Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

pondělí Zpět na hlavní stránku... 19.10 2020


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Jihlavská nemocnice omezuje ambulantní péči
V nemocnici v Jihlavě přibývá za poslední tři týdny pacientů o nemocněním COVID-19 a také s jejím těžkým průběhem. Před týdnem proto zařízení omezilo plánovanou péči. Situace se nezlepšila, proto od tohoto týdne omezuje také ambulantní péči.
„Omezení péče se samozřejmě netýká akutních zákroků, nebo operací, kde by časová prodleva vedla ke zhoršení stavu pacienta,“ uklidňuje ředitel nemocnice Lukáš Velev a prosí pacienty o trpělivost: „Za poslední týdny nám přibylo velké množství COVID-19 pacientů, kteří potřebují plicní ventilaci a mají těžší průběh nemoci. K těmto pacientům potřebujeme nejenom přístrojové vybavení, ale také personál, který je schopný přístroje obsluhovat. Tím, že omezíme péči u výkonů, které snesou odklad, dokážeme posílit a zajistit péči tam, kde je aktuálně potřeba,“ vysvětluje a dodává, že plicní ventilaci potřebují tito pacienti většinou i několik týdnů. Jejich život je po tuto dobu plně závislý na dýchacím přístroji. „Tím, že budeme ohleduplní a trpěliví, zvýšíme jejich šanci na uzdravení a návrat domů”, říká Lukáš Velev.

Aktuálně personál z oddělení, kde je omezená péče, vypomáhá tam, kde je to potřeba. V jihlavské nemocnici je právě hospitalizováno 82 pacientů s onemocněním COVID-19. Z nich 20 je bezpříznakových, 23 v lehkém stavu, 29 ve středně těžkém stavu a 10 lidí je ve stavu kritickém: „Péče o pacienty na umělé plicní ventilaci je náročná. Na jednoho pacienta musíme počítat tři zdravotníky. Navíc ti musí být v ochranných oblecích, kdy si nemůžete dojít na toaletu, najíst se, napít. Pokud něco z toho chcete udělat, musíte si vše svléct. Pobyt v oblecích je nekomfortní, člověk se potí, nedá se dobře dýchat, málo slyšíte. Personál se tak musí často točit, aby to zdravotníci zvládli,“ popisuje Lukáš Velev. Náročná je péče o tyto pacienty také na standardních odděleních.

Ještě před týdnem se ve stanu před jihlavskou nemocnicí denně testovalo kolem 200 lidí, v těch dnech se odebírá přes 400 vzorků. Nemocnice soustřeďuje pacienty na infekční oddělení, ARO, interní JIP, plicní oddělení a ORL. V případě potřeby se budou pro pacienty rozšiřovat tzv. „červené zóny“ do dalších oddělení. Přibývá také personálu s onemocněním COVID -19. Jihlavská nemocnice má 1300 zaměstnanců a z nich je 138 pozitivních. Kvůli nepříznivé personální situaci uzavřelo v týdnu jednu stanici onkologického oddělení.
Monika ZACHRLOVÁZpět nahoru na obsah...

Silnice I/19 u obce Simtany na Havlíčkobrodsku by měla od počátku listopadu sloužit řidičům
Opravenou silnici v délce 650 metrů u obce Simtany na Havlíčkobrodsku by mohli řidiči užívat již na počátku listopadu. Stavební práce probíhají i přes aktuální nepříznivou epidemiologickou situaci podle harmonogramu. Uvedl to Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.
"Koncem minulého týdne byl učiněn zásadní krok k zprovoznění tohoto úseku pokládkou nových konstrukčních vrstev vozovky, kdy na stavbě pracovalo velké množství lidí i stavební techniky. V následujících dnech se bude pracovat zejména na tom, aby bylo dokončeno vše nutné pro rozhodnutí o předčasném užívání toho úseku silnice I/19, o čemž by se mělo rozhodovat v druhé polovině příštího týdne", informoval M. Buček.
S dokončením stavby počítá projekt na jaře roku 2021. Dokončovací práce - například sadové úpravy by již výrazněji do plynulosti dopravy v tomto místě neměly zasáhnout.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Opilá řidička se při nehodě s autem několikrát přetočila přes střechu
Policisté z integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v neděli 18. října kolem šestnácté hodiny oznámení o dopravní nehodě, která se stala na Pelhřimovsku. Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka a poté policisté z dopravního inspektorátu Pelhřimov.
Policisté prvotním šetřením na místě zjistili, že šestadvacetiletá řidička osobního automobilu Toyota Aygo projížděla po silnici III/12924 ve směru od obce Kletečná na obec Hněvkovice. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou, zřejmě vlivem silné podnapilosti, nepřizpůsobila rychlost jízdy a vyjela do protisměru na pravou nezpevněnou krajnici, kde dostala smyk. Ten nezvládla a vyjela vlevo mimo komunikaci do přilehlého pole, kde se s vozidlem několikrát převrátila přes střechu. Při dopravní nehodě se řidička lehce zranila. Ve vozidle v době nehody cestovala sama.

