Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

úterý Zpět na hlavní stránku... 10.11 2020


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Stavební práce na odpočívce Studený na dálnici D1 budou dokončeny 22. listopadu, na jaře přibude mobiliář
Odpočívka Studený na 70,1 kilometru dálnice D1, na rozhraní okresů Benešov a Pelhřimov, ve směru na Brno, by měla být dokončena 22. listopadu.
"Odpočívka Studený je právě představitelem odpočívky nejmenšího typu s dvanácti parkovacími místy pro nákladní a 26 pro osobní vozidla. Dvě místa zde budou mít autobusy a tři karavany či vozidla s přívěsem. Speciální místo zde bude mít hlídka Policie ČR. Zázemí mimo korporátní toalety - výstavba a provoz jsou řešeny v rámci samostatné zakázky - bude tvořit fit zóna se čtyřmi posilovacími stroji, 44 laviček, sedm laviček se stolem nebo 24 odpadkových košů", informoval Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.

V současné době je postavena 3,2 vysoká a 328 metrů dlouhá gabionová zeď, která prostor odpočívky odděluje od vozovky. Prostor odpočívky je již zcela dispozičně vymezen osazením žulových obrub, položením asfaltových hutněných vrstev a na místě pro kamiony asfaltobetonovým povrchem. Dodělávají se chodníky ze zámkové dlažby podél parkoviště. Přivádí se přípojka NN a současně se pracuje na instalaci veřejného LED osvětlení. V odpočinkové zóně se pracuje na mlatových cestách a provádí se tomu odpovídající terénní úpravy. Po stavební stránce by měla být odpočívka hotová 22. listopadu.

Práce se sem vrátí opět na jaře příštího roku, kdy se bude realizovat osazení mobiliáře a budou probíhat dokončovací terénní a zahradnické práce, značení VDZ, osazení a zprovoznění dohledových kamer a systém pro sledování obsazenosti stání pro nákladní vozidla.

Jedním z hlavních bodů této koncepce je právě „znovuzrození“ malých odpočívek, které nabídnou místo k odpočinku těm řidičům, kteří nechtějí tankovat či se stravovat v restauračním zařízení, ale preferují větší klid a vlastní formu občerstvení u stolků s lavičkami. Tyto odpočívky nabídnou jen základní sociální vybavení, kterým bude automatizované korporátní WC, v plánu je i omezená nabídka nápojů poskytovaných formou nápojových automatů, připojení wifi či místní zajímavost - výhled, přírodní zajímavost. "Na všech typech odpočívek by se pak měly nově objevovat cvičební prvky nebo dětská hřiště. Malé odpočívky budou v rámci nové výstavby rozmístěny ve vzdálenosti minimálně 15 km od nejbližší odpočívky, budou tak poskytovat relativně častou možnost zastavení a v celkovém součtu výrazně zvýší i počet stání na dálniční síti, ačkoliv poskytují jen základní počet parkovacích míst", vysvětlil M. Buček.

Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

U Olešné na Pelhřimovsku havarovala dodávka, řidič se zranil
Na silnici 602 u obce Olešná na Pelhřimovsku havarovala v úterý 10. listopadu krátce před jednou hodinou odpoledne dodávka. Řidič utrpěl zranění.
Na místě nehody zasahovali profesionální hasiči z Pelhřimova, kteří provedli protipožární opatření, místo nehody zajistili a uklidili vozovku.

Řidič dodávky skončil v péči zdravotníků, kteří jej převezli ve stabilizovaném stavu do nemocnice v Pelhřimově.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: nález munice; poškrábání skla u auta; krádež dřeva či vloupání do sklepa
U zříceniny hradu Orlík u Rozkoše na Humpolecku nalezl v sobotu 7. listopadu asi ve dvě hodiny odpoledne předmět připomínající munici. Pyrotechnik českobudějovické expozitury předmět identifikoval jako rumunskou dělostřeleckou minu 60 mm He pro minomet Brandt Mle 1935, pocházející z období druhé světové války. Munici pyrotechnik zajistil a převezl k dalšímu opatření a následné likvidaci. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Pachatel poškrábal čelní sklo u auta
Po pachateli, který poškodil zaparkovaný vůz v době od večerních hodin 7. listopadu do pondělí 9. listopadu v ulici Na Spravedlnosti v Havlíčkově Brodě, pátrají policisté. "Na vozidle Škoda Octavia pachatel poškrábal čelní sklo, čímž majiteli způsobil škodu kolem třiceti tisíc korun. Policisté na místě provedli ohledání, šetření a zadokumentování. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci", informovala Stanislava Rázlová.

