Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Některé městské stavby v Novém Městě na Moravě se dostaly do skluzu

Kvůli počasí a detailům v projektu se o měsíc zpozdila výměna střešní krytiny na radnici. zejména kvůli narušené statice budovy se zpožďuje přístavba odborných učeben na první základní škole. Snad nejvíc však lidem komplikuje život dlouho očekávaná oprava Tyršovy ulice, která měla být dokončena na konci října. Práce se ale komplikují a spodní část ulice bude rozkopaná do konce listopadu.
„Zdržení způsobilo velké množství sítí, které jdou pod povrchem vozovky,“ vysvětluje Miloš Hemza z odboru investic městského úřadu. Na stavbě se tak potkalo celkem pět investorů. Některé sítě byly v horším stavu, jiné musely být přeloženy. Tím došlo ke zdržení navazujících prací, zejména rekonstrukce vodovodu a kanalizace. „V důsledku to znamená, že práce budou dokončeny zhruba o měsíc později, tedy v listopadu,“ dodává Hemza.

Rekonstrukce Tyršovy ulice je naplánována ve dvou etapách. Ta první se týká úseku od Žďárské ulice (služebna Policie ČR) po ulici Školní a začala koncem června. Právě tato část ulice je ale velmi specifická. Stála tu bývalá telefonní ústředna a je zde také hlavní trafostanice E.ON, což způsobuje enormní množství kabelů všeho druhu.
V druhé části, od křižovatky Tyršova – Křenkova po křižovatku Tyršova a Monseova, je potřeba dokončit kanalizaci společně se stavbou sportovní haly. Zde jde zatím vše podle plánu. „Omlouváme se všem občanům za způsobené nepříjemnosti,“ dodává Hemza. Ulice bude mít nový povrch, který byl už opravdu potřeba. Přibudou tu také nová vyznačená parkovací místa, a to po levé straně (při jízdě do kopce).

Celkem vyjde rekonstrukce město zhruba na 15 milionů. Na současné práce v příštím roce naváže vybudování desítek nových parkovacích míst v horní části ulice. Ty budou vybudovány poté, co ustane největší ruch na stavbě Sportovní haly.

- tz -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)