
• Vytisknout článek... •
Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):
Muzeum na dlažbě každou sobotu po celé září
I letos se opět mohou zájemci z řad veřejnosti po čtyři zářijové soboty těšit na MUZEUM NA DLAŽBĚ! Začínáme v sobotu 8. září 15.30 hodin a na rozdíl od loňských ročníků se divadelní mikrohry v podání studentů SUPŠ Jihlava Helenín vždy odehrají v Parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Následovat bude komentovaná prohlídka městem a jeho minulostí pod vedením Mgr. Silvie Čermákové.

A zase je to tady! Muzeum na dlažbě! Divadlo na dlažbě! Letos trochu jinak: historie v kostce a staré příběhy na nové dlažbě! Najdete nás každou sobotu v Parku Gustava Mahlera.
Poněkud detektivní pozvánka k letošnímu sbírání starých příběhů z jihlavské dlažby. Ani letos nebude chybět listování letitými kronikami, ale hrát se nebude přímo na dlažbě před muzeem! Víc ale nesmíme předem prozradit. Nenechte si ujít samozřejmě i zase něco navíc: tentokrát bonusy v nečekaně obří dlažební kostce! Projekt je stále určen všem, koho lákají světla a stíny minulosti a kdo rád objevuje, jaké bylo město a jací byli lidé, kteří stejnými ulicemi, jako my dnes, procházeli po dobu bezmála osmi minulých staletí.
Začínáme každou sobotu v 15.30 na náměstí před Muzeem Vysočiny Jihlava – ale POZOR: divadelní představení se budou konat pokaždé v Parku Gustava Mahlera! Tam bude od 8. září do 29. září sehrána vždy jiná divadelní mikrohra na motivy příběhů z městských kronik v podání studentů SUPŠ Helenín a po ní bude následovat komentovaná procházka, při které městem a jeho minulostí bude provázet Mgr. Silvie Čermáková.
8. září 2018
PŘÍBĚH STŘEDOVĚKÝ o hrnčířské smůle a stříbrném pokladu
15. září 2018
PŘÍBĚH RENESANČNÍ o krásné lazebnici, nesmrtelných klevetách a ulívání zvonu
22. září 2018
PŘÍBĚH BAROKNÍ o velké lásce, skleněné kuličce a ďábelském Österlingovi
29. září 2018
PŘÍBĚH Z VĚKU PÁRY o pomnících, zapomnících a tramvajové trati
- sč -
(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)