Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Máte ponožky navíc? Doneste je na radnici!

Nízké zimní teploty jsou kritické zejména pro lidi bez domova. Jihlava se proto zapojila do projektu jihlavského kolektivu Jídlo místo zbraní s názvem Ponožková výzva. Turistické informační centrum v budově historické radnice na Masarykově náměstí bude jedním ze sběrných míst ponožek pro lidi bez domova.
„Začínáme 21. listopadu, kdy po zapojených kavárnách, kulturních institucích a dalších místech rozmístíme sběrné boxy. Cílem je přiblížit sbírku co nejvíce lidem a umožnit jim, aby se zapojili. Darovat lze nové i starší ponožky, důležité je jen to, aby byly vyprané a nebyly roztrhané. Oceníme i vlastnoručně upletené dary,“ řekli ke sbírce organizátoři ze skupiny Jídlo místo zbraní.

Sbírka bude oficiálně zahájena představením iniciativy a veřejným pletením, které se uskuteční ve čtvrtek 21. listopadu od 17 hodin v Oblastní galerii Vysočiny na adrese Komenského 10. Hlavním hostem večera bude paní Věra Dušková, jihlavská pletařka zapojená do projektu proseniorské organizace Elpida, Ponožky od babičky.

Sběrných míst bude v Jihlavě devět. Patří mezi ně obchody, kavárny, kulturní instituce nebo turistické informační centrum. Výzva je kromě jednotlivých dárců zaměřena i na další zájemce, kteří by chtěli ve své provozovně nebo organizaci sběrný box umístit.

Sběrná místa
DIOD (Divadlo otevřených dveří), Tyršova 12
OGV (Oblastní galerie Vysočiny), Komenského 10
TIC Jihlava (Turistické informační centrum Jihlava), Masarykovo náměstí 96/2
Černý bez (bezobalový obchod), Minoritské náměstí 1
Mi Bebé, Husova 25
Kavárna Do patra, Věžní 16
Kavárna Paseka, Helenínská 28A
Bistro na tři tečky, Bezručova 7
JiPiCe, Matky Boží 9

Kontakty na organizátory
Hana Ferdová – 724 023 831, Ondřej Hadaš – 602 154 045, Simona Havlová – 605 992 870,
Martina Hrabalová – 728 098 688, Eva Nováková – 775 666 988

Aneta HRDLIČKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)