Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

středa Zpět na hlavní stránku... 10.8 2022


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Memoriál Fr. Proseckého sen v sobotu na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem přivítá milovníky značky TATRA
Sraz milovníků nejen značky TATRA se bude konat v sobotu 13. srpna na Masarykově náměstí v Bystřici nad Pernštejnem. Již sedmnáctý ročník memoriálu Fr. Proseckého sen začne o půl osmé ráno. Na třináctou hodinu je naplánovaný komentovaný start všech přihlášených.
Pořadatelé pozvali také vzácného hosta - Františka Vašubu, který s Tatrou 11 z roku 1926 procestoval velký kus světa. S Mílou Urbanem a jeho T 12 byli jak v Americké Aljašce, tak na Kavkazu. Při osobní návštěvě byla účast přislíbena, takže v sobotu v 11 hodin pan Vašuba něco o těchto cestách poví.

Po třinácté hodině začne probíhat komentovaný start na nepovinnou vyjížďku do přibližně 30 kilometrů vzdálené Svratky na již tradiční retroodpoledne se srazem veteránů (do roku výroby 1990) a hudebním programem.

Během doprovodného programu vystoupí bystřická big-beatová skupina Kroky.- red -Zpět nahoru na obsah...

Třebíč opraví zimní stadion; práce začnou příští rok na jaře
Město Třebíč vyhlásilo v pátek 5. srpna veřejnou zakázku na revitalizaci zimního stadionu, která bude probíhat formou elektronické aukce. Předpokládaný termín stavby bude od 3. dubna 2023 do 30. června 2025, stavba tedy bude trvat dvě sezóny. Předpokládané náklady na rekonstrukci jsou 530 milionů korun.
„Budova samotná, ledová plocha, elektrické rozvody, ale třeba i zázemí pro hráče i diváky, je v neutěšeném stavu. Pokud bychom zimák neopravili a nepřizpůsobili jej tak současným potřebám, do pár let by se musel zavřít a Třebíč by o stadion přišla. Tohle nechceme dopustit. Hokej je ve městě i v celém regionu velmi populární sport a zimák je využívaný na maximum. Byla by škoda nechat stadion zchátrat,“ uvedl důvody opravy starosta města Pavel Pacal.

Projektová příprava na rekonstrukci probíhala 4 roky. Stavba zahrnuje kompletní rekonstrukci zimního stadionu, včetně veškerých technologií. To znamená samotnou budovu včetně střechy a vnitřních částí, vzduchotechniku, vytápění, chlazení, ledovou plochu, elektronické systémy, gastro technologie, interiér, mobiliář, terénní úpravy areálu, vodovod, kanalizaci, plyn, teplovod, elektřinu a další.

Předpokládané náklady na komplexní rekonstrukci jsou 530 milionů korun. Město požádalo o dotace Národní sportovní agenturu i Kraj Vysočina. Dotace mohou být ve výši až 130 milionů korun.
- zprav -Zpět nahoru na obsah...

Oslava narozenin vydřího samečka Alfonse v záchranné stanici v Pavlově
Záchranná stanice v Pavlově u Ledče nad Sázavou chystá na sobotu 20. srpna velkou narozeninovou oslavu. Od 13 do 17 hodin zde bude probíhat program u příležitosti prvních narozenin vydřáka Alfonse a také společné zkoumání světa vyder říčních.
Návštěvníci se mohou těšit na malování na obličej, fotokoutek, na kvízy, nejrůznější ekohry, malování nebo na opékání špekáčků. Do Pavlova zavítá i stánek kolegů z Kraje Vysočina – odboru životního prostředí a zemědělství s lesní pedagogikou a přijede i Tonda Obal https://tonda-obal.cz/ , který s sebou za společnost EKO-KOM, a. s., přiveze nafukovací bránu, skákací hrad a dvě atrakce – házecí desku a šoupací hlavolamy.

