tím, že přivolaní policisté případ zadokumentovali jako trestné činy krádež vloupáním a porušování domovní svobody. Jelikož se pachatel tohoto jednání dopustil za situace, kdy byl na území celé republiky vyhlášen nouzový stav, hrozí mu trest odnětí svobody až na osm let.

Muž v Třebíči řídil pod vlivem drog
Policisté v pátek 16. října před devátou hodinou ráno zastavili na ulici Benešova v Třebíči osobní auto Peugeot Boxer, který řídil šestatřicetiletý muž. "Policisté s řidičem v rámci kontroly provedli orientační test na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní na látku kanabis", uvedl mluvčí D. Linhart s tím, že policisté muži zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, ze kterého se muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Muž řídil vozidlo pod vlivem alkoholu
Policisté v pátek 16. října před třetí hodinou odpoledne zastavili v Klučově na Třebíčsku osobní automobil Volkswagen, který řídil čtyřicetiletý muž. Policisté s mužem v rámci kontroly provedli dechovou zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu. "Ta byla pozitivní a vykazovala hodnotu 0,78 promile. Z tohoto důvodu policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Poté celou událost zaevidovali jako přestupek v dopravě, za který muži ve správním řízení hrozí pokuta a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel", informoval mluvčí.

Řidič pod vlivem alkoholu ve Velkém Meziříčí
Policisté v pátek 16. října okolo druhé hodiny odpoledne zastavili v ulici Na Valech ve Velkém Meziříčí osobní automobil, který řídil šestašedesátiletý muž. "Policisté s mužem provedli zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla pozitivní a vykazovala hodnotu 1,36 promile. Proto mu zakázali další jízdu a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí trest odnětí svobody až najeden rok a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel", uvedl mluvčí D. Linhart.
Eva ŠINKOVSKÁ



Zpět nahoru na obsah...

Zemřel bývalý starosta Pelhřimova František Kučera
Bývalý starosta Pelhřimova a předseda Sdružení vlastníků obecních lesů František Kučera (ČSSD) v pátek 16. října na následky nemoci náhle zemřel. Funkci starosty města zastával v letech 1914 - 1918.
František Kučera se narodil 20. ledna 1953 na Vysočině v rodině lesníka, vystudoval Lesnickou fakultu VŠZ v Brně a od roku 1977 zastával různé vedoucí funkce v lesnickém provozu u tehdejšího podniku Jihočeských státních lesů. Krátce pracoval i ve státní správě lesního hospodářství na úrovni okresního úřadu. V roce 1990 byl pověřen zastupitelstvem města Pelhřimova identifikovat, dohledat a následně převzít historický lesní majetek města. V následujícím roce byl jmenován ředitelem příspěvkové organizace a později jednatelem společnosti Městská správa lesů Pelhřimov s. r. o., kde je Město Pelhřimov stoprocentním vlastníkem. Ve funkci jednatele společnosti působil do 13.10.2020.

V říjnu 2010 byl zvolen do městského zastupitelstva v Pelhřimově. V letech 2014-2018 byl zvolen starostou města Pelhřimova.
Eva ŠINKOVSKÁ



Zpět nahoru na obsah...

Židovský dům v Třebíči byl prohlášen za kulturní památku
Dvoupodlažní řadový dům v Blahoslavově ulici v židovské čtvrti v Třebíči byl letos na podzim prohlášen za kulturní památku.
Dvoupodlažní řadový dům číslo 64 v Blahoslavově ulici v Třebíči, pravděpodobně z první poloviny 17. století, se nachází v židovské čtvrti, která je součástí Městské památkové zóny Třebíč a od roku 2003 je také zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

„Dům čp. 64 je nedílnou součástí svébytné historické zástavby židovského města a představuje hodnotný doklad historického vývoje, životního způsobu a prostředí židovské komunity v Třebíči“, doplňuje Ing. Marie Fuňáková z územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Telči.

Dům je svým dispozičním uspořádáním a malebnými zákoutími typickým představitelem židovské zástavby. Částečně podsklepený objekt se zbytky klasicistní fasády se navíc dochoval ve značně autentickém stavu s velkým množstvím zajímavých stavebních a řemeslných prvků a archaických detailů. V objektu se nachází i řada hodnotných konstrukcí, dále např. dvojice nad sebou situovaných prevétů, dvojice bývalých černých kuchyní s vestavěným komínovým tělesem, schodiště, četné niky a vestavěné skříně, klenby, zbytky štukové klasicistní fasády či strop. Cenné je též velké množství dochovaných výplní včetně kovářských a tesařských prvků. Opomenout nelze ani půdní prostor s přístupovým schodištěm a krovem nezatíženým adaptací podkroví.

