Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

čtvrtek Zpět na hlavní stránku... 22.2 2024


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Vodní svět v táborské zoo rozšířily vzácné kachny ostralky štíhlé
Zvířecí rodinu vodního světa v táborské zoologické zahrady tento týden rozšířila dvojice vzácných kachen – ostralek štíhlých. V Česku dříve sporadicky hnízdily, několik desetiletích se tak ale už nestalo. Česko je proto eviduje jako kriticky ohrožené.
„Jsem rád, že jsme v souladu s naším posláním chránit ohrožené druhy zvířat mohli poskytnout domov kriticky ohroženým kachnám. Ostralky štíhlé přes naše území pravidelně protahují a jen velmi výjimečně i přezimují. Dříve u nás také vzácně hnízdily a to v oblasti Podyjí. Nicméně poslední potvrzené hnízdění ostralek bylo zaznamenáno v roce 1985 u Oder. Tyto vzácné kachny od nás vytlačila výstavba Novomlýnských nádrží, která výrazně změnila jejich hnízdiště. V současnosti jsou ostralky štíhlé v Česku vedeny jako kriticky ohrožené,“ říká ředitel ZOO Tábor Evžen Korec.

Ostralky štíhlé jsou menší a štíhlejší než kachny divoké. Je u nich výrazný pohlavní dimorfismus. Samec je výrazně zbarvený. Hlavu a část krku má hnědé, hruď a dolní část krku je bílá, boky a hřbet šedavé příčně pruhované. Bílá barva zasahuje v úzkém pásku také na boky hlavy. Ocasní pera má výrazně prodloužená. Naopak samice je zbarvena nenápadně, podobně jako u ostatních kachen. Od samice kachny divoké se liší jednobarevnou hlavou bez proužků a šedým zobákem.

Živí se hlavně semeny a zelenými částmi rostlin, hmyzem, červy a vajíčky i pulci obojživelníků. Příležitostně si stravu zpestří malými žábami a rybami. Hnízdí jednotlivě, na vajíčkách sedí pouze samice. Mláďata velmi brzo dobře běhají, plavou i potápí. Už po šesti týdnech poprvé vzlétnou a pohlavně dospívají v jednom roce.

Ostralky štíhlé jsou rozšířeny hlavně v severních oblastech Severní Ameriky, Evropy a Asie. V Evropě jejich počty na konci minulého století výrazně poklesly, nyní je její evropská populace hodnocena jako ubývající. Jde o tažný druh, většina ostralek zimuje daleko od hnízdišť na severu Jižní Ameriky, střední Africe a jižní Asii. Přes české území pravidelně přelétá, jen výjimečně i přezimuje.

Zoologická zahrada v Táboře je během zimy od listopadu do konce března otevřena pouze o víkendech, státních svátcích a jarních prázdninách v termínu pro okres Tábor od 4. do 10. března od 9 do 16 hodin.
Filip SUŠANKAZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: zloděj ukradl pamětní mince; opilý řidič zavinil nehodu
Do rodinného domu v obci Bobrová na Žďársku se v noci ze soboty 17. února na neděli vloupal zloděj, který tam ukradl pamětní mince v dosud nevyčíslené hodnotě. Další škoda vznikla majitelům poškozením dveří. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody a po lupiči pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
Muži byli přistiženi při krádeži
Ze spáchání trestného činu je podezřelý dvaačtyřicetiletý muž z Jihlavska, který byl přistižen při krádeži v jihlavském obchodním domě. Ve středu 21. února přišel společně s šestadvacetiletým mužem do prodejny na ulici Jiráskova a po páté hodině večer odcizili zboží. "Různé salámy v hodnotě necelý jeden tisíc korun jeden z nich naskládal do batohu, který měl u sebe druhý muž. Prostorem pokladen poté prošli bez zaplacení a následně je zastavil pracovník ostrahy. Přivolaní policisté oba muže zajistili. Odcizené zboží vydali. Oba podezřelí muži byli pod vlivem alkoholu. Policisté mladšímu z nich naměřili hodnotu 2,62 promile alkoholu, přes dvě promile alkoholu v dechu měl i jeho starší komplic. Ten byl navíc již v minulosti za majetkovou trestnou činnost opakovaně soudně trestán a až do roku 2026 je ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody. Oba opilé muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Starší z nich je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže, případ policisté prověřují. Šestadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku.

