Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Urgentní příjem má nově vybavení za desítky tisíc

Nové přístroje, které pomáhají zachránit životy a monitorovat pacienty, dostali na urgentní příjem jihlavské nemocnice. Vyšly na několik desítek tisíc a zdravotníkům budou sloužit denně. Pořídily se díky sponzorovi.
V zázemí urgentního příjmu přibyly pulsní oxymetry a podtlakový regulátor. První pomůcka je určená k souvislému monitorování nebo namátkové kontrole funkční arteriální saturace kyslíkem a tepové frekvence dospělých, pediatrických a neonatálních pacientů v nemocnicích, využívá se i při transportu pacientů ve zdravotnických zařízeních: „Využíváme ho v zázemí urgentního příjmu prakticky denně,“ doplňuje vrchní sestra Hana Hladíková.

Podtlakový regulátor plynule reguluje podtlak přes rychlospojku centrálního panelu, je vybaven stop ventilem pro okamžité otevření či uzavření podtlaku. Slouží k odsávání z dýchacích cest hlavně při resuscitaci.

Pomůcky se pořídily díky benefičního koncertu firmy Bosch Diesel, kdy urgentní příjem dostal dar 50 tisíc korun: „Moc děkujeme, zakoupené vybavení již slouží pacientům,“ dodává Hana Hladíková

Příjmovým místem pro příjezd posádek Zdravotnické záchranné služby je urgentní příjem. V jeho zázemí se nachází crash room se čtyřmi lůžky a šest expektačních lůžek. Druhým příjmovým místem je recepce v čekárně urgentního příjmu, kde je opět zajišťována péče pro 12 odborností.

Do konce července bylo na crash roomu urgentním příjmu jihlavské nemocnice přijato 4 884 pacientů, které přivezla Zdravotnická záchranná služba. Za celý loňský rok to bylo 7 351. Už tehdy to bylo o 1200 pacientů víc, než v předchozím roce. Celkově za rok proběhne v jihlavské nemocnici v průměru 390 tisíc ambulantních ošetření.

Monika ZACHRLOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=170914-1505375192)