Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Neznámý lupič se vloupal do rodinného domu v Chotěboři; další do stavební buňky v Naloučanech na Třebíčsku

Chotěbořští policisté prověřují případ vloupání do rodinného domu, ke kterému došlo v době od večerních hodin pátku 11. října do desáté hodiny dopoledne následujícího dne v ulici Jabloňová v Chotěboři. Dosud neznámý pachatel násilím vnikl dovnitř rodinného domu, který prohledal a odcizil šperky a finanční hotovost. Škoda, kterou způsobil, předběžně činí přes šedesát tisíc korun.
Policisté místo činu ohledali, provedli šetření a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání tří trestných činů, a to porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. Případ prověřují a po pachateli pátrají. Za uvedenou trestnou činnost mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Vloupání do stavební buňky v Naloučanech na Třebíčsku
Policisté pátrají po pachateli, který se v katastru obce Naloučany vloupal do stavební buňky a zaparkovaného vozidla. Ke spáchání činu došlo v době od pátečního večera 11. října do pondělního rána. Pachatel po vypáčení dveří vnikl do stavební buňky, odkud odcizil elektrický přímotop, značkovací spreje a další věci. U zaparkovaného nákladního vozidla Tatra se vloupal do nádrže a dále odcizil autobaterii. Pachatel způsobil celkovou škodu přes deset tisíc korun. Místo činu policisté ohledali, zadokumentovali a v lokalitě provedli šetření. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Po pachateli a odcizených věcech policisté pátrají.

por. Bc. Jana KROUTILOVÁ; por. Mgr. Stanislava Miláčková

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)