Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

pondělí Zpět na hlavní stránku... 22.2 2021


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Karel Havlíček Borovský letos oslaví 200. výročí narození, město i další instituce připravují doprovodný program
Letošní rok se v Havlíčkově Brodě ponese v duchu oslav 200. výročí narození Karla Havlíčka Borovského (31. října 1821 Havlíčkova Borová – 29. července 1856 Praha), který je s městem úzce spjat nejen svým jménem. Pokud to dovolí epidemiologická situace, od května budou v průběhu celého roku probíhat k tomuto výročí doprovodné akce.
„Již od loňského roku pracujeme ve spolupráci s Muzeem Vysočiny na programu Havlíčkovských oslav. S možností spolupráce jsme oslovili i různé spolky a organizace, většina z nich se do programu zapojí,“ vysvětlila vedoucí odboru vnějších a vnitřních vztahů Eva Nigošová.

S oficiálním zahájením oslav město počítá 8. května v rámci Trhů řemesel, kde bude osobnost Karla Havlíčka připomenuta v doprovodném programu. V průběhu května by mělo dojít také ke slavnostnímu otevření Cesty epigramů. Hlavní oslavy by pak měly probíhat v rámci dnů Evropského dědictví v sobotu 11. září. Na tento den město připravuje nejen odpoledne plné hudby v parku Budoucnost, ale také kulturní program ve všech otevřených památkách, jako např. v klášterním kostele sv. Rodiny, v kostele sv. Vojtěcha či v kostele sv. Trojice. „Při sestavování programu jsme nezapomněli ani na děti, které se budou moci zapojit do celodenní soutěžní aktivity o zajímavé ceny. Pokud se vše vydaří, město bude plné „Havlíčků“,“ prozradila Eva Nigošová a doplnila, že vyvrcholením svátečního dne se stane večerní videomapping.

Muzeum Vysočiny připravuje také celou řadu aktivit. K oslavám se mimo jiné v říjnu připojí výstavou s názvem Havlíček v našich životech. „V průběhu října plánujeme uskutečnit dvoudenní konferenci ve spolupráci s Akademií věd určenou pro střední školy a veřejnost, ze které by měl vzejít sborník příspěvků věnovaných letošnímu oslavenci,“ přiblížil ředitel Muzea Vysočiny Michal Kamp a dodal, že celé oslavy zakončí dne 15. 12. odvoz Karla Havlíčka Borovského do Brixenu.

„To ale zdaleka nejsou všechny akce, kterými bychom chtěli společně osobnost Karla Havlíčka Borovského v průběhu roku připomenout. V dubnu by měla vyjít brožura s podrobným harmonogramem oslav, který budeme podle epidemické situace postupně upřesňovat. Celý aktualizovaný program bude zveřejněn i na speciálním webu a v Havlíčkobrodských listech,“ informovala Eva Nigošová.

Oslavy významného výročí narození Karla Havlíčka Borovského nebudou probíhat pouze v Havlíčkově Brodě, ale i dalších městech a obcích spojených s jeho osobností, jako např. v Havlíčkově Borové či v Kutné Hoře.

Foto: ilustrační
Alena DOLEŽALOVÁZpět nahoru na obsah...

Manželé Medunovi oslavili na jihlavské radnici zlatou svatbu
František s Evou se brali 20. února 1971. Symbolickým obřadem je při zlaté svatbě provedl zastupitel Miroslav Tomanec. Františka a Evu spojila společná vášeň – sport. Poznali se v bývalé TJ Modeta, kde oba hráli závodně volejbal. Své ano si řekli až po šestileté známosti a tento víkend – po společných padesáti letech, si svůj velký den opět připomněli při zlaté svatbě na jihlavské radnici.
Manželé Medunovi pocházejí z Jihlavy, kde nejprve bydleli v malém bytě v Brněnské ulici. Odtud se v roce 1976 přestěhovali do dvougeneračního řadového domku na Rantířovské ulici v Horním Kosově, který svépomocně postavili. Později, již jako padesátníci, se odvážně pustili do stavby rodinného domku v Lesnově, kde žijí dodnes. Věnují se svým zálibám – Eva v práci na zahradě a František včelaření. Další velkou zálibou Evy je šití technikou Patchwork a František si rád zahraje na kytaru s kamarády v country skupině Ahoj. Tuto celoživotní zálibu v hudbě, předává i svým vnoučatům. Mají spolu dvě děti Evu a Martina a čtyři vnoučata Anetu, Adama, Jindru a Kláru.

Oddávajícím byl při zlaté svatbě zastupitel města Miroslav Tomanec: „Padesát let, půl století. Pro někoho celá věčnost, pro někoho okamžik, protože to neuvěřitelně letí, když ta desetiletí můžete mít radost ze života s někým, kdo na prvním místě dává lásku tomu druhému a zároveň ji umí přijmout,“ uvedl svůj projev při obřadu zastupitel.
Aneta HRDLIČKOVÁZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: vandal poškrábal auto; opilý řidič boural; opilec obtěžoval blízkou osobu, skončil na záchytce
Policisté pátrají po pachateli, který v pátek 19. února mezi osmou a půl devátou ráno na ulici Kollárova v Jihlavě poškodil zaparkované auto. Pachatel poškodil vůz Hyundai dvěma vrypy do laku dveří a majiteli tak způsobil předběžně vyčíslenou škodu osm tisíc korun. Policisté případ šetří jako přestupek proti majetku. Po pachateli policisté pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Opilý muž ohrožoval svou blízkou, skončil na záchytce
V neděli 21. února přijali policisté po jedné hodině odpoledne oznámení o opilém muži, který se v domě v Želetavě na Třebíčsku chová násilně vůči své blízké. "Policisté zjistili, že v bytě muž ženu slovně i fyzicky napadal a bránil jí v pohybu. Muž byl pod vlivem alkoholu, odmítal uposlechnout pokynů a jeho agresivita se stupňovala. Policisté ho zajistili, při dechové zkoušce muži naměřili hodnotu 2,36 promile alkoholu", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Následně ho odvezli na záchytku k vystřízlivění. Třiačtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití a přestupku proti veřejnému pořádku, případ policisté šetří.

Policisté zajistili opilé muže
V pátek 19. února krátce po půl jedné odpoledne přijali policisté oznámení o dvou mužích, kteří obtěžovali kolemjdoucí na ulici Husova v Humpolci na Pelhřimovsku a vykazovali známky značné opilosti. "Policisté muže na místě nalezli. Jednalo se o muže ve věku sedmačtyřicet a čtyřiatřicet let. Starší z mužů se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Její naměřená hodnota činila 2,69 promile alkoholu. Druhý muž se dechové zkoušce podrobit odmítl. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že muži ve svém jednání budou nadále pokračovat, policisté je zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Dále jsou podezřelí z přestupkového jednání proti veřejnému pořádku.

Opilý řidič havaroval
V sobotu 20. února jel v časných ranních hodinách řidič vozidla VW Golf od Třesova na Okarec na Třebíčsku a při průjezdu zatáčky havaroval. "Vjel do protisměru a následně mimo komunikaci na pole. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Policisté provedli u osmatřicetiletého muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,34 promile alkoholu. Provedli ohledání a zadokumentování místa. Na vozidle vznikla škoda za přibližně třicet tisíc korun. Řidičský průkaz muž nepředložil. Dále policisté zjistili, že majitel vozidla o tom, že ho muž užil k jízdě, neví", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněného užívání cizí věci, případ dále prověřují. Šetří také dopravní nehodu. Vozidlo si převzal jeho majitel.

Opilá řidička způsobila dopravní nehodu
V pátek 19. února došlo kolem půl šesté na silnici druhé třídy v Sejřku na Žďársku ke střetu dvou vozidel. "Sedmapadesátiletá řidička vozidla Opel jela ve směru od Stříteže směrem na Olší, přičemž při projíždění zatáčky přejela do protisměru, kde se střetla s projíždějícím vozem Chrysler. Vozidlo Opel následně vyjelo mimo vozovku. Jeho sedmapadesátiletá řidička a spolujezdkyně z vozidla Chrysler byly s podezřením na lehké zranění transportovány zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice. Policisté u řidičů obou vozidel provedli dechovou zkoušku. U řidičky automobilu Opel byl výsledek pozitivní a naměřená hodnota činila 2,28 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 2,26 a 2,22 promile. U řidiče druhého vozidla byla zkouška negativní", popsala nehodu mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté na místě provedli šetření a zadokumentování. Sedmapadesátiletá žena svým jednáním naplnila znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič byl opilý, byl pod marihuanou a navíc neměl řidičák
V pátek 19. února zastavili policisté kolem půl třetí odpoledne v Nové Brtnici vozidlo Škoda Octavia a provedli kontrolu. "Zjistili, že řidičem je sedmadvacetiletý muž z Třebíčska, který má od konce loňského roku na základě rozhodnutí městského úřadu uložen mimo jiné zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu dvou let. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 0,25 promile alkoholu. Pozitivní byl u něho také test na přítomnost návykových látek, a to na marihuanu", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Lékařského vyšetření se muž odmítl bezdůvodně podrobit. Policisté mu další jízdu zakázali. Řidiči sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Dále se muž dopustil přestupků na úseku dopravy.

Řidič byl opilý
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky sedmatřicetiletému muži, který řídil vozidlo s více než jedním a půl promile alkoholu. V neděli 21. února jel po jedenácté hodině dopoledne s automobilem Škoda Octavia v Jihlavě po ulici Tolstého. "Policisté vozidlo zastavili a provedli kontrolu. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,54 promile alkoholu a opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Dále mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení", uvedla mluvčí J. Kroutilová.

Řidička pod vlivem drog
Policisté zastavili v sobotu 20. února na ulici Pražská v Pelhřimově osobní auto Škoda, jehož řidičkou byla osmadvacetiletá žena. "Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Jeho výsledek byl pozitivní a vykazoval přítomnost amfetaminu. Policisté ženu vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítla", informovala mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté ženě na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Alkohol za volantem
Žďárští policisté zastavili v neděli 21. února kolem půl deváté ráno ve Žďáru nad Sázavou osobní auto Škoda, jehož řidičem byl sedmapadesátiletý muž. "Ten se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,56 promile alkoholu. Výsledek opakované dechové zkoušky byl 1,58 promile. V další jízdě již muž pokračovat nesměl", informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

U Havlíčkova Brodu srazil rychlík muže, ten na místě zemřel
V úseku Havlíčkův Brod - Termesivy srazil v pondělí 22. února v 5.15 hodin rychlík muže. Ten na místě zemřel.
Muž při střetu s vlakem utrpěl vážná zranění neslučitelná se životem. „Záchrana již nebyla možná. Lékař na místě události pouze konstatoval smrt", uvedl mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.

Příčiny a okolnosti události jsou předmětem policejního šetření.

Doprava na trati asi dvě a půl hodiny stála, cestující mezi Havlíčkovým Brodem a obcí Pohled převážely autobusy.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Sobota   17. 4. 2021

• Staňte se průzkumníkem městské divočiny
• Třebíč má suvenýrovou euro bankovku

Pátek   16. 4. 2021

• Policisté se zaměřili na železniční přejezdy; řidiči často porušují pravidla
• U Hamerského rybníka u Mrákotína budou kvůli opravě silnice mobilní semafory
• Husova ulice v Havlíčkově Brodě se dočká opravy, bude mít nový povrch i dopravní značení
• Z policejního deníku: poškození pracovního stroje a krádež jeho vybavení; nález hlavic německých ručních granátů ve studni; distributor drog dopaden

Čtvrtek   15. 4. 2021

• Za okny muzea v Třebíči jsou k vidění poslední majitelé panství z rodu Valdštejnů
• Z policejního deníku: posprejovaný vlak; opilý muž se válel na zemi, nadýchal 3,59 promile; alkohol a drogy za volantem
• Díky nové metodě pomůžou gynekologové v jihlavské nemocnici desítkám žen
• Parčík u Žižkovy mohyly na Přibyslavsku prochází revitalizací

Středa   14. 4. 2021

• Káně lesní, pták roku 2021, je v Pavlově častým obyvatelem, loni tam pečovali o čtyřiadvacet jedinců
• Rozhodněte o letošní Absurditě roku - káva z pytlíku, pomlázky neprodávat či chutná koronaviru víc v malých nebo velkých obchodech
• Z policejního deníku: vloupání do chalupy; muž zaplatil zálohu za auto, které nikdy neviděl; žena skončila na záchytce
• Most na silnici I/38 v Rančířově na Jihlavsku bude opraven za omezeného provozu
• Ve Starči u Třebíče vysázeli dobrovolníci u cyklostezky další jabloně a slivoně
• Hasiči v pelhřimovské nemocnici skončí, covid lůžka jsou obsazena se sedmdesáti procent
• V jihlavské zoologické zahradě se zabydluje levhart perský z Polska

Úterý   13. 4. 2021

• Srneček opustil velkomeziříčský hřbitov
• Univerzita třetího věku nabízí online kurz o duševním zdraví
• Vedení Jihlavy usiluje o neinvazivní testy na školách
• Z policejního deníku: vandal poškodil plachtu altánu; sprejer načmáral černé nápisy a symboly na fasádu; žena čekala na oblečení marně
• Na dálnici D1 u Měřína se srazily dva náklaďáky, dálnice byla v místě neprůjezdná
• V přírodní rezervaci Velká a Malá olšina rozkvetly bledule jarní
• Městská knihovna v Jihlavě otevře v pondělí 19. dubna; čtenáři budou muset mít respirátor
• Navzdory nepříznivému počasí začíná Pelhřimov zdobit tisíce květin

Pondělí   12. 4. 2021

• Kočka vylezla na strom; dolů jí museli pomoci hasiči se žebříkem
• Zvířata v táborské zoo nedočkavě vyhlížela první letošní návštěvníky
• V Jihlavě začaly práce na opravě hlediště v amfiteátru, v létě se lidé mohou těšit na letní kino
• U Velkého Meziříčí na dálnici se srazily dva náklaďáky s dodávkou
• Policisté hledají zloděje, který se vloupal v Třebíči do garáže. Pozná ho někdo?
• Z policejního deníku: opilý cyklista boural; muž dluží na alimentech 30 tisíc; agresivní opilec skončil na záchytce
• Na vozovce I/19 mezi Keřkovem a Stříbrnými Horami probíhají rozsáhlé opravy, silnice je neprůjezdná

Neděle   11. 4. 2021

• Z policejního deníku: opilá cyklistka bourala; zloděj vykradl kasičku u automatu na mléko

Sobota   10. 4. 2021

• Biologicky hodnotné lokality na Ledečsku a Světelsku ochránci zbavili náletu a upravili pro život spousty rostlin a zvířat
• V Kobylinci u Trnavy na Třebíčsku rozkvetl koniklec velkokvětý
• Po nehodě v Golčově Jeníkově transportoval vrtulník zraněného řidiče do traumacentra
• Na hřbitově ve Velkém Meziříčí se usadil srnec, chutnají mu zejména macešky na hrobech

Pátek   9. 4. 2021

• Na trati mezi Vladislaví a Třebíčí stálo nákladní auto, strojvedoucí musel použít rychlobrzdu, policie hledá svědky z vlaku
• V Jihlavě je otevřený první bazar, kam můžete dát nepotřebné věci zadarmo a něco si zase můžete zadarmo odnést
• Tržnice na jihlavském náměstí se od pondělí otevře veřejnosti
• Hrad Kámen bude bohatší o motocykl Jawa Bizon
• Z policejního deníku: vandal posprejoval dům; krádež peněz a obrazů; muž dluží alimenty
• Vše o lampách Pelhřimově a místních částech: jaké jsou typy, kolik svícení stojí a jak se svítidla opravují a mění
• V hnízdě sledovaném web kamerou v Novém Veselí se usadil čáp; zatím je sám

Čtvrtek   8. 4. 2021

• Naučná stezka kolem Konventského rybníku ve Žďáře nad Sázavou by se měla po opravě veřejnosti otevřít letos na podzim
• Vychází první odborná publikace o historii Okříšek; kniha Okříšky - Historie a vývoj osídlení městyse přináší nový pohled na nejstarší dějiny na území městyse
• Z policejního deníku: vloupání do sklepa; poškození auta; opilec skončil na záchytce
• Elektrárna Dukovany obnovila výrobu elektřiny na čtvrtém výrobním bloku
• Kvůli počasí se na Vysočině stalo osmadvacet nehod
• Sníh na silnicích Vysočiny působí problémy řidičům

Středa   7. 4. 2021

• Z policejního deníku: muž má zakázané Jihlavsko, přesto do Jihlavy přijel; poškození auta; těžké zranění po srážce traktoru s autem
• Špatná epidemiologická situace na Žďársku nedovolí novoměstským zdravotníkům plánovat operace
• Silnice I/19 v úseku Keřkov - Simtany na Havlíčkobrodsku je kvůli opravám uzavřena
• ZOO Tábor pro veřejnost otevře v pondělí 12. dubna

Úterý   6. 4. 2021

• Z policejního deníku: krádež dlažby u rybníka; střet cyklisty s autem; za volantem bez řidičáku
• ZOO Tábor iniciovala petici vládě za co nejrychlejší otevření venkovních areálů zoologických zahrad
• Úklid v jihlavských ulicích je kvůli počasí přerušen
• Velikonoční úterý, den, kdy mohou vyrazit na mrskut ženy a dívky
• Na stavbě havlíčkobrodského obchvatu se již pracuje na všech sedmi mostech
• Se zdravotním klaunem se děti v nemocnici v Pelhřimově setkávají on-line

Pondělí   5. 4. 2021

• Policisté na Vysočině pátrali v neděli po dvou mužích, naštěstí našli oba v pořádku
• Na silnicích Vysočiny zemřelo letos sedm osob; za první tři měsíce letošního roku se stalo 936 dopravních nehod

Neděle   4. 4. 2021

• Ovečky se na Zelenou horu vrátí v květnu, lidem budou blíž
• Další milník záchovného programu ZOO Tábor: zubřice Tara a Norisa rozšířily stádo v rozlehlé přírodní rezervaci u středočeských Milovic
• Z policejního deníku: krádež jízdních kol; nenechávejte cenné věci v autě; v Měříně řádil sprejer

Sobota   3. 4. 2021

• Nehoda na dálnici D1 na 97. kilometru ve směru na Prahu si vyžádala dvě zranění
• Bezdomovec ve Velkém Meziříčí pobodal druhého nožem, je obviněn z pokusu vraždy
• V Dukovanech vzniká první digitální 3D schéma provozu jaderné elektrárny

Pátek   2. 4. 2021

• Loni se zloději na Vysočině vloupali do 47 rekreačních objektů; jednoho lupiče zajistili přímo na místě
• Na Vysočině v sobotu hrozí husté sněžení a v noci náledí, meteorologové nabádají k opatrnosti
• K zřícenému hradu Pyšolec by mohla vést turistická stezka
• Výstava Když slunéčko zemi políbilo vzdává hold národopisci Vratislavu Bělíkovi z Rouchovan
• Havlíčkobrodské muzeum připravilo výstavu Mizející město, jeho pracovníci doufají v brzké otevření

Čtvrtek   1. 4. 2021

• Jihlavská vysoká škola se rozsvítí modře online
• Velké Velikonoční putování po vyzdobených místech Jihlavy začne v sobotu 2. dubna
• Z policejního deníku: nález válečné rumunské munice; pachatel vytěžil dřevo; opilý cyklista boural
• Profesionální hasiči v Havlíčkově Brodě mají po jednapadesáti letech novou základnu
• Dejte žábě šanci; řidiči by měli jezdit opatrně
• Nových insolvenčních návrhů bylo v prvním čtvrtletí o čtvrtinu méně než před rokem; důsledky krize se naplno teprve projeví

Středa   31. 3. 2021
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz