Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

neděle Zpět na hlavní stránku... 19.6 2022


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Západní části Vysočiny hrozí silné bouřky, východní části pak velmi silné bouřky
Na Vysočině hrozíojedinělý výskyt silných bouřek doprovázených menšími kroupami, nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h) a přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 30 mm, ale také velmi silné bouřky doprovázené kroupami nad dva cm, nárazy větru kolem 25 m/s (90 km/h) a přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 30 mm a to v pondělí 20. června od 11 do 21 hodin.
Nízký stupeň nebezpečí, tedy silné bouřky mohou udeřit v Jihlavě, Telči, Pelhřimově, Pacově, Humpolci, Havlíčkově Brodě, Světlé nad Sázavou, Chotěboři a ve Žďáře nad Sázavou.

Vysoký stupeň nebezpečí, tedy velmi silné bouřky pak mohou řádit v Třebíči, Náměšti nad Oslavou, Moravských Budějovicích, Velkém Meziříčíí, Novém Městě na Moravě a v Bystřici nad Pernštejnem.

V souvislosti s přechodem studené fronty se v pondělí mohou vyskytnout intenzivní bouřky s možností supercel, squall line, s kroupami nad dva centimetry, nárazy větru i kolem 25 metrů za sekundu (90 kilometrů v hodině) a přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 30 milimetrů. Riziko velmi silných bouřek je zejména později odpoledne a večer na Moravě a ve Slezsku.
Na ostatním území kromě západu Česka bude platit výstraha s nízkým stupněm nebezpečím.

Doporučení ke zmírnění následků silných bouřek: Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Doporučení ke zmírnění následků velmi silných bouřek: Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami. Nutno zabezpečit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Dvacetiletý cizinec nepřežil ve vysoké rychlosti náraz do stromu v Horní Cerekvi
Po nárazu do stromu na silnici II/112 v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku zemřel v neděli 19. června krátce po půl druhé ráno dvacetiletý řidič osobního auta Hyundai Santa Fe,
"Cizí státní příslušník projížděl po silnici ve směru od obce Nová Ves směrem do centra Horní Cerekve. V pravotočivé zatáčce u blízkého lomu nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla, dopravně technickému stavu pozemní komunikace a zřejmě vlivem vysoké rychlosti dostal s vozidlem smyk, který nezvládl. Poté narazil do kovového svodidla a stromu. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění řidiče, kterému na místě nehody podlehl", popsala nehodu mluvčí policistů Dana Čírtková. Ke zranění jiných osob nedošlo.

Hmotná škoda na havarovaném vozidle dosáhla částky 170 tisíc korun. Případ dopravní nehody zadokumentovali a dále šetří policisté z dopravního inspektorátu Pelhřimov.

- red -Zpět nahoru na obsah...

U Štoků na Havlíčkobrodsku zemřel po srážce s autem šestačtyřicetiletý chodec; policisté hledají svědky nehody
Po střetu osobního auta s chodcem v neděli 19. června krátce po půl jedné ráno na silnici I/38 u obce Štoky mezi mezi Havlíčkovým Brodem a Červeným Křížem zemřel šestačtyřicetiletý chodec.
"Při prvotním šetření na místě nehody policisté zjistili, že šestačtyřicetiletý řidič vozidla Citroen projížděl po silnici ve směru od Havlíčkova Brodu. Po silnici se v té době dosud nezjištěným směrem pohyboval šestačtyřicetiletý chodec, na jehož pohyb řidič nedokázal zareagovat a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě utrpěl chodec zranění neslučitelná se životem a na místě dopravní nehody zemřel", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Pro stanovení přesné příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva.

S řidičem vozidla na místě dopravní nehody policisté provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Dále provedli s řidičem test na zjištění případné přítomnosti jiných návykových látek v těle, kdy tento test vykázal také negativní výsledek. Ke zranění jiných osob při dopravní nehodě nedošlo. Osobní vozidlo policisté zajistili pro účely trestního řízení. Na místě nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.
Na místo byl vyslán výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod. Policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod společně s kriminalisty důkladně ohledali místo dopravní nehody a případ zadokumentovali. Další okolnosti, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem policejního prověřování. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti.

"Z důvodu objasnění všech okolností dopravní nehody se obracíme touto cestou na případné svědky, kteří místem – tedy po silnici I/38 mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem - dnes kolem půlnoci až půl jednou nad ránem projížděli a viděli se zde pohybovat chodce, aby se přihlásili na linku 158. Zejména bychom uvítali případné záběry z palubních kamer vozidel, která tudy v danou dobu projížděla", doplnila D. Čírtková.
- red -Zpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: vandal poškrábal auto, škoda je 80 tisíc; krádež elektrokola; cizinec byl pod vlivem drog
Policisté pátrají po pachateli, který v Olší nad Oslavou na Žďársku v době od pátečního dopoledne 17. června do večerních hodin téhož dne poškodil zaparkované osobní auto Kia Sportage a způsobil škodu přibližně za osmdesát tisíc korun. Vandal poškrábal auto rýhou do laku na přední kapotě a střeše, dále poškodil čelní sklo. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, případ prověřují a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Krádež elektrokola ze sklepní kóje
Policisté prověřují případ krádeže, ke které došlo od středy 15. června do sobotních odpoledních hodin v ulici Břevnická v Chotěboři na Havlíčkobrodsku. "Zloděj se vloupal do sklepní kóje, odkud ukradl pánské elektrokolo značky Apache a způsobil majiteli škodu přibližně za čtyřicet tisíc korun", uvedla Michaela Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Případ prověřují, po pachateli a ukradeném jízdním elektrokole pátrají.

Krádež jízdního kola
Policisté pátrají po pachateli, který od čtvrtečního večera 16. června do pátečních časných ranních hodin na Královském Vršku v Jihlavě ukradl jízdní kolo. "Kolo bylo připevněno ke stojanu na jízdní kola. Pachatel odcizil jízdní kolo značky Specialized, svým jednáním způsobil škodu přes šest tisíc korun", uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté provedli ohledání, zadokumentování a šetření. Případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku, po pachateli a odcizeném kole policisté pátrají.

Pachatel strhl muži batoh ze zad
Policisté pátrají po pachateli, který v sobotu 18. června krátce před šestou hodinou ranní v ulici K Silu v Pelhřimově strhl muži batoh ze zad. "Dosud neznámý pachatel přišel k muži, kterého začal vulgárně urážet, následně ho obešel a strhl muži z ramenou batoh modré barvy, ve kterém měl dvaapadesátiletý muž peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady, externí disk, zavírací nuž, kovovou tabatěrku a další věci. Pachatel s odcizenými věcmi odešel. Poškozenému muži vznikla škoda ve výši přes jeden tisíc čtyři sta korun", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Po pachateli a odcizených věcech policisté pátrají.

Pachatel se pokusil vloupat do několika domů
Policisté pátrají po pachateli, který se pokusil postupně vloupat do několika řadových domů. K případu došlo v době od středy 15. června do odpoledních hodin následujícího dne na ulici Nádražní v Havlíčkově Brodě. "Pachatel se snažil vniknout do domů, avšak toto se mu nepodařilo. Tímto svým jednáním pachatel poškodil jednotlivé dveře a jejich zárubně. Majitelům vznikla předběžně vyčíslená škoda ve výši sedmdesát tisíc korun", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Policisté provedli ohledání, zadokumentování a šetření. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci. Případ policisté prověřují, po pachateli pátrají.

