Oficiální Web města Jihlavy

Klášter minoritů v Jihlavě...CWBC: Country music of Highland...

úterý Zpět na hlavní stránku... 21.5 2024


(pokud chcete vložit svůj inzerát, přečtěte si zde jak na to...):

Dům, zahrada
Reklama v Regionalistu...
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.cz

• zde si v naší reklamní samoobsluze můžete přidat sem na tyto stránky svojí vlastní reklamu či inzerát!

Reklama v Regionalistu...Reklama v Regionalistu...
Revue Regionalistu:

Zemětřesení roku 1328: Zánik Staré Jihlavy
Ačkoli přímý popis zatím největšího zemětřesení v historii našeho města roku 1328 nikde v archivech prakticky neexistuje, jeho následky byly v Jihlavě patrny po mnoho dalších století.
celý článek...


Výročí: Do naší doby se vrátili mučedníci...
„Bože pospěš mi na pomoc - slyš naše volání“ šeptají rozpraskané rty kněží... Do slov tiché modlitby skřípot železných vrat a dupot těžkých bot dozorů po chodbách v ranní tmě. Tak počíná ve tři hodiny ráno „hodinka Laudes“, ranních chval breviáře, v podzemí jihlavské věznice. Poslední ranní chvály na tomto světě, které se ve svém pozemském životě modlí kněží František Pařil a Václav Drbola.
celý článek...


Tajemná zahrada a její zakladatel
V místech budovy bývalého okresního úřadu v Jihlavě v Tolstého ulici vedle dnešního kina Sokol se ještě v 30. letech 20. století nacházela zahrada obehnaná zdí. Tajemný kout v centru Jihlavy, do jehož útrob se jen málokomu podařilo proniknout. Zahrada lidumila a osvíceného jihlavského lékaře, doktora Leopolda Fritze.
celý článek...


Most v Údolí mordů
Na území dnešního Rantířova u Jihlavy byl původně pouze brod. Ve 13. století však začali přicházet z Německa kolonisté a tak okolo brodu vyrostla ves Rantířov, německy Fussdorf. Obě jména - české i německé - si tato obec nad brodem přes řeku Jihlavu podržela až do roku 1945, kdy došlo k odsunu velké části původního obyvatelstva Jihlavska.
celý článek...


Proč dávný jihlavský adventní věnec měl svíček šest?
Můj dědeček vždy vyprávěl, že z dětství prý pamatoval, jak mnohé jihlavské adventní věnce měly - kdovíproč? - namísto čtyř dokonce šest svíček... Nikdy jsem to nechápal. A až v posledních létech tuším, že mohl mít pravdu.
celý článek...


Z jihlavských popravišť
Jedno z mnoha jihlavských popravišť. Dnes lokalita určená ke stavbě rodinných domků, popraviště na Krkavčím vrchu. Tento zdaleka viditelný jihlavský kopec nad Telečskou ulicí nad Skalkou se proměnil v popravčí vrch v roce 1582. A dodnes jsou zde uprostřed pole umístěny železné kříže. Toto výjimečné jihlavské popraviště na Krkavčím vrchu se specialisovalo zejména na popravy příslušnic něžného pohlaví.
celý článek...


Říjen 1918 v Jihlavě...
Když před 100 lety, v říjnu roku 1918, bylo po tisíciletí své existence zrušeno Království české a Markrabství moravské - a v Praze byla vyhlášena československá republika - v Jihlavě se nedělo vůbec nic. Město si dál žilo svým ustaraným životem na konci války a prakticky nikdo se zde o události ve vzdálené Praze příliš nestaral.
celý článek...


Svatý Václav mistra Šlezingera u Minoritů...
Doslova v poslední chvíli zachráněné dílo sochaře Jaroslava Šlezingera je dodnes k vidění v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě. Je jím svatý Václav, poslední mistrovo dílo...
celý článek...


Láska, která přežila smrt o 13 let
Na počátku 16. století byl majitelem pernštejnského panství Jan z Pernštejna. Když tento šlechtic kolem roku 1526 ovdověl, oženil se podruhé s urozenou paní, Hedvikou se Šelmberka. Tato druhá láska pana Jana a jeho ženy Hedviky nakonec byla natolik silná, že přežila i jejich smrt...
celý článek...