Policisté provedli u ženy dechovou zkoušku na alkohol. Zkouška měla pozitivní výsledek – 2,29 promile alkoholu v dechu, Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 2,32 promile alkoholu v dechu. Cestou integrovaného operačního střediska jsme zajistili lékařské vyšetření spojené s odběrem žilní krve v nemocnici Pelhřimov, kam byla řidička převezena vozidlem zdravotnické záchranné služby. Policisté ženě zadrželi řidičský průkaz. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 60 000 korun. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
mjr. JUDr. Dana ČÍRTKOVÁZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: pokus o vloupání do garáže, poškození auta či agresivní opilec
Policisté pátrají po pachateli, který se v Telči pokusil v době od úterního večera 13. října do nedělního odpoledne vloupat do garáže. V části Štěpnice, v místech zvaných Markova humna odehnul část křídla vrat garáže a rozlomil zámek. Do garáže se pachateli nepodařilo dostat. Majiteli způsobil škodu za necelé dva tisíce korun. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat a případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Muž v Jihlavě poškodil zaparkované auto
V sobotu 17. října přijali policisté po deváté hodině večer oznámení, že se v Jihlavě na ulici Březinova pohybuje podezřelý mladík a poškozuje zaparkované vozidlo. "Policisté zjistili, že se jedná o třiadvacetiletého muže, který poničil automobil BMW. Do vozidla opakovaně udeřil a způsobil tak majiteli automobilu předběžně vyčíslenou škodu přes jeden tisíc korun", informovala Jana Kroutilová s tím, že muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, případ policisté dále šetří.

V Třebíči zajistili policisté opilého muže
V sobotu 17. října přijali policisté po jedné hodině v noci oznámení o fyzickém napadení, ke kterému došlo v bytě domu v části Borovina v Třebíči. "Policisté po příjezdu učinili opatření, aby již nemohlo docházet k násilnému jednání. Jeden z mužů měl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která muže odvezla na ošetření do nemocnice. Policisté provedeným šetřením zjistili, že muž napadl v bytě mladou ženu, na což zareagoval další obyvatel bytu fyzickým útokem. Při napadení došlo k poškození dveří. Policisté provedli u třiadvacetiletého muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,51 promile alkoholu", popsala incident Jana Kroutilová s tím, že opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Případ policisté dále šetří, a to pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Po silnici se pohyboval opilý muž
V sobotu 17. října kolem poledne zajistili policisté z policejní stanice ve Velké Bíteši opilého muže, který se pohyboval po silnici první třídy mezi Osovou Bítýškou a Velkou Bíteší na Žďársku. "Muž se pohyboval po silnici a vstupoval do vozovky před projíždějící vozidla. Že je devatenáctiletý muž pod vlivem alkoholu potvrdila také dechová zkouška, jejíž výsledek byl 1,99 promile alkoholu", informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Vzhledem k tomu, že svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Řidič pod vlivem drog
Policisté odhalili řidiče, u kterého zjistili pozitivní hodnotu na drogy. Šestadvacetiletý muž jel v sobotu 17. října s vozidlem Alfa Romeo v Třebíči po silnici ve směru od ulice Koželužská na ulici Okružní, kde ho po osmé hodině večer zastavila hlídka. "Policisté provedli u řidiče test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na marihuanu. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté muži zakázali pokračovat v další jízdě", informovala mluvčí Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Podnapilý řidič v Jihlavě
V neděli 18. října jel před jednou hodinou v noci devětadvacetiletý řidič vozidla Škoda Superb v Jihlavě po Masarykově náměstí ve směru od ulice Hradební. "Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,19 promile alkoholu a opakované zkoušky u něho ukázaly obdobné hodnoty", uvedla J. Kroutilová. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Alkohol za volantem
Havlíčkobrodští policisté zastavili v sobotu 17. října kolem třetí hodiny odpoledne na ulici Pražská osobní automobil Škoda. V rámci silniční kontroly se devětačtyřicetiletý muž podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,69 promile alkoholu. Hodnotu blízkou prvnímu měření vykázala také opakovaná dechová zkouška. Dále muž při kontrole nepředložil doklady potřebné k řízení vozidla a k jízdě užil vozidlo bez platné technické kontroly. Další jízdu mu policisté na místě zakázali. Z přestupků na úseku dopravy se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Řidiči pod vlivem drog
V sobotu 17. října před půl jedenáctou dopoledne zastavili Pelhřimovští policisté na ulici Friedova osobní automobil Seat, jehož řidičem byl devětatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek vykázal přítomnost amfetaminu a marihuany. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Policisté mu na místě další jízdu zakázali. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.
Dalšího řidiče, u kterého byl test na drogy pozitivní, kontrolovala policejní hlídka v neděli 18. října na ulici Pražská v Pelhřimově. Výsledek testu byl pozitivní na marihuanu. Také tento řidič souhlasil s výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu a v jízdě již pokračovat nesměl. Rovněž je podezřelý z přestupku na úseku dopravy.

