Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Na silnici I/38 na Havlíčkobrodsku během dopravně-bezpečnostní akce zjistili policisté dvanáct přestupků

Mimořádná dopravně bezpečnostní akci „Vrtule“ , do níž byl kromě motorizovaných policejních hlídek zapojený také policejní vrtulník, proběhla dnes, ve čtvrtek 5. září od 9 do 11 hodin na silnici I/38 mezi Havlíčkovým Brodem a Golčovým Jeníkovem. Cílem bylo reagovat zvýšeným dohledem na negativní vývoj dopravní nehodovosti a přísně postihovat chování řidičů, kteří nerespektují zákonná ustavení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Uvedla to tisková policejní mluvčí Dana Čírtková.
'Právě na této silnici je poměrně silný provoz a stávají se zde velice často vážné dopravní nehody. Před nedávnem – v pondělí 26. srpna - zde při hromadné nehodě čtyř vozidel zemřeli dva lidé. I když vyšetřování této tragické nehody nebylo ze strany kriminalistů ještě ukončeno, s největší pravděpodobností na vině této nehody je nesprávné předjíždění ze strany řidiče osobního vozidla', informovala mluvčí.

Do akce 'Vrtule' bylo nasazeno šest policejních hlídek dopravní a pořádkové policie. 'I když byly hlídky byly viditelně u silnice ve vozidlech v barvách Policie České republiky a tím měla akce také preventivní charakter, přesto policisté zjistili celkem 12 přestupků, které vyřídili uložením pokuty v příkazním řízení na místě. Z tohoto počtu se ve čtyřech případech jednalo o nesprávné přejíždění', dodala.
Podobné akce budou pokračovat i na jiných místech Vysočiny.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)