Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Mobilní hospicová péče Sdílení o.p.s. Telč pomohla letos devětatřiceti rodinám

Sdílení o. p. s. poskytuje sociální a zdravotní služby. A to jak v Kraji Vysočina, tak v Jihočeském kraji. V první polovině roku 2019 využily tyto služby stovky lidí. Mobilní hospicová péče pomohla 39 rodinám, které se chtěly postarat o svého blízkého umírajícího a prožily zbývající vzácný čas spolu doma. Tuto péči poskytujeme také na Dačicku a Slavonicku mj. za finančního přispění Jihočeského kraje a města Dačice.
Terénní odlehčovací služba pomohla 53 rodinám při zvládání každodenní péče o své blízké. Tuto službu nabízíme pouze v Kraji Vysočina v Telči a okolí do 20 km.

Domácí ošetřovatelskou péči využilo 30 lidí, kterým ji předepsal lékař. Je plně hrazena z veřejného zdravotního pojištění (VZP).

Do naší bezplatné poradny pro veřejnost si přišlo pro radu 709 klientů a dalších 171 poradenství bylo poskytnuto terénní formou v domácnostech klientů. V půjčovně bylo zapůjčeno 155 zdravotních a kompenzačních pomůcek. Půjčovna je určena široké veřejnosti a je zpoplatněna dle ceníku.

Mobilní hospicová péče funguje hlavně díky darům nadací, firem a jednotlivců. Podpořit ji můžete zasláním daru na účet veřejné sbírky 100011997/7940. Mockrát děkujeme všem dárcům, kteří naši činnost podporují jak jednorázově, tak pravidelně.

Více na:
www.sdileni-telc.cz
www.hospictelc.cz

- zprav -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)