Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Pestrý adventní čas v Novém Městě na Moravě zahájí rozsvícení vánočního stromu v sobotu 30. listopadu

Advent v Novém Městě na Moravě zahájí v sobotu 30. listopadu na Vratislavově náměstí již v 15 hodin koncert novoměstských pěveckých sborů. Od 16 hodin vystoupí nevidomý zpěvák a klavírista Honza Jareš, následovat bude slavnostní odhalení nového betlému, poté zahraje Tomáš Kočko a orchestr. Slavnost završí rozsvícení vánočního stromu v 18 hodin.
Těšit se samozřejmě můžeme na doprovodný program, Ježíškovu poštu v Horáckém muzeu i zvoničku štěstí Nadačního fondu NMNM.

První adventní neděli se od 14 hodin uskuteční u evangelické fary 15. ročník tradičního dobročinného jarmarku. Navštívit můžete stánky neziskových organizací, kde bude fair trade zboží, dětská tržnice, rukodělné výrobky, adventní i vánoční dekorace a dobroty, punč pro děti i dospělé a horké polévky.

Tradiční adventní koncert se uskuteční 4. prosince od 17 hodin v evangelickém kostele.
Čtvrtek, 5. prosinec už patří Mikulášovi a čertům. V Horácké galerii i Horáckém muzeu začínají totiž Čertohrátky.
Ve středu 11. prosince od 17 hodin bude hrát v kulturním domě dechový orchestr ZUŠ a v pátek 13. prosince můžete dohnat resty a nakoupit dárky na tradičním vánočním trhu na Vratislavově náměstí. Začátek je v 8hodin. Ve stejný den také probíhá jarmark v Horáckém muzeu. Tam najdete hlavně vánoční ozdoby a dekorace všeho druhu v duchu místních tradic, vyráběné přímo na místě. Výtvarnou dílnu povedou Chaloupky o.p.s.
V pátek 20. prosince v 18 hodin vystoupí v kulturním domě Bystřická kapela a v pondělí 23. prosince už se můžeme těšit na novoměstské skauty. Ti již tradičně přinesou Betlémské světlo, a to v 18 hodin na Vratislavovo náměstí. A jak je jejich dobrým zvykem, zazpívají i koledy.
Na Štědrý den bude v 16 hodin katolická mše a po skončení bohoslužeb tradiční troubení z věže kostela. A potom už jen kapr a Ježíšek!

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)