Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Neznámý pachatel sebral z auta ve Víru na Žďársku peněžensku s finanční hotovostí, osobními doklady i platební kartou

Policisté pátrají po pachateli, který se v obci Vír na Žďársku vloupal do zaparkovaného auta VW Polo, který stál u domu. Neznámý pachatel vnikl v době od středečního večera 9. října do čtvrtečního dopoledne a odcizil peněženku, ve které byly kromě finanční hotovosti uloženy osobní doklady a platební karta. Krádeží způsobil škodu za necelých pět tisíc korun a další škoda vznikla majiteli poškozením vozidla.
'Místo činu policisté ohledali, zadokumentovali a provedli v lokalitě šetření. Případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Po pachateli policisté pátrají', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Doplnila, že policisté opět připomínají, že ve vozidle by neměly zůstávat odložené žádné cennosti. Automobil není vhodné místo k zanechání peněženek, mobilních telefonů, notebooků, kabelek a jakýchkoli jiných obdobných věcí. Při opuštění vozidla by si majitel měl tyto věci odnést s sebou. Je nutné myslet také na to, že při krádeži mobilního telefonu, notebooku či tabletu se může pachatel dostat k soukromým materiálům jejich uživatele. Velmi důležité je také nemít nikde napsaný PIN kód k platební kartě, zejména pak v blízkosti této karty.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)