Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

středa Zpět na hlavní stránku... 21.10 2020


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Dětská hřiště a sportoviště nechá město Jihlava od čtvrtka 22. října otevřené
Desítky veřejných sportovišť a téměř osm desítek dětských hřišť v Jihlavě zůstane i od čtvrtka 22. října otevřených. Návštěvníci však budou muset dodržovat bezpečnostní i hygienická opatření nařízená vládou.
Vláda s účinností od čtvrtka 22. října 2020 od 06:00 hodin do úterý 3. listopadu 2020 do 23:59 hodin:

zakázala volný pohyb osob na území celé České republiky s několika výjimkami. Mezi ně patří i cesta za účelem pobytu v přírodě nebo v parcích. „Po dohodě s právníky tak necháváme veřejná hřiště a sportoviště otevřena,“ uvedl Ondřej Stránský z majetkového odboru města Jihlavy.

Také ministr zdravotnictví Roman Prymula k novému vládnímu opatření uvedl: „Povolené jsou vycházky v přírodě a v parcích, pobyt na chatách a chalupách, a to v maximálním počtu 2 osob s výjimkou členů společné domácnosti a spolupracovníků. Pobyt na čerstvém vzduchu doporučujeme.“

Už od středy také platí povinnost nosit roušky ve městech a obcích na vzdálenost menší než dva metry mezi lidmi pokud nejsou členy společné domácnosti.

Vyzýváme a žádáme návštěvníky hřišť o dodržování veškerých platných nařízení vlády ČR a ohleduplnost při užívání těchto sportovišť.
Radovan DANĚKZpět nahoru na obsah...

Nevstupujte do nemocnice, pokud nemusíte
Nemocnice Jihlava omezila ambulantní provoz. Omezení není plošné, některé specializované poradny provoz přerušily, jiné pouze omezily. Nemocnice zřídila speciální linku, kde pacienti zjistí potřebné informace.
„Epidemiologická situace není dobrá, a kromě plánované operativy jsme omezili i péči ambulantní. Pokud můžete, konzultujte své problémy po telefonu, jedná se pouze o přechodnou dobu,“ uklidňuje ředitel Nemocnice Jihlava Lukáš Velev.

V nemocnici začala fungovat speciální linka, kam mohou pacienti volat a informovat se o ambulantním vyšetření. Aktualizované informace, které se týkají jednotlivých ambulancí, jsou i na stránkách www.nemji.cz.

Linka 567 157 443 je v provozu ve všední dny mezi 7 a 12 hodinou. Pacienti se tak mohou telefonicky dotázat a pracovnice jim sdělí aktuální možnosti podle vývoje epidemiologické situace.
Monika ZACHRLOVÁZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: rvačka v Jihlavě; krádež čerpadla či hledaný muž skončil ve vězení
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů dvaatřicetiletému muži z Karvinska, který na začátku září v zábavním podniku v Jihlavě napadl a zranil jiného muže. Před třetí hodinou ráno útočník udeřil čtyřicetiletého muže pěstí do hlavy a strhl ho na zem. V dalším násilí mu zabránila ostraha podniku, která násilníka vyvedla ven. Napadený muž utrpěl při útoku zranění. Policisté provedli šetření, výslechy osob a shromáždili důkazy. Dvaatřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a pokusu přečinu ublížení na zdraví. V minulosti byl muž za výtržnictví již odsouzen a nyní mu tak hrozí přísnější postih. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Pachatel si odnesl mimo jiné i čerpadla
Policisté z policejní stanice v Golčově Jeníkově prověřují případ krádeže věcí ze stavebního kontejneru, ke kterému došlo v době od 13. října do čtvrtka 15. října v obci Vilémov na Havlíčkobrodsku. "Dosud neznámý pachatel vnikl do vnitřních prostorů kontejneru, odkud mimo jiné odcizil čerpadla, elektrocentrálu a svářecí soupravu. Majiteli tak vznikla škoda, která byla předběžně vyčíslena na částku přes sto tisíc korun", informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Přivolaní policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Případ policisté nadále prověřují a po pachateli pátrají.