Opilý muž skončil na záchytce
Ve středu 21. února po třetí hodině odpoledne přijali policisté oznámení o značně opilém muži, který se nacházel znečištěný na lavičce na ulici Havlíčkova v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku a budil veřejné pohoršení. "Policisté vyjeli na místo situaci prověřit. Muž s hlídkou nespolupracoval. Následně policisté zjistili, že se jedná o osmapadesátiletého muže, který se neorientoval a nebyl schopen samostatné chůze, ani podrobení se dechové zkoušky. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Opilého muže policisté zajistili
Ve středu 21. února přijali policisté před pátou hodinou odpoledne oznámení o zjevně opilém muži, který se nacházel v obci Obrataň na Pelhřimovsku. "Na místě policisté muže nalezli ležícího, značně znečištěného na autobusové zastávce, kde budil veřejné pohoršení. Policisté osmašedesátiletého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 3,33 promile alkoholu", uvedla mluvčí policistů M. Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání.

Opilý řidič zavinil nehodu
Ve středu 21. února po druhé hodině odpoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě, která se stala v obci Stříbrné Hory na Havlíčkobrodsku. "Dvaačtyřicetiletý řidič jedoucí s autem Citroën nedal přednost osobnímu vozu Renault, jehož řidička přijížděla z pravé strany, a v prostoru křižovatky došlo ke střetu. Vozidlo Citroën po střetu vyjelo mimo vozovku do travnatého pásu. Ke zranění osob nedošlo", uvedla Michaela Lébrová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u řidičky přítomnost alkoholu vyloučili. U řidiče vykázala dechová zkouška přes půl promile alkoholu. Přítomnost alkoholu potvrdila i opakovaná dechová zkouška, která vykázala obdobnou hodnotu. Řidiči byla další jízda zakázána. Při dopravní nehodě došlo k předběžné škodě ve výši 135 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Střet vozidel
Ve středu 21. února došlo v Jihlavě na ulici Žižkova k dopravní nehodě. Po půl deváté dopoledne jel osmnáctiletý řidič vozidla Škoda Octavia ve směru k ulici Ke Skalce a plně se nevěnoval řízení. "Nedodržel dostatečnou vzdálenost za před ním jedoucím autem Škoda Kamiq, do kterého narazil. Při dopravní nehodě utrpěl jeden z řidičů zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do nemocnice", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté dechovými zkouškami u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda za sto tisíc korun. Řidič octavie je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidička je podezřelá z přestupků
Ve středu 21. února kontrolovali policisté v ulici Slavatovská v Telči na Jihlavsku před desátou hodinou večer auto Mercedes Benz. "Zjistili, že třicetiletá žena nevlastní řidičský průkaz. Přišla o něj v lednu v souvislosti se spácháním závažného přestupkového jednání. Řidička se dále odmítla podrobit testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou, stejně jako lékařskému vyšetření. Policisté jí další jízdu zakázali", informovala Jana Kroutilová. Závažné přestupky na úseku dopravy, ze kterých je řidička podezřelá, předali k projednání příslušnému správnímu odboru.