Cizinec usedl za volant pod vlivem drog
V pátek 17. června krátce před devátou hodinou večer kontrolovala policejní hlídka v ulici Pražská v Želetavě na Třebíčsku osobní auto, které řídil devětadvacetiletý cizinec. "Policisté provedli s řidičem test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na marihuanu, amfetamin a kokain. Lékařskému vyšetření se muž odmítl bezdůvodně podrobit. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Jelikož jde o řidiče cizí státní příslušnosti, je důvodné podezření, že se bude vyhýbat řízení o přestupku, proto byla řidiči uložena kauce ve výši přes čtyři tisíce korun", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Řidič je podezřelý ze spáchání závažného přestupkového jednání, které policisté šetří.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Policisté z obvodního oddělení Hrotovice v sobotu 18. června odhalili v Biskupicích na Třebíčsku řidiče vozidla, který usedl za volat pod vlivem alkoholu. Muž jel s automobilem Škoda Octavia a krátce po deváté hodině ranní ho zastavila policejní hlídka. "U šestačtyřicetiletého řidiče provedli policisté dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 2,01 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté muži zakázali další jízdu", uvedla mluvčí. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řidiči jsou podezřelí ze spáchání přestupků
Řidiče pod vlivem drog odhalili policisté v Křižanově a také v Radňovicích na Žďársku. Oběma mužům policisté zakázali další jízdu. Řidiči jsou podezřelí ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.
Policisté zastavili ve čtvrtek 16. června řidiče osobního vozidla Volkswagen Golf, který jel po jedenácté hodině večer v obci Křižanov. U muže provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na marihuanu. Dechová zkouška byla u řidiče negativní.
Druhým řidičem byl dvaatřicetiletý muž, který řídil v pátek 17. června po jedné hodině odpoledne v Radňovicích. Automobil Opel policisté zastavili a v rámci silniční kontroly s řidičem provedli také test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na amfetamin.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Čtvrtek   11. 8. 2022

• Žena byla obviněna ze dvou trestných činů
• Pouť ke kostelíčku v Novém Městě na Moravě nabídne mši svatou, jarmark i výstavu drobného zvířectva
• Na novorozenecké JIP v jihlavské nemocnici mají miminka nové hřejivé ruce
• Policisté vyšetřují vloupání do bytů v Havlíčkově Brodě. Neznáte osobu z fotografií?

Středa   10. 8. 2022

• Memoriál Fr. Proseckého sen v sobotu na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem přivítá milovníky značky TATRA
• Třebíč opraví zimní stadion; práce začnou příští rok na jaře
• Oslava narozenin vydřího samečka Alfonse v záchranné stanici v Pavlově
• I když měla souprava se dřevem povolenou vyšší hmotnost, stejně ji výrazně překročila
• Prázdniny v Telči vrcholí. O víkendu zazpívá Dan Bárta a zahrají Buty; vstupenky na Melody Makers ještě jsou
• Z policejního deníku: celostátně hledaný muž skončil ve vězení; motorkáře transportoval po nehodě do nemocnice vrtulník
• Obviněný muž skončil ve vazbě

Úterý   9. 8. 2022

• Návštěvníci táborské zoo se vydají na cestu za pokladem
• Strážníci městské policie v Telči obdrží nový alkoholtestr
• Z policejního deníku: policisté dopadli zloděje; opilí muži skončili na záchytce
• Nový jihlavský hrníček koupíte s poukázkou na kávu a volným vstupem na Bránu Matky Boží
• Nenapravitelný zloděj skončil ve vazbě
• V obci Bratřice se při požáru víceúčelové budovy zranili tři lidé
• Nemocnice Pelhřimov disponuje nejmodernější a nejrychlejší hybridní gamakamerou SPECT/CT
• Speciální mapu najdou zájemci na oficiálních stránkách města Jihlavy; dozvědí se díky ní o devíti nejzajímavějších místech v historickém centru