Policisté vypátrali na Pelhřimovsku hledaného muže
Policisté z obvodního oddělení v Pelhřimově vypátrali hledaného muže z Pelhřimovska. "V pondělí 19. října prováděla hlídka obchůzkovou činnost, přičemž si kolem čtvrté hodiny odpoledne na ulici Wolkerova policisté všimli muže, který odpovídal popisu hledané osoby. Dvaadvacetiletého muže zkontrolovali a zjistili, že se skutečně jedná o muže, na kterého byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody", uvedla S. Rázlová s tím, že policisté muže zadrželi a po provedení potřebných úkonů ho eskortovali do věznice.

Řidič pod vlivem drog na Jihlavsku
Policisté odhalili řidiče, u kterého zjistili pozitivní hodnotu na drogy. Čtyřiadvacetiletý muž jel v úterý 20. října s vozidlem Audi po silnici ve směru od Pístova na Popice na Jihlavsku a po jedenácté hodině večer ho zastavila hlídka. "Policisté provedli u řidiče test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na amfetamin. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté muži zakázali pokračovat v další jízdě", uvedla mluvčí J. Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Podnapilý řidič na Třebíčsku
V úterý 20. října jel před šestou hodinou ráno pětapadesátiletý řidič vozidla Škoda Felicia po silnici ve směru od Bítovánek na Lesonice na Třebíčsku. Auto policisté zastavili a provedli kontrolu. "U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 0,78 promile alkoholu a opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", informovala J. Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, případ policisté šetří.

Jízda pod vlivem alkoholu a drog
V úterý 20. října kolem půl desáté dopoledne kontrolovali humpolečtí policisté na ulici Litochleby na Pelhřimovsku auto Renault, jehož řidičem byl šestašedesátiletý muž. V rámci silniční kontroly se řidič podrobil dechové zkoušce. "Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,38 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní", informovala mluvčí S. Rázlová. Policisté mu na místě zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Řidiče vozidla BMW, u něhož test vykázal přítomnost drog, zastavili policisté kolem desáté hodiny dopoledne na ulici Kamarytova v Pelhřimově. "Na výzvu policistů se dvacetiletý řidič podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na marihuanu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Policisté mu na místě další jízdu zakázali", uvedla mluvčí S. Rázlová. Muž je podezřelý z přestupkového jednání na úseku dopravy.

Za volant muž usedl bez řidičáku a pod vlivem drog
Žďárští policisté zastavili v úterý 20. října kolem osmé hodiny večer na ulici Nádražní vozidlo Volkswagen, jehož řidičem byl šestatřicetiletý muž. "Součástí kontroly byl také test na drogy. Ten vykázal pozitivní výsledek na amfetamin. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl. Dále policisté zjistili, že muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění", informovala S. Rázlová s tím, že v další jízdě již pokračovat nesměl a je podezřelý ze spáchání přestupkových jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

V Prostředkovicích na silnici I/38 silničáři potrvá do pátku reklamační oprava, dopravu řídí semafory
Reklamační oprava na silnici I/38 u obce Prostředkovice na Jihlavsku byla zahájena ve středu 21. října.
"Na vjezdu do obce ve směru od Stonařova se budou opravovat dva poruchy ve vozovce. V místě prací je provoz řízen kyvadlově jedním jízdním pruhem", informoval Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.

Doplnil, že ukončení opravy a demontáž dopravně inženýrského opatření je plánováno v průběhu pátku 23. října. Řidiči i zde musí počítat se zdržením.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

V Urbanově bouraly dva traktory, jeden řidič byl opilý
Policisté přijali v úterý 20. října dvacet minut po patnácté hodině oznámení o dopravní nehodě na místní komunikaci v Urbanově na Jihlavsku. Osmapadesátiletý řidič traktoru Zetor 7245 s připojeným přívěsem projížděl po místní komunikaci ve směru jízdy k obci Nevcehle, plně se nevěnoval řízení jízdní a nejel při pravém okraji komunikace.
"Následně narazil levou přední částí přívěsu do přední části jízdní soupravy složené z traktoru Zetor 7011 a přívěsu domácí výroby. Po střetu byla tato jízdní souprava odhozena na zeď rodinného domu. Při nehodě se nikdo nezranil. Policisté provedli u obou řidičů traktorů dechové zkoušky. U viníka dopravní nehody byl její výsledek pozitivní – naměřená hodnota dosáhla hladiny 2,89 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška - 2,74 promile alkoholu v dechu", informovala policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že na místě dopravní nehody policisté tomuto řidiči zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz.

Řidič druhého traktoru měl výsledek dechové zkoušky negativní. U tohoto řidiče bylo ale lustrací v příslušných systémech zjištěno, že nevlastní potřebnou skupinu řidičského oprávnění k tomu, aby mohl uvedenou soupravu řídit.

Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 85 tisíc korun. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Věc budeme řešit ve zkráceném přípravném řízení. Přestupek v dopravě u druhého řidiče jsme zadokumentovali a oznámíme jej k vyřízení do správního řízení místně příslušnému správnímu orgánu.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Silnice I/38 mezi lokalitou u Vránů a křižovatkou Svatý Kříž na Havlíčkobrodsku se opravuje, provoz řídí semafory
Úsek silnice I/38 dlouhý přibližně 720 metrů mezi lokalitou u Vránů a křižovatkou se silnicí III/34814 Svatý Kříž na Havlíčkobrodsku se opravuje. Provoz je v místech řízen kyvadlově. Uvedl to Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.
"Zhotovitel, kterým je spol. M-Silnici, ještě téhož dne, tedy v úterý 20. října zahájil frézování starých konstrukčních vrstev, aby se maximálně využilo příznivých meteorologických podmínek", uvedl M. Buček. Pracovat se bude po polovinách.

Doplnil, že provoz v místě je řízen kyvadlově semafory jedním jízdním pruhem a lze zde očekávat nárazovou tvorbu kolon a řidiči by tak měli počítat se zdržením.

S ukončením opravy za 5 366 566 korun bez DPH se počítá do konce tohoto měsíce.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Čtvrtek   26. 11. 2020

• Odběrový tým záchranářů je v provozu již téměř devět měsíců
• Z policejního deníku: krádež zboží v obchodním domě, vloupání do garáže či muž, který lákal z ženy peníze
• Policisté pátrají po totožnosti zavražděného muže, jehož tělo bylo loni nalezeno na Havlíčkobrodsku a prosí o pomoc veřejnost

Středa   25. 11. 2020

• Vzdušný prostor Dukovan a Temelína chrání nový laserový systém, zachytí i letící dron
• Tři krále možná v ulicích nepotkáte, přesto koledovat budou
• Z policejního deníku: poškození nápojových automatů; vloupání do auta či bourající opilý řidič
• Na budově jihlavské nemocnice se ve čtvrtek 26. listopadu rozzáří Světlo lékařům
• Zájemci se mohou stát kmotry zraněných a ohrožených zvířat v záchranné stanice v Pavlově
• Jihlavští policisté žádají veřejnost o spolupráci při hledání totožnosti dvou mužů a žen z fotografie
• Kriminalisté dopadli recidivistu, který ukradl peněženku s finanční hotovostí a doklady
• Policisté zadrželi další tři migranty, muži riskovali život, cestovali na podvozku zahraničního návěsu