Velká návštěvnická akce v podobě narozeninové oslavy je součástí Pavlovských slavností https://pavlov-ledec.cz/pavlovske-slavnosti-2022/ , které lákají na atrakce pro děti zdarma. Na místě bude BESIP tým a hasiči představí svou práci a techniku. Takže si můžete užít program na slavnostech a později se přesunout k nám do stanice.
- red -Zpět nahoru na obsah...

I když měla souprava se dřevem povolenou vyšší hmotnost, stejně ji výrazně překročila
Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie kraje Vysočina včera dopoledne kontrolovali dodržování právních předpisů ze strany řidičů a provozovatelů jízdních souprav.
Na silnici I/34 na kontrolním stanovišti letiště na okraji Havlíčkova Brodu podrobili kontrole řidiče jízdní soupravy s českou registrační značkou. Jízdní souprava převážela dřevní kulatinu. Kontrolovaný řidič na místě předložil povolení zvláštního užívání. Tímto povolením zvláštního užívání, které vydalo Ministerstvo dopravy, byla povolena celková hmotnost jízdní soupravy na 52 tun. Při nízkorychlostním kontrolním vážení policisté zjistili nedodržení podmínek stanovených v povolení zvláštního užívání, kdy byla povolená hmotnost jízdní soupravy překročena o 2 914 kg. Policisté při kontrolní vážení zjistili také překročení povolené hmotnosti tažného vozidla o 3 456 kg.

Protiprávní jednání ze strany právnické osoby za porušení podmínek vydaných v povolení zvláštního užívání oznámíme do správního řízení, kde může hrozit pokuta až do výše 500 000 korun a silniční správní úřad rozhodne o odnětí povolení.
Dana ČÍRTKOVÁZpět nahoru na obsah...

Prázdniny v Telči vrcholí. O víkendu zazpívá Dan Bárta a zahrají Buty; vstupenky na Melody Makers ještě jsou
Víc než šedesát úspěšných hudebních a divadelních vystoupení má za sebou 40. ročník festivalu Prázdniny v Telči, který trvá až do neděle 14. srpna. V druhém týdnu mají Prázdniny na programu koncerty Radůzy nebo Báry Hrzánové a skupiny Bachtale Apsa. O víkendu na zámku vystoupí kultovní kapela Buty, zpěvák Dan Bárta se skupinou Illustratosphere a festival zakončí Ondřej Havelka & Melody Makers
„Nemůžeme uvěřit, že už je víc než polovina festivalu a tolik skvělých koncertů a divadel za námi. Nejvíce si návštěvníci chválili koncerty Hradišťanu, Javorů, Mňágy nebo J.A.R.,“ líčí dojmy z první půlky festivalu Vojtěch Kolář, jeden z pořadatelů festivalu a dodává: „Hlavně ale musíme poděkovat všem našim fanouškům, že na koncerty chodí. Bez vás by Prázdniny v Telči nemohly existovat.“

Prázdniny v Telči se konají až do 14. srpna a po celou dobu nabízí volně přístupný doprovodný program v podobě pohádek v parku a koncertů na náměstí. Na nádvoří zámku v Telči se pak odehraje ještě několik koncertů. „Ve čtvrtek 11. srpna vystoupí Radůza, která tu poprvé zahraje i písně ze svého posledního alba Nebe je otevřený, a navíc jí předskočí skvělý písničkář Mirek Kemel s kapelou. Víkendový program jsme pak pojali hodně nadžánrově. V pátek kultovní Buty, v sobotu moderně jazzoví Dan Bárta & Illustratosphere a v neděli swing s Melody Makers. Tomu ale říkám pěkný folkový festival,“ říká s nadsázkou Vojtěch Kolář.

Na klubové scéně se podle organizátorů nejlépe prodávají vstupenky na koncert skupiny Bachtale Apsa, se kterou zazpívá herečka Bára Hrzánová. V pátek zde pak chystají večírek s extravagantní death-folkovou Minikapelou a v sobotu divadlení představení Víti Marčíka juniora s názvem Drákula.

Prázdniny v Telči také letos mají novou otevřenou scénu U Lodiček, kde každý den u Štěpnického rybníka hrají buskeři. V doprovodném programu jsou také tvůrčí dílny pro děti i dospělé, více než 60 stánků s rukodělnými a dárkovými předměty, nebo interaktivní festivalová výstava v ulicích města, ve které mohou návštěvníci soutěžit o ceny.

Kompletní program najdete na www.prazdninyvtelci.cz
Vojtěch KOLÁŘZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: celostátně hledaný muž skončil ve vězení; motorkáře transportoval po nehodě do nemocnice vrtulník
V úterý 9. srpna po jedenácté hodině večer zadrželi policisté na vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Muž se choval agresivně a útočně ke svému okolí. Policisté při kontrole zjistili, že se jedná o sedmatřicetiletého muže z Pardubicka, na kterého byl v červenci vydán soudní příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, proto jej odvezli na oddělení policie k provedení nezbytných úkonů a jeho další cesta směřovala do věznice. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Muž neplatí výživné na děti
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestného činu třiapadesátiletému muži z Havlíčkobrodska, který neplatí výživné na své tři děti. Vyživovací povinnost si neplní od února letošního roku na dívky ve věku pět, osm a deset let. "Muž má měsíčně platit dva a půl tisíce korun a dluží tak na výživném patnáct tisíc korun. Je podezřelý ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Opilého muže policisté zajistili
V úterý 9. srpna přijali policisté po deváté hodině večer oznámení o opilém muži, který v obci na Humpolecku na Pelhřimovsku napadal svoji známou a dobýval se do domu. Do obce vyjeli policisté a opilého muže zajistili. "Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,98 promile alkoholu. Na základě šetření policisté zjistili, že muž vysadil branku vedoucí na pozemek, ženu slovně napadal a hlasitě se dožadoval vstupu do domu. Šestatřicetiletého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla Jana Kroutilová. Případ prověřují pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Motorkáře transportoval po nehodě do nemocnice vrtulník
V úterý 9. srpna jel před čtvrtou hodinou odpoledne osmašedesátiletý řidič vozidla BMW ve Velké Bíteši na Žďársku po ulici Kpt. Jaroše ve směru ke křižovatce s ulicí Jihlavská. "Vjel do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici projížděl řidič motocyklu BMW, a došlo ke střetu. Motocyklista po nárazu upadl na komunikaci. Řidič motocyklu utrpěl zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou letecky transportován do brněnské nemocnice", uvedla J. Kroutilová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Na vozidlech vznikla škoda přibližně za 170 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Střet vozidla s cyklistkou
V úterý 9. srpna došlo po jedenácté hodině dopoledne v Telči na Jihlavsku na ulici 9. května ke střetu vozidla s cyklistkou. "Žena jela na jízdním kole, za ní jedoucí řidička automobilu Hyundai nedodržela dostatečnou bezpečnostní vzdálenost a zezadu do cyklistky narazila. Žena po střetu upadla na vozovku. Cyklistka utrpěla zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté provedenými dechovými zkouškami u obou řidiček požití alkoholu vyloučili. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda přes dvacet tisíc korun. Řidička automobilu je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidiči podezřelí ze spáchání přestupku
Policisté v Třebíči odhalili řidičku, která usedla za volant pod vlivem drog. Ve středu 10. srpna po druhé hodině ráno jela žena s automobilem Seat ve směru k ulici Demlova. Vozidlo policisté zastavili a provedli kontrolu. Dechová zkouška byla u ženy negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test byl u ní pozitivní na amfetamin. Lékařskému vyšetření se řidička odmítla bezdůvodně podrobit a dopustila se tak dalšího dopravního přestupku, Policisté ženě na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu. Dvaatřicetiletá řidička je podezřelá ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Také v úterý 9. srpna zastavili policisté v Třebíči řidiče, u kterého byl test na zjištění přítomnosti návykových látek pozitivní na amfetamin. Muž jel po třetí hodině odpoledne s vozidlem Škoda po ulici Spojovací. V další jízdě již nesměl pokračovat a podezření na spáchaný přestupek policisté dále šetří.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Obviněný muž skončil ve vazbě
Jihlavští kriminalisté dopadli dvojici, která v červenci putovala po Vysočině a dopouštěla se krádeží. Na území čtyř okresů kraje vnikl muž, ve většině případů společně se ženou, v šesti případech do různých objektů a zůstala za nimi škoda za necelých sto tisíc korun. Oba jsou již vyšetřování v souvislosti s jinou majetkovou a muž navíc drogovou trestnou činností. Kriminalisté rozšířili jejich trestní stíhání. Obviněný muž, opakovaně soudně trestaný recidivista, byl na podaný návrh vzat do vazby.
Na základě operativního šetření kriminalisté zjistili, že se dvojice dopustila série krádeží, a po muži i ženě vyhlásili na základě vydaného souhlasu se zadržením celostátní pátrání. Krátce nato dopadli oba hledané v Jihlavě. Muže společně se ženou zadrželi kriminalisté minulý týden v časných ranních hodinách v lokalitě ulice Hybrálecká. Oba skončili v policejní cele.

Na základě shromážděných důkazů rozšířil policejní komisař trestní stíhání zadrženého třiačtyřicetiletého muže a také ženy. „Oba byli obviněni z přečinu krádeže spáchané ve spolupachatelství a žena dílem účastenství ve formě pomocníka. Dále jsou obviněni ze spáchání přečinu porušování domovní svobody,“ řekl npor. Mgr. Jakub Pivoňka, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl v minulosti již opakovaně odsouzen, zejména za majetkovou trestnou činnost, trest si opykal i ve věznici. Také žena už byla za trestnou činnosti potrestána.

Dvojice je obviněna z toho, že se v období druhé poloviny července dopustili krádeží na Jihlavsku, Havlíčkobrodsku, Pelhřimovsku a také Žďársku. Pokud se žena krádeže přímo neúčastnila, hlídala okolí a v jednom případě se činu dopustil muž sám.

V Lukách nad Jihlavou muž se ženou vnikli do bytového domu, přístupné prostory prohledali a odcizili dvě jízdní kola a oblečení. V obci na Třešťsku se muž pokusil dostat do kostela, což se mu nepodařilo. Úspěšná dvojice nebyla ani při vloupání do kostela v Herálci na Havlíčkobrodsku. V Humpolci vnikl muž se ženou opět do bytového domu a vloupali se do místnosti kolárny. Odcizili jízdní kolo, koloběžku a skateboard. Ve Velkém Meziříčí se dvojice na různých místech vloupala do sklepních kójí dvou bytových domů a odnesli si elektrokoloběžky.

Část odcizených věcí se kriminalistům podařilo vypátrat a zajistit, budou se tak moci vrátit zpět jejich majitelům.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho následně odvezli do věznice. Žena byla po provedení nezbytných úkonů ze zadržení propuštěna a je stíhána na svobodě.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za trestnou činnost hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na pět let. Žena může být potrestána až dvouletým pobytem za mřížemi.
Jana KROUTILOVÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Úterý   4. 10. 2022

• Výstava obalů LP desek v divadle ve Žďáře nad Sázavou nabízí i unikáty, jako třeba experiment s deskou bez obalu skupiny The Residents
• Obviněný recidivista z Jindřichohradecka skončil ve vazbě
• V nemocnicích v Třebíči a v Havlíčkově Brodě jsou zakázány návštěvy, důvodem je šíření respiračních nemocí a covidu
• Z policejního deníku: zloděj ukradl patnáct kubíků dřeva; opilý řidič otočil auto na střechu
• Do Jihlavy míří nejlepší mladí operní pěvci z několika zemí světa
• Papuče symbolizují domov - místo, kde si většina lidí přeje dožít
• Řidič osobního auta utrpěl při nehodě nedaleko Třebíče zranění

