Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Opilí a zdrogovaní řidiči za volantem

V pondělí 7. října jel dvaašedesátiletý muž s vozidlem Škoda Fabia po ulici Truhlářská v Pacově, kde ho po páté hodině večer zastavila hlídka. Policisté provedli u řidiče dechovou zkouška a naměřili mu hodnotu 1,8 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.
Řidič v Jihlavě byl pod vlivem drog
Policisté odhalili včera v Jihlavě řidiče, který usedl za volant pod vlivem drog. V pondělí 7. října jel po druhé hodině odpoledne s vozidlem Peugeot po ulici Okružní. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. Dechová zkouška byla u muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test byl u něho pozitivní na amfetamin a marihuanu. Policisté řidiči zakázali pokračovat v další jízdě a podrobil se lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Řidič ve Studenci na Třebíčsku byl pod vlivem drog
Řidiče pod vlivem drog odhalili policisté včera v katastru obce Studenec. V pondělí 7. října jel pětadvacetiletý muž po deváté hodině večer s vozidlem Škoda Fabia ve směru na Třebíč. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. Dechová zkouška byla u muže negativní. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale vykázal pozitivní hodnotu na marihuanu a požití drog před jízdou řidič i přiznal. Lékařskému vyšetření se odmítl bezdůvodně podrobit a dopustil se tak dalšího přestupku. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu pokračovat v další jízdě. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, který policisté šetří.

Muž z Hodonínska v Náměšti na Oslavou řídil auto přes uložený zákaz
V pondělí 7. října odhalili policisté v Náměšti nad Oslavou řidiče, který usedl za volant, i když to má zakázáno. Devětadvacetiletý muž z Hodonínska jel po jedenácté hodině večer s vozidlem Renault Megane po ulici Třebíčská, kde ho zastavila hlídka. Při kontrole policisté zjistili, že řidičem je muž, který má na základě rozhodnutí soudu uložen mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Policisté mu zakázali pokračovat v další jízdě. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, který policisté prověřují.

Muž z Kutnohorska v Bystřici nad Pernštejnem řídil vozidlo přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý dvaatřicetiletý muž z Kutnohorska, který usedl za volant, i když to má zakázáno. Muž má totiž od letošního léta uložený soudem mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dva roky. Přesto muž v pondělí 7. října jel s vozidlem Suzuki před osmou hodinou ráno v Bystřici nad Pernštejnem po ulici Bočkova. Policisté automobil zastavili a provedli kontrolu, při které zjistili, že muž řídit vozidlo nesmí. Řidič již nemohl pokračovat v další jízdě. Dvaatřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, který policisté dále prověřují.

por. Bc. Jana KROUTILOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)