Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Neznámý pachatel se v Havlíčkově Brodě vloupal do domu a sebral peníze

Havlíčkobrodští kriminalisté prověřují případ vloupání do domu, ke kterému došlo od nočních hodin úterý 1. října do jedné hodiny odpoledne následujícího dne v ulici Čechova. Dosud neznámý pachatel zde vnikl na pozemek domu a následně do jeho vnitřních prostorů, které prohledal a odcizil peněženku s finanční hotovostí kolem dvou tisíců korun.
Policisté místo činu ohledali, provedli šetření a zadokumentovali. Případ prověřují pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Po pachateli pátrají. Za uvedenou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky.

Poškození zaparkovaného vozidla v Polné
Policisté z obvodního oddělení v Polné prošetřují případ poškození zaparkovaného vozidla, ke kterému došlo v době od šesté hodiny večer úterý 1. října do šesté hodiny ráno následujícího dne v obci Janovice. Pachatel zde poškodil skleněnou výplň zadních dveří zaparkovaného automobilu Opel, čímž majiteli způsobil škodu kolem tří tisíc korun. Policisté na místě provedli ohledání a šetření. Případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku a po pachateli nadále pátrají.

Opilého muže v Humpolci policisté zajistili
Policisté integrovaného operačního střediska přijali ve středu 2. října kolem čtvrté hodiny odpoledne na linku tísňového volání oznámení o opilém muži, který se nacházel na Havlíčkově náměstí v Humpolci, křičel na kolemjdoucí osoby a padal na zem. Operační důstojník na místo vyslal policejní hlídku, která zde jednačtyřicetiletého muže nalezla. Muž byl značně opilý, měl problémy s vlastní chůzí a nesrozumitelně komunikoval. Že je pod vlivem alkoholu potvrdila také dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 2,90 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Dále se muž bude zodpovídat s přestupkového jednání proti veřejnému pořádku.

por. Mgr. Stanislava MILÁČKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)