Jízda bez řidičáku a pod vlivem drog
Velkomeziříčští policisté kontrolovali v sobotu 17. října krátce po půl desáté večer v katastru obce Osová Bítýška osobní vozidlo Škoda, jehož řidičem byl dvacetiletý muž. "Provedenou lustrací policisté zjistili, že tento muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Dále byl součástí kontroly také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na marihuanu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl", informovala S. Rázlová s tím, že v další jízdě již muž pokračovat nesměl a z přestupků na úseku dopravy se dále bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Testy u řidičů ukázaly přítomnost drog
Dva řidiče, u nichž byl výsledek testu na drogy pozitivní, odhalili v sobotu 18. října v odpoledních hodinách Žďárští policisté.
Šestadvacetiletého řidiče vozidla Ford kontrolovala policejní hlídka kolem půl třetí odpoledne na ulici Žižkova. Výsledek testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami vykázal přítomnost kokainu. Druhým řidičem byl dvacetiletý muž, kterého při jízdě vozidlem Renault kontrolovali policisté o hodinu později na ulici Brněnská. Výsledek testu na drogy byl v jeho případě pozitivní na amfetamin a marihuanu.
Oba muže policisté vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasili. Policisté mužům další jízdu zakázali a jsou podezřelí z přestupku na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Čtvrtek   26. 11. 2020

• Policisté pátrají po totožnosti zavražděného muže, jehož tělo bylo loni nalezeno na Havlíčkobrodsku a prosí o pomoc veřejnost

Středa   25. 11. 2020

• Vzdušný prostor Dukovan a Temelína chrání nový laserový systém, zachytí i letící dron
• Tři krále možná v ulicích nepotkáte, přesto koledovat budou
• Z policejního deníku: poškození nápojových automatů; vloupání do auta či bourající opilý řidič
• Na budově jihlavské nemocnice se ve čtvrtek 26. listopadu rozzáří Světlo lékařům
• Zájemci se mohou stát kmotry zraněných a ohrožených zvířat v záchranné stanice v Pavlově
• Jihlavští policisté žádají veřejnost o spolupráci při hledání totožnosti dvou mužů a žen z fotografie
• Kriminalisté dopadli recidivistu, který ukradl peněženku s finanční hotovostí a doklady
• Policisté zadrželi další tři migranty, muži riskovali život, cestovali na podvozku zahraničního návěsu