Pondělí   3. 10. 2022

• Oslava svatého Martina v Jihlavě: Bohatý program se z náměstí rozšíří i do okolních ulic a parku
• Dva muži se vloupali do chaty u Rovné na Žďársku, poznáte je z fotografie?
• Z policejního deníku: recidivistka v podmínce kradla v obchodě; opilý agresivní muž skončil na záchytce
• V Jihlavě chirurgové nabízejí možnost sádry na koupání
• Třebíč v příštích čtyřech letech povede koalice složená z ANO, Pro Třebíč a KDU-ČSL
• Zoo Jihlava zve na zajímavé besedy i na soutěž
• Týden knihoven v Jihlavě: Čtenářská amnestie i přednáška o Arktidě
• Výstava výtvarných prací ze soutěže uspořádané k 150. výročí narození Jaroslava Panušky v havlíčkobrodské galerii
• ČEZ zahájil odstávku třetího výrobního bloku Dukovany pro výměnu paliva

Neděle   2. 10. 2022

• Monika, nejmenší žena Česka, měří třiadevadesát centimetrů
• Z policejního deníku: ve Žďáře nad Sázavou zemřela po střetu s vlakem žena

Sobota   1. 10. 2022

• V novoměstské nemocnici se starají nejen o tělo, ale také o duši
• Nejrychlejší česká parní lokomotiva projede v neděli Vysočinou, zastaví v Havlíčkově Brodě a ve Žďáře nad Sázavou
• V jihlavském domě Gustava Mahlera se představí fotograf Šimon Pikous

Pátek   30. 9. 2022

• Řidiči mohou od soboty využívat průtah Jaroměřicemi nad Rokytnou
• Rumun důsledné celníky neoklamal
• Výstava věnovaná náhradní rodinné péči v pelhřimovské nemocnici
• Podpořte žďárskou charitu v péči o umírající, přispějte do sbírky Koláč pro hospic
• Z policejního deníku: opilý muž rušil noční klid; opilý řidič se řítil rychlostí 126 kilometrů za hodinu

Čtvrtek   29. 9. 2022

• Na střechy nebo fasády v centru Jihlavy nelze instalovat fotovoltaické elektrárny
• Muž a žena jsou obviněni z trestného činu
• Kde ptáci narážejí do skel? Zapojte se do pátrání
• Z policejního deníku: opilý muž poškodil dveře, opilý muž vyhrožoval skokem pod vlak, skončil na záchytce
• Při tradičním Koláči pro hospic na Třebíčsku letos můžete přispět na auto pro lékaře a hospicové sestry
• Muž byl obviněn z trestného činu
• Největší táborská kočka Luena nevynechá jediný okamžik vhodný k očistě

Středa   28. 9. 2022

• Kraj Vysočina v jihlavské nemocnici postaví pavilon rehabilitační, následné a geriatrické péče a parkovací dům
• Víte, jak se pěstuje káva? A věděli jste, že její pěstitelé musí čelit cenové i klimatické krizi? Přijďte se v Třebíči podívat na výstavu fotografií o životě pěstitelů kávy v Kolumbii
• Sedm migrantů vezl v osobním vozidle gruzínský převaděč, když s ním havaroval na dálničním parkovišti Pávov u Jihlavy

Úterý   27. 9. 2022

• Početná syslí kolonie u Mohelna na Vysočině se ukládá k zimnímu spánku
• Výstava o uměleckém řemesle vážně i nevážně na zámku pánů z Říčan v Pelhřimově
• Podpořte Charitu v péči o umírající a získejte sladkou odměnu
• Z policejního deníku: zlodějku policisté dopadli; žena vlezla balkonem do cizího bytu; vandal poškodil auto
• Policisté objasnili sérii vloupání do rekreačních objektů
• Reakce na drahé energie: Třetina firem omezí vytápění, další budou investovat do úsporných zařízení

