Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Hudební festival v Jihlavě - krádeže či opilí řidiči

V druhé polovině minulého týdne se v Jihlavě konal třídenní hudební festival, který navštívily tisíce návštěvníků. Vzhledem k tomu, že se jednalo o akci, při které do krajského města směřovalo značné množství lidí a vozidel, připravili policisté opatření za účelem zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti v dopravě.
V rámci konání hudební akce přijali policisté dvě oznámení týkající se podezření na spáchání trestného činu. V prvním případě se jednalo o odcizení hodinek, ke kterému dle přijatého oznámení došlo v areálu v pátek po půlnoci. Ve stejný den pak kolem jedné hodiny v noci v objektu letního kina využil pachatel toho, že návštěvnice festivalu ztratila svůj mobilní telefon a nálezce si ho nechal. Oba případy policisté prověřují jako podezření ze spáchání trestného činu, po pachatelích i odcizených věcech pátrají.

Dále policisté šetří slovní konflikt mezi osobami, ke kterému došlo v areálu v sobotu kolem osmé hodiny večer. Jedná se o podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. Policisté dále zajistili ve čtvrtek opilého muže, který značně opilý ležel na ulici Dvořákova a budil veřejné pohoršení, a na Masarykově náměstí vypátrali muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

V rámci konání festivalu policisté ve městě dohlíželi také na bezpečnost v dopravě. Kontrolovali řidiče, zda neusedají za volant pod vlivem alkoholu nebo drog, a také zda dodržují ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. V pátek odhalili řidiče, který usedl za volant s téměř dvěma promile alkoholu. Tento muž přišel o řidičský průkaz, střízlivěl na protialkoholní záchytné stanici a v současné době má již sděleno podezření ze spáchání trestného činu. Požití alkoholu s hodnotami do jednoho promile policisté zjistili ještě u dalších dvou řidičů, přičemž jeden z nich navíc neměl řidičský průkaz, a další řidič usedl za volant, i když řidičské oprávnění nevlastní. Zjištěné dopravní přestupky policisté dále šetří.

Policisté odhalili celkem přes 200 přestupků na úseku dopravy a proti veřejnému pořádku. Dva přestupky byly oznámeny správnímu orgánu a zbývající policisté vyřídili na místě v příkazním řízení.

por. Bc. Jana KROUTILOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)