Úterý   24. 11. 2020

• Na jihlavském náměstí stojí vánoční strom, letos bude nazdobena i radnice
• Nevíte co pod stromeček? Nadělte mimořádné zážitky v táborské zoo
• Silniční meteorologické stanice- významný prvek zimní údržby
• Jihlava pošle na podporu stanice v Pavlově, která se zabývá záchranou poraněných volně žijících živočichů, 10 tisíc korun
• Z policejního deníku: útočné granáty a rozbušky na dně rybníka; devítiletý chlapec se našel v pořádku či posprejovaný vlak
• Ledová kalamita na trolejích trolejbusových drah: V Jihlavě dnes ráno trolejbusy měly zpoždění až přes sto minut!
• Humpoleckým Vánocům 2020 září hvězda: Na programu jsou třeba zimní promítání, adventní koncerty jinak, procházky městem i vánoční soutěže
• Všech pět krajských nemocnic na Vysočině je připraveno začít s plánovanými operacemi
• Od letecké katastrofy vrtulníku u Rudíkova na Třebíčsku uplynulo 12. září osmačtyřicet roků
• Druhý blok Dukovan po odstávce opět dodává elektřinu
• Nemocnice v Jihlavě chce pacientům pod stromeček opět nadělit Vánoční pokoj
• Do pomoci třebíčské nemocnici se zapojila i lékařka z Německa

Pondělí   23. 11. 2020

• Novoměstská Horácká galerie se dočká depozitářů a provozního zázemí
• Z policejního deníku: vandal poničil auto; obtěžující opilec skončil na záchytce či cizinec bez řidičáku v Jihlavě
• Výstava ARTUR MAGROT - CANIS LUPUS je prezentována on-line, potrvá do 3. ledna

Neděle   22. 11. 2020

• Rozsvícení vánočního stromu ve Velkém Meziříčí budou moci lidé sledovat třeba na webu radnice
• Z policejního deníku: vandalové na hřbitově v Telči; krádež věcí ze stodoly či opilá řidička, která v Jihlavě narazila do několika zaparkovaných aut

Sobota   21. 11. 2020

• Hnízdění chráněných druhů ptáků v lesích na Vysočině v roce 2020

Pátek   20. 11. 2020

• V sobotu 21. listopadu mohou lidé na Vysočině v obchodních domech nakoupit zboží do potravinové banky
• Sovice sněžní v táborské zoo se už nemůže dočkat prvního sněhu
• Jihlavský magistrát od pondělí 23. listopadu rozšiřuje úřední hodiny
• Z policejního deníku: nález tříštivotrhavého granátu; poničení auta či dopadení distributora drog
• Africká vesnice Matongo v jihlavské zoologické zahradě má novou rákosovou střechu
• Co patří do krmítka? Poradíme, jak na zimní přikrmování

Čtvrtek   19. 11. 2020

• Tajemství plzeňských interiérů Adolfa Loose: Dále do světa
• Vlci arktičtí v táborské zoo si nízké teploty užívají
• Z policejního deníku: zloděje věcí za 30 tisíc policisté dopadli či agresivní opilec skončil na záchytce
• Muže, který okradl v Humpolci mladou dívku o mobil, policisté zadrželi
• Na Vysočině zadrželi policisté rakouský autobus s 21 muži s tureckými pasy; v Měříně zadrželi tři Maročany

Středa   18. 11. 2020

• Na Třebíčsku srazila auta dva chodce, oba utrpěli zranění
• V Hamrech nad Sázavou na silnici I/19 dělníci budují propustky odvodnění, sjezdy k domům a namontují zábradlí
• Novým hejtmanem Vysočiny je Vítězslav Schrek z Jihlavy
• Armáda v nemocnici v Třebíči bude pomáhat hlavně u ležících pacientů s polohováním
• Z policejního deníku: ztracená seniorka nalezena v pořádku; recidivista zmlátil muže či opilí a zdrogovaní řidiči
• Pacientům s dechovou nedostatečností v havlíčkobrodské nemocnici pomáhají přístroje od dárců

Úterý   17. 11. 2020

• V jihlavských ulicích se objevila vánoční výzdoba, strom na náměstí bude z nedalekých Dvorců
• Luteránské gymnázium ve Velkém Meziříčí vlastní umělecká rodina Kodetů, plánuje tam otevřít muzeum
• V Nové Brtnici na Třebíčsku hořel rodinný dům, škoda je jeden milion korun
• Při nehodě osobního auta u Římova na Třebíčsku utrpěli dva lidé zranění

