Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Památku Karla Gotta mohou lidé uctít v Třebíči i Pelhřimově, radnice zřídily pietní místa a také na hvězdě slávy na chodníku ve Velké Bíteši

Od čtvrtka 3. října od 12 hodin mohou občané v otevírací době přicházet do budovy Městského úřadu v Třebíči na Karlově náměstí a vyjádřit soustrast s úmrtím Karla Gotta. Ve vstupní hale bude zřízeno pietní místo, kde bude umístěna kondolenční kniha, ve které lidé mohou zavzpomínat na tuto výraznou osobnost. Po ukončení zapisování vzpomínek bude kniha předána pozůstalým.
Město Pelhřimov u příležitosti této smutné události připravilo pro veřejnost kondolenční knihu, ve které mohou lidé vyjádřit soustrast pozůstalým či sdílet vzpomínku na Mistra Karla Gotta. Kondolenční kniha je k dispozici v Turistickém informačním centu na Masarykově náměstí v Pelhřimově od 3. října do dne pohřbu Mistra.

Svíčky a květiny jako výraz úcty a soustrasti se objevilo na hvězdě Karla Gotta na chodníku slávy ve Velké Bíteši. Zpěvák Karel Gott dostal hvězdu Bítešské akademie slávy za třicet slavíků nadívaných zlatem v roce 2005, což je také nápis jeho hvězdě v chodníku.

Ivana Gottová ve čtvrtek 3. října večer prozradila, kdy a jak bude její manžel, Karel Gott, pohřbený. Veřejnost se s ním bude moci přijít rozloučit v pátek 11. října od 8 do 22 hodin do Paláce Žofín na Slovanském ostrově v Praze. Pro zvané hosty se uskuteční v sobotu 12. října v 11 hodin zádušní mše svatá v Katedrále sv. Víta. Celebrovat bude kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)