Úterý   24. 11. 2020

• Na jihlavském náměstí stojí vánoční strom, letos bude nazdobena i radnice
• Nevíte co pod stromeček? Nadělte mimořádné zážitky v táborské zoo
• Silniční meteorologické stanice- významný prvek zimní údržby
• Jihlava pošle na podporu stanice v Pavlově, která se zabývá záchranou poraněných volně žijících živočichů, 10 tisíc korun
• Z policejního deníku: útočné granáty a rozbušky na dně rybníka; devítiletý chlapec se našel v pořádku či posprejovaný vlak
• Ledová kalamita na trolejích trolejbusových drah: V Jihlavě dnes ráno trolejbusy měly zpoždění až přes sto minut!
• Humpoleckým Vánocům 2020 září hvězda: Na programu jsou třeba zimní promítání, adventní koncerty jinak, procházky městem i vánoční soutěže
• Všech pět krajských nemocnic na Vysočině je připraveno začít s plánovanými operacemi
• Od letecké katastrofy vrtulníku u Rudíkova na Třebíčsku uplynulo 12. září osmačtyřicet roků
• Druhý blok Dukovan po odstávce opět dodává elektřinu
• Nemocnice v Jihlavě chce pacientům pod stromeček opět nadělit Vánoční pokoj
• Do pomoci třebíčské nemocnici se zapojila i lékařka z Německa

Pondělí   23. 11. 2020

• Novoměstská Horácká galerie se dočká depozitářů a provozního zázemí
• Z policejního deníku: vandal poničil auto; obtěžující opilec skončil na záchytce či cizinec bez řidičáku v Jihlavě
• Výstava ARTUR MAGROT - CANIS LUPUS je prezentována on-line, potrvá do 3. ledna

Neděle   22. 11. 2020

• Rozsvícení vánočního stromu ve Velkém Meziříčí budou moci lidé sledovat třeba na webu radnice
• Z policejního deníku: vandalové na hřbitově v Telči; krádež věcí ze stodoly či opilá řidička, která v Jihlavě narazila do několika zaparkovaných aut

Sobota   21. 11. 2020

• Hnízdění chráněných druhů ptáků v lesích na Vysočině v roce 2020

Pátek   20. 11. 2020

• V sobotu 21. listopadu mohou lidé na Vysočině v obchodních domech nakoupit zboží do potravinové banky
• Sovice sněžní v táborské zoo se už nemůže dočkat prvního sněhu
• Jihlavský magistrát od pondělí 23. listopadu rozšiřuje úřední hodiny
• Z policejního deníku: nález tříštivotrhavého granátu; poničení auta či dopadení distributora drog
• Africká vesnice Matongo v jihlavské zoologické zahradě má novou rákosovou střechu
• Co patří do krmítka? Poradíme, jak na zimní přikrmování

Čtvrtek   19. 11. 2020

• Tajemství plzeňských interiérů Adolfa Loose: Dále do světa
• Vlci arktičtí v táborské zoo si nízké teploty užívají
• Z policejního deníku: zloděje věcí za 30 tisíc policisté dopadli či agresivní opilec skončil na záchytce
• Muže, který okradl v Humpolci mladou dívku o mobil, policisté zadrželi
• Na Vysočině zadrželi policisté rakouský autobus s 21 muži s tureckými pasy; v Měříně zadrželi tři Maročany

Středa   18. 11. 2020

• Na Třebíčsku srazila auta dva chodce, oba utrpěli zranění
• V Hamrech nad Sázavou na silnici I/19 dělníci budují propustky odvodnění, sjezdy k domům a namontují zábradlí
• Novým hejtmanem Vysočiny je Vítězslav Schrek z Jihlavy
• Armáda v nemocnici v Třebíči bude pomáhat hlavně u ležících pacientů s polohováním
• Z policejního deníku: ztracená seniorka nalezena v pořádku; recidivista zmlátil muže či opilí a zdrogovaní řidiči
• Pacientům s dechovou nedostatečností v havlíčkobrodské nemocnici pomáhají přístroje od dárců

Úterý   17. 11. 2020

• V jihlavských ulicích se objevila vánoční výzdoba, strom na náměstí bude z nedalekých Dvorců
• Luteránské gymnázium ve Velkém Meziříčí vlastní umělecká rodina Kodetů, plánuje tam otevřít muzeum
• V Nové Brtnici na Třebíčsku hořel rodinný dům, škoda je jeden milion korun
• Při nehodě osobního auta u Římova na Třebíčsku utrpěli dva lidé zranění

