Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Na knižní veletrh do Havlíčkova Brodu přijede i Zdeněk Svěrák, bude podepisovat knihu Zpěvník

Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě představuje tradiční přehlídku současné české knižní produkce. Je určen odborné i široké čtenářské veřejnosti a doprovázen bohatým programem. Letošní 29. Podzimní knižní veletrh se uskuteční ve dnech 11. a 12. října a motto veletrhu zní Zločiny a tresty. V sobotu 12. října ve 12 hodin bude Zdeněk Svěrák v Havlíčkově Brodě podepisovat knihu Zpěvník
Motto veletrhu je poctou velké literatuře, otevírá téma vin a odpouštění v novější i dávné historii i v mezilidských vztazích a odkazuje na detektivky a kriminální příběhy, které zaujímají čím dál větší část knižní produkce. V doprovodném programu veletrhu opět budou mít své místo přednášky, autorská čtení, autogramiády, soutěže.

Petra Dvořáková, která loni vzbudila pozornost románem Dědina, představí na veletrhu svůj nový román Chirurg. Pozoruhodný slovenský spisovatel Pavol Rankov představí skvělou knihu Legenda o jazyku, v níž se prolínají hrůzy normalizační doby s legendou o Janu Nepomuckém. Ze Slovenska přijede ještě jeden autor, Jozef Banáš.

Na veletrhu se představí mnoho mladších českých autorek a autorů – možná dosud ne tak známých, ale o to zajímavějších: Ondřej Buddeus, Lidmila Kábrtová, Martin Jun, Karel Osoha, Ondřej Kavalír, Petr Bobek, Dora Kaprálová, Tomáš Crlík, Eva Tvrdá, Jiří Lojín, Milan Sochora, Lenka Šíková a Jan Marek Šík, Danka Šárková, Michal Vrba, Viktorie Hanišová, Kristýna Freiová a mnoho dalších.

Ani letos ovšem nebudou chybět známí a oblíbení hosté veletrhu: Martin Hilský, Jiří Grygar, Arnošt Vašíček, Václav Větvička, Michal Viewegh, Aleš Palán, Irena Dousková a další.

Návštěvníci veletrhu mohou letos vyhrát neobvyklé množství cen – celkem 44! Kromě knižních kolekcí jsou mezi nimi zájezdy do Maďarska, víkendy v hotelu Brixen, kolekce francouzských vín, předplatné Deníku N, poukazy do kavárny Hejkal… ale knihy vysoce převažují, tak jak to má na knižním veletrhu být.

Přihlášeno je na 170 vystavovatelů a stále ještě přibývá i autorů, kteří vystoupí v doprovodném programu veletrhu; je jich již přes sedmdesát.

Veletrh bude v kulturním domě Ostrov otevřen v pátek 11. října od 10 do 19 hodin a v sobotu 12. října od 9 do 17 hodin. Podrobné informace na: http://www.hejkal.cz/veletrh/

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)