Kulturně historická hodnota domu spočívá zejména v jeho zasazení do urbanistické struktury, ve vnitřní dispozici, drobných zákoutích, celkovém objemu a hmotě, která odráží všechny vývojové vrstvy včetně úpravy ze 30. let 20. století.

„Vnitřní dispozice domu navíc dobře dokumentuje specifické aspekty života židovské minority a dochované výplně včetně kování a dalších řemeslných detailů dotvářejí jeho ucelený ráz a neopakovatelný genius loci“, dodává Fuňáková.
- zprav -



Zpět nahoru na obsah...

Ministerstvo zdravotnictví vydalo grafickou tabulku, která napoví rozdíl mezi covidem a chřipkou
Podzim a zima - s chladnými dny, dlouhými večery již tradičně lidstvo trápí nachlazení, chřipky a vůbec všeobecně respirační choroby. A letos se k tomu všemu ještě přidal koronavirus. A jaké má Covid-19 příznaky a v čem se od chřipky liší, na to se snaží odpovědět tabulka, kterou zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.
Chřipka a COVIDー19 mají společných příznaků mnoho, např. horečku, únavu nebo suchý kašel. Specifickým znakem nákazy koronavirem je ztráta chuti a čichu. Zpravidla se u něj neobjevuje rýma, což je naopak velmi častý příznak chřipky.

Covid-19 je nakažlivé onemocnění způsobené novým koronavirem. Inkubační doba je dva až 14 dnů, nejčastěji pět až šest dnů. Vyvolává především onemocnění dýchacího a trávicího ústrojí.

Jako nejčastější příznaky Covid-19 ministerstvo uvádí zvýšenou teplotu, horečku, suchý kašel a únavu, častými příznaky jsou potíže s dýcháním, bolesti hlavy, krku, kloubů a svalů, zánět spojivek, ztráta chuti a čichu, svědivá vyrážka a takzvané covidové prsty. Mezi méně časté symptomy odborníci počítají průjem, závratě a rýmu.
Závažnými projevy nemoci pak mohou být závažná dušnost, bolest a tlak na hrudi, ztráta řeči a pohyblivosti, zmatenost, vykašlávání krve a selhávání ledvin.

Inkubační doba chřipky je oproti Covid-19 výrazně kratší, jen v rozmezí od jednoho do tří dnů. "Začíná náhle z plného zdraví horečkou, zimnicí, bolestí svalů a kloubů, později se přidává suchý dráždivý kašel," vypočítává resort zdravotnictví.

Nejčastějšími příznaky chřipky jsou horečka, zimnice, únava, suchý kašel, bolest hlavy, schvácenost, bolest svalů a bolest kloubů. Mezi časté symptomy spadá bolest v krku, rýma, nechutenství, bolestivý pohyb očí nebo bolest usazená za nimi. Méně častý je pak průjem, závratě a zvracení. A stejně jako při onemocnění Covid-19 mohou pacienti bojovat s bolestí a tlakem na hrudi a závažnou dušností.

Lidé s Covid-19 také podle srovnání netrpí nechutenstvím, zimnicí nebo zvracením - to jsou problémy specifické pro pacienty s chřipkou.


- red -



Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Pondělí   18. 3. 2024

• U Pacova někdo postřelil brokovnicí orla mořského, má zlomené křídlo
• Ulice Hybrálecká v Jihlavě bude od pondělí 25. března z důvodu oprav uzavřena, objížďka povede po ulicích Romana Havelky a Okrajová
• Jihlavané cvičením podpoří lidi s roztroušenou sklerózou
• Z policejního deníku: šestnáctiletá dívka byla opila a agresivní; zloděj kradl alkohol a současně napadl zaměstnance prodejny

Neděle   17. 3. 2024

• Z policejního deníku: muž nalezl tříštivý granát; zloděj ukradl sazenice jedlí a smrků

Sobota   16. 3. 2024

• Večerní prohlídky Moučkova domu ve Žďáře nad Sázavou
• Z velkomeziříčského zámku: sbírka měřidel
• Výstava nástěnných kuchařek - Dobré samo se chválí v třebíčské galerii Tympanon

Pátek   15. 3. 2024

• Řidiči, jezděte opatrně, dávejte pozor na putující žáby, jsou to přirození regulátoři třeba komárů
• Oprava hradu Kámen pokračuje, zatím se podařilo odkrýt otvor původního rozetového okna, přibude třeba i pavlač
• Z policejního deníku: žena naletěla podvodníkovi, přišla o 150 tisíc korun