Pondělí   16. 11. 2020

• V Jihlavě při příležitosti státního svátku zazní z amplionů Modlitba pro Martu
• Skalnatý svah v Mlýnské ulici v Jihlavě bude zajištěn
• Do pelhřimovské a třebíčské nemocnice nastoupí na pomoc armáda
• Nemocnice v Havlíčkově Brodě a kaplička v Antonínově Dole svítí purpurově za Děti do dlaně
• S podzimním počasím přicházejí časté mlhy, řidiči proto musí být mnohem opatrnější
• Z policejního deníku: krádež věcí z domu za více jak 25 tisíc či opilci a bez řidičáku za volantem
• Při střetu dvou osobních aut u Třebelovic se nikdo nezranil
• Český rozhlas opět potěší dříve narozené; začíná 4. ročník Ježíškových vnoučat
• V Pelhřimově se vánoční strom i výzdoba rozsvítí v neděli 29. listopadu, letos kvůli covidu bez lidí

Neděle   15. 11. 2020

• Mezi osadami Dvorek a Uhry u Přibyslavi byl vztyčen kovaný kříž
• Z policejního deníku: krádež nářadí z kontejneru a chalupy, krádež skútru a kola či zdrogovaný šofér bez řidičáku
• Vodní ptáci v jihlavské zoologické zahradě mají novou zimní ubikaci
• Požár chaty v Jihlavě napáchal škodu z 350 tisíc korun

Sobota   14. 11. 2020

• Občanská poradna v Havlíčkově Brodě slaví 20 let svého působení
• Výstava Vůně medu letos v Novém Městě na Moravě nebude, zájemci si však mohou med zakoupit v klubovně včelařů
• Ve Staré Říši shořel zahradní domek, jeden člověk utrpěl zranění a skončil v nemocnici
• Požár chaty ve Velkém Meziříčí napáchal škodu za 400 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn

Pátek   13. 11. 2020

• Dálnice D1 od Devíti křížů po Ostrovačice bude o víkendu uzavřena
• Zemřela jedna z posledních pamětnic třebíčského ghetta
• Potravinová sbírka se bude konat v sobotu 21. listopadu, třebíčská charita bude v Tescu v Jihlavě
• Stavba přeložky silnice I/37 obchvatu u Osové Bítýšky bude zazimovaná, práce budou pokračovat na jaře
• Medvědi bratři v táborské zoo bojují o jídlo, ale vždy se nakonec dohodnou
• Z policejního deníku: bitka cizinců před ubytovnou; vloupání do chaty či opilý cizinec s padělanými doklady
• Havlíčkobrodští policisté dopadli dvaadvacetiletého muže, který se vloupal do auta a způsobil škodu za více jak 30 tisíc korun
• Odbahněné Strachovské rybníky v Pelhřimově oživí okrasné ryby
• Jihlava si připomene předčasně narozené děti; mariánský sloup a dům kultury se rozzáří do purpurové barvy

Čtvrtek   12. 11. 2020

• Česká centra ve světě připomenou výročí J. A. Komenského, na Slovensku dokonce přímo na Komenského náměstí
• Z policejního deníku: krádež peněženky; muž nevrátil nalezenou peněženku; vloupání do chalupy či bouračka opilého řidiče
• Šerpa vynesl k soše Radegasta rekordní náklad vážící 256 kg
• Mobilní buňka u vchodu do jihlavské nemocnice změří teplotu a vydezinfikuje; využívá ji i veřejnost
• Policisté na Vysočině odhalili sedm Srbů, kteří vstoupili na naše území neoprávněně
• V Havlíčkově Brodě funguje odběrový stan sedm dní v týdnu, v nemocnici je nejvytíženější JIP a ARO

Středa   11. 11. 2020

• Ve Velkém Meziříčí zemřel při požáru chatky jeden člověk
• POZOR: Do konce listopadu je nutné podat přihlášku na střední školu do oborů s talentovou zkouškou
• Z policejního deníku: vypátrání seniorky; nenapravitelný recidivista v Třebíči či zboží zaplatil, ale nic nedostal
• Moderní léčba diabetu chrání srdce a cévy ne všem ji na Vysočině pojišťovna hradí
• Třebíč si připomíná Den válečných veteránů

Úterý   10. 11. 2020