Pondělí   26. 9. 2022

• Dones zvířatům podzimní pochoutku a přijď do táborské zoo zdarma
• V havlíčkobrodské porodnici se uskutečnil tisící porod
• Z policejního deníku: Ve Velkém Meziříčí zemřela na následky pádu z mostu mladá žena; opilá žena napadla příbuzného, skončil v nemocnici; řidička srazila chodce, od nehody ujela
• Muzeum rekordů v Pelhřimově nabízí ve středu všem Václavům u příležitosti jejich svátku vstup zdarma
• Muž v Třebíči nepřežil střet s vlakem
• Křovské hody nabídnou máju, krojovaný průvod, zábavy i dobré jídlo a pití
• Kvůli vysokým cenám energií nebude letos o Vánocích na jihlavském náměstí kluziště
• V současnosti probíhá na Vysočině devět oprav na silnicích prvních tříd
• Akademický mistr ČR v horských kolech studuje techniku na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě

Neděle   25. 9. 2022

• Na vysoké škole v Jihlavě si mohou zájemci v pátek 30. září nechat změřit sluch
• Z policejního deníku: krádež karavanu; opilý řidič boural; řidič odmítl dechovou zkoušku

Pátek   23. 9. 2022

• Setkání bývalých zaměstnanců třebíčské nemocnice se zúčastnilo sedmdesát lidí
• Z policejního deníku: krádež lešení; vandal poničil auto; opilá žena skončila na záchytce
• Od vysvěcení barokního chrámu svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou uplyne tři sta let, oslavy jsou velkolepé
• Charita ve Žďáře nad Sázavou oslaví svátek svatého Vincence z Pauly. Připojte se k oslavě i vy

Čtvrtek   22. 9. 2022

• Hravé surikaty patří mezi návštěvníky táborské zoo k nejoblíbenějším
• Výstava hub a mykologická poradna v havlíčkobrodském muzeu
• Za měsíc skončí na Vysočině stavební sezóna na krajských silnicích
• Vstup do obchodů Billa a Rossmann z Chlumovy ulice v Jihlavě bude týden uzavřen
• Z policejního deníku: zloděj ukradl kola, škoda je přes 350 tisíc; krádež smrkového dřeva
• Volby 2022: Jak volit?

Středa   21. 9. 2022

• Táborská zoo spouští speciální kroužky pro děti, budou pečovat o zvířata a dozví se zajímavosti ze zvířecí říše
• Jihlava bude mít novou ulici pojmenovanou po básníku a spisovateli Antonínu Sovovi
• Z policejního deníku: policisté dopadli sprejera; chodec utrpěl po střetu s náklaďákem těžká zranění
• 21. září: Mezinárodní den Alzheimerovy choroby. Jak tuto nemoc rozpoznat?
• Jihlavská záchytka hlásí tisící pobyt, přibývají ženy
• Na silnici I/34 u křižovatky se silnicí III/3509 na Oudoleň na Havlíčkobrodsku opravují stavbaři propustek

Úterý   20. 9. 2022

• Kamenný hospic u havlíčkobrodské nemocnice by mohl stát již za rok a půl
• Zoologická zahrada v Jihlavě zve na mořské želvy i kvízy
• Výstavba protihlukových stěn na severovýchodním obchvatu Havlíčkova Brodu bude zahájena v pondělí, omezení provozu bude pouze lokální
• Z policejního deníku: agresor napadl muže slovně i fyzicky; zloděj se pokusil vloupat do domu, škoda je přes padesát tisíc
• Agresivní muž, který ve Velkém Meziříčí páchal násilnou trestnou činnost, skončil ve vazbě

Pondělí   19. 9. 2022