Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Advent v Telči zahájí obří rytíř, který se cestou promění v anděla

Obří rytíř, který se po cestě promění v anděla, projde v pátek 29. listopadu v podvečer renesanční Telčí. Odpoledne se bude na náměstí konat jarmark, přijdou Mikuláš, andělé a čerti a rozsvítí se vánoční strom.
„Je to aktivita na podporu telčského domácího hospice Sdílení. Sdílení se nám staralo o mého kolegu a mimo jiné zakladatele Tančíren a Zatrestbandu Waltera Hofbauera, když nám odcházel. Tehdy jsem se poprvé potkal s děvčaty ze Sdílení. Porozuměli jsme si a nyní hledáme nějaké cesty, jak hospici pomoct', uvedl Petr Píša
'Děkujeme Petrovi, že nám pomáhá šířit hospicovou myšlenku a nachází cesty podpory', doplňují ve zprávě zaměstanci hospice Sdílení.
'Rytíř se změní v anděla kvůli něčemu, kvůli někomu. Je v tom hodně symboliky. Ne vždy a všem se ty významy podaří pochopit. Rádi jim vždy dáme malý návod. A každý ať tam najde to svoje podle své obrazotvornosti, invence a zkušenosti. Je hodně lidí, kteří prostě vidí jen tu převelikou velkou loutku ze železa. Když to někdo vidí podobně jako my, máme radost, a o to větší, že takových je čím dál tím víc', dodal P. Píša.

Program začne v Telči již ve 13 hodin, kdy bude na náměstí Zachariáše z Hradce vánoční trh za doprovodu zpěvu dětí z mateřinky, základních škol, základní umělecké školy a dětského domova. V šestnáct hodin vystoupí s dvěma vánočními písněmi zpívající hasič Jiřího Pařila - Nejhezčí svátky a Vítej Ježíšku.

O půl páté přijde Mikuláš s anděly a čerty, rozsvítí se vánoční strom a výzdoba. 'Program bude bohatý. Připravili jsme jízdu vánočním vláčkem pro děti, pro každého malého Mikuláše, čerta nebo anděla máme nachystaný dárek. Lidé si mohou prohlédnout stromky, které nazdobily děti', informovala Věra Peichlová z radnice.


- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)