Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Hradní pouť plná pohádek a starých řemesel na nádvoří starého hradu Bítova o víkendu

Starobylý romantický hrad Bítov, jehož základy sahají až do počátku 11. století, nabídne o víkendu 17. - 18. srpna návštěvníkům od 9 do 18 hodin tradiční Bítovskou pouť spojenou s netradiční prohlídkou.
HRADNÍ POUŤ - XXVI. ročník tradiční hradní akce – bohatý program 17. – 18. srpna 2019:
Sobota:
historický řemeslný jarmark (šperky, keramika, dřevěné hračky, kovář, trdelník a další), Komedianti na káře vystoupí po oba dny se svými pohádkami a žonglérskou dílnou na hlavním nádvoří. Vstupné na program je zdarma a je zahrnuto v ceně všech prohlídkových okruhů. Pohádka O Palečkovi v 11.00, Furiantská pohádka ve 14.00 a žonglérské představení s žonglérskou dílnou v 16.00 hod. na nádvoří.

Neděle:
historický řemeslný jarmark, církevní pouť od hradní studánky (sraz 10.45 hod.) s průvodem před hradní kapli, kde proběhne mše svatá a po ní adorace bítovské smírčí Madony (z r. 1346) uvnitř kaple. Komedianti na káře vystoupí se svými pohádkami a žonglérskou dílnou na hlavním nádvoří a parkánové zahradě. Vstupné na program je zdarma a je zahrnuto v ceně všech prohlídkových okruhů. Žonglérská dílna v 11,00 na parkánové zahradě, vstup přes padací most, 14,00 hod. Furiantská pohádka na nádvoří, 16,00 pohádka O Palečkovi na nádvoří.

V neděli bude okruh č. II. „Vstup do hradu“ – ZDARMA (vstup na jarmark, divadelní představení, prohlídka obou výstav, kaple, zahrady a expozice hradního pivovaru).

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)