Zpět nahoru na obsah...

Naučte se tvarovat bonsaj a odneste si z jihlavské zoo vlastnoručně upravený stromek
Kurz úpravy bonsají se bude konat v sobotu 25. května od 9.30 hodin v parčíku Hokkaidó v areálu zoologické zahrady v Jihlavě. Bonsaje budou vznikat pod vedením lektora Petra Hrona.
"Účastníci budou mít k dispozici rostlinu, kterou pod zkušeným vedením vytvarují a následně si ji odnesou domů. Na workshop je potřeba se přihlásit přes e-shop jihlavské zoologické zahrady", informovala mluvčí jihlavské zoo Simona Kubíčková.

Na kurz se zájemci mohou přihlásit na:
https://eshop.zoojihlava.cz/produkt/uprava-bonsaji-kurz-od-09_30-hod

Foto: niwaki - to je tradiční japonské umění tvarování stromů a v překladu to znamená "zahradní strom". Několik niwak najdete i v parčíku zoo.
- red -Zpět nahoru na obsah...

V psím útulku v Havlíčkově Brodě čekají na nové páníčky čtyři štěňátka
Zatímco ještě v loňském roce se psí útulek v Havlíčkově Brodě staral o dva až tři psi, tak nyní je v útulku umístěno kolem dvou desítek pejsků. Město Havlíčkův Brod provedlo začátkem letošního roku systémové změny ve fungování útulku, které vedly k zefektivnění fungování psího útulku. Město navázalo užší spolupráci s Veterinární správou pro okres Havlíčkův Brod a zejména i okolními obcemi, a ty začaly služeb útulku pro odchycené psy více využívat. Teď se v útulku narodila i čtyři štěňata, která budou hledat své nové pány.
Město Havlíčkův Brod zavedlo začátkem roku nový koncept fungování psího útulku, který přinesl rekordní nárůst počtu pejsků, o které se útulek stará. Zatímco ještě v loňském roce byl útulek často prázdný a staral se maximálně o dva až tři psy, dnes se tento počet zvýšil na přibližně dvě desítky pejsků.

Za tímto pozitivním obratem stojí řada systémových opatření zavedených začátkem letošního roku. Město navázalo užší spolupráci s Veterinární správou pro okres Havlíčkův Brod a okolními obcemi, které nyní ve větším měřítku využívají služeb útulku pro odchycené psy. Díky této spolupráci se výrazně zvýšila efektivita a kapacita útulku.

„Jsme velmi potěšeni, že se nám podařilo zlepšit provoz útulku. Spolupráce s Veterinární správou pro okres Havlíčkův Brod a okolními obcemi se ukázala jako klíčová. Díky těmto krokům se nám podařilo zvýšit počet pejsků, kteří u nás nacházejí dočasný domov,“ uvedl starosta města, Zbyněk Stejskal.

V současné době se v útulku nachází i čtyři nově narozená štěňata, která budou hledat své nové pány. Tato štěňata jsou výsledkem úspěšné péče a dobrých podmínek, které útulek poskytuje. Město Havlíčkův Brod se i nadále snaží zlepšovat své služby a hledá další možnosti, jak pomoci opuštěným a odchyceným psům. Část kapacity útulku si rezervovala právě Veterinární správa pro okres Havlíčkův Brod.

„Věříme, že nový koncept fungování útulku přinese další pozitivní výsledky a že se nám podaří najít nové domovy pro co nejvíce pejsků. Jsme připraveni pokračovat v naší snaze poskytovat kvalitní péči všem zvířatům, která potřebují naši pomoc,“ dodala Marie Rothbauerová, místostarostka města Havlíčkův Brod.

Útulek v Havlíčkově Brodě je díky novým opatřením připravený na náročnější provoz a je schopen lépe reagovat na potřeby odchycených psů. Město zároveň zvažuje i další opatření, například užší spolupráci s místní veterinární klinikou.

Foto: ilustrační
- zprav -Zpět nahoru na obsah...

Nový přístroj urychlí zdravotníkům v jihlavské nemocnici výsledky vyšetření infekcí, zánětů i rakoviny
Přístroj, který ušetří práci zdravotníkům a urychlí dostupnost výsledků vyšetření, pořídili na patologicko-anatomickém oddělení nemocnice v Jihlavě. Cytocentrifuga je špičkové zařízení určené k přípravě tenkých vrstev buněk z biologických vzorků, což umožňuje lékařům a laborantům detailní analýzu buněčné morfologie. Tato technologie je klíčová pro cytologická vyšetření, která jsou nezbytná pro identifikaci různých patologií včetně rakoviny, infekcí a zánětů.
Cytocentrifuga je zařízení používané v patologii k přípravě tenkých vrstev buněk z biologických vzorků, jako jsou krevní nátěry, moč, mozkomíšní mok, a další tekutiny obsahující buňky. Tento proces umožňuje rovnoměrné rozložení buněk na sklíčku nebo speciálním nosiči pro mikroskopické vyšetření. „Do malé nálevky dáte vzorek a tím, jak se centrifuguje, vsakuje přebytečnou tekutinu filtrační papír a vzorek (buňky) zůstává na podložním skle soustředěný do jednoho místa. Díky novému přístroji je tak vzorek rovnou připraven k barvení a následně diagnostice. Nahrazuje manuální rozetření nátěru,“ popisuje práci u přístroje vrchní laborantka patologicko-anatomického oddělení Hana Bláhová.

„Určitě nám nový přístroj umožňuje také rychlejší dostupnost výsledků vyšetření,“ pochvaluje si primářka oddělení Klára Dvořáková nový přístroj s tím, že ho využívají denně. Využijí ho tedy pacienti napříč všemi obory nemocnice. Ročně jím projde zhruba 1300 vzorků a vyšel na 108 tisíc korun včetně DPH.
Monika ZACHRLOVÁZpět nahoru na obsah...

Ve Žďáře nad Sázavou byl v kolejišti nalezen mrtvý muž, srazil jej vlak
V kolejišti na železniční trati mezi Žďárem nad Sázavou a Havlíčkovým Brodem v úterý 21. května okolo sedmé hodiny ráno byla nalezena osoba bez známek života. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
"V lokalitě železniční trati u Žďáru nad Sázavou byl nalezen mrtvý muž, který zemřel po střetu s vlakem", doplnila Jana Kroutilová. „Úmrtí muže a veškeré související informace prověřujeme," dodala policejní mluvčí.

"Záchranáři u události nezasahovali. Na místo vyjížděl přímo koroner", doplnil informace mluvčí záchranářů na Vysočině Petr Janáček.

Provoz na trati byl zastavený.

Foto: ilustračníEva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...

Z policejního deníku: zloděj ukradl televizory, mikrovlnky i varné konvice; mladík se opil, skončil v nemocnici
Neznámý zloděj, který se v době od druhé poloviny dubna do soboty 18. května na ulici Mírová v Hrotovicích na Třebíčsku vloupal do ubytovny, napáchal škodu kolem sedmdesáti tisíc korun. Lupič si z pokojů odnesl televizory, dále si z domu odnesl mikrovlnné trouby a rychlovarné konvice. Další škodu způsobil poškozením dveří a vnitřního vybavení. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, případ prověřují, po pachateli a odcizených věcech pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Recidivista se vloupal do vozidel
Policisté objasnili dva případy vloupání do zaparkovaných vozidel z března v Jihlavě. Na základě shromážděných důkazů sdělil policejní inspektor podezření ze spáchání přečinu krádeže pětatřicetiletému muži. V minulosti byl již opakovaně odsouzen za různorodou trestnou činnost a odpykal si i nepodmíněné tresty odnětí svobody. "V polovině března se muž vloupal do vozidla v Hruškových Dvorech a odcizil z něj nářadí. Majiteli vznikla škoda za bezmála dvacet tisíc korun. Přibližně o týden později se muž za použití násilí dostal do automobilu zaparkovaného na ulici Březinova a majitele připravil o nápoje uložené v zavazadlovém prostoru. Způsobil tak škodu přes dva tisíce korun", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Mladík byl pod vlivem alkoholu
Policisté šetří případ opilého mladistvého chlapce, který měl téměř dvě promile alkoholu. V sobotu 18. května přijali policisté v Chotěboři na Havlíčkobrodsku před osmou hodinou večer oznámení, že na ulici u obchodu leží nějaký mladík. "Na místě policisté zjistili, že se jedná o teprve patnáctiletého značně opilého chlapce. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 1,79 promile alkoholu. Policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která mladíka odvezla do havlíčkobrodské nemocnice. Informovali také rodiče chlapce. Policisté zjišťují, kdo požití alkoholu mladistvému umožnil a dopustil se tak protiprávního jednání. O případu dále informovali také odbor sociálně právní ochrany dětí", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidič osobního auta utrpěl zranění po srážce s vlakem
Na železničním přejezdu Stanovice - Nová Cerekev na Pelhřimovsku se v úterý 21. května kolem šesté hodiny srazilo osobní auto s vlakem. „Při nehodě utrpěl řidič osobního auta zranění a skončil v nemocnici", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Příčinu a okolnosti nehody policisté zjišťují. (Foto - horní obrázek)

Střet vozidla s autobusem
V pondělí 20. května jela před čtvrtou hodinou odpoledne čtyřiačtyřicetiletá řidička vozidla Kia po ulici Na Prutech ve Žďáře nad Sázavou. "Přijížděla ke křižovatce a chtěla odbočit. Při odbočování ale s autem narazila do autobusu, který v tu dobu jel po hlavní silnici ulice Vnitřní v přímém směru. Při dopravní nehodě se řidička zranila", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. U obou řidičů provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda kolem 200 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří. (Foto - spodní obrázek)

Střet vozidla s chodcem
V pondělí 20. května po jedenácté hodině dopoledne srazilo auto Škoda Octavia v ulici Strojírenská ve Žďáře nad Sázavou chodce. "Vozovku začal z chodníku přecházet osmaosmdesátiletý chodec v době, kdy tudy jel jednadvacetiletý řidič osobního auta a došlo ke střetu, muž po nárazu upadl na komunikaci. Chodec se při nehodě zranil a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do nemocnice", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté u řidiče i chodce při dechové zkoušce požití alkoholu vyloučili, dopravní nehodu šetří.

Řidič je podezřelý z trestného činu
V pondělí 20. května kontrolovali policisté po desáté hodině večer v ulici Karlov ve Velkém Meziříčí na Žďársku auto Škoda Fabia. "Zjistili, že řidičem je padesátiletý muž, který má od února na základě rozhodnutí městského úřadu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel a usednout za volant by směl až příští rok v létě. V další jízdě již řidič nesměl pokračovat", informovala J. Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Případ policisté prověřují.

Řidič byl pod vlivem amfetaminu
V neděli 19. května kontrolovali policisté v ulici Cyrilometodějská v Třebíči po osmé hodině večer vozidlo Škoda Fabia. "Při dechové zkoušce u řidiče požití alkoholu nezjistili. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale u třiatřicetiletého muže ukázal pozitivní výsledek na amfetamin. Lékařskému vyšetření se bezdůvodně odmítl podrobit a dopustil se tak přestupku", uvedla J. Kroutilová. Další jízdu policisté řidiči zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.

Opilá řidička
V neděli 19. května zastavili policisté v ulici U Stínadel v Pelhřimově před druhou hodinou ráno auto Škoda Octavia. "U šestadvacetileté řidičky provedli dechovou zkoušku a naměřili jí hodnotu 1,76 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u ženy ukázaly také opakované zkoušky. Policisté řidičce zakázali další jízdu a přišla o řidičský průkaz", uvedla J. Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ prověřují.

Řidič je podezřelý z přestupku
V neděli 19. května zastavili policisté před desátou hodinou večer v ulici Nerudova v Havlíčkově Brodě auto Peugeot. "Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Dále se muž podrobil testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na amfetamin a kokain. Další jízdu policisté řidiči zakázali. Podrobil se lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁZpět nahoru na obsah...