Pondělí   16. 11. 2020

• V Jihlavě při příležitosti státního svátku zazní z amplionů Modlitba pro Martu
• Skalnatý svah v Mlýnské ulici v Jihlavě bude zajištěn
• Do pelhřimovské a třebíčské nemocnice nastoupí na pomoc armáda
• Nemocnice v Havlíčkově Brodě a kaplička v Antonínově Dole svítí purpurově za Děti do dlaně
• S podzimním počasím přicházejí časté mlhy, řidiči proto musí být mnohem opatrnější
• Z policejního deníku: krádež věcí z domu za více jak 25 tisíc či opilci a bez řidičáku za volantem
• Při střetu dvou osobních aut u Třebelovic se nikdo nezranil
• Český rozhlas opět potěší dříve narozené; začíná 4. ročník Ježíškových vnoučat
• V Pelhřimově se vánoční strom i výzdoba rozsvítí v neděli 29. listopadu, letos kvůli covidu bez lidí

Neděle   15. 11. 2020

• Mezi osadami Dvorek a Uhry u Přibyslavi byl vztyčen kovaný kříž
• Z policejního deníku: krádež nářadí z kontejneru a chalupy, krádež skútru a kola či zdrogovaný šofér bez řidičáku
• Vodní ptáci v jihlavské zoologické zahradě mají novou zimní ubikaci
• Požár chaty v Jihlavě napáchal škodu z 350 tisíc korun

Sobota   14. 11. 2020

• Občanská poradna v Havlíčkově Brodě slaví 20 let svého působení
• Výstava Vůně medu letos v Novém Městě na Moravě nebude, zájemci si však mohou med zakoupit v klubovně včelařů
• Ve Staré Říši shořel zahradní domek, jeden člověk utrpěl zranění a skončil v nemocnici
• Požár chaty ve Velkém Meziříčí napáchal škodu za 400 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn

Pátek   13. 11. 2020

• Dálnice D1 od Devíti křížů po Ostrovačice bude o víkendu uzavřena
• Zemřela jedna z posledních pamětnic třebíčského ghetta
• Potravinová sbírka se bude konat v sobotu 21. listopadu, třebíčská charita bude v Tescu v Jihlavě
• Stavba přeložky silnice I/37 obchvatu u Osové Bítýšky bude zazimovaná, práce budou pokračovat na jaře
• Medvědi bratři v táborské zoo bojují o jídlo, ale vždy se nakonec dohodnou
• Z policejního deníku: bitka cizinců před ubytovnou; vloupání do chaty či opilý cizinec s padělanými doklady
• Havlíčkobrodští policisté dopadli dvaadvacetiletého muže, který se vloupal do auta a způsobil škodu za více jak 30 tisíc korun
• Odbahněné Strachovské rybníky v Pelhřimově oživí okrasné ryby
• Jihlava si připomene předčasně narozené děti; mariánský sloup a dům kultury se rozzáří do purpurové barvy

Čtvrtek   12. 11. 2020

• Česká centra ve světě připomenou výročí J. A. Komenského, na Slovensku dokonce přímo na Komenského náměstí
• Z policejního deníku: krádež peněženky; muž nevrátil nalezenou peněženku; vloupání do chalupy či bouračka opilého řidiče
• Šerpa vynesl k soše Radegasta rekordní náklad vážící 256 kg
• Mobilní buňka u vchodu do jihlavské nemocnice změří teplotu a vydezinfikuje; využívá ji i veřejnost
• Policisté na Vysočině odhalili sedm Srbů, kteří vstoupili na naše území neoprávněně
• V Havlíčkově Brodě funguje odběrový stan sedm dní v týdnu, v nemocnici je nejvytíženější JIP a ARO

Středa   11. 11. 2020

• Ve Velkém Meziříčí zemřel při požáru chatky jeden člověk
• POZOR: Do konce listopadu je nutné podat přihlášku na střední školu do oborů s talentovou zkouškou
• Z policejního deníku: vypátrání seniorky; nenapravitelný recidivista v Třebíči či zboží zaplatil, ale nic nedostal
• Moderní léčba diabetu chrání srdce a cévy ne všem ji na Vysočině pojišťovna hradí
• Třebíč si připomíná Den válečných veteránů

Úterý   10. 11. 2020