Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Trikolora začíná čelit na sítích svým falešným profilům

Ihned po vzniku THO (Trikolora hnutí občanů) začalo toto hnutí čelit nečekané situaci. Zejména na facebooku se totiž do několika hodin objevilo mnoho falešných profilů tohoto hnutí, které zatím obsahují zdánlivě pravdivá prohlášení či tiskové zprávy THO. S hnutím Trikolora však nemají nic společného.
'Tyto stránky mnohdy zveřejňují nepravdivá prohlášení, například Vypadnout z Unie je jediná cesta, chceme Czexit. Václav Klaus', sdělil Regionalistu krajský koordinátor THO na Vysočině Jan Tesař. Dodal, že ačkoli má hnutí THO silně kritický pohled na současnou EU, tak v tuto chvíli Trikolóra v programu Czexit nemá.
'Jsem přesvědčen, že toto konkrétní falešné prohlášení nás chce připravovat o příznivce, kteří se odchodu z EU obávají', dodal koordinátor.
Současně upozornil, že mnohé z těchto falešných profilů THO obsahují dokonce i falešná loga Trikolory.
'Místo občanské hnutí je pod názvem napsáno pravicové hnutí. Jde o detail, kterého si člověk nevšimne a následně pak nasdílí prohlášení, které se nám sice může líbit, ale nevíme kdo ho šíří', varoval J. Tesař. Vysvětlil, že tyto stránky mohou patřit i odpůrcům nového hnutí. 'Nyní sympatickými statusy získají lajky pro své stránky a následně v předvolebním čase budou mezi naše potencionální voliče šířit lži a prohlášení, které nám budou příznivce odrazovat', vysvětlil koordinátor THO s tím, že hnutí proto prosí všechny příznivce o obezřetnost při sdílení jakýchkoli materiálů či prohlášení hnutí Trikolora. 'Jediný oficiální facebookový profil Trikolory je www.facebook.com/volimtrikoloru/ případně je možno sdílet materiály i z našeho oficiálního webu www.volimtrikoloru.cz ', upřesnil Jan Tesař.

Leo ŠVANČARA

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)