Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Opilí a zdrogovaní hříšníci za volantem

V neděli 13. října po osmé hodině večer odhalili policisté v Jihlavě padesátiletého řidiče, který měl přes jedno a půl promile alkoholu. Muž v autě Škoda Fabia jel po ulici Březinova. Policisté, kteří jej zastavili, u něj provedli dechovou zkouška a naměřili mu hodnotu 1,51 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala obdobné hodnoty. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.
Muž v Havlíčkově Brodě za volant usedl pod vlivem drog a bez řidičského oprávnění
Havlíčkobrodští policisté zastavili v neděli 13. října vozidlo, jehož řidič byl pod vlivem drog. Osobní automobil Volkswagen kontrolovala policejní hlídka kolem půl třetí odpoledne na ulici Husova v Havlíčkově Brodě. Řidičem vozidla byl sedmadvacetiletý muž z Havlíčkobrodska. Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění. Dále byla součástí silniční kontroly dechová zkouška a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Na rozdíl od dechové zkoušky byl test na drogy pozitivní, a to na amfetamin. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž muž souhlasil. Dále policisté zjistili, že muž k jízdě užil vozidlo, které nemělo platnou technickou kontrolu. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se sedmadvacetiletý muž bude zodpovídat z přestupku na úseku dopravy nebo z trestného činu.

Alkohol za volantem v Kamenici nad Lipou
V sobotu 12. října kolem půl dvanácté v noci na ulici Štítného zastavili policisté z obvodního oddělení v Kamenici nad Lipou osobní automobil BMW, jehož řidičem byl třiapadesátiletý muž. V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Naměřená hodnota činila 0,67 promile alkoholu. Pozitivní výsledky vykázala také opakovaná měření. Policisté muži na místě zakázali další jízdu. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Řidič v Třebíči byl pod vlivem drog
Policisté v Třebíči odhalili včera řidiče, který byl pod vlivem drog. V neděli 13. října jel třiadvacetiletý muž po jedenácté hodině dopoledne s vozidlem Škoda Superb po ulici Riegrova. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ukázal pozitivní hodnotu na marihuanu. Dechová zkouška byla u muže negativní. Lékařskému vyšetření se odmítl bezdůvodně podrobit a dopustil se tak dalšího přestupku. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu pokračovat v další jízdě. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Řidič pod vlivem drog ve Žďáře nad Sázavou
Žďárští policisté zastavili v neděli 13. října kolem půl šesté večer na ulici Haškova osobní automobil Daewoo. Šestadvacetiletého řidiče vozidla policisté v rámci silniční kontroly vyzvali k podrobení se dechové zkoušce a testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek dechové zkoušky byl negativní. Opačný výsledek vykázal test na drogy, který byl pozitivní na amfetamin. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl. Další jízdu mu na místě zakázali a vše zadokumentovali. Z přestupku na úseku dopravy se muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Řidič v Třebíči měl přes dvě promile alkoholu
V pátek 11. října odhalili policisté v Třebíči řidiče, který měl přes dvě promile alkoholu. Před druhou hodinou v noci jel pětatřicetiletý cizinec s vozidlem Peugeot ve směru od ulice Znojemská na ulici Spojovací, kde ho zastavila hlídka. Policisté provedli u řidiče dechovou zkouška a naměřili mu hodnotu 2,29 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala obdobnou hodnotu. Řidičský průkaz muž nepředložil, neboť jej nevlastní. Policisté cizince zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Následně policejní inspektor sdělil muži podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Muž je dále podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Opilý řidič na Jihlavsku havaroval
V neděli 13. října jel po druhé hodině v noci devatenáctiletý řidič vozidla Audi po silnici mezi obcemi Vystrčenovice a Zvolenovice. Při jízdě vyjel s automobilem za krajnici, dostal smyk a narazil do stromu. Poté bylo vozidlo odraženo zpět na komunikaci, kde zůstalo stát. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,38 promile alkoholu. Také obě opakované zkoušky u něho byly pozitivní s hodnotami přes jedno promile. Řidičský průkaz muž nepředložil. Policisté místo dopravní nehody ohledali a zadokumentovali. Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dopravní nehodu policisté dále šetří.

por. Bc. Jana KROUTILOVÁ; por. Mgr. Stanislava Miláčková

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)