Čtvrtek   14. 3. 2024

• 14. březen 1939 - Poslední večerní "křty" jihlavských Židů
• Psychologická pomoc pro rodičky a maminky nejen v šestinedělí v havlíčkobrodské nemocnici
• Z policejního deníku: nehoda si vyžádala dva zraněné, řidič nadýchal téměř 1,5 promile

Středa   13. 3. 2024

• U rybníka Borovinka v Jihlavě byla otevřená nová naučná stezka
• Novoměstský fler trh nabídne návštěvníkům široký sortiment originálních rukodělných výrobků
• Táborští nosálové jsou pořád na větvi
• Výroba velikonočních dekorací a loutkové divadlo o víkendu 23. – 24. března v infocentru v Dukovanech
• Nový řidičský průkaz lze vyřídit za pár minut z domova s pomocí bankovní identity
• Z policejního deníku: falešný telefonát připravil muže o 360 tisíc korun; zloděj si odnesl z chaty padesát litrů slivovice

Úterý   12. 3. 2024

• V okolí jihlavské nemocnice vyroste parkovací dům
• Z policejního deníku: zloděj ukradl dřevo za 30 tisíc; vandal posprejoval fasádu; řidič náklaďáku nadýchal 1,75 promile

Pondělí   11. 3. 2024

• Výstava Hledání Venuše malíře Zdeňka Šplíchala a sklářského výtvarníka Jaroslava Svobody v havlíčkobrodské galerii
• Na Vysočině hygienici za poslední týden evidují 1533 nových respiračních onemocnění
• Z policejního deníku: na letišti na Pelhřimovsku havarovalo při přistání letadlo

Neděle   10. 3. 2024

• Největší historická sbírka textilních rukavic je v Aši
• Jihlavská popraviště
• Na výstavě československých motocyklů v havlíčkobrodském muzeu se představí JAWA, Villiers či Norton
• Z policejního deníku: nález granátu v domě; žena chtěla prodat šaty za šest stovek, přišla o devět tisíc korun; recidivista ukradl kolo
• V Třebíči začne oprava mostu přes Týnské údolí, objížďky potrvají až do konce letních prázdnin

Sobota   9. 3. 2024

• Na Drátenické skále hnízdí krkavci, návštěvníci se k nim mají chovat ohleduplně a nerušit je
• V jihlavské zoologické zahradě se narodila dvojčata tamarinů vousatých
• Přednáška věnovaná Zámeckému muzeu v Telči a Zachariáši z Hradce doplní ukázka unikátních předmětů

Pátek   8. 3. 2024

• Výstava Nový život starým knihám představí výrobu knih či tipy, co s knihou, kterou už doma nechceme
• Pelhřimovská nemocnice povolila návštěvy, akutní respirační onemocnění na Vysočině klesá
• Z policejního deníku: recidivista ukradl oblečení; muž dluží na alimentech sto tisíc korun; opilý řidič boural

Čtvrtek   7. 3. 2024

• Novogotickou synagogou ve Velkém Meziříčí se rozezní irská hudba
• Energetici zavezli palivo do třetího bloku Jaderné elektrárny Dukovany, odstávka skončí v dubnu
• Divadelní představení Senior na internetu má upozornit na možná rizika a nástrahy
• Výstava v pelhřimovské nemocnici ukazuje na důležitost pěstounství
• Z policejního deníku: muž nadýchal přes čtyři promile, skončil na záchytce

Středa   6. 3. 2024

• Regionální osivo dobývá louky, návsi i pláže Vysočiny
• V nemocnici v Jihlavě zemřel senior nakažený záškrtem
• Starý Brněnský most v Jihlavě bude uzavřen až do konce prázdnin pro veškerý provoz
• Studenty v jihlavské nemocnici provázejí mentoři, pomáhají jim orientovat se v praxi
• Z policejního deníku: policisté dopadli zlodějku drogistického zboží

Úterý   5. 3. 2024

• Hasiči vytáhli krávu, která zapadla do jímky
• Domácí hospic Bárka zajišťuje nově i péči o dětské pacienty
• Řidič osobního auta zemřel po nárazu do stromu
• U Telče havaroval plně naložený náklaďák, nikdo neutrpěl zranění
• Z policejního deníku: spor mezi bývalými partnery - muž rozbil ženě skla u auta, žena pro změnu házela kamení na skleněné dveře

Pondělí   4. 3. 2024