Řidička pod vlivem alkoholu
Ve středu 21. února zastavili policisté po jedenácté hodině dopoledne na silnici u obce Vícenice u Náměště nad Oslavou na Třebíčsku auto Dacia. "U sedmapadesátileté řidičky při dechové zkoušce naměřili hodnotu 0,93 promile alkoholu. Také opakované zkoušky u ní ukázaly obdobné hodnoty. Policisté řidičce na místě zadrželi řidičský průkaz a v další jízdě již nesměla pokračovat", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Žena je podezřelá ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Krajští radní odvolali ředitele jihlavské nemocnice Lukáše Veleva
Rada Kraje Vysočina ve čtvrtek 22. února na svém jednání svolaném hejtmanem Vítězslavem Schrekem v mimořádném termínu odvolala z funkce ředitele Nemocnice Jihlava Lukáše Veleva. Vedení kraje vzalo při svém rozhodování v potaz jak návrh státního zástupce na uvalení vazby na ředitele Veleva, tak rozhodnutí soudu, který tomuto návrhu vyhověl. Do funkce ředitele organizace byl radou jmenován dosavadní technický náměstek ředitele Alexander Filip. Uvedla to mluvčí krajského úřadu na Vysočině Jitka Svatošová.
"Kraj Vysočina je jako zřizovatel povinen zajistit řádné řízení a fungování nemocnice tak, aby se situace nijak negativně nedotkla zajištění zdravotní péče a souvisejících služeb, které nemocnice poskytuje", doplnila J. Svatošová.

Lukáš Velev je stíhán spolu s dalšími devíti lidmi kvůli podezření z korupce při nákupu zdravotnického materiálu. Škoda, kterou podezřelí z korupce způsobili rozpočtu EU při nákupu materiálu pro nemocnice a kterou policie dosud zdokumentovala, činí podle vyšetřovatelů skoro milion eur, tedy asi 25 milionů korun.

Foto: Lukáš Velev, fb
- zprav -Zpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Středa   22. 5. 2024

• Policisté pátrají po sedmnáctileté Stefanii s dvouměsíční dcerou, nevrátila se z vycházky do zařízení pro mládež v Černovicích
• Lesem u Tří studní se rozezní tóny světoznámé kantáty Bohuslava Martinů Otvírání studánek
• Jihlavská rodačka žijící v Německu dostala od syna k pětadevadesátým narozeninám plyšového ježka
• Policisté v Novém Městě na Moravě a okolí dohlédnou během Světového poháru horských kol na dopravu a veřejný pořádek
• Z policejního deníku: zloděj ukradl složené lešení; řidič skončil s autem v rybníce

Úterý   21. 5. 2024

• Naučte se tvarovat bonsaj a odneste si z jihlavské zoo vlastnoručně upravený stromek
• V psím útulku v Havlíčkově Brodě čekají na nové páníčky čtyři štěňátka
• Nový přístroj urychlí zdravotníkům v jihlavské nemocnici výsledky vyšetření infekcí, zánětů i rakoviny
• Policisté pátrají po třináctileté Michaele z Jihlavy, odjet měla údajně za kamarádkou do Brna
• Ve Žďáře nad Sázavou byl v kolejišti nalezen mrtvý muž, srazil jej vlak
• Z policejního deníku: zloděj ukradl televizory, mikrovlnky i varné konvice; mladík se opil, skončil v nemocnici

Pondělí   20. 5. 2024

• Motorkář utrpěl po střetu s dodávkou vážné zranění
• V jaderné elektrárně v Dukovanech oslavují Světový den včel
• Vražda nevinného mučedníka na nádvoří jihlavského soudu
• Výstava open per4mance 2024 na zámku v Třebíči doprovází multižánrový festival Zámostí
• Z policejního deníku: opilý agresivní muž rozbil dveře; opilí řidiči skončili na záchytce

Neděle   19. 5. 2024

• Návštěvníky havlíčkobrodského koupaliště čekají nové herní prvky, třeba pískoviště pro nejmenší nebo hřiště na pétanque
• Odpoledne na Šmeralově statku v Třebíči s folklorní muzikou i pletením košíků
• Výstava Co přinesl obchvat v havlíčkobrodském muzeu nabídne unikátní nález středověkého rudního mlýna
• Z policejního deníku: krádež plotu, zloděj si odnesl nádobí i sekeru; opilý řidič boural

Sobota   18. 5. 2024

• Výstava fotografií Jaroslava Hedvábného s titulem Toulky Moravským Toskánském v jihlavské muzejní kavárně
• Policista roku 2023 – dva tituly zamířily na Vysočinu. Vítězem v kategorii Tým roku se stal vysočinský pracovní tým Falešný bankéř
• Sarajevo 1914: Řidič, který vstoupil do dějin, pocházel z Telče
• Festival Ji.hlava se prodlužuje a otevírá se místnímu publiku
• Ze zámku ve Velkém Meziříčí: zpracování lnu
• Zvířecí rodinu v táborské zoo rozšířil mýval Rocket. ZOO Tábor je jediná zoo v Česku, která mývaly může přijímat

Pátek   17. 5. 2024

• Zoologická zahrada v Jihlavě získala slona za za odchov čtyř mláďat aligátora čínského
• Z policejního deníku: policisté dopadli sprejera; pohřešovaného mladíka z Čáslavi vypátrali policisté na Vysočině
• Jihlavský magistrát rozesílá občanům pokyny k platbě za odpady e-mailem
• Jihlavští kriminalisté dopadli pětatřicetiletého zloděje, který kradl rybářské náčiní, jízdní kola i dveře
• Primář Karel Křikava: Chirurgie je náročný, ale velmi krásný a naplňující obor
• Pacientům před výměnou kolenního a kyčelního kloubu lékaři zodpoví dotazy

Čtvrtek   16. 5. 2024

• Setkání u jinošovských studánek s chlebem, solí i muzikou
• Starý Brněnský most v Jihlavě bude uzavřen až do října
• Policisté zadrželi muže, který falšoval vstupenky nejen na MS v hokeji. Vstupenky koupené mimo oficiální prodej si raději zkontrolujte, mohou být falešné!
• Nakažlivá klíšťata: Jak se vyhnout nebezpečí?
• Z policejního deníku: mladík poškodil dopravní značení

Středa   15. 5. 2024

• Muzejní noc ve Velkém Meziříčí v duchu cesty do minulosti díky stroji času Nikoly Tesly
• Energetici nečekaně procvičovali, jak se zachovat v případě mimořádné události. Došlo i na ukrytí!
• Na mostě v osadě Pohledští Dvořáci u Havlíčkova Brodu je omezená doprava, důvodem je jeho rekonstrukce
• V rámci Muzejní noci se v Třešti můžete vydat za sovami na Javořici či si prohlédnout výstavu fotografií Přírodou Třešťska
• V jihlavské nemocnici nejen onkologickým pacientům bude sloužit magnetická rezonance i CT
• Jihlavští strážníci dopadli agresivního muže, který napadl pár slovně, poté uhodil muže pěstí do obličeje, skončil v poutech
• Z policejního deníku: v Horní Cerekvi utonul pětačtyřicetiletý muž

Úterý   14. 5. 2024

• Pod barokním chrámem zapsaným v UNESCO ve Žďáře nad Sázavou se opět pasou beránci
• Při požáru teletníku v Rozseči uhynulo devět telat, vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu
• Vzpomínková procházka ve Velkém Meziříčí
• Hejno plameňáků v jihlavské zoologické zahradě se rozrůstá o mládež
• Přijďte do táborské zoo spočítat zvířata z amerického kontinentu a otestovat svoje znalosti
• Rychlý nástup jara a mrazy zničily sadařům úrodu, ale části zemědělců dává počasí naději. Rozhodne jeho vývoj v květnu a červnu
• Lubomír Vaněk v Pelhřimově usmažil podobiznu za necelých pět minut
• Z letadla, které spadlo u Luk nad Jihlavou, zbyly ohořelé trosky, škoda je dva miliony korun
• Z policejního deníku: opilý muž skončil na záchytce; auto srazilo nezletilou chodkyni

Pondělí   13. 5. 2024

• Na Vysočině hrozí nebezpečí požárů, foukat bude čerstvý vítr
• U Luk nad Jihlavou spadlo letadlo, na místě zemřel jeden člověk
• Hysterie okolo medvědů na Slovensku se stupňuje. Životem na ní doplatilo i dvouleté mládě
• Na jihlavském náměstí pod jerlíny jsou nové lavičky
• Z policejního deníku: vandal počmáral garážová vrata, okna a skříň elektrorozvaděče

Neděle   12. 5. 2024

• Muzeum ve Velkém Meziříčí oslaví svůj svátek bezplatným vstupem, expozice nabízí k vidění třeba kapesník s krví Františka Ferdinanda
• Pelhřimovská nemocnice oslavila Mezinárodní den sester
• Z policejního deníku: zloděj ukradl spícímu člověku batoh i s doklady; opilý řidič bez řidičáku utekl od nehody
• Policisté na člunech kontrolovali přehradu Vír na Žďársku

Sobota   11. 5. 2024

• Slavnostní otevření Stříbrného domu v Jihlavě doplní po celý víkend kulturní i vzdělávací program
• Publikace Hrad Štamberk u Telče bude pokřtěna a představena zájemcům
• Místo chleba v ruce kvér

Pátek   10. 5. 2024

• Auto v Pelhřimově vjelo do hlavního vchodu prodejny
• Jihlavský tunel bude prakticky celý víkend pro veškerou dopravu uzavřen
• Kraj Vysočina podpoří výkup cenných mokřadů Na Skřivánku, jejímž novým obyvatelem je také dudek chocholatý
• Nezaměstnanost na Vysočině klesla na 2,8 procenta a dohnala Prahu. Maminky si zaslouží lepší pracovní uplatnění
• Z policejního deníku: motorkáři bourali; za volantem pod vlivem alkoholu i drog

Čtvrtek   9. 5. 2024

• Surikaty v táborské zoo vyhlíží návštěvníky
• Procházka údolní nivou meandrujícího Stržského potoka ukáže krásy květnatých luk
• Novoměstské farmářské trhy doprovodí šedesátičlenný dechový soubor Z-UŠáci
• Léto se blíží! Zažádejte si včas o cestovní doklad
• Dětem byly předány ceny za výtvarná a literární díla na téma Bezpečná doprava budoucnosti
• Dobrovolníci v třebíčské nemocnici natírali, obkládali, pleli či ošetřili zeleň
• Z policejního deníku: Na dvě stařenky v Pacově spadla zeď; cizinci, který v Čáslavicích srazil babičku s vnučkami, hrozí až šest let vězení; obec pro rodinu, kterou postihla tragédie, uspořádala sbírku

Středa   8. 5. 2024

• Po dálnici D1 běhal pes husky, za pomoci majitelky se jej podařilo policistům odchytit
• Sraz historických a retro kočárků ve Velkém Meziříčí
• Na Žďársku startují on-line besedy pro rodiče o populárních návykových látkách

Úterý   7. 5. 2024

• Taktické cvičení aktivní útočník v City Parku v Jihlavě omezí dopravu v centru města
• Den melanomu v třebíčské nemocnici odhalil deset zhoubných nádorů kůže a dalších devět závažných problémů; pro velký zájem bylo vyšetření znamének zařazeno i na den otevřených dveří nemocnice v září
• V jihlavském muzeu je každé pondělí otevřená mykologická poradna
• Veterinární správa nařídila stáhnutí z prodeje opékacích párků z Agroinvestu v Bobrové kvůli obsahu listerií
• Policisté dopadli muže, který se na Velkomeziříčsku vloupal do sedmi chat, hrozí mu až tři roky za mřížemi
• Z policejního deníku: zloděj napáchal škodu za tři sta tisíc; policisté na Jihlavsku vypátrali celostátně hledaného muže

Pondělí   6. 5. 2024
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz