Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Festival Moravský Múzokraj v Novém Městě na Moravě prozáří sychravý podzimní dny

Koncert základních uměleckých škol se uskuteční ve čtvrtek 9. listopadu 2017 v 18 hodin. Vystoupení je prvním z koncertů festivalu Moravský Múzokraj, který pořádá Horácká galerie v Novém Městě na Moravě. Vystoupí žáci základních uměleckých škol z Bystřice nad Pernštejnem, Nového Města na Moravě a Žďáru nad Sázavou.
Festival, v rámci kterého se představí školy napříč všemi stupni uměleckého vzdělávání. Během tří listopadových koncertů se předvedou žáci základních uměleckých škol z našeho regionu i blízkého okolí, studenti konzervatoře, ale také posluchači, či absolventi akademie múzických umění. Hlavním cílem projektu „Moravský múzokraj“ je prezentace nadaných začínajících umělců. Chceme podpořit žáky základních uměleckých škol v jejich osobním rozvoji. Skrze vystoupení studentů konzervatoře a JAMU jim ukázat směr, kterým mohou jít při cestě za profesionálním uměním. Širokou veřejnost pak jistě zaujme pestrý program koncertů, zajímavá vystoupení a v neposlední řadě krásná hudba, jež prozáří sychravé podzimní dny.

čtvrtek 9. listopadu 2017 v 18 hodin
Koncert Základních uměleckých škol
První koncert v rámci festivalu uměleckých škol. Na akci vystoupí žáci ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem, ZUŠ Jana Štursy a ZUŠ Františka Drdly.

úterý 21. listopadu 2017 v 18 hodin
Koncert Moravského komorního orchestru
Druhý koncert v rámci festivalu uměleckých škol. Na akci vystoupí komorní orchestr Konzervatoře Brno pod vedením R. Kružíka. V rámci akce bude také zahájena výstava sochařských aktů Jana Štursy.

čtvrtek 30. listopadu 2017 v 18 hodin
Koncert absolventů akademie
Třetí koncert v rámci festivalu uměleckých škol. Vystoupení studentů a absolventů vysokých uměleckých škol.

Pavel HALUZA

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=171104-1509793677)