Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

VŠPJ rozhýbe Jihlavu - lezecká stěna a nafukovací hřiště, přijdou i fotbalisté FC Vysočina s maskotem

Ve středu 16. května pořádá VŠPJ s podporou Zdravého města Jihlavy a ve spolupráci s FC VYSOČINA již třetí ročník dne plného pohybových aktivit pro širokou veřejnost nazvaný Sportujme s VŠPJ. Akci organizuje Vysoká škola polytechnická Jihlava s cílem „rozhýbat“ Jihlavu a umožnit veřejnosti vyzkoušení méně obvyklých sportovních aktivit.
Na Masarykově náměstí i v letošním roce vyrostou nafukovací atrakce, na kterých se spolu utkají studenti jihlavských středních škol, vysokoškoláci i veřejnost. Soutěžit se bude v disciplíně, která je obdobou stolního fotbálku (pětičlenná družstva) a v obratnosti na překážkové dráze. Obě disciplíny budou probíhat na speciálních nafukovacích hřištích. Návštěvníci se mohou těšit na lezeckou stěnu přímo na náměstí.

Letos se mohou návštěvníci kromě sportovních utkání a atrakcí těšit na autogramiádu fotbalistů z FC Vysočina, kteří přijdou i se svým maskotem. Navíc prvních 150 hráčů v živém stolním fotbálku obdrží lístky na zápas jihlavských fotbalistů. Autogramiáda proběhne v čase od 12:30 do 14:00.

Akce se koná od 11 do 16 hodin (11-14:00 turnaj středních škol, 14-16:00 veřejnost).

Tomáš OBRUBA

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)