Pondělí   8. 8. 2022

• V Uhřínově chystají soutěž v přípravě a vaření kotlíkových gulášů
• Vesnicí Kraje Vysočina 2022 je Třeštice na Jihlavsku
• Z policejního deníku: neznámý vandal poškodil vířivou vanu; řidiči pod vlivem alkoholu a drog
• Kriminalisté muže obvinili z pokusu vraždy; třiačtyřicetiletý pachatel byl eskortován o víkendu do vazební věznice v Brně
• Odpověď na otevřený dopis Zastupitelstvu města Jihlavy od uskupení Jihlava srdcem spojený s výzvou na vyhlášení referenda o Horácké multifunkční aréně
• Za první polovinu letošního roku Češi sebrali téměř tisíc sto tun přenosných baterií; z recyklovaného materiálu může vzniknout přes 107 tisíc nových saxofonů

Neděle   7. 8. 2022

• Z policejního deníku: opilá cyklistka bourala; za volantem opilý a bez řidičáku

Sobota   6. 8. 2022

• Kaple Hradu Kámen je „nová“ od základů po střechu
• Festival dračích lodí na Pilské nádrži na téma ASTERIX a OBELIX
• V autokině Jaderné elektrárny Dukovany zazáří české filmové komedie i pohádka
• Naše pekelná cesta v muzejním sklepě v Havlíčkově Brodě

Pátek   5. 8. 2022

• Krytá část bazénu E. Rošického v Jihlavě bude od pondělí otevřena pro veřejnost
• Ample Strike proběhne letos už podeváté, nově bude řízeno ze dvou velitelství
• Policisté hledají svědky nehody v Dolní Krupé, střetlo se tu nákladní auto s osobním
• Policisté žádají veřejnost o spolupráci, znáte muže z fotografie?
• Muž převážel přes 200 gramů pervitinu
• Z policejního deníku: celostátně hledaní muži putovali do vězení; opilý řidič boural, nadýchal přes dvě a půl promile
• Pelhřimovská nemocnice pořádá Kemp mediků, zájemci se mohou hlásit do 15. srpna
• Celníci zajistili na dálnici D1 migranty; řidiče osobního auta policisté obvinili z trestného činu
• Jihlavané si připomenou oběti justičních vražd

Čtvrtek   4. 8. 2022

• V jedné z nejužších jihlavských ulic je „včelí jukebox“
• Policisté kontrolovali kamiony se dřevem, zjistili sedmačtyřicet přestupků
• Kriminalisté dopadli pachatele série krádeží
• Kriminalisté dopadli distributory drog
• Z policejního deníku: vandal poškrábal lak na autě; krádež nafty; opilá řidička bourala
• SEBEVYJÁDŘENÍ
• Protialkoholní záchytná stanice: červenec lámal rekordy; agresivní klient roztrhal a rozkousal matraci
• Havlíčkobrodská galerie představí díla sklářského výtvarníka Jana Exnara

Středa   3. 8. 2022

• Novoměstská nemocnice omezí od pondělí 8. srpna návštěvy, důležitá je ochrana dýchacích cest
• Festival Prázdniny v Telči už dávno není folkový; o víkendu zahrají J.A.R., Mňága nebo Billy Barman
• Vedení linek MHD v Jihlavě čekají na přelomu roku zásadní změny
• Nosálice Sisi z táborské zoo si ráda dopřává odpočinek ve stínu
• Z policejního deníku: zloděj ukradl z bagrů naftu; opilý řidič boural, nadýchal 3,51 promile
• Silničáři opravují mosty na dálnici D1 u Měšína
• Mladíci přepadli muže, který jim předtím pomohl
• Chotěbořský domov pro seniory SeneCura prozářily chorvatské dny

Úterý   2. 8. 2022

• Ve Šlakhamru v Hamrech nad Sázavou v sobotu návštěvníkům představí řemesla, památky i přírodu
• Výstava jedné knihy - Veronika Bílková, Ludwig van Beethoven v havlíčkobrodské galerii
• Česká republika patří mezi země s nejvyšším počtem včelařů v Evropě
• Ortopedické oddělení Nemocnice Pelhřimov oslavilo 50 let od založení
• Na silnicích Vysočiny se zvýšil počet tragických nehod; policisté vyjížděli letos za prvních sedm měsíců k 2 773 dopravním nehodám
• Z policejního deníku: opilí muži kradli alkohol; cyklista nadýchal téměř 3,5 promile