Krádež třiceti kubíků dřeva
Policisté z Kamenice nad Lipou prověřují případ krádeže dřeva, ke kterému došlo u obce Bořetín na Pelhřimovsku. "Ze skládky dřeva zde pachatel v době od pátku 6. listopadu do neděle 8. listopadu odcizil kolem třiceti kubíků smrkové kulatiny, čímž majiteli způsobil škodu přes čtyřicet tisíc korun", uvedla mluvčí S. Miláčková s tím, že policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Případ nadále prověřují a po pachateli pátrají.

Krádež elektromotoru a jeho součástí
Případ krádeže elektromotoru a jeho součástí, ke které došlo v době od konce října do čtvrtka 5. listopadu, prověřují policisté. "Pachatel věci odcizil z areálu podniku na ulici Strojírenská ve Žďáru nad Sázavou a majiteli tak způsobil škodu kolem šedesáti tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže", informovala S. Rázlová. Případ policisté nadále prověřují a po pachateli a odcizených věcech pátrají.

Vloupání do sklepních kojí v Jihlavě
Policisté pátrají po pachateli, který se v Jihlavě vloupal do sklepních kójí a způsobil škodu za necelých padesát tisíc korun. Ke spáchání činu došlo v době od pátečního večera 6. listopadu do sobotního poledne na ulici Žižkova. "Pachatel vnikl do bytového domu, prošel do sklepních prostor, kde vypáčil dveře kójí. Odcizil rybářský kabát, skládací židli, cestovní tašku, boty, běžky a další věci. Krádeží vznikla majitelům škoda za necelých sedm tisíc korun, daleko vyšší škodu způsobil pachatel poškozením", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání tří trestných činů, a to krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Po pachateli a odcizených věcech policisté pátrají.

Vloupání do chaty
Minulý týden se pachatel v době od středy do neděle vloupal do rekreační chaty u obce Kuroslepy na Třebíčsku. "V chatové oblasti vnikl do garáže objektu a z chaty si odnesl alkoholické nápoje. Vloupal se také od sklepů. Pachatel způsobil celkovou škodu přes tři tisíce korun", informovala J. Kroutilová s tím, že policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody a po pachateli policisté pátrají.

Test na drogy byl u řidiče pozitivní
Policisté zastavili v pondělí 9. listopadu kolem poledne na ulici Bezručova ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Peugeot, jehož řidičem byl sedmadvacetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. "Výsledek testu ukázal přítomnost kokainu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. V další jízdě již pokračovat nesměl. Muž je podezřelý z přestupku na úseku dopravy", uvedla mluvčí S. Rázlová.

Podnapilý řidič v Třebíči
V pondělí 9. listopadu jel před šestou hodinou ráno jednašedesátiletý muž s vozidlem Kia Venga v Třebíči po ulici Hrotovická. "Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 0,72 promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz", uvedla mluvčí J. Kroutilová s tím, že řidič je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté dále šetří.

Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Svátek 17. listopadu v Jihlavě letos také online; žádná hromadná akce u řeky není možná
K památníku u řeky v Jihlavě bude možné přinést srdíčková přání, zapálit svíčku i položit květinu, žádná hromadná akce není možná. Příští týden v úterý si připomeneme Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Letos ale není možné uspořádat v jeden čas jednu hromadnou akci, proto se akce rozprostře do delšího časového úseku a místo projevů budou online zdravice nebo streamovaný přenos.
Město se každoročně spolupodílí na oslavách svátku 17. listopadu na akci „U klíčů“, které organizuje Spolek za navrácení sochy TGM do Jihlavy (Spolek TGM) . Stejné to bude i letos. U kamenných „Klíčů“, což je památník 17. listopadu u řeky Jihlavy u Českého mlýna v Jihlavě, se i letos uskuteční připomínka státního svátku. Nebude ale tentokrát hromadná s projevy, doprovodným programem nebo hymnou, ale uskuteční se především v online prostředí. Mezi 14. až 16. hodinou budou z místa streamovat záběry na Facebook členové Spolku TGM. "Bude možné na místě např. zapálit svíčku, napsat vyznání svobodě a demokracii a dát najevo, že nám “to” není jedno,“ uvedl za organizátory Petr Palovčík ze Spolku TGM. Tentokrát půjde podle jeho slov převážně o jakýsi výtvarný happening.

"Každý příchozí může napsat své vyznání svobodě, demokracii, či republice na srdce jako symbol lásky a empatie. Místo dopisních archů budou totiž připravena originální srdce v národních barvách," řekl Palovčík. Ta popsaná budou v čase konání vyvěšena v okolí památníku. Po skončení akce budou srdce s vyznáním archivována. Každý může přinést i své originální vyznání nebo dopis.

„Online stream z akce zajistí organizátoři ze Spolku a také také město Jihlava bude na svých sociálních sítích akci propagovat a zveřejní video zdravice svých představitelů,“ uvedl mluvčí Jihlavy Radovan Daněk s tím, že někteří představitelé města Jihlavy jako např. primátorka Karolína Koubová nebo její náměstci přijdou k památníku osobně i v den st. svátku 17. listopadu.
Radovan DANĚKZpět nahoru na obsah...

U městského nádraží v Jihlavě v sobotu proběhne sbírka věcí pro potřebné
Na městském vlakovém nádraží bude letos Diakonie Broumov opět sbírat nepotřebné věci pro potřebné. Namísto obvyklého vagonu však bude přistaven kamion, a to u hlavní budovy nádraží. Akce proběhne v sobotu 14. listopadu od 9 do 17 hodin.
„V rámci možností prosíme dárce o dobrovolný příspěvek na přepravu kamionu, který můžete odevzdat přímo na místě. Kvůli koronaviru organizace přišla o nemalé finance,“ vzkázala Zuzana Keraghelová z Diakonie.

Lidé mohou do označeného vozidla přivézt veškeré oděvy, bytový textil, obuv, hračky, knihy, hygienické potřeby, menší funkční elektrospotřebiče, jakékoliv nádobí či drobné předměty z domácnosti, jako jsou vázy nebo květináče. Vše zabalené v igelitových pytlích či v krabicích.
Aneta HRDLIČKOVÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Úterý   26. 1. 2021

• Havlíčkův Brod je Historickým městem roku 2020, postupuje do celostátní soutěže
• Na Vysočině loni zemřeli při nehodách tři cyklisté; příčina vážných zranění nebo úmrtí cyklisty při dopravní nehodě je poranění hlavy
• Z policejního deníku: krádež horského kola, žena neplatí alimenty, šoféři bez řidičáků
• Za přetížená vozidla padají vysoké pokuty; policisté z Kamion týmu se loni zaměřili na vozidla převážející dřevo
• Tuhou zimu prožívají nejhůře dravci a sovy, kterým jde často o život
• Výjimečná naučná stezka Šebeň nedaleko Velkého Meziříčí je poškozená
• „Covidový“ rok přinesl v Jihlavě více porodů; narodilo se 1370 dětí
• Do schránek havlíčkobrodské Charity v někdo vložil obálky s penězi, ta je ale přijmout nemůže
• Na Vysočině je 276 mostů, žádný není v havarijním stavu

Pondělí   25. 1. 2021

• Z policejního deníku: zloděj vzal šperky a peníze, opilec skončil na záchytce, řidiči a řidičky pod vlivem alkoholu a drog
• Poctiví nálezci odevzdávají do městských ztrát a nálezů i desítky tisíc korun
• Řidič v noci nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní, policistům nezastavil, nakonec havaroval; policisté žádají o pomoc svědky
• Za krádeže v jihlavské prodejně recidivistovi hrozí až osmiletý trest
• Domácnosti navštíví pracovníci statistického úřadu
• Kolem skal ve Žďárských vrších pokračuje těžba, dominanty se po létech odhalují

Neděle   24. 1. 2021

• Z policejního deníku: Chcípl pes se na Vysočině nekonal; opilému muži v obchodě padaly kalhoty; zloděj se vloupal do auta
• Zájem seniorů a žáků o on-line prohlídky infocentra Jaderné elektrárny Dukovany stále narůstá; hlásí se ze všech koutů České republiky
• Knihovna ve Žďáře nad Sázavou má nový depozit pro naučnou a cizojazyčnou literaturu

Sobota   23. 1. 2021

• Umělá ledová stěna v údolí Svratky ve Víru na Žďársku je již otevřena
• Kulturní dům v Mnichu z poloviny minulého století byl prohlášen za kulturní památku
• Dobrovolní hasiči z Velkého Meziříčí si letos připomenou 150. výročí od založení sboru

Pátek   22. 1. 2021

• Česká centra o vědě, tentokráte s výročím Čapkovy hry R.U.R
• Z policejního deníku: krádež kočárku; krádež nářadí z auta v Radošově za sto tisíc, řidička při nehodě utrpěla zranění
• Táborská zoologická zahrada se rozrostla o tři mláďata emu hnědého, další vejce jsou v líhni
• Na Hrádku v Třebíči zůstane alej, přibudou stromy, workout, květnaté a bylinné louky, broukoviště i veřejný gril
• Na Vysočině se loni vyhlašovalo méně pátrání; policisté často pátrají po dětech, které utíkají z výchovných ústavních zařízení

Čtvrtek   21. 1. 2021

• Drážní objekt v Rozsochách, jenž sloužil jako veřejné toalety, lampárna, sklad a prádelna, je kulturní památka
• Agresivní muž na Jihlavsku ohrožoval svou partnerku, skončil v policejní cele
• Z policejního deníku: žena a muž putovali do vězení; poslal peníze, zboží nedostal; řidiči pod vlivem drog

Středa   20. 1. 2021

• Kovárna z poloviny devatenáctého století ve Věžnici byla prohlášena za kulturní památku
• Na Vysočině v současnosti probíhá výstavba obchvatu Havlíčkova Brodu a Osové Bítýšky
• Opilý muž ohrožoval v Jihlavě na ulici Tyršova ženu, policisté žádají svědky o pomoc
• Dvaatřicetiletý řidič se po dálnici D1 na Vysočině řítil rychlostí 198 kilometrů v hodině
• Z policejního deníku: sprejer řádil v Krucemburku; krádež věcí z auta v Jihlavě
• Naučná stezka kolem Konventského rybníka ve Žďáře nad Sázavou bude do podzimu opravena

Úterý   19. 1. 2021

• Kriminalita se na Vysočině loni snížila; objasněnost v regionu přesáhla 64 procent
• Bývala poštovní stanice ve Stonařově postavená v roce 1750 byla prohlášena za kulturní památku
• Předporodní kurzy v havlíčkobrodské nemocnici on-line, k tomu osobní konzultace a emailová poradna pro nastávající maminky
• Z policejního deníku: cyklista se při nehodě zranil; hledaný muž skončil ve vězení; krádež čtyřiceti litrů nafty
• Místo narození: sanitka číslo 260
• Kaple svatého Huberta vyhrála v soutěži O nejhezčí turistickou pohlednici

Pondělí   18. 1. 2021

• Nejvíce nominací na Českého lva mají filmy Krajina ve stínu, Havel a Šarlatán
• Zemřela bývalá ředitelka základní školy Seifertova v Jihlavě Stanislava Prokešová
• Fenomén zahradničení a krajové odrůdy ovocných stromů na Vysočině
• V Přibyslavi u Sázavy žijí bobři
• Z policejního deníku: úvěrový podvod, opilec skončil na záchytce, řidiči bez papírů a pod vlivem drog
• Registr vozidel v Jihlavě funguje dočasně v omezeném režimu
• V Pelhřimově se loni narodilo 533 dětí, svateb bylo dvaadevadesát
• Policisté na Vysočině vykázali loni z obydlí celkem 53 násilných osob
• Dálnice a silnice prvních tříd na Vysočině jsou sjízdné bez problémů

Neděle   17. 1. 2021

• Ředitelkou Psychiatrické nemocnice v Jihlavě byla jmenovaná Dagmar Dvořáková
• Přírodovědci v Ptačím parku Kosteliska nalezli brouka, kterého už považovali v ČR za vyhynulého
• Z policejního deníku: krádež přívěsu, poškození auta, zničení květináčů a hrabla

Sobota   16. 1. 2021

• Josef Šálek poběží mrazivou Vysočinou bosý a v šortkách přes dvacet kilometrů
• Odbor služby pro zbraně v Havlíčkově Brodě otevřen od pondělí; počet žadatelů o zbrojní průkazy na Vysočině roste
• V Třebíči se loni narodilo 1230 dětí, vévodila jména Eliška a Matyáš

Pátek   15. 1. 2021

• U Štoků na silnici I/38 se střetl náklaďák a pět osobních aut, nikdo se nezranil
• Policisté pátrají po šestnáctileté Veronice, která se nevrátila z vycházky do zařízení pro mládež v Janštejně
• Nemocnice v Novém Městě na Moravě má málo personálu, od pondělí pomohou hasiči
• Z policejního deníku: kriminalisté dopadli distributorku drog, vandal polil auto barvou, opilec nadýchal 3,35 promile
• Prvním letošním přírůstkem v táborské zoo je jehně ovce kamerunské
• Pachatele krádeže policisté v Kamenici nad Lipou dopadli na místě činu
• Sdružení Krajina po úpravě pastvisek nabízí přebytečné dřevo
• Na silnici I/38 u Štoků se srazila tři auta, řidička osobního auta utrpěla lehké zranění

Čtvrtek   14. 1. 2021

• U Havlíčkova Brodu se převrátil kamion a srazil chodce, silnice I/38 v místě nehody bude po celou noc průjezdná pouze jedním jízdním pruhem
• Vedle atletického stadionu na louce na Heulose v Jihlavě se již lyžuje
• V Jihlavě se loni narodilo 1371 dětí; vedla jména Terezka a Honzík
• U Havlíčkova Brodu na silnici I/38 se převrátil kamion, který srazil chodce; silnice je v místě neprůjezdná
• Z policejního deníku: krádež peněženky, vloupání do hospody a také do bývalé líhně
• U Jihlávky se převrátil náklaďák se dřevem
• Jihlavské muzeum vyhlásilo fotografickou soutěž na téma Atmosférické jevy
• Silnice I/38 v Dlouhé Brtnici na Jihlavsku je neprůjezdná

Středa   13. 1. 2021

• Děti na Vysočině budou mít jarní prázdniny od pondělí 1. do pátku 5. února, předcházet jim budou pololetní prázdniny
• Z policejního deníku: recidivista kradl v obchodě alkohol, vandal podrápal auta, řidička se při nehodě zranila
• Muži po vzájemné domluvě kradli v havlíčkobrodském obchodě zboží
• Na Vysočině průběžně sněží, nehody bez zranění

Úterý   12. 1. 2021

• Blackout ve střední Evropě odvracely manipulacemi i české jaderné elektrárny
• Lidé v Třebíči přispěli o Vánocích Barevnému světu na vybavení chráněné dílny
• Z policejního deníku: vloupání do chaty; krádež nářadí; střet dvou aut v Jihlavě
• Na Šacberku na sjezdovce utrpěl vážné zranění lyžař
• V nemocnici v Novém Městě na Moravě nejsou návštěvy povoleny
• V novoměstské nemocnici se v roce 2020 narodilo nejvíce Aniček a Vojtěchů

Pondělí   11. 1. 2021