                  Města a obce online - portál územní samosprávy

Čtvrtek   18. 7. 2024

• Klášter v Nové Říši je novým atraktivním turistickým cílem Vysočiny
• Vlci z nelegálního chovu našli dočasný domov v záchranném centru CITES v ZOO Tábor
• Stavba parkoviště začala, sledovat ji můžete online
• Z policejního deníku: nález letecké pumy; neznámý sprejer počmáral dům a popelnice

Středa   17. 7. 2024

• Z evropské přírody už nenávratně zmizely desítky druhů zvířat. Slováci se nyní snaží vystřílet další
• Letní kino v Jihlavě promítne film Barbie
• Z policejního deníku: zloděj odjel na elektrokoloběžce; opilý řidič ujel od nehody

Úterý   16. 7. 2024

• Na Vysočině se množí klíšťata, nemocných klíšťovou encefalitidou a Lymskou borreliózou přibývá
• Lávka u Staré plovárny v Jihlavě je opravená, dělníci k ní nosili nářadí i materiál v kýblech
• V Muzeu rekordů v Pelhřimově je k vidění brazilské vydání knihy a klasické vydání sešitové románu Dobrý voják Švejk
• Kandidátní listiny do krajských voleb podalo na Vysočině třináct politických stran, hnutí a koalic
• Zvířata z táborské zoo si užívají studené sprchy a ledové „dorty“
• Z policejního deníku: zloděj si odnesl centrálu a bezpečnostní zámky; řidič, který boural, nadýchal 3,88 promile

Pondělí   15. 7. 2024

• Jeřáb Nick z táborské zoo je symbolem vznešenosti, dlouhověkosti a věrnosti
• Výstava Metamorfózy završila pobyt francouzských umělců v Telči
• Čeští zemědělci hledají cesty, jak nedoplatit na nízké ceny obilí. Letos proto vyseli nejvíce máku za poslední roky a mírně navyšují i plochy dalších plodin
• V parku Gustava Mahlera v Jihlavě začal platit zákaz venčení psů
• Z policejního deníku: vandal poničil garážová vrata; recidivistka ukradla prádlo; opilí řidiči bourali

Neděle   14. 7. 2024

• Policisté v Třebíči evakuovali lidi z domu, kde hořel jeden z bytů
• Práce na odstávce druhého výrobního bloku Dukovan běží i o prázdninách na plné obrátky
• Z policejního deníku: na auto spadl strom, čtyři lidé utrpěli zranění; krádež jízdního kola

Sobota   13. 7. 2024

• Hygienici zakázali koupání v rybníce Ředkovec
• V hmyzím hotelu na louce ve Velkém Meziříčí žije početná skupina včel samotářek

Pátek   12. 7. 2024

• Letní soutěž o zajímavé ceny v infocentrech ČEZ, pozvánka nejen do Dukovan a Dalešic
• Střelmistr z legií František Pól z Mostišť skončil jako školník
• Voňavá výstava Zahrada Vysočiny v Žirovnici představí lilie i jedlé květy, chybět nebude ani kulturní program
• Z policejního deníku: chodec po srážce s autem utrpěl vážné zranění; opilý řidič způsobil nehodu
• V Rašeliništi Pod Trojanem roste vzácná mokřadní ostřice, suchopýr i vachta, na Kozénku se daří vstavači kukačce i koniklecům
• Devětadvacetiletý muž, který sexuálně a fyzicky napadl mladou ženu, skončil ve vazbě

Čtvrtek   11. 7. 2024

• Paměť kůže: Jak sluneční záření ovlivňuje naše zdraví
• MUDr. Karel Kalla. Výjimečný a aktivní muž, který vedl primariát klinické biochemie v pelhřimovské nemocnici šestačtyřicet let
• Táborská zoo získala jednoho z nejinteligentnějších ptáků světa, ohroženého papouška nestora kea
• Hračkobraní v Kamenici nad Lipou nabízí nejen výstavu hraček z přírodních materiálů, ale i divadlo či tvořivé dílny
• Jihlavští policisté dopadli muže, který vykrádal auta a byl i v bytovém domě. Ukradené věci prodával a peníze použil na nákup drog
• Z policejního deníku: opilí sedmnáctiletí mladíci ničili vybavení hřiště

Středa   10. 7. 2024

• Z vyhlídkové věže kostela svatého Bartoloměje v Pelhřimově se můžete rozhlédnout i večer
• Hokejová legenda a trojnásobný mistr světa Jiří Holík oslavil osmdesáté narozeniny
• O prázdninách pozor na úrazy dětí, stávají se hlavně doma
• Policisté hledají svědky a zraněné z víkendového festivalu Vysočina Fest
• Z policejního deníku: krádež elektrokoloběžky před obchodem; zloděj potravin se snažil policistům uplavat

Úterý   9. 7. 2024

• Táborskou zoo zasáhla smutná události. Zemřel oblíbený medvěd baribal Geňa
• Ztráty a nálezy na jihlavské radnici přijaly ztracené či zapomenuté věci z víkendového festivalu Vysočina Fest
• Tanec, radost a inspirace v Třebíči: Přehlídka talentů
• Vysočina má nejnižší nezaměstnanost v Česku, skokově vzrostl počet absolvovaných kurzů
• Policisté hledají svědky nehody v Pelhřimově, při které auto na přechodu srazilo chodkyni
• Z policejního deníku: policisté dopadli zloděje, který vykrádal stany; opilí řidiči bourali

Pondělí   8. 7. 2024

• Přijďte se v sobotu seznámit se vzácnými papoušky z táborské zoo
• Bílá paní na vdávání pod širým nebem v zámeckém parku v Telči
• A dvakrát přeletěly labutě
• Medvědi na hrady nepatří. Plánované zrušení jejich chovů je dobrou zprávou
• Z policejního deníku: u nehody zasahoval vrtulník; opilý řidič skončil s autem v poli

Neděle   7. 7. 2024

• Večerní prohlídky Jihlavského podzemí nabídnou historii i tajemno
• Jubilejní ročník Festivalu historického šermu pod Zubštejnem nabídne spoustu hudby, ohňovou show, řemesla či dobovou kuchyni
• Hasiči v elektrárně Dukovany mají nový automobilový žebřík s dosahem čtyřicet metrů, pomůže i při záchraně váhově nadrozměrných osob
• Z policejního deníku: žena prodávala kolo za dva tisíce, přišla o 167 tisíc; další žena při prodeji odrážedla přišla o 15 tisíc korun
• V tlačenici na festivalu v Jihlavě po pádu stanu utrpělo zranění nejméně dvanáct osob, kriminálka případ prověřuje jako podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti

Sobota   6. 7. 2024

• Policisté hlídali hladinu Dalešické přehrady, řešili tři přestupky; v kontrolách budou pokračovat po celou sezonu
• Tragická nehoda u Mrákotína: po střetu s autem zemřel motorkář
• Panelová výstava pod širým nebem představuje jubilující umělce spjaté s Havlíčkovým Brodem a okolím
• Zoologická zahrada v Jihlavě vyhlásila fotosoutěž Prázdniny u vody, souběžně zve na letní večerní prohlídky i sportovní hry v areálu zahrady
• V srpnu začnou opravy obchvatu Jihlavy, hlavního tahu ve směrech Znojmo a Havlíčkův Brod
• V havlíčkobrodské nemocnici vyšetří játra neinvazní a nebolestivou metodou, elastografií

Pátek   5. 7. 2024

• Zemřel Josef Dovalil, člen hokejové Síně slávy, pocházel z Kamenice u Jihlavy
• Procházka zajímavou a tajemnou historií s archeologem po Telči
• Ze zámku ve Velkém Meziříčí: vyšívání a šicí potřeby
• Hygienici zakázali koupání ve vodní nádrži Sedlice, je tam spousta sinic a alergenů

Čtvrtek   4. 7. 2024

• Lidé na technoparty vezli hašiš, kokain, andělský prach i gumové bonbony HHC
• Tygr Rocky vzkazuje: Neválej se doma! Přijď se do táborské zoo podívat, jak se válím já
• Z policejního deníku: dealera pervitinu z Jihlavska dopadli policisté; žena nadýchala téměř čtyři promile; řidič spadl s autem do rybníka

Středa   3. 7. 2024