Pondělí   1. 8. 2022

• Král táborské zoologické zahrady Simba oslaví 12 narozeniny
• Lidé mohou podpořit rodinu tragicky zesnulého páru ze Žďáru nad Sázavou
• Zdražení energií vede i jihlavský magistrát k výraznějším úsporám
• Pelhřimovská nemocnice dostala od pacientů v hodnocení spokojenosti známku 1,18
• Domov pro seniory ve Velkém Meziříčí má stoletou obyvatelku
• Z policejního deníku: agresivní cizinec zmlátil muže, skončil na záchytce; zloději si chtěli odvézt kamenné koryto
• Záchranáři na Vysočině uskutečnili v červenci více jak čtyři a půl tisíce výjezdů
• Rizika spojená se vzdálenou správou počítače; Dobrý sluha, zlý pán – AnyDesk, TeamViewer - software pro vzdálenou správu počítače

Neděle   31. 7. 2022

• Z policejního deníku: zloděj si odnesl z garáže jízdní kola; hledaný muž skončil za mřížemi; opilý cyklista boural
• Místo pétanque si budou zájemci moci na jihlavském náměstí brzy zahrát beach volejbal
• Dva turecké migranty a nadlimitní množství bulharského alkoholu a cigaret zachytili celníci z Vysočiny na dálnici D1

Pátek   29. 7. 2022

• U obce Kunemil hořel traktor, škoda je půl milionu korun
• Hasiči z Vysočiny pomáhají hasit požár u Pravčické brány
• Z policejního deníku: zloděj ukradl jízdní kolo; řidič pod vlivem drog
• Začíná Parní léto 2022, na trať na Vysočině vyjede Kafemlejnek
• Cizinec měl v krví téměř opět promile; za opakované řízení pod vlivem alkoholu padl vysoký trest

Čtvrtek   28. 7. 2022

• Z policejního deníku: vandal poničil auto, škoda je 80 tisíc
• ČEZ v Dukovanech spustil čtvrtý výrobní blok

Středa   27. 7. 2022

• Policisté zachránili život mladé dívce; krajský policejní ředitel je ocenil za duchapřítomnou a rychlou reakci
• Sběračská sezóna regionálního osiva pro Žďárské vrchy právě vrcholí
• Ze zámeckých oken v Budkově zmizí mříže, fasádě se vrátí původní barvy
• Majestátní klid táborského jeřába přiblíží k nesmrtelnosti
• Ukrajinec v osobním autě převážel migranty, jeden byl ukrytý v zavazadlovém prostoru
• Příčinou vážných zranění nebo úmrtí cyklisty při dopravní nehodě je poranění hlavy, proto by měli mít vždy ochrannou přilbu
• Z policejního deníku: krádež prodlužovacích kabelů; před jedoucí náklaďák náhle spadl strom
• Na Vysočině hrozí bouřky, silný vítr i intenzivní srážky s krupobitím
• Na Vysoké škole polytechnické Jihlava proběhly slavnostní promoce

Úterý   26. 7. 2022

• Cestování autobusem i vlakem na Vysočině bude od příštího roku dražší
• Ve věku devětapadesát let zemřel třebíčský podnikatel Richard Horký
• Uměle napřímený tok řeky Svratky u Herálce bude po úpravách opět meandrovat podmáčenými loukami
• Muzejní kavárna v Jihlavě představí kresby Vladimíra Netoličky
• Z policejního deníku: dva lidé utrpěli po nehodě na silnici I/38 zranění; cizinec byl pod vlivem drog
• Při nehodě dvou aut v Jihlavě - Kosově utrpěli dva lidé zranění

Pondělí   25. 7. 2022
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz